Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Z Kuźnic Na Kasprowy - Kilka Pytań


91 odpowiedzi w tym temacie

#21 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 October 2012 - 22:36

Oj % musiałem wypić...zwykła woda na górze nie dawała rady.

To będzie chyba mój 18 rok jazdy chociaż ciężko co do roku wyliczyć po takim czasie.
Nie jeżdżę jednak jakoś wspaniale ;-) Zawsze traktowałem i traktuje to dalej jako czystą zabawę.

Nie wyobrażam sobie jednak zjechania z Kasprowego, bo tam nie znając trasy z samej góry można się najzwyczajniej zabić.

#22 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 October 2012 - 22:47

Oj % musiałem wypić...zwykła woda na górze nie dawała rady.

To będzie chyba mój 18 rok jazdy chociaż ciężko co do roku wyliczyć po takim czasie.
Nie jeżdżę jednak jakoś wspaniale ;-) Zawsze traktowałem i traktuje to dalej jako czystą zabawę.

Nie wyobrażam sobie jednak zjechania z Kasprowego, bo tam nie znając trasy z samej góry można się najzwyczajniej zabić.


Chłopaki z sss jeżdzą i żyją :D
Swoją drogą dobrze, że wyprawa zakończona sukcesem :)

Ps.Jak ty weszłeś pod te cudowne strome skały przy końcu ? :D Był tam śnieg? :)

Użytkownik Maluuutka edytował ten post 31 October 2012 - 22:47

Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#23 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 October 2012 - 22:52

Skąd mają pozwolenia ? :-)

Nie wybrałbym się tam nigdy z moją znajomością tego terenu...można spaść bardzo baaaaardzo....głęboko....
Śnieg był, w sumie całą drogę buty były w śniegu :-) pod koniec na tych stromych kamieniach zaśnieżonych trochę się nogi zsuwały :-) przydałyby się tam kurcze raki ale niestety nie pożyczyłem od kolegi.

#24 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 October 2012 - 23:07

Ja nie wiem nie :D Moze dlatego, że dzieci adechade mają pozwolenie na wszystko haa :D
I tego się trzymajmy :)
Nie ma się co dziwić, że ślisko tam bez śniegu trzeba uważac a z to już wogule :) Czas bardzo dobry wyprawa zaliczona na 5 :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#25 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 08:28

Kolano trochę oberwało ale już wybrałem kolejną trasę i termin.

7 listopada wyjście znowu na Kasprowy Wierch z Kuźnic tym razem szlakiem niebieskiem przez Boczań, Skupniów Upłaz i Halę Gąsienicową.
Był ktoś tą trasą kiedyś na szczycie ? Potrzebne będą raki albo kijki ?

Aaaa i jak ma się kondycyjnie impreza KOTT do takiego podejścia na Kasprowy ? :P

Użytkownik Muniek edytował ten post 01 November 2012 - 08:28


#26 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 09:27

Jeśli nie ma lodu tylko śnieg to szkoda raków bo poniszczysz o kamienie i możesz zrobić sobie krzywdę. Dobre buty + ewentualnie kijki powinny wystarczyć.

Użytkownik retro edytował ten post 01 November 2012 - 09:30


#27 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 17:20

A wiesz może jakie są ceny w schronisku Murowaniec i co tam mniej więcej można kupić?
Czy oprócz piwa, słodyczy i gotowych pakowanych rzeczy można kupić jakiś obiad ?

#28 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 18:02

100 lat nie byłem w Murowańcu ale coś tam powinni mieć. Ja wałówę zawsze noszę ze sobą więc rzadko korzystam ze schroniskowych kuchni.

#29 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2012 - 18:38

Pomijając ceny (niewiele niższe niż na szczycie) w Murowańcu można całkiem ok zjeść... dokładnego menu nie znam, ale coś a'la po polsku typu: jajecznica, bigos, żurek czy ala po europejsku: frytki, kotlet, hot dog na pewno zjesz... szlak jest prosty, do schroniska wycieczka bo lesie, bez stromszych podejść, dalej trudniej w zależności od warunków... jeśli odłożysz wycieczkę na bardziej zimowy czas zbadaj wcześniej zagrożenie lawinowe i zaopatrz się w rakiety śnieżne...

Użytkownik Konrad edytował ten post 01 November 2012 - 18:41

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 19:12

kurde 7 listopada...w tym okresie pokrywa śnieżna jest jeszcze niestabilna...przed wyjściem lepiej sprawdzić komunikaty TOPR...Kijki to podstawa...przydaje się też turystyczny czekan, co do raków - lepiej w zapasie posiadać w szczególności tym okresie...

