Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Mosorny Groń


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 06:03

właśnie przed chwilą w programie "ślizg" Jagna Marczułajtis zapowiedziała budowę halfpipe przy ośrodku... wow zatkało mnie... :twisted: :twisted: :twisted: :hahaha2: :hahaha2: :hahaha2: :twisted:


nic śmiesznego, plany inwestycyjne PKL na mosornym są o wiele wiele grubsze niż tylko halfpipe ;)
plany są, chęci też, mosorny potencjał ma ogromny, PKL ma wystarczająco dużo kasy

wiec trzeba trzymać kciuki :)

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 26 December 2010 - 06:04


#22 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2010 - 10:13

zaraz będzie że polacy potrafią tylko narzekać, ale jeśli spełniliby wszystkie obietnice i zrealizowali plany o jakich słyszałem mielibyśmy na południu polski drugie Park City, a nie kilka rurek na krzyż i od wielkiego święta konkretną hopę...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#23 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2011 - 09:59

Zerknijcie na to. Albo zaczeli naśnieżanie, albo jakiś test przed sezonem, trochę jeszcze za wcześnie na robienie sztucznego śniegu.

#24 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2011 - 17:14

Żadne testy, to już właściwe naśnieżanie :) prognozy temperatur są optymistyczne to już tworzą sobie pokrywe śnieżną jak wiele wyciągów w PL i SK już :)

#25 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 November 2011 - 14:54

Żadne testy, to już właściwe naśnieżanie :) prognozy temperatur są optymistyczne to już tworzą sobie pokrywe śnieżną jak wiele wyciągów w PL i SK już :)

:P :D :D ;D pięknie!

#26 Opos

Opos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 11 December 2011 - 11:04

Z Mosornym problem jest taki, że to stok południowy, jeśli zima nie do końca dopisuję, to tam nie ma szans na utrzymanie dobrych warunków bo wszystko spływa. Drugim minusem jest najwolniejsza (chyba na świecie!) kanapa, 11 minut do góry ! Za to do plusów można zaliczyć zjazd pod krzesłem (jak jest tylko świeży śnieg), długą i wymagającą trasę, oraz dla masochistów (zaliczam się) muldy, które potrafią czasem przyjmować niebotyczne wysokości....

#27 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2011 - 13:32

Drugim minusem jest najwolniejsza (chyba na świecie!) kanapa, 11 minut do góry !

To nie jest wcale rekord :) Wierchomla 1 jedzie 12 minut i to tylko wtedy kiedy wyciąg nie zatrzymuje się po drodze co zdarza się dość często :/

#28 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2011 - 16:48

Mosorny oprocz tego ze ma za***ista gorke to: mało ludzi, niskie ceny, wygodne krzeslo, w karmach pyszne jedzenie i teren koło wyciagu mega pod freeride

#29 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 December 2011 - 17:01

i teren koło wyciagu mega pod freeride


Mówisz o Babiej? ;) Generalnie tylko podpory. Prawa strona już całkiem zarosła.


Po lewej jest super rzadki lasek, ale trzeba odejść żółtym szlakiem z 400-500m w kierunku Hali.

Najlepsze free to grzbietem i później polankami i lasami do Zawoi Mosorne. Powrót busem pod wyciąg :)




Największą bolączką obecnie jest to, że jest tylko jedna trasa i jest na niej za dużo ludzi, szczególnie słabo jeżdżących. Sama kolej jeździć może chyba 4,5m/s i jak czasem byłem na wieczornej jeździe to tak śmigała. W dzień to chyba dlatego powoli jeżdżą, żeby więcej ludzi trzymać na krześle niż wpuszczać na mało przepustową trasę. :)

Po prywatyzacji PKLu jest plan rozbudowy ośrodka o kolejne krzesła i gondole. Miejmy nadzieję, że stanie się to szybko, bo teren zarówno pod deskę jak i rower jest bajeczny...

Jeśli nie przyjdzie mocne ocieplenie to na weekend chyba już ruszą. Może jakiś zlocik? ;p


Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#30 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2011 - 17:17

Jeśli nie przyjdzie mocne ocieplenie to na weekend chyba już ruszą. Może jakiś zlocik? ;p



jeżeli będziesz w niedziele to sie pisze:D!

