Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pierwsza Deska Dla Początkującej Dziewczyny


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2012 - 17:48

będzie dobrze... jak pojeździsz to daj znać jak było... na śniegu jak było... wiesz... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#22 decybel

decybel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2012 - 18:01

wolałabym Voelka Shine czy tez Melody ( ta zdecydowanie jest najładniejsza :roll: - ale niestety nie do zdobycia.... :-/ :-/ ) Nie ma co wybrzydzać ;-)


Wiem kto ma Shine używkę na zbyciu :)

Tak - oni polecili deseczkę i mi odpowiada. Buty - też odpowiadają. Wiązania - wybrałam sama... także dla pewności pytam:)


Wiązania polecam Flux'y (niedawno jeszcze widziałem gdzieś pr15 za 360zl - może by się udało gdzieś dorwać). sam zmieniłem na Fluxy w tym roku, a PR15 z wielkim zadowoleniem jeździły na tym Shin'ie i przykręcone już są do nowej dechy ;P.

#23 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2012 - 20:09

A te deski, które wymieniłam? K2 moment? Co sadzicie? Lepsza ta czy Shine? Poczytałam trochę o Voelku Shine i chyba będę się ku niej przymierzać. Zwłaszcza, że cena jest bardzo atrakcyjna. A czy wiązania Straptec mogą być? W zestawie właśnie te wiązania są oferowane....


K2 moment mam i bardzo sobie chwalę, mi na niej szybko idzie nauka, myślę, że spokojnie wystarczy na 3 sezony. Wlaśnie się zbliża moja  trzecia zima, z wiosennymi wyprzami planuję rozejrzeć się za czymś bardziej ambitnym, w kierunku FS:-)

wysłane z Nexus

P.s. wlaśnie się zaopatrzyłam w nowiutkie cytrynowo-limonkowe PR15 do mojej czarnej piękności, mam nadzieję, że będą dobrze jezdzić, bo z deską wyglądają cudownie

Użytkownik Respie edytował ten post 12 November 2012 - 20:10

тише едешь - дальше будешь!

#24 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 11:06

jaceksp z tego co wiem, i co znajomi uwazaja to jednak krotsza deche nawet dla poczatkujacego latwiej ogarnac :) nie za krtoka ;p ale krotsza :D ja to wiesz ze szukam w ogole czegos czego chyba nigdy nie znajde hahah :D

#25 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 12:01

Hym to może lepiej byłoby wypożyczyć krótsza deskę i jak już nauczy się śmigać to kupić sobie odpowiednią która będzie zachowywać właściwości dla danej wagi oraz preferencji.
Ja jednak jestem zwolennikiem wyboru desek odpowiednich pod nasze preferencje. Za 2-3 lata taka deska może okazać się za krótka dla dziewczyny i co wtedy znów kupować ?
Po wtóre poznałem dziewczynę osobiście i zrobiłem "wywiad" także coś już tam ogarnia.

#26 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 12:10

nie wierzcie sloganom, że za krótkie można techniką zrekompensować :bag:
no board no fun!

#27 decybel

decybel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 13:54

Za 2-3 lata taka deska może okazać się za krótka dla dziewczyny i co wtedy znów kupować ?


ja się tam już zgubiłem w tym wątku i nie wiem o jakich długościach jest mowa, co?, kto?, ale ... po sobie, po znajomych, jestem pewien, że pierwsza deska nie oszukujmy się jest właśnie na 2-3 lata (Respie widze tez ma podobny pogląd skoro chce zmienić po 3 sezonie). Taka deska nie starczy na dłużej chyba, że ktoś jeździ raz w roku (a skoro koleżanka była na Brynowskiej to ma blisko w góry i pewnie częściej będzie jeździć), chyba że kupi super sprzęt, ogarnie to, dopasuje idealnie itd - w co średnio wierzę. Znajomi zmienili cały sprzęt na nadchodzący sezon, żona decha, ja wiązania, a i dechę też już myślę zmieniać (3 sezon przed nami). Ja mam Voelkl Spade czyli jakiś tam najniższy rocker Voelkla, pewnie zbliżony do k2 Moment czy Voelkl Flavor i ..... w przyszłym na 1000% zmieniam dechę :) Po sobie wiem i mogę polecić z całkowitą pewnością - kup sobie bardzo dobre wiązania, a nie będziesz myśleć o ich zmianie dłużej niż o desce :) gdybym posłuchał ludzi to pewnie zmieniałbym deskę w tym roku, a nie wiązania.

I nie daj sobie wcisnąć nowych "dla początkujących" z tego sezonu, jak co to z zeszłych lat coś za 50-70%. A skoro już potrafisz jak się okazuje jeździć nie kupuj Shine'a tylko coś lepszego dla średnio-zaawansowanych, a na pewno dasz rade (najlepiej tez jakiś leżak magazynowy :P).

#28 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 14:09

Kijanka to dziewczyna długośc ok 148-150 a Sparow to jej chłopak długośc ok 160 :) dlatego można się pogubić :)

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 13 November 2012 - 14:09


#29 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 01:23

nie wierzcie sloganom, że za krótkie można techniką zrekompensować :bag:

Co ty tam wiesz. Przy rajderze-spaślaku nawet krótka deska nie trzęsie się jak galareta przy większej prędkości.
phi !

;)


A tak se przeczytałem cały temat, notabene od deski do deski, i nie pojmuę czy Panna potrzebuje seta do nauki i zabawy na śniegu, czy do wyglądania ?
Do tego drugiego to tylko secior burka. Reszta brandów to podróby !

Użytkownik Joszu edytował ten post 14 November 2012 - 01:24

There's a natural mystic blowing through the air ...