#31 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 20:54

No jak wychodziłem to był 1 stopien zagrożenia lawinowego ale ten stopień jest chyba prawie zawsze jak jest śnieg...
Drugie podejście na Kasprowy niestety przesunięte z 7 na 11 listopada :-/

Konrad co masz na myśli dokładnie mówiąc: "zbadaj wcześniej zagrożenie lawinowe" ?

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 20:59

miał na myśli sprawdzić komunikat TOPR'u :)

#33 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2012 - 21:04

Dokładnie, tym bardziej, że kilkaset metrów od Murowańca szlak przecina dość strome pole śnieżne, na którego końcu stoi pomnik jednego z taterników pogrzebanych w tym miejscu przez lawinę...
Może demonizuję, bo nie chcę Cie straszyć czy w jakikolwiek sposób zniechęcać, niestety w górach nie ma żartów, ale trzeba mieć dużo "wyobraźni" bo wbrew pozorom najwięcej wypadków jest przy 1i 2 lawinówki :)

Użytkownik Konrad edytował ten post 01 November 2012 - 21:10

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#34 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 21:28

No i warto nie chodzić samemu, zwłaszcza w trudnych warunkach i przy małym doświadczeniu.

#35 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 23:55

Wiem że nie powinno się chodzić samemu ale właśnie mnie pociąga najbardziej to, że jestem zdany tylko na siebie. Przynajmniej takie mam odczucie po moim pierwszym, jedynym wejściu :D Paradoksalnie najlepsze uczucie było "najgorszym" momencie - we mgle i wietrze kiedy z jednej strony byłem wykończony, a z drugiej nie było mowy o odwrocie i zejściu w dół.

Jak znajomy będzie chciał się wybrać 10-tego to pojadę z nim, jak nie to pojadę sam. Raki i kijki mam pożyczone od kumpla, sprawdzę w dzień wycieczki co twierdzi TOPR i powoli i ostrożnie będę wychodził.

#36 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 23:58

problem chodzenia samemu w Tatry....w dodatku w takich warunkach jest w tedy gdy się wywrócisz walniesz i stracisz przytomność...nikt nie wezwie pomocy a w najgorszym wypadku znajdą cię po paru dniach...


gdyby ten chłopak pojechał sam...to już by nie żył...



#37 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2012 - 00:28

Widziałem ten filmik, masakra :(

#38 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2012 - 10:02

w najgorszym wypadku znajdą cię po paru dniach...

Albo na wiosnę :/

Niestety, tutaj nie ma żartów. Po przetartym szlaku można przejść kawał drogi nawet kiedy drepcze się ostatkiem sił. Jeśli jednak we mgle z niego zejdziesz może się okazać że nie dasz rady dojść za daleko. W kosodrzewinie albo w gęstych świerkach poruszanie się jest prawie niemożliwe, podobnie w głębokim śniegu a przejście kilometra może Ci zająć nawet kilka godzin. Są miejsca, i to niekoniecznie w Tatrach gdzie są problemy nie tylko z zasięgiem GSM ale nawet GPS radzi sobie marnie ( ostatnio w Beskidzie Niskim trafiłem na tak głęboki jar że łaziłem ponad pół godziny w kółko zanim złapalem namiary na punkt i to nie badziewnym GPSem z komórki tylko GPSmap 62 który z regóły daje radę). Nie raz zdarzało się (i to nie tylko w Tatrach ale i na Babiej i w Bieszczadach) że znajdowano ludzi zamarzniętych kilkaset metrów od schroniska. Powodem z regóły było nagłe załamanie pogody, śnieżyca, mgła.

Użytkownik retro edytował ten post 02 November 2012 - 10:49


#39 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2012 - 11:24

Wiem wiem, nie jest tak że urodziłem się wczoraj ;-) na pewno mam słabe pojęcie jak to właściwie wygląda w praktyce bo nie chodzę po górach.

Zacząłem szukać chętnych na wyjście 10 listopada.
Jak ktoś jest chętny z forum to dajcie znać (Kuźnice - Kasprowy, szlak niebieski) - ale ostrzegam że mogę opóźniać na trasie :P


Co do GPSmap 62 to pocztam co to kto to :P Linki mile widziane.

Użytkownik Muniek edytował ten post 02 November 2012 - 11:28


#40 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2012 - 11:53

Co do GPSmap 62 to pocztam co to kto to :P Linki mile widziane.

http://garmin.sklep....psmap-62st.html
Ogólnie spoko ale wydaje mi się że jak na sporadyczne wypady w góry to szkoda kasy. Ja stosuję go do odnajdywania punktów w siatce AtPol przy inwentaryzacjach przyrodniczych gdzie potrzeba większej dokładności niż dają GPSy w komórkach.

Użytkownik retro edytował ten post 02 November 2012 - 11:54