Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Mosorny Groń


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2010 - 21:57

Mam pytanie co do tego stoku z opisu ;)
Mam możliwość wybrania się tam na kilka dni z chłopakami z Extreme House ale nie wiem jak jest na tym stoku.
Był tam ktoś może ?
Mógłby ktoś powiedzieć czy warto jak sie tam jeździ czy jest jakaś hopa itp.

#2 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2010 - 22:50

Bylem tam z 2-3 lata temu a mieszkam zalednie 15 km od tego stoku hehe smieszne co nie ;D:P) Ale wracajac do tematu to musze powiedziec ze stok jest dlugi i w miare stromy poza 400m odcinkiem plaskiego czyli jakies 30% trasy http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif hehe ale za to na koniec jest ladna przepasc ;) jesli chodzi o przygotowanie trasy to byl koszmar ...... ale z tego co wiem to zmienil sie wlasciciel i teraz jest tam naprawde spoko, a o hopach nic nie slyszalem

#3 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2010 - 21:25

...mieszkam zalednie 15 km od tego stoku...

Ale Ci zazdroszczę :)

Zdecydowanie plusem tej miejscówki jest to że zwykle jest tam mało ludu, jeszcze nie zdarzyło mi się tam stać w kolejce
Podczas pierwszego zjazdu moze zaskoczyć spora ilość muld, ale po kilku zjazdach (i grzańcu)polubiałam ten stok...można tam poszaleć...rok temu hopa była a poza tym fajnie mozna było poskakać na wspomnianych muldach (choc nie każdy był z tego zadowolony :))

pozdr

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2010 - 07:53

Stok super , ale na jazdę w tygodniu w weekend odradzam , bardzo stromy a zaczynający zwoją karierę jadą się tam uczyć i na tych stromiznach odpadają i co chwila ktoś leży na środku po bokach , po prostu oni są wszędzie i nie da się bujnąć.
Kolejek zero ale to dla tego że wszyscy są jeszcze na stoku bo nie zdążają zjeżdżać :P

#5 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2010 - 17:12

...co chwila ktoś leży na środku po bokach , po prostu oni są wszędzie i nie da się bujnąć.
Kolejek zero ale to dla tego że wszyscy są jeszcze na stoku bo nie zdążają zjeżdżać :P

no chyba troszkę przesadzasz, nie zniechecaj chłopaka, stok co prawda ma swoje wady ale za to gwarantuje dobrą zabawę, chłopak szuka hopek to bez wątpienia je tam znajdzie ;D

a tak poza tym to była tam ktoś w ostatnich dniach??

#6 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2010 - 17:16

Tak ja w sobotę i dlatego mam takie a nie inne zdanie zresztą była też utan i niżej po moim poście tez napisała podobną opinie

http://adechade.com/...hp?topic=413.30

Powiadam Ci był teraz dramat z tymi co sie uczą , nie twierdzę że jest tak zawsze ale tak trafiłem i opisuję :P

#7 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 February 2010 - 20:14

Osobiście uważam ten stok za najlepszy w Beskidach. Ale pod kilkoma warunkami: rano albo w tygodniu, gdy nie ma tych tabunów początkujących, gdy są dobre warunki, sztruks bez lodu, tak jak w ten weekend do godziny 11.

Nachylenie, wyprofilowanie, szerokość pozwala zaawansowanym riderom na wyciskanie z deski maksimum możliwości. Niewielkie garby, załamania na dużych nachyleniach pozwalają na różnego rodzaju skoki i długie loty. Ogólnie polecam do testowania desek. Zdecydowanie nie polecam początkującym, a szczególnie uczącym się ( chyba, ze zjadą liściem na płaszczak w środkowej części i będą sobie tam podchodzić )

Zalety:
- świetne nachylenie i wyprofilowanie trasy,
- dobre oświetlenie
- w słoneczny dzień wspaniałe widoki i słońce w twarz
- praktycznie brak kolejek

Wady:
- brak parku,
- po 4h ma się dość
- brak 2h karnetu,

#8 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 February 2010 - 14:20

Osobiście uważam ten stok za najlepszy w Beskidach. Ale pod kilkoma warunkami: rano albo w tygodniu, gdy nie ma tych tabunów początkujących, gdy są dobre warunki, sztruks bez lodu, tak jak w ten weekend do godziny 11.

Nachylenie, wyprofilowanie, szerokość pozwala zaawansowanym riderom na wyciskanie z deski maksimum możliwości. Niewielkie garby, załamania na dużych nachyleniach pozwalają na różnego rodzaju skoki i długie loty. Ogólnie polecam do testowania desek. Zdecydowanie nie polecam początkującym, a szczególnie uczącym się ( chyba, ze zjadą liściem na płaszczak w środkowej części i będą sobie tam podchodzić )

Zalety:
- świetne nachylenie i wyprofilowanie trasy,
- dobre oświetlenie
- w słoneczny dzień wspaniałe widoki i słońce w twarz
- praktycznie brak kolejek

Wady:
- brak parku,
- po 4h ma się dość
- brak 2h karnetu,

oooo jak miło że nie tylko ja lubię i "bronię" tą miejscówkę...nie zgodziłabym się tylko z tym że po 4 godz.ma się dosyć:)...poprostu jest to pora na grzanca i spowrotem na stok
i jeszcze bym dodała że fajnie można tam pojeżdzić poza trasą...byłam w sobotę i nawet wtedy nie było kolejek

#9 John

John

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 16 February 2010 - 22:45

Jazda po świeżym pod wyciągiem, to spory plus tej stacji. Ostrzegam, że pod wyciągiem są spore kamienie przysypane śniegiem. W zeszłym roku rozwaliłem tam łokieć (to miał być ostatni zjazd) na szczęście na krwi i rozciętej kurtce się skończyło, żadnych złamań. Stok również ma dobra niwelację, co oznacza, że będąc rannym ptaszkiem i tym pierwszym na wyciągu, może się puścić pełną parą w dół. Szkoda jedynie że pierwszy właściciel nie potrafił należycie poprowadzić biznesu i ośrodek jest na sprzedaż i zamiast rozwoju jest zastój od 2 lat.

#10 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 February 2010 - 23:12

byłam w sobotę i nawet wtedy nie było kolejek


My też byliśmy (3MP) i potwierdzamy, że można było się wyjeździć, a warunki były najlepsze w tym sezonie.


Natomiast co do free to nie tylko podpory, ale i rzadki lasek na lewo od trasy patrząc w dół ze szczytu, do tego zjazd do drogi asfaltowej przez łączki na prawo od płaszczaka.

Oraz najdłuższa opcja to zjazd przez las grzbietem i polanki, aż do Zawoi Mosorne w okolicach domu wczasowego Górnik.

Dla wielbicieli góralek - najładniejsze ze wszystkich ośrodków, za barem w hotelu Mosorny Groń ;p




PS. To może umówimy się kiedyś na wspólne jeżdżenie... taki mini zlot fanów Mosornego ;p

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#11 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2010 - 19:11

Czy ktoś się orientuje co się dzieje z tym ośrodkiem na ten sezon ?
strona nie aktualna, czyżby znowu upadło i szukają inwestora ?

#12 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 December 2010 - 19:34

Czy ktoś się orientuje co się dzieje z tym ośrodkiem na ten sezon ?
strona nie aktualna, czyżby znowu upadło i szukają inwestora ?


Widzę, że nie w  temacie ;)


http://www.pkl.pl/zi...56a0f9e6040e1a9





Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#13 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2010 - 19:58

Widzę, że nie w  temacie ;)


http://www.pkl.pl/zi...56a0f9e6040e1a9



Dziękować przyjacielu. Szczerze nie wiedziałem że pkl przejął jeden z moich ulubionych stoków, mam nadzieję wszystko pójdzie w dobrą stronę..
Ceny nie małe, ale z racji że w promieniu 60 km nie ma nic lepszego to na pewno nie raz tam będę. Duży plus za brak kolejek w tygodniu i spore nachylenie ;)

#14 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 19:22

Dziękować przyjacielu. Szczerze nie wiedziałem że pkl przejął jeden z moich ulubionych stoków, mam nadzieję wszystko pójdzie w dobrą stronę..
Ceny nie małe, ale z racji że w promieniu 60 km nie ma nic lepszego to na pewno nie raz tam będę. Duży plus za brak kolejek w tygodniu i spore nachylenie ;)



Ja smigałem w otwarcie stoku mega przygotowany ;) Polecam go w 100%! wybieram sie w pon rano jeśli ktoś sie pisze pisać na prv

#15 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 13:07

Kto wpada w sylwka na mosorny :lolbounce: ?
Jesteśmy w trakcie tworzenia pro-ekipy :lolbounce:

#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 13:36

Kto wpada w sylwka na mosorny :lolbounce: ?
Jesteśmy w trakcie tworzenia pro-ekipy :lolbounce:


qwa wpadłbym :) ale może być ciężko Dołączona grafika

pzdr...

#17 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 13:42

qwa wpadłbym :) ale może być ciężko Dołączona grafika

pzdr...



aro jak wpadniesz dostaniesz nocleg za darmo :lolbounce:

#18 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 14:00

aro jak wpadniesz dostaniesz nocleg za darmo :lolbounce:


Dołączona grafika


tak więc muszę to przemyślećDołączona grafika

w każdym razie dam Ci jeszcze znakaDołączona grafika

#19 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 18:13

Dołączona grafika


tak więc muszę to przemyślećDołączona grafika

w każdym razie dam Ci jeszcze znakaDołączona grafika



Wpadaj wpadaj

Użytkownik ucizze edytował ten post 25 December 2010 - 18:16


#20 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 22:15

właśnie przed chwilą w programie "ślizg" Jagna Marczułajtis zapowiedziała budowę halfpipe przy ośrodku... wow zatkało mnie... :twisted: :twisted: :twisted: :hahaha2: :hahaha2: :hahaha2: :twisted:
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu