Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Cartel Czy Malavita Do Academy Rythm


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 06 January 2013 - 23:01

Znaczy z poprzedniego sezonu, czy aktualne, bo nie mam jasności? :)

z aktualnego sezonu tzn 12/13

#22 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2013 - 23:54

Posze z komorki wiec bedzie krotko... Cartele z 2012 to mistrzostwo swiata! Wiem bo na dopiero co zakonczonym test Drive mialem przyjemnosc na nich jezdzic. To jak burton zrobil w nich amortyzacje to bajka! Kwestia flexu, ksztaltu paskow to juz indywidualna sprawa. Ale ta amortyzacja to jeszcze raz powiem, mistrzostwo swiata :)))


potwierdzam opinie szanownego kolegi - właśnie objeździłem na teście swoje nowe cartele 2012 i tylko same pozytywy ale!, żeby być uczciwym to: testowałem od Marcina stepa jibsticka w komplecie z malavitami i muszę powiedzieć że (wg mnie) zdecydowanie są bardziej komfortowe (nieśmiałe i pokraczne tricki w moim wykonaniu) a przy tym, przy ostrej jeździe na krawędzi specjalnie różnicy nie odczułem w porównaniu z "twardymi" cartelami.
tak sobie teraz myślę że warto było dopłacić stówkę...
jak ktoś ma do zbycia ubiegłoroczne malavity L i szuka czegoś twardszego możemy pogadać o zamianie.

#23 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2013 - 08:27

Brat ma cartele z poprzedniego sezonu w kolorze toxic green. Nie bez znaczenia o tym pisze bo ten kolor jest jakby barwiony w masie i nie widać np odbarwien od buta czy mniejszych otarć. Responsywnosc i i trzymanie na wysokim poziomie. Tlumienie na oblodzonej Wierchomli plus zmrozeone grudki w sylwestra sprawdzone, jest bdb. Moje malavity z tego sezonu pod tym wzgledem podobnie. Na plus malavity to trzymanie gornego paska jaki jest najbardziej komfortowy jaki mialem okazje testowac. Mocne zapiecie nie wywoluje ucisku na okolice kostki. Sila rozklada sie na spora czesc buta. Responsywnosc na podobnym poziomie co cartel, ale juz przy obrotach i butterach jest lepiej. Ponadto hamak z gumy daje dobre czucie wiazania. Maja jeden minus w kolorze jaki mam czyli srebrny jest bardzo slaby lakier! Po 1 dniu na stoku juz byly otracia po wewnetrznej stronie wiazania od butow. Lekko to farbuje buta... Otarcia od lodu przy wywarotkach na highback tez pojawiaja sie duzo szybciej niz u cartelach brata. Moim zdaniem za ta kase moge wymagac wiecej. Podejrzewam pozostale kolory z tego roku maja barwienie w masie i jest lepiej (nie jestem pewien na 100). Zwroccie na uwage przy ew wylborze koloru.