Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pierwsza Deska Dla Początkującej Dziewczyny


40 odpowiedzi w tym temacie

#1 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 12:03

Witam,
Swoja przygodę z deską rozpoczełał rok temu. Także mój stopień zaawansowania to: podstawowy. Szukam deski, która posłuzy mi na lata i będzie rozwojowa ( dość szybko się uczę)

mam 171 cm
ważę 59 kg
interesuje mniedeska AM

Mój budżet na samą deskę waha się w granicach 600-800 zł.

Czy moglibyście coś doradzić?

Póki co zastanawiam sie nad K2 Moment i Voelkl Flavor ( chociaż ta nieco przekracza mój budżet i chyba jest bardziej dla średniozawansowanych:P)

Przy okazji jaką powinnam mieć długość deski? Jeździłam na wypożyczonych 150,152,155
W sklepach natomiast proponują mi przedziały od 146 do 150

#2 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 17:28

Hej,
zdecydowanie szukaj sobie krotszej deseczki latwiej Ci bedzie z jej opanowaniem, 145-148 w takim przedziale bym szukala
jesli nie masz za duzego budzetu to polecaam head stella rocka testowalam deseczke i mozna fajne triczki na niej pokrecic fajna do zabawy na stoku i do szkolenia umiejetnosci.

:)

#3 decybel

decybel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 18:25

za połowę niższej granicy budżetu mogę ci zaoferować używaną Voelkl Shine 148. Decha typowo dla początkującej.
http://adechade.com/...-poczatkujacej/

Na marginesie nieważne od zainteresowania tym Shine'm ale z naszego niedługiego doświadczenia. Kup sobie lepsze wiązania bo to jest naprawdę na lata, a decha taka za 600-800zl nówka sztuka (np ta którą oferuję kosztowała coś kole tego) nie jest dechą na lata - no chyba że masz baaardzo powolny progres. Po prostu pojeździsz -> progres -> kupujesz nową bardziej wymagającą.

Pozdrawiam

#4 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2012 - 21:42

na shine zaczynalam swoja przygode, nie jest to rozwojowa deska, po pierwsze nie jest twinem czyli trudniej uczyc jezdzic na dwie nogi bo jest kierunkowa po drugie jest to dosc twarda decha wiec na parku sobie nie poszalejesz ani butterkow za bardzo na sniegu tez nie porobisz, shine jest dobry wylacznie do jazdy rekreacyjnej.

Użytkownik blumenmehl edytował ten post 07 November 2012 - 21:42


#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 November 2012 - 22:51

Blumm - ale koleżanka szuka deski AM, a Ty jej dobierasz deskę FS Twin rocker do butterów :)
Shine nie jest naleśnikową deską freestylową, to prawda. Co nie zmienia faktu że jest deską miękką, mam fajną fotkę jak koleżanka fajnie i łatwo gnie tę deskę, wyślę Ci na priv, ocenisz okiem eksperta ;)
To deska AM a nie - freestyle twin tip rocker - można na niej dobrze nauczyć się najpierw stać, później ułożyć ciało, później nauczyć skręcać ślizgowym, następnie pierwsze czyste, płynne skręty na krawędzi aż do zwiększenia prędkości utraty stabilności, czyli nie szybko. Można na niej śmiało skakać, o czym mówiły "dobre" dziewczyny, widać to z resztą na filmie że sporo fs można na niej także próbować. A o postępy w freestyle znacznie łatwiej gdy się już umie dobrze jeździć, deska mniej przeszkadza.
OK, z drugiej strony trochę prawdy jest w tym że na początek, dziewczyna, może wybrać mięciutkiego rockera. Do butterów spoko, do parku nie zawsze spoko, łatwość kontroli i sterowanie na małej prędkości też spoko, tyle że jest pewien problem. Nauka jazdy zatrzymać się tu może na poziomie ślizgam się w skręcie, boję się prędkości, boję się stromszego. Jak trzy razy taki rocker wyjedzie na lądowaniu na tylnej nodze i będą 3 tęgie gleby przy ollie, o co łatwiej na miększych rockerach, to będzie po zabawie w skakanie, dziewczyna się zrazi...
Idąc nie tylko moją logiką, ale także SITS czy ASA, najpierw uczy się dobrze jeździć i dopiero później wprowadza elementy FS... I do takiej kolejności Shine jest zrobiony, najpierw nauka jazdy potem podstawy FS... A potem można się przesiąść na co dusza zapragnie, Signal Park Rockera albo Voelkla Coala :)

#6 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 November 2012 - 10:30

Hymmm... Morgan ma sporo racji, choć wcale nie zawsze się z nim zgadzam.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#7 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 November 2012 - 23:54

faktycznie nie dopatrzylam tego AM bo wczesniej sie wypowiadalam tez na temat desek FS i mi sie troche pomylily, nie no wiesz Morgan wiem ze na niej cos mozna wycisnac bo sama zaczynalam na Shine, tylko mimo wszystko dla mnie to twardsza decha :) ale to tez kazdy ma inaczej mi od zawsze podpasowywaly mieksze dechy nawet do szkolenia jazdy :) no i od samego poczatku zawsze bylam bardziej nastawiona na FS

Użytkownik blumenmehl edytował ten post 08 November 2012 - 23:57


#8 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2012 - 12:04

A te deski, które wymieniłam? K2 moment? Co sadzicie? Lepsza ta czy Shine? Poczytałam trochę o Voelku Shine i chyba będę się ku niej przymierzać. Zwłaszcza, że cena jest bardzo atrakcyjna. A czy wiązania Straptec mogą być? W zestawie właśnie te wiązania są oferowane....

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 November 2012 - 23:50

Co do wiązań sama sobie musisz odpowiedzieć czy potrzebujesz systemów z uchylnym highbackiem czy radzisz sobie z klasycznymi

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 November 2012 - 11:18

A te deski, które wymieniłam? K2 moment? Co sadzicie? Lepsza ta czy Shine? Poczytałam trochę o Voelku Shine i chyba będę się ku niej przymierzać. Zwłaszcza, że cena jest bardzo atrakcyjna. A czy wiązania Straptec mogą być? W zestawie właśnie te wiązania są oferowane....

Bierz klasyczne, szczególnie dla początkującego fastec za dobry nie jest.

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 November 2012 - 12:50

Tak jak dziś rozmawialiśmy na Twoim miejscu zacząłbym od dobrych butów a z tego co zostanie przeznaczył na wiązania ( tak jak chłopaki mówią klasyczne ) i na końcu desiwko.
Jeśli z Voelkla to zobacz sobie jeszcze Melody ( grafa jak dla mnie prześliczna) a i fajna deseczka dosyć rozwojowa. z innych firm jak najbardziej K2 , z Ravena Ifinity czy jakoś tak się pisze, Technine jak grafa pasuje :)

Z długością to według mnie Aga troszkę popatrzyła pod siebie za bardzo skróciła ( dziewczyna już dobrze śmiga to i wie co jej pasuje) Ja bym jednak szukał ok 148-150

Co do chłopaka to może sobie poczytać tu na forum lub na mojej stronie ( patrz profil) o Gravy

#12 Sparrow

Sparrow

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 November 2012 - 14:26

Dzięki za info Jacek. Jeszcze myślę nad wyborem, i powiem tak ze narazie 60% jestem za Gravy, Twoja opinia bardzo mi pomogła, zwłaszcza ze wzrost mamy (powiedzmy :P) podobny, 40% za Apo Line (używka, ale w naprawdę super stanie, tylko że to wide którego nie potrzebuje za bardzo) jednak co nowe to nowe :-) Teraz rozglądam się za butami i wiązaniami, zobaczymy ile mi zostanie na samą dechę.

Pozdro!

#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2012 - 17:04

Apo jeśli nie masz od kogoś zaufanego to na 100% jest to używka z Francji z tamtejszych wypożyczalni.(wjechał ostatnio tir z tym sprzętem do kraju) Jeśli nie , a twierdzisz że wszystko z deską ok i jest od osoby zaufanej to bierz.bo to fajna firma.
Przed zakupem zapodaj jeszcze linka to obadamy. I zapodaj tez tego Salomona co Ci się podobał może ktoś z chłopaków śmigał na tej desce to Ci podpowie.
Deskę musisz mieć ok 160-161 cm
  • Sparrow lubi to

#14 tomas

tomas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2012 - 08:47

swoj sprzet kupilem za 1000 pln, burtona z wiazaniami i butami

#15 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2012 - 11:45

swoj sprzet kupilem za 1000 pln, burtona z wiazaniami i butami

Twój post nic nie wnosi do dyskusji
  • Joszu lubi to

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2012 - 12:16

Kortas ale to burton , przeproś ładnie kolegę :D
  • Joszu lubi to

#17 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2012 - 17:22

Dzięki za info Jacek. Jeszcze myślę nad wyborem, i powiem tak ze narazie 60% jestem za Gravy, Twoja opinia bardzo mi pomogła, zwłaszcza ze wzrost mamy (powiedzmy :P) podobny, 40% za Apo Line (używka, ale w naprawdę super stanie, tylko że to wide którego nie potrzebuje za bardzo) jednak co nowe to nowe :-) Teraz rozglądam się za butami i wiązaniami, zobaczymy ile mi zostanie na samą dechę.

Pozdro!

jeśli nie potrzebujesz deski wide, to nie rób głupstwa i jej nie kupuj bo nowa...

ps. kupiłbym jakiś kpl. do 1000... może być burton... słyszał ktoś coś..? :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#18 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2012 - 17:26

Po przemyśleniu wszystkich rad jakie tutaj padły oraz w sklepie na Brynowie w K-ce ;-) najprawdopodobniej decyduje się na:

1. Buty Salomon Pearl z system wiązania boa
2. Wiązania Salomon Stella 2012 - potestowe w bardzo dobrej cenie :-) Link do oferty na allegro: http://allegro.pl/po...2781213954.html

I tu nasuwają się pytania. Czy przy rozmiarze buta 39.5 rozmiar S wiązań będzie wystarczający czy lepiej zaopatrzyć się w M? Żadnych info na necie nie znalazłam....I czy będą odpowiednie dla osoby początkującej? Link do oferty na allegro:

3. Deche najprawdopodobniej wybiorę: Technine IX. Grafa mi średnio leży, wolałabym Voelka Shine czy tez Melody ( ta zdecydowanie jest najładniejsza :roll: - ale niestety nie do zdobycia.... :-/ :-/ ) Nie ma co wybrzydzać ;-)

Chyba, że polecacie jakieś inne wiązania, bądź buty? Nie sposób znaleźć coś sensownego w dobrej cenie w gąszczu ofert

#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2012 - 17:32

skoro byłaś na brynowskiej 76, to nam już nic tutaj dodać...
a grafika... no cóż... następna będzie inna...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#20 kijankaaa

kijankaaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2012 - 17:37

Tak - oni polecili deseczkę i mi odpowiada. Buty - też odpowiadają. Wiązania - wybrałam sama... także dla pewności pytam:)