Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Plecaki.


99 odpowiedzi w tym temacie

#21 greg

greg

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2011 - 17:42

ja mam wspinaczkowy quechua decathlonowy i po paru zjazdach mokre plecy. ma dosc grube piankowe usztywnienia, wiec trche chroni kregoslup ale dyskomfort i tak jest...

#22 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2011 - 23:45

Dziwne, że nie opierniczyłem Dosi w tamtym roku już, bo te nędzne sznurki w DaKine Mission nawet szelkami nie można nazwać... W Heli Pro też są na maksa nie wygodne, przynajmniej dla mnie bo nie mają nic gąbki... Niby przez to lżejsze, ale gniecie niesamowicie.

#23 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 23:55

Plecak mam Deuter Freerider 26 bardzo wygodny plecaczek ;)


Aro, a jak jest z jego wytrzymałością ? Nie sypie się nic od noszenia dechy ? Bo zastanawiam się nad kupnem tego większego Freerider Pro 30 i troszkę o nim czytałem ale nigdzie opinii o trwałości podczas użytkowania.

#24 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2011 - 16:17

Od siebie mogę dodać co nieco bo plecaków przerobiłem masę. Miałem rożne dakainy, k2, burki - zazwyczaj powyżej 25L. I jeżeli ktoś zastanawia się nad plecakiem do zastosowań typowo "na stok", do szkoły i nie myśli o prawdziwych wyprawach hikingowych powinien wybierać coś z mniejszych plecaków. Osobiście preferuję JUŻ plecaki nie duże, zgrabne wystarczające na to by zabrać na stok dodatkowe rękawice, gogle, ew. łopatę, jakieś picie, kamerkę i inne drobnostki. I najlepiej przypasował mi plecaczek Burtona model Paradise Pack 17L. Idealny jak dla mnie i moich potrzeb! Osobna kieszeń na łopatę, camelback, osobna na gogle i player mp3. Moim zdaniem wystarczył by każdemu jeśli chodzi o wypady na stok a nawet i jednodniowe wypady hikingowo-freerajdowe. Świetnie sprawdza się też na co dzień. Wytrzymałościowo także daje radę, katuję dziada już od ponad roku i zero jakichkolwiek defekcików, przetarć, rozdarć... Większe plecaki są nie wygodne podczas jazdy, przeszkadzają na krześle, szczególnie jak siada komplet ludzi. Więc po co zaopatrywać się w duże 30L plecaki skoro i tak mało kto wykorzystuje je w pełni..

#25 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2011 - 23:25

Mnie jakoś nie przekonują firmy snb jako producenci plecaków. To całkiem inna dziedzina jednak. Poszukuję czegoś z branży typowo turystycznej. A interesuje mnie przedział około 30 litrów a nawet do 40 ze względu na to że plecak ma służyć również do jedno lub kilkudniowych wypadów w góry ( troczenia namiotu, spiwora, maty ). A czasem i do transportu deski gdzieś gdzie trudno dojechać samochodem :) Pod wyciąg doniosę sobie w rękach i nie potrzeba mi do tego plecaka a do ewentualnej jazdy po stoku to wiadomo, jak najmniejszy, żeby wszedł termos, aparat i ewentualnie kilka innych pierdółek. Ogólnie myślałem właśnie nad Deuter Freerider Pro 30 albo Pajak Extreme 36. Chyba jednak zdecyduję się na ten drugi. Raz że krajowa produkcja a dwa, że Cordura jest prawie niezniszczalna :)

#26 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2011 - 23:34

Aro, a jak jest z jego wytrzymałością ? Nie sypie się nic od noszenia dechy ? Bo zastanawiam się nad kupnem tego większego Freerider Pro 30 i troszkę o nim czytałem ale nigdzie opinii o trwałości podczas użytkowania.


używam już drugi sezon ten plecak i nic się z nim nie dzieje nawet praktycznie niema śladu użytkowania, jedyna jak rzecz się zniszczyła to wkładka z numerami telefonów ekip ratowniczych w całej europie, po za tym plecak dalej wygląda jak nówka :)


pzdr....

#27 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2011 - 07:30

Ogólnie myślałem właśnie nad Deuter Freerider Pro 30 albo Pajak Extreme 36. Chyba jednak zdecyduję się na ten drugi. Raz że krajowa produkcja a dwa, że Cordura jest prawie niezniszczalna :)


Witaj
Cordura fakt mocna, ale niestety dość ciężka. Technologia idzie do przodu i są już plecaki z cieńszych, a co za tym idzie lżejszych materiałów, a wcale nie takich słabych.
Ogólnie to polecam NGT.pl , stronka/forum pasjonatów turystyki, a raczej wszystkiego co z nią związanego. Może dowiesz się tam czegoś konkretnego.

Pozdrawiam
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#28 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2011 - 07:53

Jak śmigam z plecakiem, to z takim -stary Karrimor Hydro 20l, podobno model rowerowy. http://cokupic.pl/i/c_big363309.jpg - cały patent w tym, żeby ciężar się odpowiednio rozkładał przy plecach, a sam plecak nie majtał się podczas jazdy.
Wg mnie im mniejszy, tym lepszy. Oczywiście - nie dopnę do niego deski, ale nie miałem takiej potrzeby na razie. Tak więc kupowanie plecaka do szkoły, na deskę i na laptopa to raczej nieporozumienie.

#29 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2011 - 10:45

Ogólnie to polecam NGT.pl , stronka/forum pasjonatów turystyki, a raczej wszystkiego co z nią związanego. Może dowiesz się tam czegoś konkretnego.

Pozdrawiam

Właśnie stamtąd wracam :) Ogólnie zawsze szukam tam opinii na temat sprzętu turystycznego. Tam też chwalą Pajaka za Cordurę właśnie i jest jedna negatywna opinia o wytrzymałości materiału w Deuterze.

#30 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2011 - 14:51

Odświerzam temat bo może się komuś przyda. Kupiłem w końcu Milo Kyazo 40. (link). Ogólnie rzecz biorąc nie polecam nikomu. System, który ma zapewnić dostosowanie długości szelek do wielkości pleców to jakaś pomyłka. Szelki są przymocowane do plecaka na rzepie. Kiedy kupowałem plecak wszystko działało bez zarzutu. Kiedy pierwszy raz wziąłem go w góry z niewielkim bagażem szelki się oderwały i już nie dało się ich poprawnie przyczepić. Rzep przestał trzymać tak, że nawet włożenie butelki mineralnej powoduje jego puszczanie. Oddałem plecak do reklamacji z żądaniem zwrotu gotówki gdyż właściwie nie wyobrażam sobie jak można by to naprawić. Producent odrzucił reklamację wszywając jedynie mocniejsze rzepy. Niestety, nie odebrałem nawet plecaka ze sklepu po naprawie ponieważ podniesienie go z lady spowodowało oderwanie się szelek :twisted: . Za taką naprawę to ja dziękuję. Złożyłem kolejną reklamację. Pozostaje czekać kolejne 2 tygodnie :wallie:

#31 jerzor

jerzor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 November 2011 - 20:27

a ja mam adidaska z graffiti z zaczepem na deske :P :P

#32 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2013 - 12:26

dla zainteresowanych bardzo dobry frirajdowy plecak w dobrej cenie...
https://www.polarspo...rider-26-1.html
no board no fun!

#33 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2013 - 14:14

dla zainteresowanych bardzo dobry frirajdowy plecak w dobrej cenie...
https://www.polarspo...rider-26-1.html


fajny ten plecak. Trochę drogi ale fajny.

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#34 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2013 - 14:50

Sorka ale to jest normalna cena tego plecaku pod linkiem, który podał Mike to jest wersja 26 i ta wersja przeważnie oscyluję w tych cenach...

@Prodish nie zgodzę się z Tobą, że drogi, tak na prawdę to co otrzymujemy za tą cenę... jest naprawdę wart tego aby wydać troszkę więcej kaski. :)

pozdro

#35 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2013 - 14:52

to jest wersja 26 i ta wersja przeważnie oscyluję w tych cenach...


ups... faktycznie mam 30-stkę na chacie... :bag:
no board no fun!

#36 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2013 - 15:04

Sorka ale to jest normalna cena tego plecaku pod linkiem, który podał Mike to jest wersja 26 i ta wersja przeważnie oscyluję w tych cenach...

@Prodish nie zgodzę się z Tobą, że drogi, tak na prawdę to co otrzymujemy za tą cenę... jest naprawdę wart tego aby wydać troszkę więcej kaski. :)

pozdro

no dobra niech będzie. cena jest adekwatna do jakości i opcji jakie posiada :)
plecaki tego typu kosztują
ten podoba mi się ze względu na układ wewnętrznych kieszeni i powierzchnie styku z plecami.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#37 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2013 - 17:23

Największą wadą tego plecaka jest brak dostępu do środka przez odsuwane plecy... ale sam system noszenia jest rewelacyjny... przyjemnie się nosi, nie męczy ramion a przy okazji plecy są dobrze wentylowane.
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#38 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2013 - 17:39

a jesteś pewny, że nie ma odpinanych pleców? moja, większa wersja ma...

eee... no chyba rzeczywiście nie ma... w takim razie mój błąd i już nie polecam ;)

ten jest w porządku i ten polecam, ale cena... po prostu normalna i to bez rewelacji

Użytkownik mike edytował ten post 16 September 2013 - 17:44

no board no fun!

#39 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2013 - 17:45

Nie ma, nie ma dlatego wyszła wersja pro czyli te 30l ;p

#40 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2013 - 17:53

Pro jest Pro, ale jest też pro-porcjonalnie droższy :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu