Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deska Dla Średnio Zaawansowanego...


43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 08:55

No właśnie.. sam nie wiedziałem czy mogę się nazwać średnio zaawansowanym czy jeszcze nie.
Jeżdżę od 3 lat, jednak to jeżdżenie wygląda tak, że w sezonie zrobię wypad w góry może z 4 razy, a na pobliskie pagórki z drugie tyle.
Zakręty łączyć umiem ;) Osobiście wydaje mi się, że jeżdżę nie najgorzej ale to moja opinia. Czy puch czy twarde podłoże, daje rade. Daję rade na zielonych, czerwonych czy czarnych trasach. Skakać nie skaczę, a 90% wyskoków z małych hopek kończy się glebą. Tyle ogółem wstępu.

Póki co śmigałem na desce Scoop 164W +wiązania Drake z allegro czyli zwyczajny no-name. Jednak powoli ślizg się kończy, a i krawędzie nie są w najlepszym stanie.

Fundusz w jakimś stopniu mam ograniczony, także nie szukam desek za 3 tyś.
W oko wpadł mi Burton Bullet 2013 164W. Czy przy wzroście 198 i ~100kg wagi ten rozmiar jest dobry. I co sądzicie o tej desce dla osób, które już jeżdżą.

#2 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 10:18

Pierwsze pytanie co ty chcesz na tej desce robić ? Bez tego ani rusz..
Bo z tego co mi wiadomo to ona jest miękka bardzo.

Użytkownik Maluuutka edytował ten post 12 July 2013 - 10:36

Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#3 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 10:57

Parki odpadają bo mam chore kolano więc pozostaje mi zwyczajna jazda, może jakieś flat tricki i czasami po lesie.

#4 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 11:02

Troche nie rozumie zaleznosci pomiedzy parkiem a chorym kolanem :P Predzej zajedziesz kolano w lesie w glebokim sniegu (tym bardziej jak bedzie mokry) niz na parku - ale to tylko moja opinia :)
Jezeli w gre wchodzi tylko jazda po przygotowanych trasach to moze skusisz sie na jakiegos "twardziela" :) ?

#5 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 11:12

Wychodzę z założenia że skakanie bardziej obciąży moje kolano niż sama jazda, a lasy to tylko sporadycznie ;)
Tak jak wspomniałem post wyżej, fajnie aby deska była na tyle miękka, żeby dało się nauczyć flat tricków.

#6 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 11:55

Wychodzę z założenia że skakanie bardziej obciąży moje kolano niż sama jazda, a lasy to tylko sporadycznie ;)
Tak jak wspomniałem post wyżej, fajnie aby deska była na tyle miękka, żeby dało się nauczyć flat tricków.


Do flatów flex 5 spokojnie ci starszy :) moim zdaniem deska ta co pokazałeś odpada :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#7 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 12:45

A co powiesz na Pathron Powder Toy lub Pathron FS ?

Użytkownik Nizki edytował ten post 12 July 2013 - 12:53


#8 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 13:00

W Wide powder toy jest tylko 164.

#9 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 13:22

Recenzja Pathron Powder Toy
http://adechade.com/...owder-toy-1213/
Fajną deską też jest voelkl jibster Snp ma to się może wypowiedzieć :D
Deska ma konstrukcję rokera i flat triki idealna :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#10 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 14:05

Ja tam sie nie znam :P Ale fakt skoro szukasz cos na w/w zabawy to koluj jakiegos rockerka :)
Wybor w kwestii sprzetu jest ogromny i zapewne kazdy bedzie polecal co innego co jest zrozumialem.
My z Maluuutka w poprzednim sezonie jezdzilismy na rockerach z Volkl i poki co same pozytywy :) Deski niezle sprawowaly sie zarowno na fr jak i fs. Wedlug mnie mozna tez fajnie pozapierd*** :P A i krawedzi nie gubi.
Takze z Naszej strony oddajemy glos wlasnie na ta firme :) Pozatym za***isty balans cena - jakosc !

Użytkownik Snp edytował ten post 12 July 2013 - 14:06


#11 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 15:12

Nie mogę nigdzie znaleźć tego Volkl jibster w dobrym rozmiarze. Do tego cena minimalnie za duża chyba dla mnie. Myślałem tak o cenie 1 tyś +/- 200zł.

Pathron Senseia jeszcze jest dobry zarówno do jibów jak i jazdy na krawędziach z tego co czytam. Tylko czy 161W będzie dobra dla wielkoluda jak ja ?

