Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Łamanie Desek Snowboardowych


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ViRuE

ViRuE

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 14:40

Hmmm czyli uproszczając itd to akrobatyka ;) Ale wygodnie Ci tak obracać deskę jak już jesteś na krzesełku? I jak wygląda reakcja współtowarzyszy wycieczki na szczyt? :) Bo szczerze mówiąc musi to naprawdę ciekawie wyglądać :) Ale jak to się mówi ile ludzi tyle technik, ale grunt żeby nie zagrażało to bezpieczeństwu innych jak i własnemu jak i sprzętowi który będzie dłużej cieszyć z zabawy na śniegu :)

#22 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 15:19

niestety aby obrócić tak deskę oczywiście musi być zachowanych kilka czynników...

1. muszę usiąść z brzegu lewej strony lub ostatecznie z prawej (już mniej wygodniej)
2. osoba z boku nie może być regular bo sprawa w tedy zaczyna się komplikować, więc musi byc goofy ;)
3. nie można wsiadać w środku na krzesełku
4. narciarzom to nie przeszkadza bo całą deskę w tedy mam przed sobą a nie pod krzesełkiem jak przy normalnym wsiadaniu :D

ogólnie bez problemu i wygodnie się tak obraca... :D

Powyższy opis jest dla osoby która śmiga na regular :P

Użytkownik Arec edytował ten post 05 April 2013 - 15:21


#23 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 15:54

Podsumowując:

Nie rozumiem jak może być komuś nie wygodnie wsiadając na krzesło.
Pomijając już wsiadanie z przednią nogą odpiętą, bo to po 3 minutach myślenia zaakceptowałem :P

Użytkownik Muniek edytował ten post 05 April 2013 - 15:55


#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 16:15

główny powód to, żeby usiąść na krzesełku musisz przyjąć pozycję "narciarza" co powoduję, że Ci w kolanie nogę wykręca, spróbuj w takiej pozycji "narciarza" przyczepić się do orczyka hehe...

#25 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 16:21

No jest tak, tylne kolano trochę się przekręca. Jak przechodzę bramki sam to na taśmie obracam się o 90 stopni i siadam na krzesło normalnie tak jak na ławce przy barze ;-) problem znika....jak nie jadę sam to trudno, jakoś bardzo uporczywe to nie jest.

Co do orczyka to nie jest wygodne ale nic się nie poradzi.

#26 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 April 2013 - 16:24

Nie no...
bez rysunków albo tutoriali, to ja tego nie ogarnę :]

#27 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 16:28

Jeszcze z ciekawostki to da się uszkodzić deskę przy wchodzeniu na krzesło. Jak przegniesz deskę do przodu palcami pod krzesłem tak, że będzie szorować przednią krawędzią to może zacząć się mielenie deseczki i walka o nie-skręcenie kostki. Jak luka między krzesłem na śniegiem jest węższa niż Twoja deska...i przegniesz deskę tak jak piszę - to można zgotować sobie kilka nerwowych chwil ;-)

Z innej ciekawoski jak byłem w Risoul 1-10 luty, babeczce pękła miednica podczas schodzenia z krzesła (niefartowny upadek) :-(

#28 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2013 - 18:05

Nie ogarniam tej kuwety, siadam na krzesło zawsze tak samo raz z lewej, raz z prawej albo na wewnętrznym miejscu i zbytnio nie wiedzę różnicy, wiec jakoś nie mogę skumać o co chodzi z tym wsiadaniem, na switcha, z przednią, tylną nogą wypiętą i wykonując bs rodeo 540 na krzesełku

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2013 - 18:16

jeżeli chodzi o mnie...tradycyjnie ja nie mogę siedzieć na krześle, bo po prostu za bardzo mi nogę w kolanie wykręca i muszę siedzieć bokiem, co często mnie wkurza bo się nie mogę wygodnie oprzeć plecami...jeżeli wykręcę tak deskę mam w tedy pełny luz...i cała historia... :D

Użytkownik Arec edytował ten post 05 April 2013 - 18:16


#30 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2013 - 18:49

ja tam mam wersje uniwersalną i najlepszą wsiadam SAM na środku i na krześle 3os i więcej deske opieram o 2 podnóżki i nic nigdzie mnie nie wykręca nie ciąży itp... a z elą tj Arec napisał tez jezdziłem ale zawsze mi sie wydawało że zachacze o słup nośny deską... :huh2:

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#31 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 April 2013 - 17:59

ja mam dc ply, ostatnio jak leciałem z łóżka na dywan, to coś pękło,ale na szczęscie okazało się że to doniczko

#32 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 April 2013 - 20:18

Piękny temat :lol:

W kwestii łamania desek w NS robi się to wyłącznie według poniższego filmu instruktażowego :D




Pozdro4all

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#33 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 April 2013 - 21:04

Hahahaha niezły sposób na testowanie desiwa :P

Ja kiedyś objeżdżałem Völkla Sqd Prime, oni w tej desce stosują patent który się nazywa Horror Shock Absorber, czyli pomiedzy wiazaniem a tailem i tak samo z drugiej strony nosem i wiązaniem są wstawiane plytki aluminiowe co teoretycznie uniemozliwia zlamanie tej deski w tym miejscu, a tam wlasnie lamane są najczesciej. Jak dla mnie patent rewelacyjny i szkoda tylko że chyba tylko w tym najwyzszym modelu stosowany



#34 ViRuE

ViRuE

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 April 2013 - 15:44

Hey, :) Dostałem dzisiaj info od dystrybutora Voelk i reklamacja/gwarancja deski została uznana, czekam teraz na nową i potem na nowy sezon :)

#35 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 April 2013 - 22:11

nom to graty