#31 Lockwood

Lockwood

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2011 - 15:22

Właśnie wracam i warun taki sobie. Fakt, jest śnieg a nie lód, ale stok zwężony - przez wysokie temperatury po prostu nie zdążyli wszystkiego przygotować. W ogóle dzisiaj była mżawka, wszystko mokre a szczyt zamglony tak, że bez jaskrawej odzieży krucho. No i śnieg się ubija, więc co stromsze miejsca to jazda prawie na liścia a nie porządne cięcie, choć to już pewnie kwestia moich umiejętności. :-)

Użytkownik Lockwood edytował ten post 26 December 2011 - 15:23


#32 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2011 - 16:53

Eee no bez przesadyzmu :)
Też właśnie wróciłem, no i fakt mżawka troche przeszkadzała, padała przelotnie, ale później przestało. Śnieg nie był zły tyle tylko, że troche ciężki, ale przynajmniej śnieg, a nie jakaś "kasza"(jeździłem kilka razy na duuużo gorszym), muld w sumie nie zauważyłem, lodu nigdzie nie było. Co do mgły to się nie zgodzę, było troche u góry i tyle ;). Ale za to ludków bardzo mało, powtórze jeszcze raz... bardzo mało. Moje umiejętności napewno nie są bardzo dobre, ale spokojnie ciętym szło jedchać - ogólnie to przyjemnie się jeździło.
Jeśli ktoś chce pojeździć FR to musi poczekać na jakiś opad śniegu, bo poza trasą leży, ale tylko tyle, że ziemi nie widać i to nie wszędzie.
Pozdrawiam :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#33 utan77

utan77

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2011 - 17:49

Ciekawi mnie tylko na ile chociazby taki warun utrzyma się po nowym roku , bo na Mosorny jeszcze sama dojade ( chyba :P ) ... miejmy nadzieje , że w końu popada ... śnieg , nie deszcz :D

Użytkownik utan77 edytował ten post 26 December 2011 - 17:52

SOS HUSKY

.

MAŁA i ZŁOŚLIWA :P


#34 Lockwood

Lockwood

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2011 - 19:41

No nie no, może to tak zabrzmiało jak bym strasznie narzekał, ale prawda, nie było tak źle. Ja jeszcze mam problemy, żeby szybko zmieniać krawędzie a poza tym kondychy zero, bo do sezonu się niezbyt przygotowałem, to i będę psioczyć i przesadzać tak po "polskiemu" :D. Fakt faktem, że jak już później się oswoiłem (w sumie to był mój pierwszy taki mokry śnieg chyba w całym moim krótkim snowboardowym życiu) to i udało się parę razy ładnym, długim cięciem stabilnie śmignąć.

No i zdecydowanie co do ludzi się zgadzam, prawie ich nie było - i za to duży plus. Kilka młodszych chłopaków fajnie próbowało butterki na tym wypłaszczeniu dużym - aż chęć bierze, żeby trochę fs liznąć :D

A mgła na górze to była w pewnym momencie jak mleko i będę się tego trzymać jak niepodległości ;D.

Jakby ktoś się wybierał na Mosorny w środę to niech da znać, bo planuję wyskoczyć a samemu łyso.

#35 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2011 - 21:21

ja bede prawdopodobnie w piatek na wieczornej jezdzie od 17 :)

#36 Opos

Opos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 28 December 2011 - 15:19

Byłem dziś, podnieśli skubani ceny i to ohohoho o ile! (cennik na pkl.pl)
Śniegu sztucznego na razie wystarcza, kamienie jeszcze nie wychodziły, ale miękko strasznie, Ludzi nawet w godzinach szczytu średnio, ciasno nie było...

#37 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2012 - 23:20

Tak jak Blood napisał w innym wątku w sobotę były muldy jak cholera, ale jak się minęło to górne wypłaszczenie szło wyjechać na tą zamkniętą część trasy i jechać po powiedzmy puchu, bo za dużo tego nie było, ale i tak było fajnie. W nocy był mróz, więc troche znowu dośnieżyli, a dzisiaj już dużo lepiej jeśli chodzi o muldy przynajmniej do momentu jak tam byłem.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#38 Rivias

Rivias

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2012 - 22:00

Siemano, będę na Mosornym od 5 lutego (poniedziaku do czwartku), także zagadywać. (typek w kasku zielonej kurtce i czarnych spodniach kaleczący butterki). Chętnie poznam kogoś z forum, nauczymy się czegoś od siebie, zróbmy mały zlocik w Zawoi :)

#39 zgaju

zgaju

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2012 - 11:42

Chciałbym się dowiedzieć czy w okolicach stoku Mosorny Groń (free) i na samym stoku jest co robić przez 7 dni :) ? Bo szukamy ze znajomymi miejscówki na ferie, a miałbym tam juz zapeniony nocleg, tylko czy warto?

#40 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2012 - 18:18

7 dni?
Tyle to nawet w Białce bym się chyba znudził :) Jeśli nasypie, to free tam podobno jest całkiem niezłe, ale mi nie było dane spróbować, bo śniegu było tylko tyle co naśnieżyli na stoku.
Nie wiem jak inni, ale ja chyba bym się nie zdecydował, nie na tak długo.

Pzdr.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...