Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Airhole - Czy Warto?


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luksus

Luksus

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 97 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2012 - 21:53

No właśnie, czy warto? Zamieszczam kilka fotek tego jak to jest wykonane i mam nadzieję, że rozwieję wszelkie wątpliwości dot. właśnie tych masek. Sam nie wiedziałem, czego się spodziewać po takiej masce, sam wiedziałem o niej tylko tyle, że w środku ma polar, a z zewnątrz jest poliester, ale po tym jak kilka dni temu listonosz mi przywiózł paczkę z tym moim zdaniem "must have" częścią garderoby na deskę wszystkie moje awersje i ni pewności zostały rozwiane. Model jest z zeszłego roku. Przepraszam za jakość zdjęć ale mimo 8Mpix ciężko z mojego telefonu wycisnąć więcej.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2012 - 10:47

Jeśli idzie o zmienione patenty i standard wykonania to tegoroczna kolekcja jest dalszym krokiem do przodu.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2012 - 11:53

Jeśli idzie o zmienione patenty i standard wykonania to tegoroczna kolekcja jest dalszym krokiem do przodu.


co nieco tu napisałem

http://adechade.com/...5-airhole-1213/
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 silverherb1982

silverherb1982

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 11:56

warto! :)

#5 kubsssw

kubsssw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2012 - 13:39

a kto powie cos na temat airhole VS wolface?

#6 Luksus

Luksus

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 97 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2012 - 15:23

nigdy wolface'a nie miałem ale z tego co wiem, to jest bardzo podobny, materiały podobne, jeśli nie te same, wylot powietrza kratkowany, nie rzuca sie tak w oczy jak w przypadku airhole'i (ale to ich znak firmowy), też rzepy na karku. Cenowo nie mam pojęcia, ale skoro airhole jest bardziej znany to coś musi być na rzeczy.

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2012 - 19:58

@garstek jak jesteś zainteresowany, to tutaj --> http://adechade.com/...nt-pod-choinke/
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2012 - 22:28

Wolface jest krajową kopią Airhole serii Standard1, cośtam pozmieniali by nie był to zbyt nachalny plagiat. Technologicznie jest jak Airhole sprzed 3 sezonów - 3 rzepy na karku. Porównując ceny - jest tańszy od nowej kolekcji Airhole, ale droższy od modeli z poprzednich sezonów. No i niema tego co jest podstawą patentu - Dziury :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#9 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2012 - 22:35

nigdy wolface'a nie miałem ale z tego co wiem, to jest bardzo podobny, materiały podobne, jeśli nie te same, wylot powietrza kratkowany, nie rzuca sie tak w oczy jak w przypadku airhole'i (ale to ich znak firmowy), też rzepy na karku. Cenowo nie mam pojęcia, ale skoro airhole jest bardziej znany to coś musi być na rzeczy.

Obydwie świetne, ale to dwa zupełnie inne typy masek.
Ja używam naprzemiennie w zależności od warunków pogodowych, choć każda w moim przypadku ma garść zalet i tyleż samo wad.

Wolface'a polecam tym, którzy mocno się pocą podczas wysiłku, z zasłoniętą twarzą jest im za gorąco i nie jeżdżą nonstop zasłaniając całą twarz.
Rzepy ma miękkie i długie. Pasuje do noszenia luzem na codzień przy różnych temperaturach i szerokościach karku.
Część kasków (z pokrętłami regulującymi) jest dość niska i w tym przypadku twardy rzep arihola staje się niewygodny.
Z kolei rzepol airhola stabilnie trzyma całą chustę na karczychu, gdzie wolface kręci się w te i nazot i trzeba go poprawiać co pewien czas.

Odnośnie dziurexów do oddychania to mam duże ALE do obydwu, aczkolwiek nie macałem tegorocznych modeli i nie wiem jak smakują po zmianach.
W każdym razie airhol ma za wąską dziurę i para z gęby idzie w bryle więc trzeba się trochę nagimnastykować ustami żeby się odpowiednio zgrać.
tegoroczny model ma ją nieco większą i ogumowaną,więc powinno być znacznie lepiej.
Natomiast zakryty trójkącik wolfejsa jest za mały i zupełnie nieergonomiczny. Powinni robić otwór w kształcie zaokrąglonego rombu.
Po sporym wysiłku, a potem dłuższej chwili wytchnienia nieprzyjemna jest w dotyku siata zasłaniająca, która pokrywa się szronem.
Airhol jest cieplejszy i zaciągnięty na ryj po uszy, lepiej na nim leży, choć mam wrażenie że jest nieco za wysoki i z dużymi goglami się nie dogaduje.

Tak, że airhola polecam w duży śnieg, na niskie temperatury i do wożenia się na kole do roboty, gdy fest popiździewa ;)
Wolface w cieplejszym klimacie lepiej się sprawdza, zwłaszcza jeśli nie jeździ się w kurtce.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2012 - 22:42

Jeszcze jedna sprawa
Wolface to jeden typ masek, a Airhole to seria produktów
- bandany i tie-up na cieplejsze temperatury
- serie Standard 1 i 2
- balaclavy pod kask
- Airtube - czyli neckwarmery (Nowość od sezonu 12/13)
- scarfhole - szaliki z dziurą

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2012 - 07:55

Airhole - "must have" na snowboard!!!

#12 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 25 December 2012 - 12:04

Miałem ostatnio krótką styczność z wolface, wyglądają fajnie i pożądnie ale dziura to jednak dziura:) pomimo iż bez dziury może lepiej wygląda, w AH się lepiej oddycha i mniejsze problemy z parowaniem gogli w gównianą pogodę.

Na boarderweeku kilka dni temu chłopaki sprzedawali maski wolface po 15 jurków.

#13 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2013 - 11:27

Mam jednego Airhola ale strasznie denerwowało mnie w nim to, że się przekręcał. Po 20 minutach jazdy musiałem go poprawiać i tak w kółko. Dużo lepiej jeździ mi się w kominach, mam dwa z Buffa i jestem zadowolony. Jeden na cieplejsze dni i drugi polarowy.

#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2013 - 16:35

nie za bardzo wyobrażam sobie jak mógł się przekręcać, bo jeżdźę w AH od samego ich początku i ostatnia rzecz jaka się z Airhole działa to przekręcanie, jaki masz model?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 Roxorloops

Roxorloops

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2013 - 00:48

WARTO!!
Używam standarda naprzemiennie ze zwykłą bandaną, airhole na zimniejsze dni a bandana a cieplejsze. Mi idealnie współgra z kaskiem, i może przez to, że jest trzymany przez kask się nie przekręca?

#16 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2014 - 23:59

Nie wiem dlaczego inni tego nie mają (?) ja po kilku użyciach nie wytrzymałem i musiałem go ... "pociąć".

Dokładniej — powycinać jakieś otwory na wylot powietrza z ... nosa !

Dlaczego ? Bo przy wydychaniu powietrza nosem, to powietrze wcale nie przeciska się między ciasno dociśnięty materiałem do twarzy, w dół, żeby jakoś się przedostać do tego otworu na usta. To powietrze idzie po najłatwiejszej drodze, czyli 'luzami' po bokach nosa i do góry, prosto gdzie ? gdzie ? ... do gogli!

Jeden wydech i ... para w goglach.

 

Zaraz ktoś powie (tzn. już nie jedni próbowali to tak tłumaczyć), że to przez to, że gogle są NA MASCE. No to obniżam maskę tak, żeby była poniżej gogli i ... to jest tak nisko, że po przesunięciu ten otwór na usta jest....po ustami :D

 

Ja nie wiem, ale przecież po coś są te powycinane otwory na wylot z nosa w innych maskach ("neoprenowych"?).

 

A jeśli chodzi o zasadnicze pytanie — "Czy warto?":

Ile kosztują te maski neoprenowe czy jakieś inne 'mieszane' (plastyk, polar)...ja znajdywałem za 25 zł. A Airhol ile — 130 zł ? Czyli jest droższy 520% ? Inaczej 5 razy droższy ?

Chcesz mieć racjonalną, inteligentną, konkretną odpowiedź na pytanie "Czy warto?" to się zapytaj czy w Airholu będzie ci ciepło przy temperaturach 5 razy niższych niż przy innych maskach ?

 

Jeździłem w neoprenowych, potem w Airholu i nie czułem różnicy w odczuwaniu zimna, ale ja jeździłem maksymalnie przy -10, może przy -50 w airholu dalej jest ciepło, a masce nie.

 

Spytaj się kogoś kto jeździł przy takiej temperaturze w obu typach masek i będziesz miał racjonalną, konkretną i jednoznaczną odpowiedź na pytanie "Czy warto?".

 

Chyba, że pytanie jest o jakieś...bzdety typu "komu się co podoba" albo co jest bardziej popularne bo ma bardziej nachalną, intensywną, niezmordowaną promocję :) Ale takie kategorie oceniania "czy się opłaca?" to już nie ze mną :)



#17 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2014 - 09:06

Owszem mnie też tak się zdarza, ale tylko podczas jazdy na wyciągu. Wtedy obniżam airhole'a i problem znika. Co do przekręcania - nie zdarzyło się.



#18 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2014 - 11:31

Jeszcze nigdy nie założyłem Air Hola na nos, bo bym się ugotował. Zawsze mam go zapiętego na linii brody tak żeby zakrywał całą szyję na całym jej obwodzie. Wkładanie na usta czy nos kończy się przegrzaniem twarzy :)



#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 11:51

Dla wszystkich "parowozów" dla których dziura to za mało ;) stworzono S4 i B4 - czyli Airhole z dodatkowym "otworem" dla nosa. Fajny panel który ochrania nos i pozwala wydychać również nosem. Czlowiek człowiekowi nie równy - stworzono więc szereg rozwiązań na różne potrzeby


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2014 - 18:33

Ja tam do -10 oC nie nakładam nic na twarz chyba że mocno wieje.

A jak wieje to nie ma szans by gogle parowały bo cały czas jest wentylacja. Oczywiście to kwestia gogli.

 

Ja śmigałem max przy -20 oC i nie jest przyjemnie. Musiałem mieć kominiarkę i tego AH co na zdjęciu. 

W głowę było ciepło ale najgorzej jest z rękami na wyciągu krzesełkowym.

Przy -20 oC powietrze jest tak suche że też nie doświadczyłem parowania.

 

Może to kwestia gogli i właściwości własnego organizmu

 

Tak wyglądałem przy -20 oC

 

y2UtEO.jpg


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama