Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Quiksilver The Hubble Travis Rice


80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2012 - 15:01

Jeżdżę w goglach The Hubble od 2 lat. Wcześniej Oakleye i szczerze dopiero ten model, szczególnie z szybką w multilayer blue to pierwsze gogle po Oakleyu w których moge jeździć nawet przy bardzo silnym nasłonecznieniu. Noszą soczewki i mam problemy z "suchym okiem", więc większość gogli niestety odpada przy mocnym słońcu.

Co te gogle wyróżnia to bardzo cienka ramka, przez co nie ma efektu patrzenia przez szybę, ponieważ mamy ją bardzo blisko oczu. Do tego szyba daje zasięg widzenia 160 stopni. Fajne jest to,że na twarzy gogle nie wyglądają na ogromne, a jednak powierzchnia szyby i ogólnie pole widzenia jest bardzo dobre. Ale najbardziej mi pasuje właśnie to,że szybka jest tak blisko oczu. Dla mnie nowa jakość w goglach.

Poniżej jakieś dwa filmiki....



#2 Luksus

Luksus

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 97 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2012 - 21:56

Oksy zacne, ale tu mam zapytanie. Aż tak źle w soczewkach? Do tej pory jeździłem w ogóle bez korekty w oczach, bo właśnie "suche oko" mnie odpychało, Podziel się doświadczeniem z soczewkami i jazdą (:

#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2012 - 22:55

Bez soczewek jeździc nie mogę, bo choć widzę bez korekcji wzroku,to zawsze muszę mieć okulary czy też soczewki,ponieważ inaczej wzrok mi się psuje.
Mam delikatne suche oko,ale na to jest sposób... Rano kropisz oczy, i wieczorem przed spaniem, do tego wedle uznania podczas jazdy. Mówimy oczywiście o tym kiedy czujesz,że jest źle, generalnie trzeba starac się jak najmniej kropić.

Co do jazdy w soczewkach. To są 2 problemy. Pierwszy to szyba. Przy mocnym słońcu wysuszenie jest największe,więc szyba musi być bardzo dobra. W Oakleyach bardzo dobrą szybą jest Fire Iridium, tu nawet w przypadku soczewek i suchych oczu jest dobrze. Problem jednak dla mnie było to,że przy dużych prędkościach np w Crowbarach za bardzo mi wiało w oczy. A taki mocny strumień powietrza również wysusza oczy. I to własnie problem nr 2. Pomijam,juz kwestie,że soczewka np miesięczna przy mocnym powiewie może się na oku przesunąć, szczególnie toryczna(takie ja noszę). Dlatego też w Crowbarach musiałem zaklejać wloty powietrza, z resztą robiłem to też w Anonach(bardzo wiało) i w Smithach.

Na uwiarygodnienie moich wypocin, musze napisac, ze bedac juz odpowiedzialny za gogle Quiksilvera w Polsce, dalej jezdzilem w Oakleyach.
Niestety przez soczewki, suche oko,itd jestem po prostu bardzo wybredny jesli chodzi o optyke. Jednak kiedy wyszly Hubble zaprojetkowane przez Rice'a, to sprobowalem i juz nie chce innych gogli.

W Hubblach poza bardzo dobrą optyką gdzie Multilayer Blue jest idealna na slonce i chmury/slonce,ale tez ok przy gorszej widocznosci. a HD Mirror na lekka mgle i srednie naslocznienie (dla mnie, duzo osob jezdzi w tych szybach przy full sloncu)... nic mi nie wieje, nie paruje, no i sama konstrukcja ramki, zasieg patrzenia,itd sa mega dobre. Dlatego tez teraz jezdze tylko w Hubblach i polecam je kazdemu, dla mnie obiektywnie najlepsze gogle na rynku.

#4 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2012 - 11:48

Marek a jak wypada porównanie Hubble z Oakley Conopy jeżeli miałeś okazję porównać te gogle. Chodzi mi o kat widzenia, miałem okazję przymierzyć Conopy i byłem pod wielkim wrażeniem ale czytałem również dobre opinie o Hubble.

#5 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2012 - 20:48

Z Conopy nie mam porównania, tylko A-Frame, Crowbar i Splice. Najlepiej sprawdzić w sklepie te i te i od razu można poczuć w których lepiej.

#6 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2012 - 09:47

W Zielonej to ja mogę sprawdzić uvexy, blizzardy, arctica itp. gogle, ale może jutro uda mi się zahaczyć o Transfer.

#7 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2012 - 16:30

Spoko, tam mają ten model na pewno.... Wogóle to fajny sklep.

Tak wogole to w Hubblach w Polsce w tym sezonie beda jezdzic:
Michał Alster, Marek Sąsiadek, Pająk Wojtek, Bartosz "Gumowy" Rusin, Mateusz "Zielony" Zielonka, Kuba "Jamaj" Skrzypkowski i Marcin Kilar
(on byc moze jakis mniejszy model). Wszyscy po przymierzeniu Hubbli stwierdzili,że bedą jeżdzić w Quiksivler goggles.

PIotr Janosz się zastanawia :)

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2012 - 15:04

Przy okazji freeridu w Val Thorens gdzie bylo raczej pochmurno i teraz w sloneczne dni w parku na Gubalowce jezdzilem w Hubblach z szyba HD Mirror. Chyba to jednak najbardziej uniwersalna szyba w ofercie Quika, poniewaz nawet w sloncu bylo bardzo ok. A ja mam czule oczy raczej.... Szczegolnie ta szyba dawala rade, w momencie kiedy wybicie skoczni jest zacienione i slabo widac tranzycje, gdzie najezdza sie w sloncu...

