Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

carv czy pedaliada?


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 28 January 2010 - 00:36

ogolnie to jezdze byle jak, jestem samouk, na stare lata zachcialo mi sie jeszcze "flat trikow" i takich tam,
ale przed lykendem naostrzylem krawedzie w mojej starej desce i pobawilem sie w "karw", co prawda wiazania na kaczke, decha juz dogorywa, ale sie staralem...

teraz tak: myslalem, ze jest mega predkosc, wiatr w uszach i mega wykladka na obie strony, a co tu widze, to taka pedaliada i na tylnej krawedzi duzo slabiej niz na przedniej,
fachowcy krawedziowcy i karwujacy, co powiecie?? co poradzicie? tak sie jezdzi? daje rade, czy duzo pracy przedemna?
(kiedys pisane bylo o wykladce, szorowaniem cialem po sniegu....nie moge sobie tego wyobrazic bez wyciaga rak do sniegu i wywrotce....)



#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2010 - 10:55

nie no nie wiem czego ty chcesz :( to ze na fs wyglada lepiej i jest wieksze wychylenie niz na bs to tak chyba u wszystkich jest... jest łatwiej.

generalnie jak dla mnie to bardzo ładny cięty :)


ps. fachowiec ze mnie żaden ;P

#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2010 - 11:26

nie jestem ekspertem, ale mnie się też podoba... generalnie chciałbym już tak śmigać ???

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2010 - 13:27

generalnie jak dla mnie to bardzo ładny cięty Uśmiech

jak wyżej  ???
spoko manewry, po co jakaś wykładka  :D

#5 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2010 - 18:36

Jeśli tak jeżdżą wszystkie samouki to jednak DA SIĘ NAUCZYĆ JEŹDZIĆ NA SNOWBOARDZIE SAMODZIELNIE :)

Też bym tak chciał :) jak na razie 0 min z instruktorem zrobilem ^^

BTW co to za kraina ? ;)

#6 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2010 - 18:44

A ja widzę kilka błedów  ;) np palce lewej ręki - za wąsko, nie ma przerw i zwiększają opór powietrza :)
Bajka :) - też bym tak chciał, i tak będzie :), ale za kilka sezonów :)

#7 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 28 January 2010 - 20:27

ha, ha!

dzieki, dzieki, ale mi slodzicie panowie! tylko kurde z miesiac temu widzialem dwuch gosci co zapierdzielali tak na krawedzi, ze mi galy wyszly (miekkie dechy i kaczka, nie twardziele) i jak porownoje moja jazde do nich to seryjnie troche pedaliada....

kraina ta to granica Karyntii i Styrii - region Turracherhöhe, maly, ale bardzo mily. (http://www.turracherhoehe.at/en)

#8 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2010 - 20:31

Tu to by się musiał Siwy albo Motyl wypowiedzieć ,  ale jak ich znam to pierwsze pytanie będzie gdzie ten filmik z ciętym bo na tym  go nie widać  ;)

Jak dla mnie ok

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2010 - 22:19

hehe ale nie ma co gdybac bo do wykładki to duuuzo brakuje, tylko albo i az ładny plynny cięty. Mi raz sie udało na froncie.

ale marcinie, czy to prawda iż nigdy nie jezdziles z intruktorem? moje zrodla donosza z tego co pamietam ze nie bardzo;p

#10 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 28 January 2010 - 23:28

ale marcinie, czy to prawda iż nigdy nie jezdziles z intruktorem? moje zrodla donosza z tego co pamietam ze nie bardzo;p


nie wiem ktore to zrodla i co one mowia, ale ja na snowboardzie nie uczylem sie nigdy jezdzic z instruktorem.
bylem "instruktorem" na nartach, czyli automatycznie musialem zrobic kurs pzn, ale to chyba nie snowboard ?  ???. Jezdzilem lata swietlne temu z paroma kolesiami ktorzy sa teraz instruktorami wtedy nie - teraz nam sie kontakt urwal, pare lat temu spedzilem moze z dzien albo dwa na stoku z gosciem ktory uczy, ale nie dal mi ani jednej wskazowki (przynajmniej zadnej dotyczacej karwu, pytalem sie o skoki ktore nadal ostro glebuje, haha  ???).

Tu to by się musiał Siwy albo Motyl wypowiedzieć

Nie wiem jak oni jezdza, ale z opowiesci mniemam, ze snowboard to ich zawod a nie tylko hobby, dlatego wlasnie na opinie, krytyczne ale konstruktrywne dwa slowa od wlasnie kogos takiego licze  :P

p.s.
aha, przypomnialo mi sie: ze dwa razy chcialem sie zalapac na wypad z signx, ale z roznych powodow... nie doszlo to do skutku, czyli twardo twierdze: nie, nie jezdzilem z instruktorem (tak w woli scislosci, Shrek  :D)

#11 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 January 2010 - 01:27

yyyyyyyyyyyyyy nie wiem czy chcesz zebym napisal .......... 8)


heheheh


pzdr


JW

#12 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 29 January 2010 - 02:40

to napisz mi przynajmniej na priv  8) czyzbym za duzo masla jadl?  8)