#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 15:25

Ja śmigam na Senseiu 161W a jestem większy od Ciebie (202 i 110 kg ) :) także bez stresu

#13 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 15:32

Jacku, skoro odpowiadasz mi też na drugim forum, to może przeniesiemy rozmowę tutaj ;)

Sesnei mi odpowiada, zarówno cenowo i z tego co czytam o nim. Czy wiązania Drake King będą dobre do nauki flat tricków czy pomyśleć o czymś lepszym ?

#14 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 15:38

spoko spoko
nie Kingi nie bardzo , sam nimi handluje ale nie polecę do takiej deski. Opisywał je ostatnio Marpyc na snowbordziwie jak znajdę to Ci wyśle na prv
Kurcze jak byś miał coś kaski to zainwestuj we fluxy albo burtony , K2 huritajny czy jak to się tam pisze ale z zeszłego sezonu , z tego nie bierz pod uwagę. Może uniony jak chcesz drejka to lepsze by były fifty czy jakoś tak .

Acha za Senseia daje głowę że będziesz zadowolony , na prawdę bardzo dobra deska.

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 12 July 2013 - 15:39


#15 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 16:28

O Drake wspomniałem bo takie mam póki co. K2 odpadają ze względu na cene. Pozostaje Flux PR15 '13 albo Burton Custom '13. Czy burtony będzie się dało zamocować na Sensei bez żadnych przekładek ?

#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 16:36

No to jak masz to nie ma problemu , pewnie że podejdą , myślałem że chcesz kupić to warto by zainwestować w coś lepszego ale jak masz to na razie je zostaw sobie i sam ocenisz jak Ci się jeździ.

Burki jak nie są na est czyli na tej szynie to myślę że bez problemu bo mają dyski 3D tak to się chyba nazywa. Ja mam burton mission i nie ma żadnego problemu , jak będziesz chciał to Ci zrobię totke dysku jaki musi być żebyś miał do porównania.
Ale jak masz już wiązania to na razie olej temat i sprawdzisz sobie jak Ci się śmiga na drejkach jak będzie git to zostawiasz jak Ci nie będą pasować to poszukasz czegoś fajnego

#17 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 16:44

Wielkie dzięki za info.

Pozostaje jeszcze ostatnia sprawa, a mianowicie buty. Mam jakieś firmy Deeluxe. Czy tak jak przy wiązaniach, zostać przy nich i sprawdzić czy w buty lepiej zainwestować ?

http://www.gumtree.c...r-48/1024959774 te wydają mi się dosyć tanio ale nie wiem jaki rocznik.

#18 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 16:51

Kurcze z butami to polecałbym mierzyć , kupowanie przez neta to ruletka , jak bym się bał tak kupować.
Deluxy spoko firma także jak Ci pasują do nogi to po co zmieniać? ważne żeby Ci było w nich wygodnie. ten model burka co podałeś bardzo dobry ale czy akurat będzie pasował do Twojej nogi to nie wiadomo :) rocznikowo tez nie wiem

Ja bym na razie został przy wiązaniach a buty bym szukał nawet po sklepach i jak Ci jakiś spasuje spisać nr i zobaczyć na necie czy nie ma gdzieś taniej. Taki zakup bez przymiarki to duże ryzyko a kaski szkoda wyrzucać w błoto.

#19 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 July 2013 - 17:45

Kingi bedziesz miał za miękkie, miałem je na nogach w innej desce i naprawde plastikowa łyżka... W każdym razie przy dosc twardym w moim odczuciu senseiu (mowimy o desce na przyszly sezon nie? -eco sensei) bedziesz się czuł przywiązany sznurkami do tej dechy;p Wiazki niezłe ale nie w tym zestawieniu, to samo custom i pr 15 będa jak dla mnie za miekkie, missiony w sam raz i lepsze tylko z roku 2012 albo 2011 bierz, pare klas wyżej od customów są;) Osobiście mam Flux TT podpiete i bede kupował buty northwave legend (mam takie juz starawe, wymiana na nowszy model) i taki skład mi sie sprawdził, chociaż wiazki delikatnie mieksze by mogły być, ale dorwałem w takiej cenie, że nie narzekam:)

Jak deluxy sie nie rozeszły, których w przeciwieństwie do Jacka nie jestem zwolennikiem to zostaw, ale to miekkie buty chyba.

icon_users.png


#20 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 17:56

Gula Eco sensei a sensei to 2 inne modele :) i oba są na sezon 2013-2014
161W będzie na niego w sam raz nie za sztywny nie za miękki.