Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#2361 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 20:34

Jancio ślesz dobre wiesci :-)   wybieram sie tam na weekend tym bardziej że warun dobry. 

Miałem zahaczyc o jaworzyne... ale z tymi cenami to ich chyba poje...ało :-? 

a wierchomla to dobra opcja w okolicy N.Sacza :-)



#2362 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2015 - 21:01

attachicon.gifjulkimapaStoku.jpg

 

Dokładnie na serpentynkach jadąc od szczyrku w stronę wisły, mijasz czyrną (poranna koleja do kasy), potem solisko (już się parkingi zapełniają) w stronę salmopolu i parkujesz jak najbliżej się da. Z julków możesz się puścić golgotą (trasa 11). Karnety są połączone na wszystkie "ośrodki", ale nie wiem ile pkt kasuje trasa VII.

W każdym razie obecnie promo 50pln za 11 wjazdów. Wieszaki główne na julkach kasują po 5pkt, króciótki przy niebieskiej chyba 3pkt.

 

Snowpark w tym roku nieczynny z powodu że zamknięty.

 

ps. jak się zdecydujesz na coś, puść jakiś kodzik. Może mi się uda wyrwać, więc julki/istebną chętnie pokroiłbym na rantach ;)

(jak obierzesz kierunek na wisłę, to co najwyżej szerokości życzę ; )

 

pps. może @Emer by też ruszył kopyto ? B)

 

Aktualnie na SON (tj stare górnicze) wszystkie orczyki kasują po 5 ptk z wyjątkiem dwóch najkrótszych tj. Suche od Soliska na lewo (Golgota jest na prawo) i łącznik czyli jak to pisze Joszu patelnia pomiędzy górą Julianów a Golgotą - bo te dwa kasują po 4 ptk. Niestety nie jest to jakieś wielkie promo - wcześniej było co najmniej 10% taniej, a karnety czasowe było tańsze o jakieś 20%. Ale nowy Pan nowe zasady, jak postawią gondole na Małe Skrzycznem to im przebaczę :)

 

Jeżeli chodzi o opcję jeżdżenia to Szczyrk miażdży całą Wisłę połączoną razem, pomijam nawet trudności żeby się ze stoku na stok przenieść w Wiśle. Jeżeli chodzi o ilość ludzi to najlepiej w Wiśle Cieńków, ale po 10 bo wtedy się kończy karnet poranny i 60% osób idzie do domu. W Szczyrku polecam szczególnie Czyrną, ale nie dośnieżyli Bieńkuli ani czerwonej więc odpada ponad połowa zabawy. Odnośnie parkowania to jak będzie wcześnie to na Julkach zaraz na łuku od zewnętrznej masz darmowe miejsca, później jest ich brak i trzeba chyba 8zł wyłożyć (żenada). Jak będziesz przejeżdżać z Julków gdzieś w stronę Małego Skrzycznego to nawet jak utkniesz bez limitu na karnecie to da się za cenę jednego wyjazdu na Golgotę wrócić na Juliany. Wszystkie miejscówki oprócz dołu Czyrnej i tak mają trasy kończące się na dole golgoty. Zresztą mapka mówi wszystko. Karnet - tylko czasowy jak będziesz rano.

Snowpark przestał istnieć 3 lata temu i w tym roku nic tam nie wyczarują, oby Słowacy coś ogarnęli na przyszły sezon.

 

PS. Joszu możesz coś więcej powiedzieć o przeszkodach (parku?) na stokach w Istebnej?



#2363 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 21:30

W czwartek będę kręcił się w okolicy Zakopanego (Harenda/Kasprowy/Witów) a od piątku do poniedziałku Chopok.

 

Jak warunki w tych okolicach, ktoś wie ?

 

pzdr,

pele


KUBOTA TEAM official rider!

#2364 Marrrcin

Marrrcin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:Trener Masters SITS

Napisano 17 February 2015 - 21:48

W niedziele na chopoku warun był więcej jak za***isty. Co prawda puchu nie uświadczysz ale stoki elegancko porobione :)

 

 

 

Pzdr



#2365 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2015 - 01:19

Ja też lubię SON, ale nie lubię Julków, bo jest tam zbyt płasko (byłem raz i być może za mało zwiedziłem ten teren). Za to z tego co pamiętam jest tam dobra "baza" dla znajomych, raczej nie powinni się nudzić. ...dodatkowym minusem Julian jest to, że musisz się pilnować z karnetem aby "nie skończył" się jak będziesz gdzieś na dole, bo wtedy czeka wyprawa z buta gdyż nie da się kupić 1 wyjazdu.
Jeśli chcesz tam pośmigać to na początek dnia polecam czarną (5) do czasu aż jej nie rozjeżdżą. Potem najlepiej 2/3 lub 4 albo golgota (11).
Wydaje mi się, ze lepiej brać karnet czasowy bo np. jeżdżąc na golgocie "punktowo" to karnet wykorzystasz w 2h a za piątaka więcej masz karnet 4h.
 

