Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wybór Gogli Do 500 - 550Zł


70 odpowiedzi w tym temacie

#21 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2012 - 13:17

uśmiech marcina w lustrze... bezcenny... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#22 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 13:20

Wygląda ciekawie, cenowo też. Jak pomierzę na TD to może też zrobię sobie prezent :)
Na polskie warunki ( chmury, śnieg ) da się dobrać jakąś szybę z lustrem ?

#23 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 13:26

Wygląda ciekawie, cenowo też. Jak pomierzę na TD to może też zrobię sobie prezent :)
Na polskie warunki ( chmury, śnieg ) da się dobrać jakąś szybę z lustrem ?


na nasze warunki to niebieskie lub pink mirror bronze (te bardziej zdaje się przepuszczają światło)
te różowe przypominają Pink ION z Dragona ( bardzo uniewrsalna szyba)

tu masz lekturkę o ich szybach. Przed zakupem musiałem też poczytać

testy - 2 tym tygodniu lub na TD4 :)

Użytkownik ProDish edytował ten post 24 December 2012 - 13:33

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#24 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2012 - 13:34

gdzie ta lekturka prodi..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#25 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 13:54

gdzie ta lekturka prodi..?



sorry
http://www.iseyewear...omber-lens.html
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#26 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 14:07

ja w swoich formach mam gold miror rose i przyznam szczerze że jestem megazadowlony bo szybka jest strasznie uniwersalna, z wewnątrz wygląda na różową.
Testowana podczas jazdy ocnej na 4+ widziałem gdzie jade i wmiare dobrze kontrastowała na śniegu. W słoneczne dni nie było problemu też wszystko ładnie. Jedyny mankament to podczas pochmurnego, mgielnego dnia gdzie wszystko sie zlewało ale nie wiem czy którakolwiek szyba by sobie poradziła.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#27 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 December 2012 - 15:20

tak na szybko bo akurat święta trochę czasu zajmują

fota podczas przymiarki na parkingu
Dołączona grafika

To co Marcin pisał jest faktem. Gogle są niższe od EG2 przez co lepiej mieszczą się pod kaskiem.
Niektórym EG2 nie pasowały bo uciskały na nos lub wcale się nie mieściły na twarzy :)

Spasowanie z HiFi tu na zdjęciu XL idealne.
Jeśli chodzi o pokrycie twarzy na boki minimalnie mniej pokrywają niż EG2, tj szpara gogle nauszniki jest minimalnie większa niż w EG2.
Prime przymierze po świetach albo jutro ale nie powinno być kłopotu.
Optyka - super. Niczego się nie można przyczepić.
Pole widzenia - podobne do EG2, w EG2 jak się popatrzy w górę ramki nie widzę tu widzę ale ...... kto patrzy w górę.
Osobiście ramka w cyjanie i niebieskie szkiełko leży mi najlepiej ale opcja z lustrem czerwonym też wygląda obłędnie ale ..... tylko na mega słoneczko
wykonanie - 1 klasa, plastik ramki błyszczący, na bogato, logo na pasku gumowane.

extrasy w porównaniu do EG2
- zapięcie z tyłu paska (mi się nie przyda)
- gumowany pasek - to się akurat przydaje, jest mniejsza szansa że gogle spadną jak ma się je na kasku.

w sumie po 15 minutach mierzenia od razu mi przypadły do gustu i zrobiłem sobie prezent na gwiazdkę.


Chciałbym zdradzić że jeszcze dokupiłeś na święta kartę 32 GB do GoPro hehe bogaty gwiazdor z Ciebie ;) a tak na poważnie też przymierzam się do nowych gogli i Bombery wyglądaja całkiem całkiem.

#28 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 19:35

Eeee karta to był zakup pierwszej potrzeby jak chleb czy pieczywo
Gogle są moim prezentem wigilijnym

Nie ma jak być Mikołajem czy Gwiazdorem dla siebie.

Myślałem ze tylko w Poznaniu Gwiazdor, u nas jest Mikołaj
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#29 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2012 - 00:53

To mierzenie to było niezłe wariactwo :) ja w drodze do Kazimierza na wieczorne śmiganie w ciuchach snow i crashpantach na d...
Gogle są fajne i to nie dla tego ze ja je mam... i muszę tak o nich pisać. Bardzo się cieszę, że ta niezwykła firma wypuścila bardzo dobry model. Jeśli więc szukacie duuuużych gogli pasujących do kasków z dobrymi szklami to piszcie do mnie ;)
Dla zacnego towarzystwa będzie i cena lepsza

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#30 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2012 - 19:37

Jeśli tak to proszę o przywiezienie na TD Bomberów z jakimś lustrem na niepogodę ( pink mirror bronze albo lepiej jeśli podejdzie orange mirror). Pomierzymy i może też zrobię sobie prezent. Zwłaszcza jeśli tak kusisz ceną :-)

Użytkownik retro edytował ten post 26 December 2012 - 19:38


#31 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2012 - 09:11

inaczej... na prosnow.pl zrobiłem promo na IS - kto pierwszy ten lepszy :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#32 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 December 2012 - 09:56

A będzie możliwość zakupu na TD czy tylko przez prosnow.pl ?