#9 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2013 - 20:03

Kupiłem SPY na ten sezon. Zamówiłem ze Stanów za 30 zielonych...i właśni po 15 dniach na stoku się rozszczelniły i nie mam obecnie gogli. Mógłbym je wysuszyć do zera i skleić i pewnie tak będę robił ale to jest dobre na 1-2 dniówki w Polsce gdzie mogę wypożyczyć gogle pod stokiem za 10 zł na dobę (nigdy nie kleiłem gogli, może się nie udać)...na tygodniowe Alpy potrzebuję jednak pewniaka.

Czy wiesz może Marek gdzie mogę przymierzyć te gogle ? Gdzie mogę je ewentualnie nabyć jak mi spasują ? Jaki to koszt ?
Domyślam się że o parowaniu czy zamarzaniu śniegu na goglach nie ma tu mowy ?
Szukałbym od razu czegoś z szybą uniwersalną - ponieważ nie zmieniam raczej szyb na rano i na wieczór...

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2013 - 21:30

A skad jestes? W Silesie w Kato mają Hubble, we Wroclawiu transfer, Lodz Goldsport, Bunkier w warszawie i Snow&Surf w Wawie. Do tego jeszcze Energy Sports w Szczecinie-Mierzynie. Jeszcze pare sklepow,ale musze sprawdzic, a nie ma dzis ze soba kompa bo na biwaku jestem w stolicy;P

#11 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2013 - 21:33

Muniek, jak to się rozszczelniły gogle ? I co to za Spaje ?

#12 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2013 - 22:01

Między dwiema szybami powstała minimalna szparka i na goglach zacznyała pojawiać się dziwna "narośl" coś tak jakby zaparowane gogle ale nie była to para i nie dało się tego zmyć ani od strony oczu, ani od zewnątrz - bo jest to w środku. Artur z ZygZaga mówił że raz uratował takie gogle - trzeba je wysuszyć i skleić jeszcze raz na nowo te szyby - nawet taśmą dwustronną.

Spy Trevor

http://www.sunglassg...en-Spectra.html

EDIT: jestem z Krakowa

Użytkownik Muniek edytował ten post 09 January 2013 - 22:05


#13 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 12:38

Hmm, ciekawa sprawa, nigdy mi sie takie coś nie zdażyło, a w różnych goglach latam od kilkunastu lat. Spy także mialem często i zawsze je wysoko oceniałem. Napisz z ciekawości do sklepu ( chyba ze to aukcja i jakas uzywka ), może wyślą Ci nową szybę za friko.

#14 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2013 - 19:12

Cały sprzęt ciągnąłem ze Stanów.

#15 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2013 - 00:23

Dzisiaj przymierzałem Hubble. Byłem pod wrażeniem jakie są cienkie, jak chodzi o przyleganie do twarzy, to chyba nie ma takich drugich, przynajmniej ja z niczym podobnym do tej pory się nie spotkałem. Co do pola widzenia to porównując z APXami które również przymierzyłem nie widziałem jakiejś wielkiej różnicy, przynajmniej na boki.
Dla osób jeżdżących bez kasku i niekoniecznie chcących wyglądać na zasadzie gogle i jakiś mały snowboarder, jest to pozycja warta rozważenia. Jestem tylko ciekaw jak sprawdziłyby się w warunkach bojowych.
Od lat używając wyłącznie Oakley'a i rozważając zakup nowych gogli sam zaczynam się zastanawiać nad nimi, a to już naprawdę jest ewenement.

#16 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2013 - 07:15

Ja akurat zacząłem jeździć w kasku i sobie bardzo to chwalę ;-) Chciałbym je przymierzyć i może kupić - tylko czy w Krakowie można je dostać ? I jak wygląda możliwość wyboru szybki z jaką kupujemy gogle...dają to co mają czy jest szansa poprosić o coś konkretnego ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 13 January 2013 - 07:16


#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2013 - 07:30

Z Krakowem jest problem... Są dosłownie 3 sztuki w Cool Sporcie, mają tam szybę Blue Multicolour i Red Multi Color. Blue jest super szybą i daje radę nie tylko w slońcu. Ale jesli bardzo zalezy Ci na bardziej "allroundowej" szybce to Mirror HD jest dobrym wyborem.

#18 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2013 - 07:55

Nie wiem czy czasami nie widzialem Hubble w ski team'ie w futurze w rzasce(to prawie krakow :) )Moge sie mylic, przedzwon, zapytaj :P

#19 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2013 - 09:38

Z Krakowem jest problem... Są dosłownie 3 sztuki w Cool Sporcie, mają tam szybę Blue Multicolour i Red Multi Color. Blue jest super szybą i daje radę nie tylko w slońcu. Ale jesli bardzo zalezy Ci na bardziej "allroundowej" szybce to Mirror HD jest dobrym wyborem.


Zależy mi na uniwersalnej więc brałbym z tą mirror HD.
Co do Rząski to jutro po pracy wpadnę i się rozglądnę. 1 lutego wyjezdzam w Alpy i muszę coś kupić do tego czasu.

Generalnie do Katowic mogę podjechać...we Wrocławiu mam siostrę. Będę dzwonił czy mają z szybą HD mirror...natomiast przymieżyć mogę w cool sporcie.

A czy są jakieś rozmiary tych gogli :P albo inne parametry które są do wyboru oprócz szyby ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 13 January 2013 - 09:40


#20 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2013 - 22:03

Marek a jakie rodzaje szybek są dostępne, na stronie quiksilvera zbytnio nic nie ma, albo ja nie widzę. Raczej interesowałoby mnie coś rozjaśniającego na kiepskie warunki, bo w słońcu przeważnie tak jeżdżę w okularach. A przynajmniej te co przymierzałem jak chodzi o szybkę zupełnie mi nie pasowały.