Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#3341 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2018 - 20:11

Na Szczyrk to chyba lepiej poczekać, aż otworzą więcej tras, bo teraz lipa. Dwie czynne ludzi kupa, a śniegu mało. Sam czekam, bo karnety już kupione.



#3342 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 01 January 2018 - 21:01

Szczyrk jest zapchany do niemozliwości... Na fejsie i forach wrzucają multum zdjęć z korków na drogach i kolejek pod stokiem. Kolega był w dzien przed sylwestrem i 40 minut stał do krzesełek:)

 

EDIT:

jak cos jutro wieczorny oraz piątek wieczór do niedzieli czarny groń:)


Użytkownik gula44 edytował ten post 01 January 2018 - 21:02

icon_users.png


#3343 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2018 - 21:06

Dzięki za info.

A tak chciałem zobaczyć i przetestować te nowe wyciągi. 

Podoga pokazuje że nie szybko naśnierzą niestety.

 

No następnym razem.

Lecę więc na Podhale.

Target jest - zobaczyć Małe Ciche i Wirtów bo jeszcze tam nie latałem.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3344 elucidate

elucidate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2018 - 21:40

czy na czarnym groniu jest juz poducha, ktos cos? bo snowpark otworzyli ale brak zdjec poduchy...



#3345 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2018 - 23:36

Target jest - zobaczyć Małe Ciche i Wirtów bo jeszcze tam nie latałem.

 

Właśnie wróciłem z prawie 2-tygodniowego pobytu w Zako i którko mówiąc, lipa nad lipami.

 

Przez ten czas jedynie 2 dni sensownej zimy (29-30, gdy sypnęło blisko pół metra), a przed tym naleciał halny, zaś 31-go przyszło ocieplenie i roztop niemiłosierny, dosłownie wszędzie.

 

W Białce ok godz. 11 robi się cukier z masłem, a i tłum nie odpuszcza.

Na stokach bliskich okolic Zakopanego (Harenda, Suche, Szymoszkowa) jest podobnie, choć bez tłumów.

Tak 24-26-go pomimo braku śniegu chwytał mróz, i na wieczorne jazdy robił się niemiły beton (doświadczyłem tego na Suche Ski).

Dziś jechałem przez Witów Ski i tam wszystko płynęło  przy +5C i deszczu.

 

Ja bym pognał na Słowację, Kubińska Hola, gdzie temperaturowo na najbliższe dni/tydzień zima wygląda znacznie lepiej.


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3346 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2018 - 00:32

Właśnie wróciłem z prawie 2-tygodniowego pobytu w Zako i którko mówiąc, lipa nad lipami.

 

Przez ten czas jedynie 2 dni sensownej zimy (29-30, gdy sypnęło blisko pół metra), a przed tym naleciał halny, zaś 31-go przyszło ocieplenie i roztop niemiłosierny, dosłownie wszędzie.

 

W Białce ok godz. 11 robi się cukier z masłem, a i tłum nie odpuszcza.

Na stokach bliskich okolic Zakopanego (Harenda, Suche, Szymoszkowa) jest podobnie, choć bez tłumów.

Tak 24-26-go pomimo braku śniegu chwytał mróz, i na wieczorne jazdy robił się niemiły beton (doświadczyłem tego na Suche Ski).

Dziś jechałem przez Witów Ski i tam wszystko płynęło  przy +5C i deszczu.

 

Ja bym pognał na Słowację, Kubińska Hola, gdzie temperaturowo na najbliższe dni/tydzień zima wygląda znacznie lepiej.

 

Tłumy po świetach i przed sylwikiem i w sylwestra to standard na Podchalu więc nic nowego. 

Brak śniegu to jednak kłopot.

I jeszcze ten tłum więc stoki nie były oszczędzane. 

Ja jadę jutro więc tylko nasi wschodni sąsiedzi będą na stokach (jeśli będą)

w nocy z wtorku na środę będzie śnieg wiec będzie spoko.

Temperatura dziś i środę spadnie więc górale będę produkować śnieg na ferje a te tuż tuż. 

Za 2 tygodnie ruszają Mazowieckie !


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3347 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 January 2018 - 01:09

na czarnym bez poduchy narazie


icon_users.png


#3348 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2018 - 09:27


Lecę więc na Podhale.

Target jest - zobaczyć Małe Ciche i Wirtów bo jeszcze tam nie latałem.

 

Jak nic nie spadnie z nieba, to daruj sobie Witów, w Sylwestra z rana nie było najgorzej, ale ok południa już leciał brąz. A nie mają zapasów, żeby coś zgarnąć.

Małe ciche - warunki mieli, ale nie wiem jak po sylwestrowych desczo-oceipleniach. Pocisnąłbym na Łomnicę albo Szczyrpskie.


Użytkownik azael edytował ten post 02 January 2018 - 09:28


#3349 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2018 - 09:47

Jak nic nie spadnie z nieba, to daruj sobie Witów, w Sylwestra z rana nie było najgorzej, ale ok południa już leciał brąz. A nie mają zapasów, żeby coś zgarnąć.

Małe ciche - warunki mieli, ale nie wiem jak po sylwestrowych desczo-oceipleniach. Pocisnąłbym na Łomnicę albo Szczyrpskie.

 

Dzięki za namiary. Słabo znam stoki Czeskie i Słowackie.

Będę spał pewnie w Białym Dunajcu więc chcę pozwiedzać. 

