Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zakup Nowego "desiwa".


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 November 2013 - 23:48

napiszę tak... podobnie jak fabian idę w kierunku desek "normalnych" dzięki pomniejszonej skorupie buta 45.5 burka... zamykam się w wiązek "m" burka, ale brakuje mi 1cm swobody w heelback'u, dlatego zostaję jednak przy "l'ce" (ślinię się jednak na przymiarkę "emki" fluxa...)... na pewno coś w tym co pisze morgan jest... technologia desek wide, midwide itd. idzie do przodu i nie są to już wrota do stodoły (najczęściej), tylko sprawne deski... na pewno szerzej będzie lepiej w głęęęboookim śniegu, ale moja najnowsza wybranka jest w normalnej szerokości (podobnie jak zeszłoroczny nug)... niestety najlepszą opcją jest, był i będzie test drive... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#22 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 November 2013 - 09:58

Jeśli masz możliwość zakupu stacjonarnego, to najlepiej weź buty i idź do Siwego. Chłop ma cierpliwość :). Włóżcie je do wiązań i przymierzcie do jednej i drugiej deski, on na pewno Ci dobrze doradzi, czy wystarczy normalna, czy wide.
No i tak jak praxx pisze najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pojeździć. W zeszłym sezonie jeździłem trochę na zbyt długim Travisie 164,5, później na TD jeździłem na Arbor Blacklist 160 jak się nie mylę (obie mają w talii 26,2) i na obu deskach jeździło mi się bardzo dobrze, także jak widać wide daje radę.

Pozdrawiam
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#23 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 November 2013 - 12:54

A jeździł ktoś na tym blacie Gnu Pickle PTX też mnie troche kusi. :mrgreen:

#24 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 November 2013 - 18:23

@Fabian - ale Twoje buty nie mieszczą się w żadnych kanonach, to jest ewenement na skalę światową ;) Takich butów jest <1%. Także nieciągniemy tego tematu, bo 99% pozostałych może na tym ucierpieć.
Odnośnie miejsca produkcji, nie ma to na dzień dzisiejszy większego znaczenia. Chińczycy mają kasę na drogie maszyny, technologie, szczególnie że wiedzą o tym że warto inwestować bo fabryk w Europie na dziś już praktycznie nie ma i pewnie nie będzie. Jakość desek zależna jest nie od miejsca produkcji a od materiałów do niej użytych, ich jakości, ceny. Kontrola jakości w takich fabrykach jest najczęściej zewnętrzna, po ilościach II i III gatunku w sprzedaży, także można rozkminiać jakość wykonania. Temat rzeka, to też nie jest tak że ciężka deska wykonana z lipnych materiałów od razu się rozleci. Może być bardzo mocna, ale to nie jest synonim jakości.

Jak dla mnie, jak nie kupujesz toporka tylko fajną deskę, to przy 44 i większych butach mid-wide i wide jest jak najbardziej wskazany i polecany. Po prostu jest mnóstwo dobrych szerszych desek różnych firm, takich w których nie czuć negatywnie tej szerokości. Nie ma sensu unikać szerszych desek, czasy się zmieniły.

#25 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 November 2013 - 18:58

@Fabian - ale Twoje buty nie mieszczą się w żadnych kanonach, to jest ewenement na skalę światową ;) Takich butów jest <1%. Także nieciągniemy tego tematu, bo 99% pozostałych może na tym ucierpieć.
Odnośnie miejsca produkcji, nie ma to na dzień dzisiejszy większego znaczenia. Chińczycy mają kasę na drogie maszyny, technologie, szczególnie że wiedzą o tym że warto inwestować bo fabryk w Europie na dziś już praktycznie nie ma i pewnie nie będzie. Jakość desek zależna jest nie od miejsca produkcji a od materiałów do niej użytych, ich jakości, ceny. Kontrola jakości w takich fabrykach jest najczęściej zewnętrzna, po ilościach II i III gatunku w sprzedaży, także można rozkminiać jakość wykonania. Temat rzeka, to też nie jest tak że ciężka deska wykonana z lipnych materiałów od razu się rozleci. Może być bardzo mocna, ale to nie jest synonim jakości.

Jak dla mnie, jak nie kupujesz toporka tylko fajną deskę, to przy 44 i większych butach mid-wide i wide jest jak najbardziej wskazany i polecany. Po prostu jest mnóstwo dobrych szerszych desek różnych firm, takich w których nie czuć negatywnie tej szerokości. Nie ma sensu unikać szerszych desek, czasy się zmieniły.