#30 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 08:37

A tak se przeczytałem cały temat, notabene od deski do deski, i nie pojmuę czy Panna potrzebuje seta do nauki i zabawy na śniegu, czy do wyglądania ?
Do tego drugiego to tylko secior burka. Reszta brandów to podróby !


Panna szuka czegoś co zarazem "wygląda i jeździ" Jak mam do wyboru dwie-trzy deski, które spełniają wszystkie moje oczekiwania, które odpowiadają mojemu poziomowi "zaawansowania" to przy końcowym wyborze będę się kierowała ceną albo wyglądem - to takie dość oczywiste :D :D Swoją drogą... wybrałam tą "najbrzydszą" :-P :-P

W sumie mam ostatnie pytanie:
Dwie osoby na tym wątku polecały fluxy pr15 -i po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii zastanawiam się poważnie nad ich kupnem
I tu moje pytanie.... bo niestety rożne źródła informują inaczej.
Jaki rozmiar potrzebuje do buta rozmiar 39,5?
Znalazłam dwie mądre tabelki wg których do rozmiaru buta 39 rozmiar S, a od 40 rozmiar M. A co pomiędzy? :D A według drugiego źródła M - buty 39-42,5 Czy dolna granica rozmiaru M ma jakieś znaczenie w jeździe? komforcie?

#31 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 08:54

M - buty 39-42,5 Czy dolna granica rozmiaru M ma jakieś znaczenie w jeździe? komforcie?

możesz mieć problemy z dokładnym dopasowaniem buta... dolny zakres regulacji zawsze związany jest z ryzykiem niedopasowania; i chodzi mi tutaj głównie o płytę bo strapy o ile się orientuję nie stanowią problemu...

moim zdaniem spokojnie wijdziesz w S-ki i takich bym szukał... :)

PS. co innego z wiązkami typowo damskimi - wtedy szukałbym rozmiaru SM O0

Użytkownik mike edytował ten post 14 November 2012 - 08:55

no board no fun!

#32 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 10:06

Dokładnie, S będzie w sam raz.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#33 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 10:35

Niestety rozmiar S nie do zdobycia.... Także te wiązania odpadają.

A stricte damski model Union Cadet?

Generalnie mój budżet na wiązania to 400 zł.

#34 decybel

decybel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 10:44

Niestety rozmiar S nie do zdobycia.... Także te wiązania odpadają.

A stricte damski model Union Cadet?

Generalnie mój budżet na wiązania to 400 zł.


we "fristajlu" pytałaś wg. strony S jest dostępny ?
http://sklepsnowboar...-yellow-12.html

Użytkownik decybel edytował ten post 14 November 2012 - 10:44


#35 Sparrow

Sparrow

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2012 - 11:10

To mam pytanie co do tych Fluxów. Czy to że nie mają pedała gazu nie stanowi małego problemu? Bo o ile kijanka kupuje wiązania tak na 'styk', bo rozmiar jej buta jest w górnej granicy rozmiarowej tych wiązań, to czy wysunięcie tego pedała gazu nie polepszyło by komfortu jazdy na desce?

#36 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 12:00

nie... polepszyłoby gdyby sytuacja była dokładnie odwrotna, czyli gdyby but lekko wystawał poza wiązanie... w jej przypadku, kiedy but będzie cały na płycie, pedał gazu nie ma właściwie żadnego znaczenia

PS. no chyba, że rzeczywiście kupi wiązanie z krótką płytą... wtedy pedał gazu będzie niezbędny - but powinien cały leżeć na płycie... od machania palcami nad śniegiem się odchodzi :D

Użytkownik mike edytował ten post 14 November 2012 - 12:33

no board no fun!

#37 Sparrow

Sparrow

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2012 - 12:25

mike właśnie o tym mówie. Wiązania są przeznaczone niby do buta maxymalnie 39, a kijanka ma właśnie taki but że prawdopodobnie będzie wystawał przed wiązanie

#38 decybel

decybel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 12:27

but musi cały leżeć na płycie... od machania palcami nad śniegiem się odchodzi :D


a to ciekawe :) Jeśli miałbym mieć całego buta dokładnie na płycie to bym musiał mieć wiązania co najmniej rozmiar większe, ale w taki sposób wystawałyby nie palce, a wiązanie. No chyba, że przy rozmiarze 42 3/4 w Salomonach (czyli w niezbyt dużej skorupie) miałbym szukać deski Wide ale może :P

#39 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 12:32

moim zdaniem, nawet jeśli but będzie w tym przypadku wystawał to na tyle nieznacznie, że dziewczyna nawet tego nie odczuje... ale dla pewności zapytałbym o opinię Kaś albo Morgana... moga zrobić próbę na takim bucie i będzie wszystko jasne :)

a to ciekawe :) Jeśli miałbym mieć całego buta dokładnie na płycie to bym musiał mieć wiązania co najmniej rozmiar większe, ale w taki sposób wystawałyby nie palce, a wiązanie. No chyba, że przy rozmiarze 42 3/4 w Salomonach (czyli w niezbyt dużej skorupie) miałbym szukać deski Wide ale może :P

spoko... nie musi, tylko powinien... pedał gazu jest przedłużeniem płyty (i to miałem na myśli) i ma powodować lepsze przenoszenie siły nacisku podczas zmiany krawędzi; jak wszystko jest to również dość subiektywne i większość nawet nie zauważy różnicy :P

nie mniej jednak jak wszyskie wynalazki - pomaga jak się wie jak używać :)
no board no fun!

#40 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 12:47

Bosze to mnie tam wystaje pół buta i jakoś ogarniam :) hahaha