#13 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2010 - 21:27

troszkę słabo widać ale, kolanka idą Ci do środka , zamiast na zewnątrz ( a przynajmniej tylne lezie do środka). FS całkiem spoks, choć jeszcze jakbyś mniej lipił pod deskę a bardziej przed siebie to byłoby jeszcze bardziej spoks. BS troszkę nie dociążony i za mało podkręcony. Na BS zaatakuj przednim kolanem do środka skrętu, no i nie wiś nad FS kiedy jedziesz na BS.
To tak mocno czepiając się, ale ogólnie może się podobać, zwłaszcza wychylenie na FS ;)

#14 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 01 February 2010 - 23:07

na to z tymi kolanami to tez zwrocilem uwage na filmiku, nie podoba mi sie to jak na to patrze..
"lipil" oznacza patrzyl?
co do BS, masz na mysli zeby glowe odchylic do tylu, nad krawedz BS? a nie isc nia nad FS krawedz?
co rozumiesz przez -> "BS za malo podkrecony"? ze za dlugi promien skretu?... przez niedociazenie? jak dociazyc bardziej?
troche pekam jak mam bardziej sie pochylic do tylu, bo mam wrazenie, ze zaraz wiazaniem zachacze o snieg i bum...
poproboje z tym kolanem do przodu.

ogólnie może się podobać

kurde to brzmi jak kubel zimnej wody, haha!

ale super, w koncu jakiec konkrety, DZIEKI!

p.s.
Janco, co jest? miales mi cos napisac...?no albo Shrek, co 'slyszales'?

#15 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2010 - 08:52

@Marcin, na jakich kątach i stance to było, jesli można zapytać?

#16 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2010 - 12:46

sorka, lipił=patrzył , a chodzi o to że za bardzo pod deskę patrzysz i raz że nie do konca widzisz to co kilkanaście metrów dalej, dwa że głowa "ciągnie" ci tułów.

odchylając sie do tyłu ( właściwie to chodzi mi o wyprostowanie sylwetki) dociążasz lepiej krawędź BS ( w Twoim przypadku sporo tego "ciężaru znajduje się przed krawędzią FS)

podkręcić, inaczej zacieśnić bo na FS wycinasz fajnego rogala a na BS jest to raczej fragment elipsy ( na tyle na ile mogłem to dostrzec)

Nie traktuj tego jako kubeł zimnej wody bo widać objeżdżenie, widać kontrolę nad krawędzią etc...;D

#17 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 February 2010 - 13:31

podkręcić, inaczej zacieśnić bo na FS wycinasz fajnego rogala a na BS jest to raczej fragment elipsy ( na tyle na ile mogłem to dostrzec)


Ciekawą kwestie tu poruszyłeś. Też mam z tym problem. Domyślam się, że aby zacieśnić skręt należy zwiększyć wychylenie. A czy można inaczej podkręcać skręt na bs? Wiem, że przednie kolano powinno dociskać do stoku, ale u mnie nie wiele to daje, bo pewnie źle to robię. Na fs fajnie mnie dokręca jak przenoszę ciężar na tył, czy na bs też da to podobny efekt i czy jest sens tak robić w trakcie nauki?

#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2010 - 21:26

raczej trzymałbym się równego rozłożenia ciężaru, choć trochę od warunków to zależy. Owszem siadając lekko na tyle można jeszcze z taila to i owo wycisnąć, ale tu raczej starałbym się równo dociążyć krawędź

#19 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 03 February 2010 - 08:40

Dzieki jeszcze raz Motyl za cenne uwagi, jak czytam twoje posty i po raz kolejny ogladam moj filmik, to wlasnie to sa te rzeczy ktore mi sie nie do konca podobaja u mnie, troche tak czulem, ze to moze byc to co wymieniles, ale teraz mam konkretne potwierdzenie.
Moze zamelduje sie za miesiac, dwa z nowym filmikiem i ciekawe czy uda mi sie cos poprawic, haha

Mike24, zeby wszystko trzymalo sie kupy to podam ci w miare pelne moje 'parametry'  :D :D
190cm/92kg tluszczu i fald na brzuchu, coraz mniej miesni, do tego katy +18/-15, stance teraz cos kolo 59cm, na filmiku bylo kolo 56-57, ale poszerzylem, bo optycznie na filmiku jak dla mnie ciutko wasko (chyba, ze to bardziej przez kolana uciekajace do srodka), i musze stwierdzic, ze minimalne poszerzenie odczuwam pozytywnie. decha zwykla AllMountain Hammer Broadline 165cm, szeroka decha 26.7 w talii (niestety nie ma juz tych desek na rynku).
Wiek... haha, powoli dziadek snowboardowy  :)

#20 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2010 - 08:47

dzięki za szczegółowe info  :D

Wiek... haha, powoli dziadek snowboardowy  :)


witaj w klubie  :D