Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaki Bagażnik Na Dach?


52 odpowiedzi w tym temacie

#21 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2012 - 10:05

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ile wyjazdów organizuje się na spontanie.. Ja mieszkam niedaleko gór, więc często ogarniam się wieczorem, a rano w drogę. Wtedy średnio jest czas na wypożyczanie boxa.. Mój bagażnik ma za sobą jakieś 30 wypadów (3sezony po 10). Nie dzieje się z nim nic złego, a to jest zwykły chinol za 450zł. Belki mam Thule'a. I z tego, co wyczytałem to lepiej na nich nie oszczędzać. W boxie deski leżakują po za sezonem, więc spełnia kolejną funkcję, bo wcześniej to walały się z miejsca na miejsce. Ja jestem za posiadaniem bagażnika. Ale to kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników:)

#22 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2012 - 12:31

No właśnie moim zdaniem gdyby nie warunki atmosferyczne to chyba byłoby to najlepsze wyjście (tanie, małe, małe opory powietrza). Ale to chyba bardzo szkodliwe dla sprzętu. Czytałem gdzieś, że ludzie owijają sprzęt filią streczową itp. ale nie wiem czy to ma sens.


wszytko zależy od dbałości o sprzęt.
krawędzie rdzewieją brud wchodzi w inserty

Folia ci nic nie da po się porwie na wietrze.
Ja kiedyś owijałem częściowo rower bo potem ciężko było robaki usunąć.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#23 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2012 - 15:48

wszytko zależy od dbałości o sprzęt.
krawędzie rdzewieją brud wchodzi w inserty

Folia ci nic nie da po się porwie na wietrze.
Ja kiedyś owijałem częściowo rower bo potem ciężko było robaki usunąć.


Zgadzam się, że box to dużo czyściejsza sprawa dla sprzęta, ale bez przesadyzmu/pedantyzmu ...
Moim zdaniem nic złego się nie dzieje na zwykłym bagazniku i dla krawędzi i ślizgu. A krawędzie ZAWSZE będą zachodziły rdzą, nawet jak będziesz deskę na sznurku ciągał po stoku, ale przecież jeżdżąc zawsze trafisz na jakiś lód, kamień, gałąź, (narciarza), czy inne takie... trochę nie mam pojęcia dlaczego warunki atmosferyczne miałyby przeszkadzać desce?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#24 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2012 - 18:17

Folia ci nic nie da po się porwie na wietrze.

to zależy od folii, są przecież folie które nie porozrywają się od byle podmuchu, więc jak ktoś chce w ten sposób to też zabezpieczy.

Zgadzam się, że box to dużo czyściejsza sprawa dla sprzęta, ale bez przesadyzmu/pedantyzmu ...
Moim zdaniem nic złego się nie dzieje na zwykłym bagazniku i dla krawędzi i ślizgu. A krawędzie ZAWSZE będą zachodziły rdzą, nawet jak będziesz deskę na sznurku ciągał po stoku, ale przecież jeżdżąc zawsze trafisz na jakiś lód, kamień, gałąź, (narciarza), czy inne takie... trochę nie mam pojęcia dlaczego warunki atmosferyczne miałyby przeszkadzać desce?

w naszej szerokosci geograficznej drogi zimą posypują solą więc to trochę co innego niż na stoku. Ja sam często jeżdżę w okresie kiedy na drogach jest taki syf, a też nie mam w jakiekolwiek góry kilkinastu km, że nie uśmiechałoby mi się później szukać miejsca gdzie najpierw mógłbym umyć sprzęt, bo cały byłby od błota, więc osobiście biorę pod uwagę albo do samochodu, albo bagażnik dachowy.

#25 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2012 - 19:07

Ja również nie mam do gór kilkunastu km. Takie Beskidy to stówka, tatry to następna stówka i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żebym musiał "szukać miejsca gdzie najpierw mógłbym umyć sprzęt, bo cały byłby od błota".
A solą to sypie się chyba tylko w Polsce i to nie wszędzie, bo w niektórych miejscach żwirkiem.

Ale jak ktoś musi mieć box na dachu... taaak decha będzie czyściutka. :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#26 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 November 2012 - 17:17

Ja na przykład mieszkam w Szczecinie, do najbliższej sensownej miejscówki mam 350 km (Szklarska) i nie wyobrażam sobie jazdy i omijania dróg które są sypane solą bo to nierealne. O tej foli po prostu czytałem i nie mam zamiaru tego stosować. Z tym sprzętem to raczej chodzi o szkodliwe działanie soli i błota na a nie wizualne więc umycie raczej tu nie pomoże. Prawda jest taka że nie mam z tym doświadczenia, więc nie mogę powiedzieć, że wożenie sprzętu na uchwycie jest złe, po prostu taka jest opinia wielu osób i jak sobie tak pomyśle to wydaje mi się, że słuszna.

Mój bagażnik ma za sobą jakieś 30 wypadów (3sezony po 10). Nie dzieje się z nim nic złego, a to jest zwykły chinol za 450zł.

Jaki masz ten boks? Bo w sumie cena zacna, a jak mówisz że nic się z nim nie dzieje to można pomyśleć.

#27 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 November 2012 - 23:31

co do przewożenia na zewnątrz, poza boksem (czyli w szczękach) to nie padła jeszcze opcja pokrowca. My od zawsze (17 lat) jeździmy ze sprzętem (narty i deski) w szczękach właśnie i zawsze w każda para nart czy deska ma własny pokrowiec. Jakiś najtańszy za parędziesiąt złociszy da się wyhaczyć (niestety nie nadaje się do noszenia na ramieniu bo szwy paska nie wytrzymują) ale chroni sprzęcior przed solą, kamykami, błotem (chociaż na dach raczej nie dolatują takie rzeczy). Przed deszczem oczywiście nie ochroni (chyba że z jakiegoś nieprzemakalnego materiału) ale w końcu deska jest zrobiona do jazdy po wodzie :)

#28 Pawlos

Pawlos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 November 2012 - 20:44

Ja jestem zdania, ze boks jednak lepsze wyjscie. Do mojego wchodzi jakies 5 desek i rakiety i kilka par butow. Latem za to wisi w garazu pod sufitem razem z deskami. Wygodne wyjscie. Na wyjazd zawsze mozna lzejsze rzeczy tam wpakowac i luzniej w kabinie miec.

#29 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2013 - 15:02

ja polecam taurusa... kiedyś miałem thule i niby wszystko było lux, ale teraz jak porównuję jakość i ceny to nie odbiega znacznie od taurusa podczas gdy kosztuje conajmniej 35% mniej :)

z uwagi na potrzebę przewożenia jednorazowo 5 kompletów snowboardowych musiałem nabyć największy z boksów taurusa, również z dwustronnym otwieraniem, i kosztował mnie nieco ponad 900 zyla :)

edit: w tym roku nieco zdrożały, ale jeszcze spoko... http://www.ceneo.pl/...CFUmN3godKnIA4Q

moim zdaniem posiada tylko jedną wadę - powierzchnia lakierowana bardzo szybko się rysuje i trzeba uważać z przechowywaniem


Misiek i jak ci się sprawuje ten Taurus Xtreme 600 ?
2 deski na płasko z wiązaniami obok siebie wejdą ?
Zadowolony jesteś.

niestety mój stary box nie pasuje do mojego bieżącego samochodu i raczej do przyszłych również nie.
w nowych autach kombi i SUV nie dają już klasycznych relingów i nie da się ruszać belkami do przodu czy do tyłu a mam boxa długiego który ma ograniczenia w tym jak można go przesuwać i ...... teraz zahaczam klapą bagażnika o box. Nie mogę klapy otworzyć w pełni co mnie wkurza

jak by ktoś był zainteresowany sprzedam w dobrej cenie i dowiozę do 50 km od wawy.
tu specygikacja
http://www.lpl.com.p...ct_pdfs/684.pdf

Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#30 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2013 - 23:01

Prodi q5?
Tam box ciezko umocowac w poziomie z uwagi na opadajace relingi, chyba daja je fabrycznie gratis do auta.

#31 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2013 - 23:11

Prodi q5?
Tam box ciezko umocowac w poziomie z uwagi na opadajace relingi, chyba daja je fabrycznie gratis do auta.


tak pak - j**ane audi Q5.
Długi box wygląda jak by opadał w dół ale przy tych 190-200 jest ok.

Niestety po szefie dojeżdżam i auto na wyjazdy porażka. Bagażnik mały jak cholera plus te jaja z boxem.
relingi mam fabryczne (na całe szczęście nie muszę kupować uchwytów i adapterów)

już poczytałem w sieci i pasuje na 100%:
- Thule Spirit 780 (już nie produkowany - szukam używanego). Wszystkie oferty daleko od Wawy niestety.
- Thule Motion 800 - cena zabija jak na razie 1950 PLN
- możliwe że pasuje Taurus Xtreme 600 - sprawdzę po świętach - 1100 PLN można kupić

znalazłem jedno miejsce w wawie gdzie biorą starego boxa w rozliczeniu. Sprawdzę ofertę :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#32 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2013 - 23:41

Z boxem jaja, ale quattro Ci odda frajde;)
Wejdzie jeszcze pacific 780, 600 juz slabiej bo nie bardzo mieszcza sie 2 deski na plasko obok siebie. Jesli wozisz np 4-5 desek z wiazaniami. Motion 800 to klasa wyzej, ale nie doplacalbym, jest nieco nizszy i bedzie stawial mniejszy opor. Auto spali 0,1 L mniej na 100;)

Ja sprzedalem stary box wlasnie pacific 780 i dawal rade wysmienicie. Ogrom miejsca, 5 desek i buty w nim jada. Otwierany na obie strony. Cena nowki ok 1400. Ja sprzedalem za 1000, nieststy musze zakupic inny do nowego auta.

Mnie czeka dynamic 800 i tu jest dop wydatek, szukam uzywki.

#33 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2013 - 23:54

Z boxem jaja, ale quattro Ci odda frajde;)
Wejdzie jeszcze pacific 780, 600 juz slabiej bo nie bardzo mieszcza sie 2 deski na plasko obok siebie. Jesli wozisz np 4-5 desek z wiazaniami. Motion 800 to klasa wyzej, ale nie doplacalbym, jest nieco nizszy i bedzie stawial mniejszy opor. Auto spali 0,1 L mniej na 100;)

Ja sprzedalem stary box wlasnie pacific 780 i dawal rade wysmienicie. Ogrom miejsca, 5 desek i buty w nim jada. Otwierany na obie strony. Cena nowki ok 1400. Ja sprzedalem za 1000, nieststy musze zakupic inny do nowego auta.

Mnie czeka dynamic 800 i tu jest dop wydatek, szukam uzywki.


Pacific wygląda okropnie. Jak garb na samochodzie :)
Motion 800 jest szerszy niż Pacific 780 o 6 cm, wysokość ta sama - powinien być lepszy ten Motion. Za te extra 500 PLN :)
dynamic ???? jest niższy nić motion
czemu dynamic ?

ten Taurus Xtreme wygląda zachęcająco.
90 cm szerokości, wysokość 44 - brzmi lepiej niż te Thule plus kosztuje taniej.

Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#34 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2013 - 01:52

Ja posiadam taurusa, zakupionego za 850zl i prawde mowiac niewiele rozni sie on od wyuzdanego thule... oczywiscie minimalne roznice w wykonaniu sa, ale naprawde nieznaczne... sam bagaznik bardzo dobrze sie sprawuje !

#35 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2013 - 07:31

Pacific wygląda okropnie. Jak garb na samochodzie :)
Motion 800 jest szerszy niż Pacific 780 o 6 cm, wysokość ta sama - powinien być lepszy ten Motion. Za te extra 500 PLN :)
dynamic ???? jest niższy nić motion
czemu dynamic ?

ten Taurus Xtreme wygląda zachęcająco.
90 cm szerokości, wysokość 44 - brzmi lepiej niż te Thule plus kosztuje taniej.

Dołączona grafika


Mam niskie auto i wszystko na nim wyglada jak garb, nawet dynamic.
Ale ma byc uzytecznie taurusa potestuje po swietach.

#36 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2013 - 08:10

Ja posiadam taurusa, zakupionego za 850zl i prawde mowiac niewiele rozni sie on od wyuzdanego thule... oczywiscie minimalne roznice w wykonaniu sa, ale naprawde nieznaczne... sam bagaznik bardzo dobrze sie sprawuje !


Dwie deski wchodzą obok siebie na płasko ?

Mam niskie auto i wszystko na nim wyglada jak garb, nawet dynamic.
Ale ma byc uzytecznie taurusa potestuje po swietach.


no ja też będę musiał gdzieś podjechać pomacać i pomierzyć
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#37 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2013 - 17:52

Dwie deski wchodzą obok siebie na płasko ?



no ja też będę musiał gdzieś podjechać pomacać i pomierzyć


niestety nie

#38 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2013 - 23:03

niestety nie


no nic - jadę na przymiarki we wtorek.
a potem albo przeboleje i kupię nowy lub znajdę używkę.
Są na allegro i Tablica.pl ale daleko
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#39 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2013 - 09:45

Prodi, ja jestem z tego taurusa bardzo zadowolony. Mieści na styk 5 desek w pokrowcach, oczywiście z przypiętymi wiązaniami, więc miejsca ma w dzyt...

Minusy to szybko drapiąca się powłoka lakiernicza i wielki gabaryt, a co za tym idzie duży opór powietrza.

Cena jak na taką skrzynię bardzo dobra.
no board no fun!

#40 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2013 - 10:05

Prodi, ja jestem z tego taurusa bardzo zadowolony. Mieści na styk 5 desek w pokrowcach, oczywiście z przypiętymi wiązaniami, więc miejsca ma w dzyt...

Minusy to szybko drapiąca się powłoka lakiernicza i wielki gabaryt, a co za tym idzie duży opór powietrza.

Cena jak na taką skrzynię bardzo dobra.


5 desek w pokrowcach - to lubię :)
cena jest extra także pewnie wybór jest oczywisty :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama