Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Airhole - Czy Warto?


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 22:26

Dla wszystkich "parowozów" dla których dziura to za mało ;) stworzono S4 i B4 - czyli Airhole z dodatkowym "otworem" dla nosa. Fajny panel który ochrania nos i pozwala wydychać również nosem. Czlowiek człowiekowi nie równy - stworzono więc szereg rozwiązań na różne potrzeby

No, no...ale ja myślałem, że oddychanie nosem jest tym podstawowym, elementarnym, a inne to są te, które wymagają dodatkowych otworów (na usta itp. ;) )

 

Bo jeszcze a propos "Czlowiek człowiekowi nie równy - stworzono więc szereg rozwiązań na różne potrzeby" to z tą dziurą na usta trochę się wkopali i ugrzęźli. Bo przecież nie zrobią tej dziury 'przesuwanej' (góra/dół), a ja np. mam tak, że gdy ustawię sobie airhole tak, żeby górna linia (ta pod goglami) nie ograniczała widzenia...to wtedy przez ten otwór na usta — wystaje mi ta mała kępka zarostu, która jest tuż pod dolną wargą :) I ten otwór do oddychania staje się bezużyteczny i bez sensu :)
 

Taka jest złośliwość natury :) i przypadłość tych wszystkich "patentów", niby super, niby przemyślane, niby działają (bo sprawdzanie wśród kolegów i drużynie ;)) a potem i tak pojawia się przypadek, że ktoś ma inną odległość ust od nosa i cały patent idzie w ... zdu ;)

Trochę tak jak z programistami — trzepią te algorytmy, są z siebie dumni, śmiga u nich jak złoto...a irytacja gdy pojawia się ktoś kto mówi "ale u mnie to zmula", a odpowiedź programistów "jak to zmula! u nas nic nie zmula!" ;D To twoja wina użytkowniku :D

 

A wracając do airhola, sztuką jest zrobić coś uniwersalnego. Może jednak muszą zróżnicować rozmiary, a nie iść na łatwiznę i zrobić "jeden".

 

Bo wiecie, jak się nad tym zastanowić to nawet zalatuję to trochę komizmem PRL i filmami Bareji, coś w stylu "Produkowalibyśmy konserwy mięsne, gdybyśmy mieli mięso - ale nie mamy blachy". A tutaj "Mamy extra patent, super otwór do oddychania ustami, ale nie trafia w usta — a jak wydycha się nosem to i tak leci pod gogle" ;)



#22 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 22:44

W przyszłym sezonie... pojawiły się 2 rozmiary... pozatym więcej Featherlite. Ewolucja trwa. 

Ja natomiast podziwiam jeżdzących w Airhole/ innych neckwarmerach i maskach na "plusie" lub przy gigantycznej wilgotności - tu gogle parują bez żadnej maski.

Korniszon jeśli Airhole nie spełnia Twoich oczekiwań używaj innych rozwiązań i na tej podstawie będzie Ci łatwiej oceniać tego typu produkty - tu nikt nikogo nie zmusza, a samo Airhole broni się - statystycznie wypada najlepiej, choć nie neguję że ktoś wymyka się statystyce ;)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#23 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2015 - 08:09

Moim zdaniem w ofercie Airhole jest luka dla tych, co lubią ciepełko na wysokości krtani/gardła. Przykro to przyznać, ale mój Airhole w żadnym stopniu nie osłania tych rejonów, co powoduje, że przy zapiętej kurtce i schowanym AH wieje i piździ po szyi. Jest po prostu za krótki i zbyt mocno wykrojony, dla mnie jest bezużyteczny, przydaje się tylko przy mocnym mrozie ew. opadzie zakładany na szalik. Zróbcie coś z tym ;)


тише едешь - дальше будешь!

#24 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2015 - 10:14

Trochę nie rozumiem problemu. Airhole używa sie gdy jest zimno. Zapiętka kurtka osłania krtań i szyję/gardło w całości, a Airhole również zasłania te rejony ciala... zgodnie ze zdjęciem poniżej. Więc nie wiem gdzie Ci ... piź...i ;)

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#25 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2015 - 12:17

Powietrze wpada między AH, a kołnierz. A że AH za szybko się kończy to zimno dociera do szyi - tyle. Zakładanie go na szalik jest dodatkową upierdliwością. Doceniam, że starasz się bronić produktu, natomiast MI jako konsumentowi nie przypadł do gustu,więc starałam wyrazić SWOJĄ opinię i zasygnalizować problem, który być może spotkał innego rajdera (niekoniecznie udzielającego się na tym forum). Dla Ciebie jako dystrybutora i dla AH jako producenta może to być ciekawy darmowy feedback, który pozwoli ulepszyć produkt - przecież o to Wam chodzi ciężko rokrocznie pracując nad progresem danego modelu.


тише едешь - дальше будешь!

#26 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 January 2015 - 12:42

@Respie - może napisz konkretnie który masz model i ewentualnie rocznik. Może tak być, że akurat Twój model ma takie przypadłości a inne już nie. Zerknij, że są chusty (na rzepa), kominy, kominiarki... same chusty mają też kilka materiałów z których są wykonane...



#27 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2015 - 12:46

Powietrze wpada między AH, a kołnierz. A że AH za szybko się kończy to zimno dociera do szyi - tyle. Zakładanie go na szalik jest dodatkową upierdliwością. Doceniam, że starasz się bronić produktu, natomiast MI jako konsumentowi nie przypadł do gustu,więc starałam wyrazić SWOJĄ opinię i zasygnalizować problem, który być może spotkał innego rajdera (niekoniecznie udzielającego się na tym forum). Dla Ciebie jako dystrybutora i dla AH jako producenta może to być ciekawy darmowy feedback, który pozwoli ulepszyć produkt - przecież o to Wam chodzi ciężko rokrocznie pracując nad progresem danego modelu.

puść mi na priv zdjęcie tego modelu. Zastanawiam się czy nie kupiłaś jakiegoś modelu "wiosennego"


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#28 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 14 January 2015 - 16:36

Mam 4 airhole z 2 róznych sezonow i potwierdzam, że w zależnosci od wykrojenia w jednym mi wieje po szyi:D

Natomiast wielkim problemem wydaje mi sie dopasowanie Airholi do malych kobiecych twarzy;p Wszystkie kumpele jak imoja dziewczyna musiały zszyc airhole z boku zeby ladnie dolegaly:D

 

Druga sprawa, ż enie ebz powodu mam 4 modele... Dla mnie patent idealny, wszystko mi pasuje:D Co anjdziwniejsze gogle zakladam na AH i nie paruja, chyba, że mam mocno sciagneity AH to wtedy jest luka miedzy nosem a goglami ale wystarczy poluzowac i jest git:D


icon_users.png


#29 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2015 - 17:44

Dodam swoje 3 grosze, bo po 10 wyjazdach z Airhole w tym sezonie coś już mogę powiedzieć.

Do tej pory byłem sceptycznie nastawiony do tego typu masek. Kiedyś miałem jakieś neoprenowe dziadostwo - nie dało się w tym jezdzić. Uciskało, gogle parowały, syf. Potem kupiłem razem z rękawiczkami maskę Celteka. Niby dużo lepsze materiały, zakładana od góry, bez rzepa - to samo. Parowanie gogli totalne, ucisk na nos, kapa na maxa. Więc opduściłem. Aż przed sezonem szukałem gogli i fart chciał, że spodobały mi się Raidery, sprzedawane w packu z Airholem :

img_8755.jpg

Tutaj akurat jest balaclava, więc może troche inne odczucia, ale kurde. To jest niebo, a ziemia. W końcu ciepło pod kaskiem, w szyje nic nie pizga jak się lata w śniegu z armatek czy w puchu po lesie, nic nie uciska. Gogle nie parują ( no chyba że wyłażę z zaspy pod choinką głową w dół ). Generalnie, super sprawa jak jest zimno, lub jedzimy w sniegu. Z czystym sumieniem polecam.


