Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#3361 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2018 - 12:19

No dziś znów w Białce i .... jest za ciepło na tak niskie górki. Od rana już miękko. Wczoraj było fajnie ale dziś słabo. A tu halny wieje i idzie ciepło :(
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3362 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2018 - 17:49

Skoro w Białce słabo, to w Beskidach...


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#3363 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2018 - 20:57

Ktoś gdzieś lata w okolicach Zakopanego, Białki.

Nudno samemu.

 

Patrząć na pogodę to jutro trzeba na Słowację jechać lub na Kasprowy ale ..... tam ma wiać 70 km/h więc pewnie pozamykają. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3364 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2018 - 22:49

Ja tam dzis byłem i jade jutro do niedzieli na czarny. Sztruksik super, snowpark super, kamieni i przetarć niema. Kolejka byla tylko w sobote na otwarciu snowparku na minute czekaniaXD


icon_users.png


#3365 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 07:19

Ja tam dzis byłem i jade jutro do niedzieli na czarny. Sztruksik super, snowpark super, kamieni i przetarć niema. Kolejka byla tylko w sobote na otwarciu snowparku na minute czekaniaXD

To do zobaczenia w sobotę na Czarnym :-)

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka



#3366 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 12:11

Duzo jest ludzi w soboty na czarnym groniu ? Warto jechac na caly dzien czy lepiej na slowacje? (lomnica/rohacze)



#3367 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 12:25

W Tatrzańskiej Łomnicy dziś pełno ludzi. Lokalesi, Polacy i nasi sąsiedzi ze wschodu. Góra stoku się broni ale 2 osobowe krzesło kreuje taki kolejki ze hoho. Fajna miejscówka ale dla tych co lubią strome stoki i ciśnienie na krawędzi.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3368 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 12:44

Duzo jest ludzi w soboty na czarnym groniu ? Warto jechac na caly dzien czy lepiej na slowacje? (lomnica/rohacze)

 

Jako alternatywę podajesz Łomnicę/Rohace, to zakładam, że nie  masz ciśnienia na snowpark.

A skoro tak, to pod względem jazdy Czarny Groń nawet kompletnie pusty nie ma sensu na więcej niż 2h.

 

IMHO, gdyby nie snowpark (który niby ulepszyli jednocześnie pier***ląc brakiem dedykowanego orczyka), jazda na CG to onanizm w przypadku braku lepszych opcji :D

 

Chyba, że mieszkasz niedaleko, nie masz czasu, dzieci w chacie ryczą, jedziesz pośmigać z dzieciakiem, więc bierzesz cokolwiek masz pod ręką, wtedy każda ośła łąka jest turbo miejscówką :)

A tak poza tym, to pytanie zahaczające o kwestię gustu, trudno odpowiedzieć obiektywnie.


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3369 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 January 2018 - 13:01

Jesli bawisz sie w buttery plus czasem zaliczysz snowpark to jest git. Sa 2 stoki po 600 m i w cholere atrakcji po bokach co mi osobiscie bardzo sie podoba. Brak orczyka tez mnie zadowala bo nie chce mi sie cały dzien samemu na orczyku siedziec+noga boli. Takze ewidentnie zależy od gustu.


icon_users.png


#3370 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 13:03

Dzieki chopaki, w sumie faktycznie nie doprecyzowalem. Raczej w tym sezonie cisne na krawedziach bo nowa deska po latach i odkrylem przyjemnosc z carvingu, wiec chyba odpuszcze ten Gron. 

A slowacja mnie ciagnie bo tam warunki lepsze z tego co widzialem na pogodzie, tylko tlumow nie znosze. Na lomnicy nie bylem z 2-3 lata takze dzieki za tipa z krzeselkiem bo o tym zapomnialem :/ 

 

Czyli co...dalej jestem bez celu i pewnie wyladuje w Kasinie/Koninkach jak zwykle bo na Kasprowym ma wiac (choc to nie potwierdzone info)    :hahaha:


Użytkownik ilear edytował ten post 05 January 2018 - 13:07


#3371 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 13:11

Czarny Groń w tygodniu super... jak nie ma ludzi, albo jazda wieczorna do 22:00.

