Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Nie Do Wszystkiego


76 odpowiedzi w tym temacie

#21 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 November 2013 - 13:58

Arec, zgadzam się, wszystko można zgiąć, tylko trzeba siły albo techniki :)
Siwex, zgadzam się, jedna deska :)
Generalnie ze skokami muszę ostrożnie bo ostatnio na piłeczce kolano kilka razy dało o sobie znać, tak więc zostaje po prostu jazda poza stokami i na stoku. A jak się uda pokręcić to super.
To zostają w boju:
Rossi Templar (tylko która 155 czy 158?, z tego co wiem trochę bardziej miękka od pozostałych tutaj).
Gnu Carbon Credit (taki AM/free ale bardziej nastawiona na freestyle)
Gnu Metal Guru (ta też AM/free ale znowu bardziej nastawiona na AM i tutaj który rozmiar 155 czy 159?)
i ewentualnie Never Summer Proto HD (tu pewnie 157)
Jakie są Wasze faworki?
g

#22 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 November 2013 - 14:35

Na Rossim nie jeździłem, ale dużo znajomych na tej desce śmigało i sobie chwalili.
Carbon vs Metal Guru, pamiętając,o tych butterach, a przy tym jeździe,itd jestem za Gnu Metal Guru,który jest ciut miększy niż Gnu Carbon Credit.
Tam jest długość 158. 155 vs 158, też zależy. Jak puch płytki w Polsce na płaskim to luz ze 155 nawet jeśli dodatkowo chcesz się grubo bawić w buttery itd.
W innym przypadku chyba 158. Długości idealne do wszystkiego nigdy nie będzie;)

#23 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 November 2013 - 15:08

@greg - http://adechade.com/...r-evo-157-2013/ ostatnio na alle poszła taka za trochę ponad 8 paczek... jak się dogadacie cenowo, to...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2013 - 16:09

ja bym poszedł w 158 jak Marek wspomniał...przy takiej długości sporadycznie bez problemu się pobawisz a i przyjemniejsza jazda będzie w puchu jak i na trasie. Co do samych desek GNU, niestety nie wypowiem się, nigdy nie miałem okazji na nich sobie pojeździć :)

#25 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 November 2013 - 22:07

Panowie,
Wracam do stołu. Siedzę przed tv, oglądam sport podnoszący adrenalinę czyli snookera i popijam tanie whisky. Żona przycięła komara obok (standard).
Jeszcze nie wybrałem dechy ale już właściwie blisko. Na polu boju zostały:
Pathron Eco Sensei (chyba 158 cm, siwex! nie widzę jej w Twoim sklepie!, gula44 - czytałem Twoją recenzję i coś mi się nie zgadza, piszesz, że rocker a Path zeznaje, że camrock)
Gnu Metal Guru (tu czekam na info z Gnu czy 155 czy 158. Mareks, raczej niestety jeżdzę w Alpach i w tym sezonie to będą Włochy co oznacza, że mało freerid'u i pewnie powinno być 158. Dla Carbon Credit doradzili 156. ponownie siwex! nie ma jej w Twoim sklepie!. No i generalnie cena trochę hm duża)
Never Summer Proto HD (chyba 157 byłaby idealna ale jeśli się mylę skorygujcie mnie, problem to mam małe buty 8,5 i NS podaje, ze dla takiej stopy to 154cm ale to nie ma się ni jak do wagi! cena niestety wysoka i trudna dla portfela)
Z nową dechą muszę zostawić swoje Drake Fifty i buty DeeLuxe Fitch bo jak bym wydał zbyt dużo kasy to pewnie walizkę bym na wycieraczce znalazł po powrocie domu. Jeśli chodzi o buty to są lekkie i małe:)
Tak więc trudny wybór! Co radzicie?
g

PS siwex! Trudno się poruszać po Twoim sklepie internetowym iPadem. Często jak jest kilka stron produktów nie jestem w stanie przejść na kolejną stronę. Oczywiście nie wszyscy używają tabletów ale zapewniam będzie ich coraz więcej (a na sedesowe deklasują nawet papierową gazetę).




#26 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 22:19

Jak szukasz desek z Mervina z zeszłego sezonu to ja bym obdzwonił sklepy quiksilvera.
Ja niedawno wyrwałem w jednym sklepie dla kumpla Travisa HP 157 z zeszłego sezonu 30% taniej - a wcześniej takiej szukałem dla siebie i praktycznie od stycznia nie była do wyrwania w tej długości nawet w sklepach internetowych w europie.Dwa tygodnie temu wyrwałem dla drugiego kumpla Gnu Carbon Credit sprzed dwóch czy trzech sezonów za 800 PLNów. Z tego co wiem to te z zeszłego sezonu były 30% taniej.

