Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Pomoc W Wyborze Spodni


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2013 - 11:41

Witam,
od pewnego czasu rozglądam się za spodniami, a że ostatnio moje stare poszły w kroku na szybciocha muszę zakupić nowe.
Zależy mi na tym aby:
-membrama była przynajmniej 10k/10k
-kolor-najlepiej niebieski, bądź z niebieskimi elementami
-miały ocieplenie.
Jak narazie znalazłem gatki Burton Vent, takie jak tu
http://www.3surf.pl/...on-Vent-(Bombay)---2013
spasował mi rozmiar L.
Teraz moje pytanie-czy ktoś ma te spodnie i jak się sprawują?
Jako że są jasne to liczę się z tym że brud będzie na nich widać... Tak więc kolejna sprawa-czy ktoś posiada spodnie w tym samym lub podobnym kolorze i czy rzeczywiście łapie on tak bardzo brud (np. na kanapie)? Bo nie chciałbym wydać 600 z hakiem(dużo jak dla mnie) na gacie których nie dopiorę po paru zjazdach...
Chętnie też rozważę Wasze propozycje w cenie max. 650zł. Oczywiście tańsze jaknajbardziej wchodzą w grę :-D
Miło by było także jakby te propozycje były ze sklepów w okolicy Bielska-Białej, ewentualnie Katowic, bo ja niestety spodnie muszę zawsze zmierzyć :cry:
Liczę na Waszą pomoc :ok:

Użytkownik gab187 edytował ten post 23 February 2013 - 11:46


#2 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 23 February 2013 - 14:41

Tylko burton AK. Membrana GORE-TEX, dozywotnia gwarancja Burtona.
Kazdy kto w tym jedzil, powie ci ze to najlepszy ciuch na snowboard.
Zobacz tutaj, tak sie przypadkiem sklada ze mam spodnie na zbyciu ;-)
http://allegro.pl/hi...3046651173.html

Użytkownik gooday edytował ten post 23 February 2013 - 14:43

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#3 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2013 - 10:39

dzięki za odpowiedź, propozycja rzeczywiście bardzo fajna, ale niestety M jest stanowczo na mnie za małe :/

#4 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2013 - 10:50

Po 1 jaka kwota cie interesuje?
Zdecydowanie polecam O'Neil, 686, wprawdzie zazwyczaj o'neill ma membrane 8/8 to powiem ci w porównaniu do quiksilver 10/10 moim zdaniem działa tak samo :)
Wiadomo z goretex em niby ciuchy lepsze ale jak się spisuje burton to ci juz nie powiem bo nie miałam :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#5 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2013 - 10:55

Kwotę podałem w 1 poście-max. 650 zł :)

#6 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 February 2013 - 19:47

jak dla mnie westbeach numero uno
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#7 ALTSport

ALTSport

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 24 February 2013 - 22:04

Witam,
w kolekcji Rehall'a jest kilka modeli w kolorze niebieskim, wszystkie z membrana 10k/10k - w cenie od 449 do 679.
Membrana i materiały są OK, jeździ w nich m.in. Wiktor Kubiński (pierwszy part w: )
jbc pisz lub dzwoń 226171868
Sklep Sportowy Altsport , zapraszamy!

#8 moadip

moadip

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 25 February 2013 - 10:46

nie macie wrażena że rozmiarówka spodni burtona AK 2l jest troche dziwna ? ja zakupiłem rozmiar M, wszystko niby ok ale śmiesznie wyglądaja bo są jakby trochę za krutkie, mierzyłem potem L i całkowicie się w nich utopiłem....

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 February 2013 - 12:36

nie macie wrażena że rozmiarówka spodni burtona AK 2l jest troche dziwna ? ja zakupiłem rozmiar M, wszystko niby ok ale śmiesznie wyglądaja bo są jakby trochę za krutkie, mierzyłem potem L i całkowicie się w nich utopiłem....


w AK zależy to od modelu. Inaczej będą leżały techniczne gacie a inaczej model Stagger
Podobnie jest z kurtkami Cyclic inaczej leży niż Stager. Trzeba mierzyć i brać rozmiar w górę :)

Techniczne spodnie AK z 3L to na 100% rozmiar w górę
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 moadip

moadip

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 25 February 2013 - 12:38

NO TAK ALE MODEL STAGGER TO TEZ AK 2L, WIĘC CHYBA ROZMIARÓWKA TA SAMA CO CYCLIC. NIESTETY NIE MAM MOŻLIWOŚCI PRZYMIARKI MODELU STAGGER W ROMZIARZE M...