  • Marcin07 lubi to

#30 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 17:26

Korniszon jeśli Airhole nie spełnia Twoich oczekiwań używaj innych rozwiązań i na tej podstawie będzie Ci łatwiej oceniać tego typu produkty - tu nikt nikogo nie zmusza, a samo Airhole broni się - statystycznie wypada najlepiej, choć nie neguję że ktoś wymyka się statystyce ;)

Ale tyle się o tym rozpisuję bo poczułem "krew", że skoro ty jesteś przedstawicielem itd. to...możesz "Im" dać znać o problemach, a oni to poprawią, ulepszą (pisałem bezpośrednio do Airhole, ale wątpię aby to przeczytali, a już tym bardziej się 'przejęli').

A to "nie ładnie" ;) jak do obrony Airhole użyje statystyki ;) to tak jakby powiedział - taka moja jedna z wielu możliwych interpretacji ;) - "zarabiamy już tyle na tych pod których to podpasowało, że nie musimy się przejmować tą resztą pod którą to nie pasuje"

 

A poza tym jakiej statystyce ja się wymykam — że jednak większość ludzi w przeciwieństwie do mnie — nie używa w pierwszej kolejności do oddychania nosa tylko usta ? ;) Czy tej, że u większości ludzi gdy w Airholu wydychają nosem, to powietrze wcale nie idzie do góry tylko leci w dół i dociera do tej dziurki na usta przez którą wylatuje ? :>

 

W sumie mógłbym krótko napisać, cytując jeden zwrot kogoś kto opisał swój inny problem z airholem kilka wpisów wyżej - "Zróbcie coś z tym" :)

Tylko takie stwierdzenie zakłada, że ty masz jakąś taką moc sprawczą czy posłuch :>, a po drugie że ich jeszcze obchodzi kto by chciał coś zmienić w Airhole - skoro i tak już wystarczająco dużo na tym zarabiają ;)

 

Przecież ja używałem innych rozwiązań i stąd to moje zdziwienie, że Airhole zapomniał o czymś tak oczywistym i sprawdzonym jak kwestia otworu na wydmuch z nosa.

Przyznam się — płytkie to, próżne, miałkie — ale zdecydowałem się na zmianę na Airhola bo przebijał te maski neoproenowe itd. .... grafiką :ashamed: A dokładniej to kupiłem go dla jednej, konkretnej grafiki. Nie spodziewałem się problemów "technicznych" i wziąłem w ciemno. A dopiero potem się okazało, że te otwory na nos — są jednak po coś potrzebne itd.



#31 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 19:04

Przecież ja używałem innych rozwiązań i stąd to moje zdziwienie, że Airhole zapomniał o czymś tak oczywistym i sprawdzonym jak kwestia otworu na wydmuch z nosa.
Przyznam się — płytkie to, próżne, miałkie — ale zdecydowałem się na zmianę na Airhola bo przebijał te maski neoproenowe itd. .... grafiką :ashamed: A dokładniej to kupiłem go dla jednej, konkretnej grafiki. Nie spodziewałem się problemów "technicznych" i wziąłem w ciemno. A dopiero potem się okazało, że te otwory na nos — są jednak po coś potrzebne itd.

 
 
Tak się złożyło, że przy wieczornym bronxie na TD wymieniałem kilka uwag z Małym nt. chust. Po chwili zeszło na airhola, co z partyzanta podsłyszał Marcin (sto lat ciężkich robót na niego !) :bag:
Stwierdziłem, że jak na mój gust airhole są najzwyczajniej w świecie za ciepłe i zakładam dopiero gdy naprawdę fest przypiździ.
Trzeba jednak śledzić co się nowego pojawia i gdyby mnie Marcin, nawet bym nie wiedział, że pojawiły się nowe modele, a nie tylko nowe materiały w dotychczasowych wersjach. W tym również szpej na wyższe temperatury, jak i posiadające otwór do oddychania nosem. Obejrzyj serię S4.
 