Łomnicę i Szczyrpskie wpisuję na listę do odwiedzenia. :)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3350 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2018 - 09:54

Będę spał pewnie w Białym Dunajcu więc chcę pozwiedzać. 

 

Niewiele dalej z B.Dunajca masz Kubińską Holę, http://kubinska.sk

Jak ktoś lubi pocisnąć po długich szerokich trasach, i jest warun, na prawdę warto zaliczyć.


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3351 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2018 - 10:26

ProDish - podhalanskie stoki slabiutko po ociepleniach, ja bym uderzal na slowacje gdybym jeszcze mial wolne, tam mrozno i ma padac caly tydzien. 

Jedyny fajny zimowy dzien byl w sobote przed wigilia, potem juz z gorki niestety :(

 

Czy ktos byl w ostatnich dniach na Chopoku i moze opisac warunki aktualne? Planuje wypad pod koniec tygodnia/weekend. 



#3352 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2018 - 10:39

Będę spał pewnie w Białym Dunajcu więc chcę pozwiedzać.

 

Odpuść Biały Dunajec jeśli chodzi o noclegi. To wąskie gardło dojazdu na południe, most z ruchem wahadłowym. W Poroninie masz następną kiszkę z przebudową zakopianki.

Poszukaj gdzieś za Poroninem, Gliczarów, Murzasichle etc. Na wylocie Zakopanego w kierunku na Kościelisko masz prostą drogę na Kubinską przez Chochołów, albo na Łomnicę przez Cyrhle i Łysą Polanę. Z tego powodu pisałem w innym wątku, że nie jest prosto dojechać do Białki do Zyg Zaka. Wiem, że teraz już będzie luźniej, ale w godzinach szczytu i tak będziesz miał frustracje w korkach.



#3353 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2018 - 10:57

Odpuść Biały Dunajec jeśli chodzi o noclegi. To wąskie gardło dojazdu na południe, most z ruchem wahadłowym. W Poroninie masz następną kiszkę z przebudową zakopianki.

Poszukaj gdzieś za Poroninem, Gliczarów, Murzasichle etc. Na wylocie Zakopanego w kierunku na Kościelisko masz prostą drogę na Kubinską przez Chochołów, albo na Łomnicę przez Cyrhle i Łysą Polanę. Z tego powodu pisałem w innym wątku, że nie jest prosto dojechać do Białki do Zyg Zaka. Wiem, że teraz już będzie luźniej, ale w godzinach szczytu i tak będziesz miał frustracje w korkach.

W tym tygodniu już pewnie korków nie będzie :)

Mam fajną miejscówkę ze śniadaniem właśnie w Białym. Do Białki i na Rusiński skrótem śmigam bo mam 4x4

 

ale jak macie jakąś fajną miejscówkę , jedyna ze śniadaniem to poproszę :)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3354 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2018 - 11:01

@ProDish No to nie było tematu. :D



#3355 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2018 - 11:07

W tym tygodniu już pewnie korków nie będzie

 

Będą będą :) remontów pełno. Z resztą rzuć okiem teraz na navi z life traffic, B.D. -> B.T. dwie trasy po 40 min i jedna 1h (19km!!!)

 

Do Białki i na Rusiński skrótem śmigam bo mam 4x4

 

Podziel się :) Lądujesz na parkingu przy górnej stacji na Jankulakowskim Wierchu?


Użytkownik mloskot edytował ten post 02 January 2018 - 11:07

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#3356 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2018 - 09:16

Dziś w Białce Warun naprawdę fajny. Jest mróz i fajnie traski z rana zrobione. Trzeba korzystać.
  • azael i mloskot lubią to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3357 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2018 - 10:25

Dziś w Białce Warun naprawdę fajny. Jest mróz i fajnie traski z rana zrobione. Trzeba korzystać.

 

ech... zazdroszczę :D



#3358 elucidate

elucidate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2018 - 10:38

Ktoś chętny na Kaprun w ten weekend? Wyjazd w czwartek wieczór i powrót w poniedziałek lub coś podobnego. Warun zapowiada się idealny (w środę i czwartek powder)

#3359 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2018 - 19:17

Będą będą :) remontów pełno. Z resztą rzuć okiem teraz na navi z life traffic, B.D. -> B.T. dwie trasy po 40 min i jedna 1h (19km!!!)

Podziel się :) Lądujesz na parkingu przy górnej stacji na Jankulakowskim Wierchu?

 

No z tymi remontami to masakra ale jakoś trzeba żyć.

 

Do Białk lub na Rusin Ski latam przez Glinczarów Dolny lub Szaflary Gronków.

Zawsze do w Białym Dunajcu taniej.

 

muszę powiedzieć że do 11:00-11:30 jest mega warun. Potem już trzeba szukać miejsc nie rozjeżdźonych. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3360 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2018 - 19:27

muszę powiedzieć że do 11:00-11:30 jest mega warun. Potem już trzeba szukać miejsc nie rozjeżdźonych. 

 

Zgadza się, miałem okazję się przekonać przez kilka dni, że kto rano wstaje temu sztruks na śniadanie przez 2h :-)

 

Dodatkowo, dobrze jest zajechać nie na 9:00 jak się Białka ogłasza z oficjalnym otwarciem ale na 8:30, bo nie raz krzesła zaczynały wwozić zadki znacznie wcześniej

 

p.s. Dzięki za tipa z trasą


Użytkownik mloskot edytował ten post 03 January 2018 - 19:28

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"