Tzn. Panowie, nie chciałem rozpętywać żadnej dyskusji, poszedłem, przymierzyłem z butami i mogę powiedzieć że nie widzę tego na normalnej szerokości... może jakbym miał ostrą kaczuchę albo coś, ale na -15-15 chyba nie ma opcji aby nie zahaczać:):):)

Biorę wide i tyle,w deskorolce ten motyw szerszej deski działa to i tutaj będzie, dzięki za pomoc!

#26 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 November 2013 - 22:21

Kolego łaskawy, powiedz mi, bo mam spory dylemat a widzę, że używasz 159W..

Czy kupić 156W czy 159W i jaka jest/będzie różnica w jeździe/trikach..? mam 185cm wzrostu i 80kg.. rozmiar buta 46

Bo dziś specjalnie poojechałem do sklepu z zamiarem przekonania się na 100% do wersji 156 a stanąłem na obu i .. zgłupiałem dosłownie.
159 wydawała mi się jednak jakaś idealniejsza proporcjonalnie, choć sprzedawca mówił,że do trików to raczej 156 przy tym wzroście, a jak rozstawiłłem troche szerzej nogi na 156 wydawała mi się cholernie krótka.. Ty coś skaczesz, buterujesz czy sama jazda z tą długościa?

PLEASE HELP:) :) :) nie stać mnie na wywalenie kasy na dwie żeby sprawdzić więc temu pytam jak ciul na forum..


Różnica będzie, ale myślę że nie kolosalna. Mam 187cm i w tej chwili 87 kilo, ale w zeszłym roku brałem paskudne leki i waga mi spadła do 78-79 - normalnie dawałem radę jeździć na 159W. Jazda, trochę prób butterków, switch, 180, małe hopki. Żaden ze mnie pro w każdym razie, ale myślę, że jeżdżę dość sprawnie. W każdym razie decha mnie bardzo odpowiada, do nauki i samej zabawy mam Burka Nug 150 (to taka deska, którą się bierze 10centów krótszą, niż normalnie - dużo łatwiej wchodzą rotacje, pressy, takie tam), ale jak chcę trochę szybciej pocisnąć, tak w okolice >80kmh, to jednak Banana - stabilnie, pewnie, jak na rockera, dobry pop, będziesz zadowolony.
Ja dość długo nie mogłem się przyzwyczaić do jej zachowania na backside - często mi uciekała. W sumie to nie wiem, gdzie leżał mój błąd, ważne, że już go nie ma. Następna decha też będzie Mervina, najpewniej TRS.
Co do wide/nie wide - po prostu trza przymierzać - wiele zależy od butów, na ile mają podwinięte noski i pięty, na ile dużą skorupę.

EDIT:
Bierz 159, tak myślę.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 10 November 2013 - 22:24

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#27 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 08:21

Misiek Ty nie bądź taki skromny.
Misiek jeździ bardzo dobrze także ogarnia temat.

#28 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 12:06

@Fabian - ale Twoje buty nie mieszczą się w żadnych kanonach, to jest ewenement na skalę światową ;) Takich butów jest <1%.


Przekaze uklony mojemu szewcowi :)
A tak na serio, jest sporo modeli butow bardzo zgrabnych. Ja od lat uzywam Vansow i kazdy model ktory mialem, byl bardzo zgrabny(Kass, BFB, Lynn, Wiig). Z tego co pisze praxx(nie znam chlopa), jego Burki tez sa male, skoro wciska sie do m'ek.
Naoczny przypadek z wiosny, ziom na Skate Banana 59W i Ruler 45(kolejny zgrabny but), mniej zaawansowany niz Misiek(milo bylo Cie Misiek przypadkiem spotkac w krecie w L2A :)) meczacy sie troche. Po zmianie na 56 standard, kolo odzyl odrazu.
Dlatego uwazam, ze w dyskusji o doborze desek dla duzych stop warto podac zewnetrzna dlugosc podeszwy buta(jak widac rozbierznosci sa spore).
Dalej ciekaw jest jakie buty maja koledzy zadajacy pytania.

A tak przy okazji, chetnie pykne sie na jakims super dynamicznym wajdzie(27 i wiecej w tali), masz moze cos do testow?


Fabian

#29 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2013 - 12:15

Z tego co pisze praxx(nie znam chlopa), jego Burki tez sa male, skoro wciska sie do m'ek.

znasz gościa... mniejsza o to... moje trampki to burtek imperial... musiałem mocno zmieniać ustawienia wiązań po dc judge... :bag: i gdyby zrobili wiązanie pomiędzy emką i elką , byłoby idealnie...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#30 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 12:34

znasz gościa... mniejsza o to... moje trampki to burtek imperial... musiałem mocno zmieniać ustawienia wiązań po dc judge... :bag: i gdyby zrobili wiązanie pomiędzy emką i elką , byłoby idealnie...

hehe, pewnie ze znam(milo ze zawitaliscie do Istebnej rok temu, choc znowu wodki nie udalo sie napic).
rozmiar M+ lub L- bylby optymalny :)

#31 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2013 - 13:40

(choc znowu wodki nie udalo sie napic).
rozmiar M+ lub L- bylby optymalny :)

fabian ze mną jak z dzieckiem... za rączkę i do baru... :drunk: plan imprez jest ogólnie znany... duże prawdopodobieństwo obecności na td... pewnie coś tam na diablaku z krwawymi, a i wiosną pewnie coś się urodzi... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#32 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2013 - 14:19

elo Dolce! :)
no board no fun!