Nie wiem czy wiesz ale teraz jest wspólny karnet na złoty/zagroń więc można trochę urozmaicić jazdę albo zerknąć gdzie mniej ludzi ;-)

 

Ja trasy na skrzycznem uważam za jedne z najlepszych pod względem zróżnicowania i możliwości zabawy (rozpadająca chawira spotem fristajlowców ; )

Ale co z tego gdy kolejek ogrom, chamówa ludu, beton, przecierki lodu, do strumienia można znienacka wpaść, kamienie ni stąd ni zowąd i tak mogę długo.

Killerem jest niestety wieszak z Czyrnej, bo po 2 wjazdach miałem timeout. Nie dość że nachylenie podjazdju jest potężne, to "jakość" podjazdu najzwyczajniej mnie przeraża.

Dużo później dowiedziałem się że węglokopy mają tam zniżki zakładowe, więc już  przestało mnie dziwić czego nawet wśród narciarzy widać jednego średnio jeżdżącego na stówę popierdujących ześlizgiem ;)

Strach i tyle.

 

 

O wspólnym karnecie zreflektowałem dopiero po puszczeniu odpowiedzi. Stąd właśnie tylko raz zjechałem na złotym z racji kiepskich warunków i wróciłem na zagroń.

Bajdełej karnety  są owszem wspólne, ale taka impreza jest dużo droższa.

Mam jednak wrażenie że więcej deskarzy jest mimo wszystko na zagroniu i to nie ze względu na jako taki minisnowpark.

 

Aktualnie na SON (tj stare górnicze) wszystkie orczyki kasują po 5 ptk z wyjątkiem dwóch najkrótszych tj. Suche od Soliska na lewo (Golgota jest na prawo) i łącznik czyli jak to pisze Joszu patelnia pomiędzy górą Julianów a Golgotą - bo te dwa kasują po 4 ptk. Niestety nie jest to jakieś wielkie promo - wcześniej było co najmniej 10% taniej, a karnety czasowe było tańsze o jakieś 20%. Ale nowy Pan nowe zasady, jak postawią gondole na Małe Skrzycznem to im przebaczę :)

 

O owym "promo" wspominał mi brat. Po prostu kupując punktówki za 50ziko na Julkach, dostaje się 1 gratisowy wjazd (stąd 55pkt za pół bańki ; )

Nad czasowym się mocno zastanawiałem, ale z tym jest jak wszędzie. Do 11:00 może ma to jeszcze sens, potem kolejki zawsze i wszędzie są  masakryczne.
Wypada też zrobić rozgrzewkę, a w międzyczasie jazdy chwilę również odpocząć .Nic na siłę. Stąd jestem fanem karnetów punktowych.

Zobaczymy co wykombinują w tym szczyrku, bo dotychczasowej sytuacji i całkowitej zapaści infrastruktury komentować już nie mam ochoty.

Co jednak nie przeszkadza mi w nazwaniu pomysłu słowaków na 8-osobową kanapę całkowicie postrzelonym.

 


Odnośnie parkowania to jak będzie wcześnie to na Julkach zaraz na łuku od zewnętrznej masz darmowe miejsca, później jest ich brak i trzeba chyba 8zł wyłożyć (żenada). Jak będziesz przejeżdżać z Julków gdzieś w stronę Małego Skrzycznego to nawet jak utkniesz bez limitu na karnecie to da się za cenę jednego wyjazdu na Golgotę wrócić na Juliany. Wszystkie miejscówki oprócz dołu Czyrnej i tak mają trasy kończące się na dole golgoty. Zresztą mapka mówi wszystko. Karnet - tylko czasowy jak będziesz rano.

Snowpark przestał istnieć 3 lata temu i w tym roku nic tam nie wyczarują, oby Słowacy coś ogarnęli na przyszły sezon.

 

PS. Joszu możesz coś więcej powiedzieć o przeszkodach (parku?) na stokach w Istebnej?

 

Wydawało mi się że snowpark na julkach jeszcze w 2012/13 działał, ale nie dam sobie palca uciąć. I tak wszystko przykrywa teraz z metr śniegu. Przejeżdżając obok wygląda jak stare zajezdnie kolejowe ...

 

Co do zagronia to nie mam pojęcia jak w tym roku ze snowparkiem, bo nie wybrałem się jeszcze.

Pamiętam, że były dwie PCV (jedna karbowana), jeden box i bodajże dłuższy, szeroki, kwadratowy rail (może nawet dwa).

Na samej górze po lewej stronie wyciągu jakaś chopa i funbox w pieskim stanie - nie wiem jak na ten rok.

Pooglądałem co ludzie ponagrywali w tym roku, ale jedyne co im się udało nakręcić to kilka minut przewijającego się śniegu i własnego cienia ... dość żenujące :\


There's a natural mystic blowing through the air ...

#2366 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 18 February 2015 - 13:48

Ja też uważam, że SON to jeszcze komuna ale co do przygotowania to nie ma tragedii... Chyba w większości ośrodków w okolicy jest podobnie. Najlepsze jest to, że właśnie trasy są mocno zróżnicowane i można bez nudy cały dzień pojeździć.

 

Co do kanapy to z jednej strony będzie lepiej (w końcu kanapa) ale z drugiej strony mogą wtedy walić dzikie tłumy wiec będzie mniej miejsca do jazdy. Ta kanapa ma chyba powstać w Czyrnej więc jakoś ten ruch się rozłoży, bo możesz w sumie czterema trasami stamtąd pojechać - może nie będzie aż tak źle, szczególnie "w tygodniu".



#2367 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2015 - 09:52

potwierdzam moją jutrzejszą obecność na Julkach..... będę od rana pewnie gdzieś do 14..... tak więc, jeśli ktoś coś to podbijać śmiało :)


no board no fun!

#2368 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2015 - 16:42

Jutro pewnie Klepki.

Julki bym chętnie odwiedził, ale "siła wyższa" zadecydowała bo niespecjalnie orczyki ogarnia ;)

Mike, jeśli będziesz wracał przez Wisłe to podbij na chwile ;)



#2369 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2015 - 17:39

dziś na Kaspro trzeba było z buta rano pociągnąć bo był problem z gondolą, ale było warto....rozgrzewka w cenie biletu :)


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#2370 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 February 2015 - 20:34

Białkę ogarnęliśmy dzisiaj i było jak zawsze :) jeszcze się nam trafil jakiś zjazd na krechę i ludzie na płaszczyznach białki w gumach :)))))

 

Trochę prób butterów pod które dziś warunki były mega godne !



#2371 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2015 - 22:10

Ja jutro Kasprowy. Mam nadzieję że winda będzie nieczynna.

Użytkownik retro edytował ten post 21 February 2015 - 22:11


#2372 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 February 2015 - 22:45

my tradycyjnie już wierchomla :D jutro

 

pzdr

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#2373 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2015 - 09:13

Jancio moze sie jakos zobaczymy...  jak Was rozpoznam?? :-)    ja tez od wczoraj na Wierchomli.



#2374 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 February 2015 - 12:25

Za tydzien pt-niedziela Witow!


icon_users.png


#2375 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2015 - 11:18

Jeśli chodzi o snowparki, to mam nadzieję,że zrobię parę mini edytów z każdego sensownego parku w Polsce.

Tu z Czarnego Gronia, można zobaczyć jak park wygląda. Poza quarterem,który nie jest shapeowany reszta jest całkiem,całkiem.


  • ProDish lubi to

#2376 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 February 2015 - 12:12

Jancio moze sie jakos zobaczymy...  jak Was rozpoznam?? :-)    ja tez od wczoraj na Wierchomli.

 

oooo widzisz.... nie przeczytałem :)

 

seledynowy windstopre i pomaranczowe spodnie :D hehehe na przyszłość

 

W ten łikend na Wierchomli stawiają zajebikurwistą poduche 15x9m

wiec kto chce polatać to wpadać :D

 

pzdr

 

JW

Załączone pliki


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#2377 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2015 - 20:43

oooo widzisz.... nie przeczytałem :)

 

seledynowy windstopre i pomaranczowe spodnie :D hehehe na przyszłość

 

W ten łikend na Wierchomli stawiają zajebikurwistą poduche 15x9m

wiec kto chce polatać to wpadać :D

 

pzdr

 

JW

 

 

dobra to kto jedzie z wawy i ma ochote mnie zabrać?


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#2378 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2015 - 22:33

od niedzieli do środy Białka - ktoś się wybiera?


I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#2379 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 February 2015 - 22:51

Ines po co Białka jak Witów tak blisko??;p i snowpark maja na wypasie!


icon_users.png


#2380 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2015 - 15:20

Gula44 ze względów logistycznych (pierwszy raz jedziemy z dwójką dzieci  :shock: )

a snowpark w Białce też niczego sobie https://pl-pl.facebo.../BurtonSnowpark


  • Maluuutka lubi to
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...