Plus możliwość wykupienia 2-3-4 godzinnego karnetu.

600 metrów ma wyciąg niby 700 metrów ma trasa (pisze o górnej polanie) nie wiem skąd te 100 metrów dodatkowo wzięli jak trasa leci idealnie pod wyciągiem :)

Ale ma to swoje plusy, są w stanie zawsze porządnie przygotować trasę bo jest krótka. Cały ośrodek jest malutki więc problemów ze śniegiem nie mają.

My byliśmy w sylwestra raniutko, to nawet nogi nie odpinałem na wyciągu tylko jeździliśmy w kółko.

Dla przykładu znajomi byli w Szczyrku w tym samym czasie... godzina straty w korku, godzina straty w kolejce do kasy, później do informacji, na koniec 30 minut w kolejce do gondoli. Ja w tym czasie zdążyłem pojeździć 2 godzin i spakować się do domu (niestety na więcej nie miałem czasu, a pogoda niestety też się zaczęła psuć).

Szkoda tego orczyka szczególnie że mieli specjalną ofertę dla osób korzystających wyłącznie ze snowparku.

 

Tak jak pisze Gula - mi najbardziej odpowiada górna polana, połowa odcinka fajna do jazdy na krawędzi, a druga połowa do ćwiczenia butterków + snowpark co drugi przejazd, choć moje umiejętności pozwalają mi się co najwyżej nie połamać w snowparku :-)


Użytkownik saran edytował ten post 05 January 2018 - 13:17


#3372 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 13:28

 

Dla przykładu znajomi byli w Szczyrku w tym samym czasie... godzina straty w korku, godzina straty w kolejce do kasy, później do informacji, na koniec 30 minut w kolejce do gondoli.

 

Ano, dramat. Mój znajomy w Szczyrku parę dni temu 2-3km do parkingu jechał blisko 40 min, aż w końcu zawrócił i jazdę odpuścił.

 

Za orczyków, nie było tłumów i tamtejsze trasy dla mnie były optymalne pod jazdę oraz, jak pisze gula44, "buttery (...) i w cholere atrakcji po bokach co mi osobiscie bardzo sie podoba".

Nie raz z Wrocławia gnałem na jeden dzień do Szczyrku :)

 

Tymczasem przyszło nowe i choć jeszcze nie byłem, to czuję że tak jak w software development, sprawdza się Volataire'owskie powiedzenie "better is the enemy of good" :(

 

 

Czyli co...dalej jestem bez celu i pewnie wyladuje w Kasinie/Koninkach jak zwykle bo na Kasprowym ma wiac (choc to nie potwierdzone info)    :hahaha:

 

Jak krawędź, to szeroki stok. Jak Słowacja i szerokie trasy, to Kubińska Hola :D


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3373 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 13:32

No właśnie i ta Kubińska Hola mnie zaintrygowałeś ostatnio, już nawet sprawdziłem gdzie to jest, a co najlepsze mam Szwagra który mieszka Jabłonką, więc miałbym godzinkę jazdy na tą górę i już myślę jak tam pojechać.

Pojadę - wrócę podzielę się opinią. Ale wygląda fajnie jedynie czego się boje to oglądałem kamerki w tygodniu i w tygodniu jeździło sporo osób więc boje się co tam może być przez weekend no i minus że startują chyba od 8.30 do 15.30 z tego co wyczytałem na stronie.



#3374 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 13:40

@saran Ja byłem w weekend w połowie grudnia i było pusto. Trasy wg. mnie  3-5+ x  szersze od Białczańskich, więc nawet przy najeździe hunów powinno da się pośmigać :)


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3375 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 14:04

Nad Kubinska tez myslalem, choc tam tlumno dosc na kamerkach. Nie bylem w sumie jeszcze, wiec na zajawke by mozna jechac...

 

cam.img.php?dir=cam1

 

 

a Szczyrk i Korbielow tez chcialem w tym sezonie zaliczyc, tylko czekam na opady sniegu jakies, bo tam podobno lepiej freeridy niz po trasach. Wstyd ze 10+ jazdy na karku a tam jeszcze nie bylem :P 



#3376 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 14:37

Nad Kubinska tez myslalem, choc tam tlumno dosc na kamerkach. Nie bylem w sumie jeszcze, wiec na zajawke by mozna jechac...

 

Na tej kamerce widać ostatnie wypłaszczenie.

Po lewej jest pierwszy orczyk, który kończy się tak na linii widocznych chmur.

Po prawej jest krótki orczyk. (Po prawej wyżej jest miejsce na niemały snowpark, ale nie wiem czy otwierają w ogóle w tym roku).

Te dwa orczyki + wypłaszczenie to główny teren do nauki, z tego co widzę.

 

Czego tu nie widać to:

Po prawej jest pierwsza kanapa, która kończy się głęboko w widocznych chmurach, za nią druga kanapa na sam szczyt.

Po lewej w chmurach zaczyna się kolejny turbo długi orczyk, który idzie jeszcze dalej niż druga kanapa - sięga gdzieś na oko 300+ metrów w głąb wypłaszczenia na samym szczycie, z tego orczyka można fajnie pocisnąć poza trasami (o ile jest po czym).

 

Tak na prawdę w ogóle nie musisz zjeżdżać do tej części widocznej na kamerze, bo wyżej jest sporo tras.

Na samej górze masz pole 2-3+ razy szersze od tego, które widać na tej kamerze, i dłuższe od całego Czarnego Gronia :)

 

Disclaimer: nie pracuję tam, nie reklamuję, jedynie wyjaśniam co i jak :)

 

Przy okazji, w knajpie można płaciś złotówkami i, co mnie zaskoczyło, przeliczają na EUR po bardzo sensownym kursie, bez zaokrągleń w górę do 5 PLN za jurka :D


Użytkownik mloskot edytował ten post 05 January 2018 - 14:39

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3377 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 14:39

Kubińska przypomina teraz Białkę (może mniejsze kolejki) bo słowacy mają jeszcze ferie świąteczne. Normalnie tam powinno być ok. W weekend będzie tylko gorzej niż na zdjęciu z powyższego posta, wiec nie polecam teraz

 

edit:

Marian :P

Byłem tam niedawno i u góry też chujnia jest, a ten kurs euro to tylko w tej jednej knajpie, w innej nas zrobili na cacy, jeszcze nigdy tak drogiej kiełbaski nie jadłem


Użytkownik ZAPP edytował ten post 05 January 2018 - 14:41

  • mloskot lubi to

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#3378 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 16:11

Kubińska przypomina teraz Białkę (może mniejsze kolejki) bo słowacy mają jeszcze ferie świąteczne

Marian :P

Byłem tam niedawno i u góry też chujnia jest, a ten kurs euro to tylko w tej jednej knajpie, w innej nas zrobili na cacy, jeszcze nigdy tak drogiej kiełbaski nie jadłem

 

Ferie zimowe powinni na jesień przenieść :D

 

Dobrze wiedzieć, dzięki.

 

p.s. Widzisz, dobrze czasem być miętką pałką i nie pojechać. Jakbym pojechał wtedy z wami to by i mnie na drogiej kiełbie urobili :P


  • ZAPP lubi to

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3379 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2018 - 17:19

Czarny Gron ma fajny płaski, szeroki stok idealny do ćwiczenia butterow. Chyba najlepszy w Polsce taki stół. No jeszcze jedynka na wierchomi za chatą ma taki stół. No ja spadam do domu bo ludzi dojechało na weekend.

Użytkownik ProDish edytował ten post 05 January 2018 - 17:21

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3380 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2018 - 17:47

Czarny Gron ma fajny płaski, szeroki stok idealny do ćwiczenia butterow. Chyba najlepszy w Polsce taki stół.

 

A szczyrkowskie stoły zlikwidowali w nowej odsłonie?

 

24348850852_a1ee5c7bd1_z_d.jpg

(https://www.flickr.c...kot/24348850852)

 

24170654950_08a810daa7_z_d.jpg

(https://www.flickr.c...ot/24170654950/)

 

 

Nie pamiętam numeru trasy jaki to był postaremu.


Użytkownik mloskot edytował ten post 05 January 2018 - 17:49

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"