#33 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 16:15

No i jest tak, że bucior mój ma 33cmdługości, a stary blat 26.5cm w talii (jest to burton bullet 157W). Więc teraz już niewiem co brać bo podobno wszystkie rodzaje desek dobre. Mętlik teraz mam straszny. :huh2: A możę ta decha GNU Pickle PTX bedzie lepsza? Chyba że macie inne propozycje? :cry:

#34 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2013 - 17:21

Gnu Pickle jest ciut miększe niż Skate Banana i ma asymetryczny sidecut, jedna krawędź to palce, druga pięty, bo deska jest pełnym twinem. Wybór ciężki, pickle według mnie ciut lepiej sprawdza się w parku i możesz mieć łatwiej na piętach na nim. SB znów ogólnie do jazdy będzie minimalne lepsza ogólnie,ale różnice między tymi deskami są minimalne, więc złego wyboru nie ma.

Co do widea, to kiedy wielkość buta powoduje,że się zastanawiamy i tak każdy przypadek będzie inny. W sensie komu wide wyjdzie na dobre lub nie.
Ja osobiście jestem jednak bardziej za tym by widea brać jeśli rozmiar buta jest większy niż 45.

#35 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 19:26

Marku a jaką długość byś polecił? Przypomnę wzrost to 183cm waga 89kg no i decha do zabawy i progresu.

#36 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2013 - 19:33

Panowie , mój but ma 34 cm wiec pobijam wszelkie rekordy:) zobaczymy czy na wide się zmieści hehehe

#37 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 November 2013 - 20:04

Przekaze uklony mojemu szewcowi :)
A tak na serio, jest sporo modeli butow bardzo zgrabnych. Ja od lat uzywam Vansow i kazdy model ktory mialem, byl bardzo zgrabny(Kass, BFB, Lynn, Wiig). Z tego co pisze praxx(nie znam chlopa), jego Burki tez sa male, skoro wciska sie do m'ek.
Naoczny przypadek z wiosny, ziom na Skate Banana 59W i Ruler 45(kolejny zgrabny but), mniej zaawansowany niz Misiek(milo bylo Cie Misiek przypadkiem spotkac w krecie w L2A :)) meczacy sie troche. Po zmianie na 56 standard, kolo odzyl odrazu.
Dlatego uwazam, ze w dyskusji o doborze desek dla duzych stop warto podac zewnetrzna dlugosc podeszwy buta(jak widac rozbierznosci sa spore).
Dalej ciekaw jest jakie buty maja koledzy zadajacy pytania.

A tak przy okazji, chetnie pykne sie na jakims super dynamicznym wajdzie(27 i wiecej w tali), masz moze cos do testow?


Fabian


Oczywiście :) Jak wide to sobie spróbujesz Arbor Blacklist, możesz ją porównywać do czego chcesz. Pokażę Ci sms'y jak się spotkamy od chłopaków którzy na tym jeździli ;)

A co do samych wide, to widzę że kilka osób to potwierdza, nie ma już teraz czegoś takiego że każdy wide jest toporem, jak jest deska klasyczna jest ok to jej wersja wide także jest w porządku.

#38 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2013 - 21:07

Marku a jaką długość byś polecił? Przypomnę wzrost to 183cm waga 89kg no i decha do zabawy i progresu.

To zależy do czego chcesz deskę. Osobiście wziąłbym 159W na Twoim miejscu w przypadku Lib Tech Skate Banana czy też Gnu Pickle.
Co do bardzo dużych butów, w Lib Techu jest Skunk Ape HP Ultra Wide.

#39 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2013 - 20:16

Wybralem Gnu Pickle PTX 156W bo jest o 1 centa szersza w tali od zwykłej i to nie powinno robić dużej różnicy (przynajmniej tak uważam chyba że sie myle to wyprowadzać z błedu amatora). Mam nadzieje że siądzie, a jak nie to bedzie na sprzedaż po bardzo atrakcyjnej cenie :lolbounce: .

Użytkownik krystian21 edytował ten post 12 November 2013 - 20:31


#40 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2013 - 20:44

to za pół roku czekamy na recenzję użytkownika... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...