#33 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2012 - 01:21

wezmę kilka sztuk na TD ale Panowie bez przeginki :) nie zapakuję się jak wielbłąd ;)

aha! informuję, że dostępne są szkła na wymianę do Bomberów!

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#34 wojti66

wojti66

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2013 - 17:50

jaka szybka będzie bardziej uniwersalna w is eyewear Blue Mirror Smoke czy Gold Mirror G15 jak jest z przepuszczalnością światła??

#35 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2013 - 22:37

Co najbardziej odróżnia EG2 od IS EYEWEAR BOMBERów to grubość ramki czyli odległość szkła od twarzy. Goście z IS lubią budować gogle przylegające z małą odległością od twarzy. Daje to bardzo szeroki kąt widzenia bez konieczności używania gigantycznych szkieł, zaś przy użyciu dużego szkła pole widzenia jest imponujące. IS zawsze projektował gogle kompatybilne z kaskami. To mała firma skupiona na snowboardingu i teamie, a jeden z jej filarów Chris Dufficy to gość po poważnym urazie czaszki i musi jeździć w kasku.
Chłopcy nie kombinują z dziesiątką różnych szkieł. Mają kilka sprawdzonych na różne okazje z czego większa część to szkła uniwersalne bo w Kanadzie nie zawsze słońce świeci ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#36 CUBE_

CUBE_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2013 - 04:54

Cześć!

1. Czy te bombery są do przymierzenia na terenie woj. Zachodniopomorskiego lub Wielkopolski?
2. Nie widzę opcji czerwonych luster na stronie producenta o których tu wspomniano.
3. Na proSnow nie widzę też opcji zakupu osobnych szkieł. Jak cenowo to wygląda?

Interesują mnie gogle z czarnymi ramkami i paskiem, szybka do mocnego słońca (Alpy), mirror gold/ silver (czerwony mirror byłby super ale nie widzę takiego nigdzie) i szybka na gorszą pogodę poprawiająca kontrast.

Pisząc o mirror red mam na myśli takie coś :ok: :
http://beforeandafro...0529.jpg?w=1200

Proszę o poradę :)

Pozdrawiam
KuBa

Użytkownik CUBE_ edytował ten post 08 February 2013 - 05:00


#37 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2013 - 09:26

Przy szkłach pink mirror i gold mirror zakup dodatkowej szyby jest trochę na siłę - gogle dobrze ogarniają i słońce i dzien ze słabym kontrastem - takie chłopcy mieli założenia przy doborze szkieł.
Bylem teraz na dłuższym wyjeździe w Alpach i zarówno śnieżycę jak i słońce ogarniałem w pink mirror, a jak będzie Ci to nie wystarczało niedługo pojawią się dodatkowe szkła Yellow i Pink

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#38 CUBE_

CUBE_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 06:26

Witam ponownie.

Dzięki za szybką odpowiedź!
Dziś kupiłem czarny kask matowy Scotta wiec gogle będą pasowały bardziej w macie (ramki).
No i nasuwa sie moje kolejne pytanie. Jak się ma szybka Mirror Silver do Gold?
Pytam, ponieważ kolorystycznie bardziej podchodzi mi Silver to po pierwsze a po drugie
tylko matową ramkę widzę z silverem.

#39 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2013 - 12:56

Silver/grey będzie szkłem na słoneczną pogodę, ale można do nich będzie dokupić dodatkową szybę Rose lub Yellow

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#40 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 11 March 2013 - 14:55

No mnie Hubble użekły tym, ze sa wykonane lepiej niz oakley sa blisko twarzy i kat widzenia i optyka na prawde sa fajne. Ale napisalem ten temat bo wlasnie moze ktos mial porownanie :). Co do EG2 to nie wiem czy nie beda za wielkie i nie bede wygladac jak mucha ( mimo, ze mam dużą twarz ).

@ Siwex - no ale chyba Airblaster takiego kąta widzenia i optyki jak Hubble czy EG2 nie posiada .. :). Chociaz widzialem w sklepie po 380zl wiec 170zl taniej. Ale wyglad airblasterow mnie jakos kompletnie nie kręci sa jakies takie ... nijakie dla MNIE ofc.

Ja mam porównanie. W trakcie tego sezonu testowałem chyba z setkę gogli. Jestem podobnie jak ty "na kupnie". W grę wchodziły Oakleye, Anony, Dragony, Vonzippery i inne, których nazw nie chce mi sie tu nawet wymieniac.
Powiem tak... urzekły mnie Hubble właśnie za to o czym piszesz: niesamowite pole widzenia w każdym kierunku.
Są to jedyne gogle w których możesz zapomnieć że masz je założone na twarzy. W każdych innych pole widzenia ograniczone jest przez odstającą od twarzy ramkę. Szczególnie gdy patrzysz w dół/pod nogi.
Porównywalne pod tym względem są Spy Soldier - ale ich wygląd (rzecz oczywiście dyskusyjna) mi nie odpowiada.
Jest też nowy model Oakleya, którego nazwy nie pamiętam, ale cena ok. 1000 zł za gogle (bo tyle kosztują) to jednak spora przesada.
W mojej opinii cała reszta, np Dragony, Anony itp nie dorównują Hubble'om pod względem pola widzenia.

Jakby ktoś miał na zbyciu Hubble z poprzedniego sezonu z białą ramką i lustrem to biorę w ciemno!
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard