Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kupno Deski


69 odpowiedzi w tym temacie

#41 beatka-beti1991

beatka-beti1991

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2012 - 13:53

no szkoda ze tak pozno tu zajrzalam, jednak zanim poszlam kupic deske trochce poczytalam o nich zeby nie pojsc do sklepu kompletnie zielona. Moge wymienic to nic straconego!:D:D moze kiedys na stoku sie spotkamy na browara ! :D

#42 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2012 - 14:02

Na stronce GNU w opisie dechy Riders Choice znowu sugerują, że wybierając Banana można brać 3 cm krótszą dechę niż normalnie :) Nie wiem czy dobrze sobie to interpretuję, ale banan to rocker...

http://www.gnu.com/s.../riders-choice/


Właśnie tutaj pojawia się odwieczny problem z interpretacją, czyli kiedy można nazwać deskę rockerem a kiedy hybrydą, w przypadku Rider Choise moim zdaniem C2BTX to nic innego jak hybryda i dlatego też pewnie sugerują, że można brać te 2-3 centy krótsze, dla mnie rockerami np. ze stajni GNU, czy Liba to zdecydowanie dechy w technologi BTX lub TTTR, reszta to już hybrydy...ale to tylko moje zdanie ;)

#43 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 14:09

Dokładnie - chodzi o interpretacje !
C2BTX to hybryda i nie ma tutaj co dyskutować, ale w oryginalnym tekście jest "You can ride a banana about 3cm shorter than a traditional board"

Moim zdaniem chodziło im o banana/rockera a nie konkretnie o C2btx, w którym zrobiona jest RC

#44 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2012 - 14:18

Dokładnie - chodzi o interpretacje !
C2BTX to hybryda i nie ma tutaj co dyskutować, ale w oryginalnym tekście jest "You can ride a banana about 3cm shorter than a traditional board"

Moim zdaniem chodziło im o banana/rockera a nie konkretnie o C2btx, w którym zrobiona jest RC


ale jak przeczytasz cały tekst to zobaczysz, że odnosi się to do tej właśnie deski i C2BTX i MT "You can ride a banana about 3cm shorter than a traditional board even in pow because they float so well and hold incredibly on hardpack and ice."

#45 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 14:28

To też zauważyłem ;)

Wytłumaczenie widzę jedno Mervin podciągają swoje wynalazki z ...BTX... w nazwie pod banany :D

Chyba bliżej takim konstrukcjom do rockera niż cambera mimo wszystko.

Mój wniosek stąd, że często posługują się określeniem "Banana" niezależnie od deski i technologii.

#46 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2012 - 14:36

To też zauważyłem ;)

Wytłumaczenie widzę jedno Mervin podciągają swoje wynalazki z ...BTX... w nazwie pod banany :D

Chyba bliżej takim konstrukcjom do rockera niż cambera mimo wszystko.

Mój wniosek stąd, że często posługują się określeniem "Banana" niezależnie od deski i technologii.


to się wiąże z tym, że Lib pierwszy wymiślił rockera i używają nazwy "banan" :) ale akurat ja nigdy nie byłem dobry z historii ;) a co do tego skracania o te 3 centy, myślę że głównie chodzi tutaj o MT i z tego głównie powodu sugerują te 3 centy mniej

#47 marila

marila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 14:36

hmmm... marila - ciekawy przypadek z ciebie... nie jesteś gdzieś z ekipy szczecińskiej..? miałem taką kursantkę w zeszłym sezonie... wracając do tematu... koleżance powyżej, o podobnej wadze, proponujemy deskę koło 150, chociaż sprzedawcy w sklepie sprzedali jej 154... i pewnie podobną długość zaproponował bym tobie, ale... no właśnie... deska będzie prawie twojego wzrostu... myslę jednak, że powinnaś szukać desek 146-148 o nieco wyższym flexie (żeby zrekompensować długość), ale nie koniecznie w marce head... proponuję od siebie: screw, raven, adapt, może salomon czy rossignol... albo po prost napisz, że nie masz ograniczeń budżetowych, to coś wymyślimy...



jestem z drugiego końca PL:)
zaskoczyłeś mnie tą długością...na takich długich nie próbowałam a wszyscy mówią mi że na krótszych łatwiej...
tym bardziej że będzie prawie taka jak ja...czy sugerowałes się tylko wagą?:) bo to jak u każdej kobiety może być bardzo zmienne:)

#48 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 14:46

no tak, wagą, ale nie tylko... waga jest przecież jednym z kryteriów doboru długości deski... a skoro piszesz o zmiennej masie ciała, to ruch po twojej stronie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#49 marila

marila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 15:14

no tak, wagą, ale nie tylko... waga jest przecież jednym z kryteriów doboru długości deski... a skoro piszesz o zmiennej masie ciała, to ruch po twojej stronie... :bag:


jako że jestem świeżo upieczoną mamą mam nadzieje, że w przyszłym sezonie uda mi się wrócić do 56 kg przy 157cm, ale nie chce czekać z kupnem mowej deski...w sklepach ogólnie wiekszośc mówiła mi ze przy średniej jeździe waga nie ma znaczenia bo dobra decha i tak przy czymś takim wytrzyma a do mojego wzrostu wszyscy dawali te 138...dlatego jestem taka zaskoczona i zgłupiałam
a skoro piszecie że waga to nie gł kryterium to jestem ciekawe czy jak sie uprę na to 138 to czy nie złamię dechy:) niezależnie czy w przedział wagowy od producenta sie nie mieszczę :)

#50 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 15:29

jako że jestem świeżo upieczoną mamą


oooo... to gratki... twój dzidziuś będzie dumny...
deski nie złamiesz przez to, że będzie parę cm krótsza... natomiast dobrze dobrany sprzęt ułatwia zabawę i pozwala odkrywać nowe możliwości... zbyt krótka deska nie pozwoli pojechać w trudnych warunkach, spokojnie i stabilnie bo zabraknie krawędzi, ale nie martw się... będzie dobrze...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#51 marila

marila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 15:54

oooo... to gratki... twój dzidziuś będzie dumny...
deski nie złamiesz przez to, że będzie parę cm krótsza... natomiast dobrze dobrany sprzęt ułatwia zabawę i pozwala odkrywać nowe możliwości... zbyt krótka deska nie pozwoli pojechać w trudnych warunkach, spokojnie i stabilnie bo zabraknie krawędzi, ale nie martw się... będzie dobrze...


mam nadzieje, że za kilka lat będzie śmiegał z nami:)
dzieki za pomoc, zaczynam już rozumieć co raz więcej więc pewnie zdecyduje się na dłuższa deskę

a odnosnie marki...to head jest słaby?

#52 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2012 - 16:35

Chodzą słuchy że jeśli chodzi o deski to tak.
Poszukaj jakiejś innej marki.Praxx wymienił kilka, które pewnie lepiej się sprawdzą

Użytkownik retro edytował ten post 15 December 2012 - 16:36


#53 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 December 2012 - 18:10

Do Beatki to myślę że nawet 150 będzie zbyt długa ale ze 154 to sklep poszedl bo bandzie. Moja pani ma 175 cm wzrostu i 55 waki i dopiero deska 145 cm jej siadła, deska ze stajni APO. Sam mam 178 cm wzrostu i waże troche ponad 80 kg i jeżdże na 156 cm w bananie a wcześniej jeździłem na 155 cm.

#54 beatka-beti1991

beatka-beti1991

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2012 - 18:41

rentgen mysle ze 154 faktycznie jest za dluga- juz mi to uswiadomili koledzy :), ale 150 powinna byc dobra, bo jak patrzylam na nia w sklepie to siegala mi ponizej brody (przedzial wagowy do 70kg) chyba na takiej dlugosci deski sie uczylam jezdzic szlo calkiem calkiem :)

#55 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 18:57

betka... następnym razem jak ci w jakimś sklepie powiedzą, że deska ma być do brody, do nosa, pod pachę, do łokcia, czy ogólnie do "czegoś", to wyjdź trzaskając drzwiami... bo znaczy to, że sklep jest do... du*y...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#56 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 20:22

betka... następnym razem jak ci w jakimś sklepie powiedzą, że deska ma być do brody, do nosa, pod pachę, do łokcia, czy ogólnie do "czegoś", to wyjdź trzaskając drzwiami... bo znaczy to, że sklep jest do... du*y...

gorzej jak mają obrotowe

#57 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 20:30

takimi trzaska się najmocniej... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#58 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 December 2012 - 23:08

Wyobraź sobie że deska sięga ci do brody a ważysz hmm np 65 kg, drugfa osoba o takim samym wzroscie waży 50 kg, a trzecia powiedzmy 70 kg. myslisz że każdej z tych osób siądzie ta sama decha? Deskę w zasadzie dobiera się do wagi i do stylu jaki chcesz preferować na desce. Owszem znajdzie się ktoś o bardzo dziwnych wymiarach np wzrost 190 cm a waga powiedzmy 70 kg i tu trzeba kombinować.

#59 qbaqba

qbaqba

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2013 - 13:51

j

Owszem znajdzie się ktoś o bardzo dziwnych wymiarach np wzrost 190 cm a waga powiedzmy 70 kg i tu trzeba kombinować.


Właśnie :-) Moglibyście zaproponować długość/model dla osoby 195cm 75kg? Przeznaczenie jazda po wytyczonych stokach, początkujący (1 sezon).
W grę wchodzą używki, więc zdaję sobie sprawę, że pewnie będę musiał iść na jakiś kompromis cena/model/długość/stan deski.

Przeszukalem trochę forum, ale nic konkretnego nie znalazłem. Jedynie orientacyjne tabelki w Googlach, ale tam rozbieżności długości sięgają 10 (z hakiem) cm...

Sent from my NexusHD2

Użytkownik qbaqba edytował ten post 29 January 2013 - 13:54


#60 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2013 - 14:14

I Renio długo nie czekał na taka osobę :)

Kubuś zacznij jeść to na początek ,
dla Ciebie myślę że podeszła by deska ok 160 cm , zapodaj jeszcze ile masz kaski na sprzęt albo na sama deskę czy też wiązania .
Podaj jeszcze rozmiar sandała bo przy Twoim wzroście to może być ważny element