Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Cartel, Flux Rk30, Ride Maestro.. ?


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2013 - 19:27

Ja bym jednak wziął rozmiar M chociaż to zależy od wielkości skorupy buta. Myślę, że cartel to dobry wybór do tego co pisałeś, na pewno nie bedziesz narzekał ;)

#22 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2013 - 06:35

Obawiam się, że z M może być problem..

#23 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2013 - 07:38

ja mam Cartele z 2012 rozmiar M i z Driverami rozmiar 43,5 działają bardzo dobrze

#24 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 01 February 2013 - 09:22

Ja mam buty 43,5 - forum, i wiązania burka - prophecy M - pasują idealnie, Też brałbym M

#25 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 16:56

Koniec końców kupiłem Burton Malavita. Wiązania dostałem w lepszej cenie niż chodzą Cartel'e i niewiele drożej niz chodzą Mission'y. Wybrałem rozmiar M, bo jak już wcześniej pisałem z Cartel'i został L i był on stanowczo za duży. Potrzebuję je teraz ustawić, żeby było dobrze. Jak powrzucam foto, to pomożecie? But wystaje mocno z przodu, highback, jest w połowie swojej regulacji, zapewne muszę go przeciągnąć do końca, bo but 43 to prawie ostateczność dla tego wiązania, zgadza się?

Pozdrawiam

#26 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 17:41

Co do tej ostateczności to nie powiedziałbym, 44 z niewielką skorupą w M jeszcze powinny wejść. Co do ustawień wrzuaj fotki śmiało a na pewno ktoś Ci doradzi ;)

#27 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 18:32

Pasek na czubku mam na przedostatniej dziurce, Górny na ostatniej. Wrzucam jakieś foto na szybko, nie wiem czy jest to widoczne na tyle, żeby mi doradzić.
Przód buta wystaje jakieś 4cm, tył koło 3,5. Przód mogę wysunąć, tył się tu chyba reguluje tylko łyżką?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#28 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 18:39

Sam but w wiązaniu siedzi chyba ok, Jeśli chodzi o regulacje pasków to wsadź noge do buta i ustaw tak, żeby było CI wygodnie oraz w miare symetrycznie między lewą a prawą stroną buta (w instrukcji do wiązań jest to pokazane)
Jednak przede wszystkim przykręć to wszystko do deski i porób zdjęcia bo dopiero wtedy będzie można coś ocenić ;)

#29 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 19:31

Pasek na czubku mam na przedostatniej dziurce, Górny na ostatniej. Wrzucam jakieś foto na szybko, nie wiem czy jest to widoczne na tyle, żeby mi doradzić.
Przód buta wystaje jakieś 4cm, tył koło 3,5. Przód mogę wysunąć, tył się tu chyba reguluje tylko łyżką?


daj zdjęcie od strony pompek, i zdjęcie z góry (jak się strapy na bucie rozkładają - muszą być równo)
but zawiąż tak jak by był na nodze - mocno.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#30 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 20:02

Tyle mi się udało cyknąć nim rozładował się aparat :) But z przodu wystaje troszkę więcej niż z tyłu. Chyba przesunę wiązanię o jedną dziurkę, bo zamontowałem na środkowych. Może w tym przypadku dać lekko pedał gazu jeszcze do przodu o jeden ząbek?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Pozdrawiam

#31 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 20:19

But z przodu wystaje troszkę więcej niż z tyłu. Chyba przesunę wiązanię o jedną dziurkę, bo zamontowałem na środkowych. Może w tym przypadku dać lekko pedał gazu jeszcze do przodu o jeden ząbek?

Pozdrawiam


wiązki przesuń bo nie masz innego wyjścia
pedłau nie ruszaj - jest w. mnie OK

możesz jeszcze o oczko przesunać na pasku na kostce.
Pompka za blisko podstawy wiązania.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#32 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 20:24

Między pompkę, a podstawę wchodzą dwa palce :laugh:
A to przesunięcie masz na myśli na podstawie wiązania, tą dziurkę wyżej? Bo na samym pasku już mam ostatnia dzurkę. Zaraz przesunę jeszcze te wiązania, żeby but był z obu stron równo.