#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 February 2013 - 18:07

NO TAK ALE MODEL STAGGER TO TEZ AK 2L, WIĘC CHYBA ROZMIARÓWKA TA SAMA CO CYCLIC. NIESTETY NIE MAM MOŻLIWOŚCI PRZYMIARKI MODELU STAGGER W ROMZIARZE M...


Rozmiarowka TAK
krój już NIE

mi osobiście spadnie Stagger pasują a z kurtek wolę Cyclic
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#12 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2013 - 00:07

Polece ci Analoga model Acetate, membrana 20/20 lekkie i megawygodne, na allegro 500 zl.

#13 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 27 February 2013 - 13:22

Mi rozmiarówka spodni burka też nie leży, gówniana proporcja obwodu pasa do długości i szerokości nogawek. W pasie wchodzę w Eski ale że lubie długo i szeroko to wolałbym L lub XL ale wtedy w pasie weszło by dwóch takich jak ja, (jestem szczupły ale bez przesady).

Kurtki burka potwierdzam że mają kroje najróżniższe. W team Fit miałem kurtkę M, która była większa od obecnej w team fit rozmiar L. Mam też jedną sig fit w rozmiarze XL i ta mi najbardziej odpowiada. Z kolei krój cylica jak i jeszcze innej kurtki z serii AK mi nie podpasił- dla mnie za krótkie.

Ogólnie co model burka to inny krój więc nie ma co kierować się oznaczeniami producenta tylko trzeba mierzyć. Ja jestem orędownikiem Freedom Fit ze special blend - dla mnie najfajniejsze ciuchy zarówno jakościowo jak i krojowo i funkcjonalnie.

#14 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2013 - 18:55

dzięki za odpowiedzi :)
mi np pasuje rozmiarówka burka bo w analogach niestety L mam za duże w pasie, a M trochę za wąskie na wysokości kieszeni, ięc niestety analog odpada :(

#15 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2013 - 18:47

Ja jestem orędownikiem Freedom Fit ze special blend - dla mnie najfajniejsze ciuchy zarówno jakościowo jak i krojowo i funkcjonalnie.


Ano, ja poluję na Annexy L, ale nigdzie w PL nie mogę ich dorwać... :/

#16 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 February 2013 - 19:14

voy w jakim kolorze chcesz? Bo mam czarne elki a chętnie bym wymienił na takie same XL. Ja mam z bunkierstore. Kiedys widziałem też jakies starsze rocznikowo w supersklepie. Dla mnie najlepsze pory. Bardzo podobne są foursquare S2Q lecz nie mają pasa sniegowego- poza tym te same patenty.

#17 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2013 - 20:05

W Bunkierstore patrzyłem, nie mają L/XL... szukam albo czerwonego, albo jasnożółtych, ew. niebieskie.. nie wiem w sumie czy L nie będą na mnie za małe, mam 194 wzrostu ;)

#18 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 February 2013 - 20:23

Hmm gdyby nie miały pasa przeciwsnieznego to elki byłyby Ci za małe. Dzięki niemu można je nosić niżej i elka powinna być dla Ciebie ok. Choć jak lubisz szeroko to ja bym wziął XL przy Twoim wzroscie. Ja mam 184 cm - są mi mocno lużne i nie wiele brakuje aby mi spadły z d*py ale zamierzam sobie ochraniacz hillbily sprawić na dupe a w dodatku jezdze z dość szerokim stance i wydaje mi się że elki mogą mnie w dupce troche krępować. Jak nie zależy Ci na tym pasie sniegowym to sprawdz foursquare. Miałem obie pary spodni i naprawdę są bardzo podobne.

#19 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2013 - 22:19

Spoko, dzięki za cynk.. Będę szukał jeszcze, ale z XL mam ten problem, że jak są bez dużej regulacji (tak jak ostatnio mierzyłem Acetate Analoga, też fajowy model btw) w pasie to spadają ze mnie bez ostrzeżenia. :D Trudno mi dobrać odpowiednie portki.. Sprawdzałem ten model Foursquare S2Q, ale też słabo z ich dostępnością. Będę szukał...

@Siwex, który model Westbeach ma najluźniejszy krój? Upperlevel?

#20 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 February 2013 - 23:12

Z takich fajniejszych krojowo miałem tez DC model donon. Jakościowo wg mnie gorsze niz SB czy FSQ ale wizualnie fajne, miałem je zółte żarówki, po tygodniu już były tak up*erdolone że nie nadążałbym z ich praniem, od tego czasu unikam jasnych kolorów.