Dziwi mnie to, o czym pisze Respie. Bankowo ma wersję męską, bo damskie są mniejsze*.

tech2.jpg
* a już w ogóle inna baja, że pewnie zakładała niezgodnie z przeznaczeniem :rolleyes:


  • Marcin07 lubi to
There's a natural mystic blowing through the air ...

#32 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 19:59

Joszu, zakładam tam, gdzie akurat potrzeba :]

 

Co do "bankowo" radzę pojęcia używać rozważnie ;) W naszym gospodarstwie AH ma i mój facet i ja, wychodzi więc na to, że on jeździ w mojej damskiej... 


тише едешь - дальше будешь!

#33 gwal64

gwal64

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2015 - 20:01

Mami balaclave i normala. B jest ok. Ale ze względu na mały łeb używam damski model a moja żona ze względu na wielką ilośc włosów moją. Jak jest cieplej to mam ją albo w kieszeni albo używam jako szalik. Jeśli chodzi o normala to raz założyłem i ze względu na rzep nie dało rady go używać z kaskiem. Leży w szufladzie do oddania za dobre piwo.
W obuprzypadkach Nie mielem żadnych problemów z oddychaniem, elipsoidalny otworek sprawdza się. Jednak rzeczywiście trzeba pamietać o nosie, raczej używać ust.
Pozdro, G

#34 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2015 - 21:26

Respie dogrzejemy ;) , będzie dobrze


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#35 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 23:20

Joszu, zakładam tam, gdzie akurat potrzeba :]

 

Co do "bankowo" radzę pojęcia używać rozważnie ;)
W naszym gospodarstwie AH ma i mój facet i ja, wychodzi więc na to, że on jeździ w mojej damskiej... 

 

Ale bez gorączki ... jest jeszcze seria junior :-*

Srsly, może przymierz airtube ? Rzep w sztandarowym AH gryzie mi się z kaskiem więc sam się nad tubką zastanawiam (thx Prodissh&Emer Sp.złooo)

Poza tym wypadałoby podać co dokładnie Ci spada z szyi, jak już Marcin pytał nie dając mi (nam?) pola do spekulacji ;)

 

 

e: zapomniałem wkleić :D

 

tech3.jpg


Użytkownik Joszu edytował ten post 16 January 2015 - 23:20

There's a natural mystic blowing through the air ...

#36 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2015 - 01:56

mnie wkurza tylko zapinanie kasku mając AH na sobie bo gociągnie do góry


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#37 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2015 - 21:30

Moglibyście przybliżyć trochę szczegółów nt.  problemów z kaskiem i AH zapinanym na rzep? Przymierzałem się do zakupu i wahałem się, który wybrać, a jeżdżę w kasku. Oglądałem kilka modeli S2 i AT2 w Ski Team w Kato, ale nie wpadłem, żeby przymierzyć z kaskiem.



#38 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2015 - 22:13

Oglądałem kilka modeli S2 i AT2 w Ski Team w Kato, ale nie wpadłem, żeby przymierzyć z kaskiem.

 

Weź kachola do przymiarki. S1/S2 mają bardzo sztywny i spory rzep. Jeśli kask dość nisko zachodzi poniżej potylicy (głównie dodatkowa wyściółka), to się będzie gryzł z zapiętą na karku chustą.

Wtedy celuj w AT1/AT2, bo są bez rzepa.


There's a natural mystic blowing through the air ...

#39 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2015 - 22:51

Weź kachola do przymiarki. S1/S2 mają bardzo sztywny i spory rzep. Jeśli kask dość nisko zachodzi poniżej potylicy (głównie dodatkowa wyściółka), to się będzie gryzł z zapiętą na karku chustą.

Wtedy celuj w AT1/AT2, bo są bez rzepa.

 

Dobra mam już pogląd. Dzięki za info.



#40 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2015 - 10:24

A wracając do sedna tematu... czy warto? Terie Haakonsen wybrał Airhole, a nie jest opłacanym członkiem teamu http://snowboardmag....sony-action-cam


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)