#33 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 21:54

Między pompkę, a podstawę wchodzą dwa palce :laugh:
A to przesunięcie masz na myśli na podstawie wiązania, tą dziurkę wyżej? Bo na samym pasku już mam ostatnia dzurkę. Zaraz przesunę jeszcze te wiązania, żeby but był z obu stron równo.


ściśniesz buta i pompka dojdzie do końca wiązania - zobaczysz.
przesuń podstawę wiązania na insertach w kierunku BS.
Masz duży but w małym wiązaniu a w burkach nie masz możliwości regulacji ułożenia w wiązaniu.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#34 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 22:13

ProDish, dzięki za zainteresowanie tematem.

Ok, ale dziurek w samym pasku już nie mam, mam na ostatniej. Jeżeli chodzi o przełożenie do drugiej dziurki w podstawie, to da się zrobić bez problemu. Ale czy o to właśnie Ci chodziło.
Wiązania przesunąłem w kierunku tylnej krawędzi. Miałem na śreodkowej dziurce w dysku, dałem na skrajną i wydaje się, że but wystaje z obu stron niemal identycznie. Inaczej sie już raczej i tak nie da, więc tak musi zostać.
Mówisz, że nie ma regulacji położenia buta w samym wiązaniu, a ta regulacja highback'a. Jak się przesunie go na maxa do tyłu, to but nie wchodzi jakby głębiej?

#35 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 22:29

ProDish, dzięki za zainteresowanie tematem.

Ok, ale dziurek w samym pasku już nie mam, mam na ostatniej. Jeżeli chodzi o przełożenie do drugiej dziurki w podstawie, to da się zrobić bez problemu. Ale czy o to właśnie Ci chodziło.
Wiązania przesunąłem w kierunku tylnej krawędzi. Miałem na śreodkowej dziurce w dysku, dałem na skrajną i wydaje się, że but wystaje z obu stron niemal identycznie. Inaczej sie już raczej i tak nie da, więc tak musi zostać.
Mówisz, że nie ma regulacji położenia buta w samym wiązaniu, a ta regulacja highback'a. Jak się przesunie go na maxa do tyłu, to but nie wchodzi jakby głębiej?

no na pasku ściągnij jeszcze tak aby było trudniej dociągnąć pompkę z 2 strony.
przesunięcie na desce - tak o to chodziło
pochylenie łyżki tylko wymusi ugięcie nóg ale nie przesunie buta. Co najwyżej będzie trudniej się zapiąć :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#36 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 22:40

Tak właśnie mi się wydawało, że jak poluzowałem te śrubki i przesunąłem do końca, to zmienił się kąt pochylenia tej łyżki. Skoro to tylko do tego, to wrócę do ustawień początkowych. A do czego w takim razie jest to pokrętełko +/- z tyłu łyżki?
Jutro wsadzę nogę w buta i się zapnę, zobaczę jak z tymi paskami i dopasuję je ostatecznie.

#37 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 22:43

Tak właśnie mi się wydawało, że jak poluzowałem te śrubki i przesunąłem do końca, to zmienił się kąt pochylenia tej łyżki. Skoro to tylko do tego, to wrócę do ustawień początkowych. A do czego w takim razie jest to pokrętełko +/- z tyłu łyżki?
Jutro wsadzę nogę w buta i się zapnę, zobaczę jak z tymi paskami i dopasuję je ostatecznie.


pokrętełko jest to regulacji pochylenia łyżki

zobacz film - tam jest wszystko


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#38 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 22:58

Dzięki. Wszytsko się zgadza. Nie pasowało mi tylko coś właśnie z tymi ustawieniami highback'a poprzez poluzowywanie tych śrub. Jutro musze do tego wrócić i rozumiem, że powinieniem je ustawić równolegle do krawędzi deski, tak?

#39 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 23:02

Dzięki. Wszytsko się zgadza. Nie pasowało mi tylko coś właśnie z tymi ustawieniami highback'a poprzez poluzowywanie tych śrub. Jutro musze do tego wrócić i rozumiem, że powinieniem je ustawić równolegle do krawędzi deski, tak?


tak - hihback równolegle to krawędzi BS deski
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#40 Crasher

Crasher

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2013 - 23:04

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że wybrałem słusznie te wiązania i że udało się je ustawić jak trzeba. Ale to już się zobaczy na stoku.

Pozdrawiam