Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

problemik z ustawieniem wiazan deska typu directional:)


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 23:08

To może niech ktoś wklei fotkę jak powinny być założone standardowo (dla początkującego) wiązania w deskach z setbackiem. Ja mam Flow Solitude (taka FR) i zaczynam się martwić. Powiedzmy niech to będzie na stok. 

#22 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 23:11

Nie chce mi się robić fotek, ale mam zamontowane tak deska AM Flow Infinite

NOSE   :):X::)           :P:X::)  TAIL

W miejscach X - przykręcone wiązanka.
Setback to 2cm.

#23 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 January 2010 - 07:05

Ja mam deske AM i gdy ustawiłem wiązania tak:    tył ->:X:    :X:<-przod to miałem  setback 8 cm i stance jakies 54 cm :P
Teraz mam ustawione tak: tył ->:X:    ;D:X<-przod i setback wynosi 2,5 cm, a stance 59,5 cm http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif

#24 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 09:40

@ Jaroo raczej symetrycznie bym robił bazując na fabrycznym setbacku czyli z ustawienia
tył ->:X:    :X:<-przod  zrobiłbym tył( X::D        :D:X ) przód. Wiadomo że jeśli rozsuniesz na insertach to możesz mieć za szeroko więc możesz spróbować rozsunąć wiązania na samych dyskach (z pierwszego ustawienia)

#25 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 10:18

@Motyl, ta zasada symetrii (tyle samo insertów patrząc od nose i tyle samo patrząc od tail) dotyczy wszystkich rodzajów desiw?

#26 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 10:24

Ja ci odpowiem :D
Myślę że tak, wtedy ustawienie wiązań jest zgodne z myślą projektatnta, dzięki temu możesz korzystać z dobrodziejstwa shape'u deski, rozłożenia flexu itd...
Mam rację Motylu ?
Przynajmniej ja jak ustawiłem symetrycznie to zaczęło mi desiwo lepiej jeździć :D

#27 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 10:32

wiesz co Zaq... to jeśli tak rzeczywiście jest (poczekam jeszcze na wypowiedź Motyla)... to chyba ja też znalazłem wytłumaczenie niepewnego prowadzenia mojego desiwa po wszystkich ostatnich eksperymentach ze stance i kątami, ale bez zachowania tej zasady  :D

jednym słowem... o shit!  :D

#28 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 21 January 2010 - 10:40

A czy ktoś eksperymentował ze stancem, ale świadomie? Jakie spostrzeżenia?
To, że symetrycznie, to wiadomo.
Podaję przykład, z deski FR robimy TT i nagle okazuje się, że za***iście jeździ na lodzie na drugą nogę.
pzdr

#29 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 10:49

FR jako TT, chyba nie da rady 8), większość (jak nie wszystkie) FR ma directional shape i flex, zawsze w tył będzie jeździła gorzej - tam mi się wydaje
oczywiście.
Jesli jakiś AM/FS z setbackiem ale z TT shape, to napewno tak.
Ja dłubałem z kątami i stance, też próbowałem przesunąć się do przodu, i wcale nie po to żeby na drugą śmigać, ale po prostu bałem się ustawienia wiązań z setbackiem, bo na wypożyczonym TT jeździło mi się całkiem OK, niestety tu było gorzej, dopiero po zmianie ustawienia wiązań na setback deski (czyli totalna symetria jeśli chodzi o inserty - nie deskę) zaczęło być lepiej, w tym roku jeszcze poszerzyłem stance (również symetrycznie) i jest jeszcze lepiej 8)

#30 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 10:54

na swoim decku mam zaznaczony układ insertów zalecany do back stance i do symetrycznego. oczywiście niejako zalecany przez producenta, ale zawsze to jakaś wskazówka i punkt odniesienia.
pozdro

#31 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 10:56

ja mam setback 35mm ale i tak tylnie wiązanie ustawiam bardziej z tyłu w sensie przednie centralnie a tylnie na ostatnich insertach i tam sobie reguluje na dysku odleglosc.

#32 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 21 January 2010 - 10:59

No i jakie wrażenia? Lepiej, gorzej? A jak na switchu?
pzdr

#33 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 11:02

Ja dłubałem z kątami i stance, też próbowałem przesunąć się do przodu, i wcale nie po to żeby na drugą śmigać, ale po prostu bałem się ustawienia wiązań z setbackiem, bo na wypożyczonym TT jeździło mi się całkiem OK, niestety tu było gorzej, dopiero po zmianie ustawienia wiązań na setback deski (czyli totalna symetria jeśli chodzi o inserty - nie deskę) zaczęło być lepiej, w tym roku jeszcze poszerzyłem stance (również symetrycznie) i jest jeszcze lepiej 8)


Zaq, a jakie masz obecnie kąty?

#34 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 11:03

21/3

#35 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 11:05

21/3


i robisz na tym swobodny przysiad?

#36 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 11:33

jestem za symetrią (względem insertów) w każdej desce, wiadomo że zwłaszcza w Twinach, to jeżeli chodzi o jazdę na stoku, w parku etc. Jeżeli chodzi o puch to tu już można kombinować z większym setbackiem ( jeśli już mam przestawić tylko jedno wiązanie do takiej jazdy to jest to tylne wiązanie, ale zazwyczaj staram się przestawiać obydwa) acz puch to puch i tu desiwa do tego typu zabawy mają spory setback same w sobie, ew extra parę insertów stricte pod pusio.
Nie szedłbym w teorie że jeśli przesunę wiązanie o 2 cm to od razu znikną wszelkie problemy, ale czasem delikatna korekta ustawień może pomóc.

#37 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 11:34

widze ze watek ruszyl pelna para;))

mam jeszcze jedno pytanko jak obliczacie set back??jest to roznica miedzy tailem a zapieciem a zapieciem  i koncem deski z drugiej strony??dobrze kombinuje??

#38 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 11:41

@Mike - swobodnie przysiad to ja robiłem 20 lat temu 8)
A tak poważnie to tak dla mnie jest OK, takie kąty ustawiłem po poradzie jak dobrać w miarę bezpiecznie kąty (ortopeda).

#39 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 January 2010 - 11:47

nie obliczam, jeśli deska ma setback 2 cm, to przykręcając wiązania symetrycznie (w insertach) mają one też setback 2cm

czyli przy  takim :X:8)        8):X:  , takim X:8):      http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif::X  takim http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif::X        X:http://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif:    ustawieniu cały czas masz deskowy set back ale jeśli ustawisz tak przód (  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif::X      http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif::X) tył to już jest sporo więcej niż 2 centy

#40 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 13:50

super wielkie dzieki motyl teraz znacznei mi rozjasniles cala sprawe jak sie kiedys spotkamy to stawiam browarka:D:D