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#27 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 November 2013 - 07:42

Panowie,
Wracam do stołu. Siedzę przed tv, oglądam sport podnoszący adrenalinę czyli snookera i popijam tanie whisky. Żona przycięła komara obok (standard).
Jeszcze nie wybrałem dechy ale już właściwie blisko. Na polu boju zostały:
Pathron Eco Sensei (chyba 158 cm, siwex! nie widzę jej w Twoim sklepie!, gula44 - czytałem Twoją recenzję i coś mi się nie zgadza, piszesz, że rocker a Path zeznaje, że camrock)
Gnu Metal Guru (tu czekam na info z Gnu czy 155 czy 158. Mareks, raczej niestety jeżdzę w Alpach i w tym sezonie to będą Włochy co oznacza, że mało freerid'u i pewnie powinno być 158. Dla Carbon Credit doradzili 156. ponownie siwex! nie ma jej w Twoim sklepie!. No i generalnie cena trochę hm duża)
Never Summer Proto HD (chyba 157 byłaby idealna ale jeśli się mylę skorygujcie mnie, problem to mam małe buty 8,5 i NS podaje, ze dla takiej stopy to 154cm ale to nie ma się ni jak do wagi! cena niestety wysoka i trudna dla portfela)
Z nową dechą muszę zostawić swoje Drake Fifty i buty DeeLuxe Fitch bo jak bym wydał zbyt dużo kasy to pewnie walizkę bym na wycieraczce znalazł po powrocie domu. Jeśli chodzi o buty to są lekkie i małe:)
Tak więc trudny wybór! Co radzicie?
g

PS siwex! Trudno się poruszać po Twoim sklepie internetowym iPadem. Często jak jest kilka stron produktów nie jestem w stanie przejść na kolejną stronę. Oczywiście nie wszyscy używają tabletów ale zapewniam będzie ich coraz więcej (a na sedesowe deklasują nawet papierową gazetę).


greg dzięki za info,spróbujemy to poprawić,nie mielismy wcześniej takich info:)
co do eco senseia to jest na stanie, tylko nie ma go jeszcze w necie, dziś się pojawi...Gnu Carbona niestety nie mamy i mieć nie będziemy.

pozdro
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#28 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2013 - 10:42

siwex, jak sądzisz, NS ProtoHD w 157 z tymi wiązaniami byłby ok?
g

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2013 - 10:45

Camrock w Pathronach oznacza mikro camber między wiązaniami a od wiązań w stronę tail i nose rocker

#30 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 11:18

siwex, jak sądzisz, NS ProtoHD w 157 z tymi wiązaniami byłby ok?
g

nie... stary ta deska jest całkiem do bani... poczytaj zagraniczne fora... czemu wszyscy mają mieć taką deską jak ja..? ;(
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#31 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2013 - 11:22

HA, HA, HA!
praxx, a udaje Ci się robić takie coś: ?
g

#32 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 11:30

ale o co pytasz..? bo to całkiem inna deska... a widzisz, że w pozycji - poziom zaawansowania, mam napisane: jakoś się ślizgam... :uczen:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#33 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 11:43

nie... stary ta deska jest całkiem do bani... poczytaj zagraniczne fora... czemu wszyscy mają mieć taką deską jak ja..? ;(

... i ja :bag:
no board no fun!

#34 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 11:57

... i ja :bag:

jeden bidul... jak szkółka niedzielna będziemy wyglądać... :uczen:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#35 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 12:11

my to już prawie.... :ashamed: .... jak bracia syjamscy... nawet wiązki takie same... ;(
no board no fun!

#36 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2013 - 12:13

no przecież on też się "jakoś" ślizga ;-)
(nie chodziło mi o deskę a ślizganie :))
g

#37 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 12:15

... :bag: razem idzie nam lepiej...
no board no fun!

#38 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2013 - 20:59

No dobra papużki syjamskie, 157 w NS ok na 85kg?
g



#39 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2013 - 21:24

hmmm... tak na granicy... jak się nie wybierasz w puchol za często to ok... ale może jednak 160... o protku mowa, jak rozumiem..? O0
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#40 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 November 2013 - 21:31

si, i to w High Definition.