Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#2341 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 February 2015 - 23:05

ktoś już ma jakieś plany na nadchodzącą sobotę.....? na 90% tym razem zaniesie mnie w okolice Szczyrku/Wisły i chętnie bym przy okazji jakieś towarzyskie śmiganko uskutecznił..... ktoś coś? :)

Na pewno ja bede uderzal w weekend na Wisłe (pytanie tylko czy sobota czy niedziela), ale karnety popoludniowe ze względu na zaludnienie;p pasuje??XD


icon_users.png


#2342 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 07:43

Na pewno ja bede uderzal w weekend na Wisłe (pytanie tylko czy sobota czy niedziela), ale karnety popoludniowe ze względu na zaludnienie;p pasuje??XD

 

jeśli ja tam dojadę to z pewnością jednak rano.... a tak btw otej porze to na który ośrodek/stok tam najlepiej uderzać o takiej porze....?


no board no fun!

#2343 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 February 2015 - 10:08

rano w Wiśle to znam jedynie dobra pizzerie do ogarniecia, stoku niet;/ Niestety jest tam horda ludzi wszedzie bez wyjatku;/ ALe mysle, ż emniej bedzie na czantori ze względu na nachylenie stoku i ceny:)


icon_users.png


#2344 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 10:29

mysle, ż emniej bedzie na czantori ze względu na nachylenie stoku i ceny:)

 

rozwiń temat bo nie znam górki :)


no board no fun!

#2345 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 10:54

Do Szczyrku się wybierz albo na Pilsko :)



#2346 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 February 2015 - 11:18

Do Szczyrku się wybierz albo na Pilsko :)

Żeby jak neardentalczyk na orczykach jeździć?;p

 

Co do czantori trasa fajna jeśli ktos chce pojeździc a nie sie pobawic:) Chwile na wyciagu a potem stok 1600 m naokoło wiec mozna sie napocić (moze wiecje juz nie pamiętam, ale na pewno nie mniej;p). Generalnei jak na Polske to stromo więc dzieci nie uswiadczysz i rodzin:) Cennik godzinowy masakryczny, wiec opalca sie jezdzic na cały dzien lub groupon ewentualnie e-skipass z tym, że jak już to 4h po otwarciu, póxniej muldy i lód:)


icon_users.png


#2347 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 11:25

jest tam może na górze jakaś knajpa gdzie znajomi mogliby te 4h posiedzieć i na mnie poczekać....? sytuacja jest taka, że jadą ze mną niejeżdżący znajomi i coś trzeba z nimi na ten czas zrobić :)


no board no fun!

#2348 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 11:32

jeśli ja tam dojadę to z pewnością jednak rano.... a tak btw otej porze to na który ośrodek/stok tam najlepiej uderzać o takiej porze....?

 

A czemy nie Czarna Góra ? 

twoje tereny :) sam się zastanawiam czy tego ośrodka nie odwiedzić bo nigdy nie byłem


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#2349 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 11:37

A czemy nie Czarna Góra ? 

twoje tereny :) sam się zastanawiam czy tego ośrodka nie odwiedzić bo nigdy nie byłem

 

nie lubię czarnej góry.... jestem tam tylko przy jakiejś okazji, ale ogólnie niechętnie; warun rzadko można nazwać dobrym, głównie wylodzenia, a kolejki do wyciągów biją moim zdaniem wszelkie rekordy :)
 


no board no fun!

#2350 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 12:41

nie lubię czarnej góry.... jestem tam tylko przy jakiejś okazji, ale ogólnie niechętnie; warun rzadko można nazwać dobrym, głównie wylodzenia, a kolejki do wyciągów biją moim zdaniem wszelkie rekordy :)
 

 

tymi koejkami mnie odstraszyłeś skutecznie. 

nie nawidzę kolejek i narchiuchów w kolejkach opowiadających o wyższości nart nad snowboardem


  • krystian21 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#2351 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 13:14

tymi koejkami mnie odstraszyłeś skutecznie. 

nie nawidzę kolejek i narchiuchów w kolejkach opowiadających o wyższości nart nad snowboardem

 

wszystko powyższe masz na czarnej w pakiecie :) ośrodek sam w sobie ok, ale ja za każdym razem żałuję, że pojechałem..... Jańcio też ma traumatyczne przeżycia związane ;)


no board no fun!

#2352 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 13:31

jest tam może na górze jakaś knajpa gdzie znajomi mogliby te 4h posiedzieć i na mnie poczekać....? sytuacja jest taka, że jadą ze mną niejeżdżący znajomi i coś trzeba z nimi na ten czas zrobić :)

 

Poszperaj Mike gdzie w szczyrku / wiśle odbywają się jakieś imprezy przystokowe, jak np. tauron/pzu gdy Jamer z NSem był na monte negro.

Tydzień temu na Julkach w szczyrkusiu coś grano, ale nie pomnę. W każdym razie knajpek opór, ceny mocno wporzo (soki/grzaniec), a wałówka przy stoku całkiem dobra. Są leżaki w wyższej partii, a można tam podejść pod warunkiem posadania butów trekingowych zamiast letnich trampek ;)

 

I tutaj żarcik guli o neandertalskich wieszakach nie wszedł mi w ogóle. Ogółem nie przepadam za wieszakiem nie ze względu na trudność, tylko _ujowo utrzymane podjazdy. A tutaj dwa wieszaki, podjazd lajtowy bez wyczyniania baletu na lodzie i lawirowania między kanionami jak przy 45° nachylenia na skrzycznem.

Trasek kilka (czerwo / nieb + dodatkowe dojazdy  na inne trasy; nie znam, nie jeździłem tam). Wcześnie rano można się wyjeździć i pobawić (fote patelni zamieszczałem wcześniej) Ja kanapy COS w szczyrku odpuszczam. Poranna koleja do kasy wyglądała tak samo jak koleja do 2-os kanapy na czarnej górze; i Mike doskonale wie o czym mowa.

 

AAAle zagroń w istebnej również bardzo fajny spot. Jest kawałek do napinki, potem do zabawy, jest 2-cz. snowpark (na górze jakiś funbox, na dole rury pcv + patelnia do kręcenia), kawałek garbu do kręcenia 180/360 w stronę stoku i całkiem fajne promocje. W zeszłym roku jakoś tak początek marca karnet po 50 ziko - nie pomnę czy 10 wjazdów czy 5h. Na górze knajpa z fajnym widokiem, może jeszcze serwują pajdę wielkości bochna ze smalcem ;)

 

Tuż obok Złoty Groń, ale raz w życiu zjechałem w dość nieciekawych warunkach, więc trudno mi powiedzieć cokolwiek o tym.

 

nie lubię czarnej góry.... jestem tam tylko przy jakiejś okazji, ale ogólnie niechętnie; warun rzadko można nazwać dobrym, głównie wylodzenia, a kolejki do wyciągów biją moim zdaniem wszelkie rekordy :)
 

 

Co tam się wyczynia to jest niepojęte. Czerwona trasa zryta po 2h, co 50m ktoś leży albo kogoś zbiera gopr. Ja nie wiem co w tych pustych łbach ludzi siedzi że się pchają na moim zdaniem mocno trudną czerwoną trasę, a potem robią ześlizg pługiem na sztachetach. Teren idealny dla jeżdżących wyczynowo po muldach, bo powstają momentalnie. Za to na zielonych slalom gigant niedzielnych wyjadaczy między dziećmi... POLECAM ZIMNO !


  • mike lubi to
There's a natural mystic blowing through the air ...

#2353 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 13:41

 

Tydzień temu na Julkach w szczyrkusiu coś grano

 

Julki to jest to na zakręcie zaraz przed samą przełęczą salmopolską jadąc od szczyrku....?


no board no fun!

#2354 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 14:03

Julki to jest to na zakręcie zaraz przed samą przełęczą salmopolską jadąc od szczyrku....?

 

Załączony plik  julkimapaStoku.jpg   131.64 KB   7 Ilość pobrań

 

Dokładnie na serpentynkach jadąc od szczyrku w stronę wisły, mijasz czyrną (poranna koleja do kasy), potem solisko (już się parkingi zapełniają) w stronę salmopolu i parkujesz jak najbliżej się da. Z julków możesz się puścić golgotą (trasa 11). Karnety są połączone na wszystkie "ośrodki", ale nie wiem ile pkt kasuje trasa VII.

W każdym razie obecnie promo 50pln za 11 wjazdów. Wieszaki główne na julkach kasują po 5pkt, króciótki przy niebieskiej chyba 3pkt.

 

Snowpark w tym roku nieczynny z powodu że zamknięty.

 

ps. jak się zdecydujesz na coś, puść jakiś kodzik. Może mi się uda wyrwać, więc julki/istebną chętnie pokroiłbym na rantach ;)

(jak obierzesz kierunek na wisłę, to co najwyżej szerokości życzę ; )

 

pps. może @Emer by też ruszył kopyto ? B)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#2355 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 14:21

ps. jak się zdecydujesz na coś, puść jakiś kodzik. Może mi się uda wyrwać, więc julki/istebną chętnie pokroiłbym na rantach ;)

(jak obierzesz kierunek na wisłę, to co najwyżej szerokości życzę ; )

 

Wisłę już skreśliłem..... będę celował na 90% w Julki na sobotę...... keep in touch bro :)


no board no fun!

#2356 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2015 - 14:52

jeśli ja tam dojadę to z pewnością jednak rano.... a tak btw otej porze to na który ośrodek/stok tam najlepiej uderzać o takiej porze....?

 

Najlepiej przygotowany stok jest na Nowej Osadzie, ale tam też najszybciej się zapełnia. Cienkowa nie lubie, Soszów OK, ale niektórym kilof na samą górę przeszkadza. Klepki - mało luda, ale stok płaski i słabo przygotowany, Poniwiec - blisko, fajny stok ale mineralny i również tak sobie przygotowany. Na pozostałych w Wiśle nie jeździłem, wolę pojechać na Zagroń/Złoty Groń.


  • Joszu lubi to

#2357 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 17 February 2015 - 15:00

Ja też lubię SON, ale nie lubię Julków, bo jest tam zbyt płasko (byłem raz i być może za mało zwiedziłem ten teren). Za to z tego co pamiętam jest tam dobra "baza" dla znajomych, raczej nie powinni się nudzić. ...dodatkowym minusem Julian jest to, że musisz się pilnować z karnetem aby "nie skończył" się jak będziesz gdzieś na dole, bo wtedy czeka wyprawa z buta gdyż nie da się kupić 1 wyjazdu.
Jeśli chcesz tam pośmigać to na początek dnia polecam czarną (5) do czasu aż jej nie rozjeżdżą. Potem najlepiej 2/3 lub 4 albo golgota (11).
Wydaje mi się, ze lepiej brać karnet czasowy bo np. jeżdżąc na golgocie "punktowo" to karnet wykorzystasz w 2h a za piątaka więcej masz karnet 4h.
 

Na SONie jest też możliwość pojechania trochę lasem (zaraz przy trasie) chociaż obecne warunki też nie do końca do tego zachęcają. 

 

Może mi się uda wyrwać, więc julki/istebną chętnie pokroiłbym na rantach ;)


Nie wiem czy wiesz ale teraz jest wspólny karnet na złoty/zagroń więc można trochę urozmaicić jazdę albo zerknąć gdzie mniej ludzi ;-)
 
 

 

Najlepiej przygotowany stok jest na Nowej Osadzie, ale tam też najszybciej się zapełnia.


To właśnie jest najwiekszy problem z NO przeważnie są tam tłumy i nie za bardzo jest gdzie jeździć


Użytkownik slv edytował ten post 17 February 2015 - 15:09


#2358 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 17 February 2015 - 16:30

czwartek - sobota Rokietnice nad jeziorem. Oby nie było za dużo tych feriowych narciuchów..



#2359 kaaliber

kaaliber

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2015 - 19:59

byl ktos ostatnio na wierchomli ?  jak tam warunki ?



#2360 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 February 2015 - 20:23

Zaq, Prodish i My ... w ostatni łikend śmigaliśmy na Wierchomli :D

Było bajecznie

 

sniegu dużo, żadnych przetarc i niewielu ludzi :) w szczycie stania na 5-10 min a tak wsiadaliśmy z buta

 

pzdr

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika