Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

problemik z ustawieniem wiazan deska typu directional:)


47 odpowiedzi w tym temacie

#1 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 12:56

witam serdecznie wszystkich zapalonych snowboarderow:D:D

Za mna kilka dni na deseczce(zmienialem caly sprzecik wiec byly to dni testowe)jezdze na icon asgard 157,deseczka swietna mam jednak jeden problem nie wiem jak ustawic wiazania tak zeby bylo ok,chodzi mi o to ze deska jest typu directional,czyli niby ma cofniete inserty ale gdzie powinienem zamontowac inserty w miejsach cantralnych(i wtedy je cofnac o 1 centymetr??)czy po prostu samo ustawienie w miejscach centralnych swiadczy juz o tym cofnieciu??w moim przypadku problem z ustawieniem wiazania wynika z tego ze przy jezdzie na back side czuje jak czasem tyl mi ucieka jakby deska nie byla dociskana rownomiernie przez obie nogi;))druga sprawa to przy wiekszych predkosciach (jazda po centralna)czuje ze deska mi lekko zamiata przez co nabieranie predkosci jest znacznei trudniejsze(wydaje mi sie ze przyczyna moze byc nierownomierne ustawienie ciezaru ciala)prosilbym o jakies rady nigdy nie mialem deski tupu directional wiec niezbyt kumam o co biega z tym calym cofnieciem)obecnie mam ustawione wiazania przod +15(wiazanie przesuniete max w tyl)tyl -9 tez max w tyl przesuniete nie wiem czy to dobre ustawienia na tego tupu deske;)

Bardzo prosze o pomoc w ustawieniu(wiem ze katy to osobista sprawa)ale chodzi mi o cofniecie wiazan co do jazdy czasem puch,przewaznie wozenie soie po przygotowanych stokach;)

dzieki i pozroionka:d

#2 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 13:07

obecnie mam ustawione wiazania przod +15(wiazanie przesuniete max w tyl)tyl -9 tez max w tyl przesuniete nie wiem czy to dobre ustawienia na tego tupu deske;)


tez tak mam stance 63 cm tylko kąty 15/-15 wszystko zależy od twoich preferencjii i jak Ci wygodniej

deski tupu directional wiec niezbyt kumam o co biega z tym calym cofnieciem

sam nie kumam i też chciałbym się dowiedzieć ;)

czasem tyl mi ucieka jakby deska nie byla dociskana rownomiernie przez obie nogi;))druga sprawa to przy wiekszych predkosciach (jazda po centralna)czuje ze deska mi lekko zamiata przez co nabieranie predkosci jest znacznei trudniejsze(wydaje mi sie ze przyczyna moze byc nierownomierne ustawienie ciezaru ciala


Tu już chyba technicznie jest xle ale nie wiem bo sam jestem początkujący :P

#3 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 13:28

directional - kierunkowa budowa inaczej, z tym że może być wersji z setbackiem lub bez. Setback to cofnięte inserty, po to by przyjemniej i łatwiej jeździło się w puchu a także na stoku. Montujesz wiązania symetrycznie względem insertów ( czyli jeśli z przodu montujesz na drugą i czwartą parę (patrząc od nosa), to z tyłu też na drugą i czwartą ( z tym że patrzysz od strony taila)). Możesz też ustawiać symetrycznie względem środka deski, z tym że chodzi mi o symetrię par insertów a nie symetrię odległości w cm.
Jeśli ustawisz wiązania w miejscach centralnych, to przy desce z set backiem automatycznie masz cofnięte wiązania do tyłu.
Co do zamiatania tylną nogą , to jest to kwestia błędów w technice

Wracając do kątów, to do jazdy możesz sobie zapodać 18/-6, 18/-3 21/-3, do grubszych ciśnięć na krawędzi możesz wyostrzć wszystko i spróbować np. 24/6 27/6 27/9 etc. acz jeśli masz problem z zamiataniem to niekoniecznie pociśniesz na krawędzi.
Był gdzieś wątek o "zamiataniu" i uślizgu tyłu deski. Najlepiej nakręć i wrzuć , wtedy coś więcej można napisać.

#4 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 13:37

w sumie to nie wiem  jaką mam deske ;)

Konstrukcja sandwich / sidewall


zyli że coś pod directional , nie yczytalem cofnietych insertow w moim Stroke :P Sorry że toutaj ale jak już Motyl jesteś powiedz mi co to znaczy jak możesz i co to daje :)

#5 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 13:46

sandwich - jak sama nazwa wskazuje - nie ma nic wspólnego z directional - to tłumacząc na polski warstwowa konstrukcja rdzenia.
sidewall - sposób wykonczenia bocznych części deski - na polski - pionowa ścianka boczna wykonana zazwyczaj z ABS.

#6 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 13:49

to co jam ma za deche haha :) dzieki żaQ

#7 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 14:11

dzieki motyl za tak obszerna odpowiedz z tym zamiataniem to wiem o co dokladnie chodzi(bardziej chodzilo mi ze lekko mi odjezdza tak jakby moj ciezar nierowno byl rozlozony na desce) czyli wychodzi na to ze moj asgard fabrycznie jest cofniety o 2,5 cm wiec centralne wiazanie nie powinno stanowic problemu??:)

#8 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 20 January 2010 - 14:44

Witam!
Jeżeli mogę się podłączyć, czy ktoś robił eksperymenty ze stancem w deskach fr, lub am/fr?
Podam przykład:
Jeżeli mamy deseczkę, gdzie setback wynosi 30-40 i odwrócimy setback na 0-10, jakie wg waszych doświadczeń  ma to przełożenie na jazdę.
Z moich doswiadczeń ( i ustawień "na kaczkę") efekt często jest zadowalający, np deseczka szybciej wchodzi na krawędź, jest bardziej reaktywna.
Jak pierdzielę głupoty to napiszcie.....    :)
pzdr

#9 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 15:08

Ja ma AM directional (setback 2cm, directional shape i flex), jak kombinowałem z ustawieniem wiązań na TT to deska robiła ze mną co chciała, jak przekręciłem na właściwe ustawienia to okazało się że da się śmigać.

#10 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 15:25

zaq a co daje ta budowa sandwich orientujesz sie ?

#11 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 16:01

Ogólnie wpływa na możliwości w trakcie projektowania, mozna mieszać gatunki drewna na rdzen itd..
Tu więcej i chyba logicznie http://www.snowboard...rchitektura.php

#12 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 16:19

stokrotne dzięki. wytłumacz, albo przełóż mi n polski to

bo za cholere nie wiem o jakiej budowie mam deske  :)

#13 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 16:45

Daj sobie spokój z technikaliami, więcej śmigaj, a to na jakiej nie będzie miało żadnego znaczenia :D
Dobry raider to na drzwiach do stodoły śmignie :)

#14 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 18:26

Ja ma AM directional (setback 2cm, directional shape i flex), jak kombinowałem z ustawieniem wiązań na TT to deska robiła ze mną co chciała, jak przekręciłem na właściwe ustawienia to okazało się że da się śmigać.


nio wlasnei przez te skroty mam problemy co to znaczy TT:D:D

#15 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 19:13

TT to twin tip, deska o budowie sandwich/sidewall to jest taka ze warstwy w desce sa poprzekładane jak bigmac bułką w środku tylko taki wielki, tych bułek jest cała masa w sensie kilka warstw, a sidewall to to wykończenie momiedzy laminatem a krawedzią na boku deski, Taki pseudo plastik. to jest sidewall zreszta jak dosłownie w tłumaczeniu boczna ścianka - zamyka rdzeń

#16 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 20:03

dokładnie, nie mieszajcie dwóch rzeczy.. taka analogia samochodowa, weźmy sedana w dieslu.. :( sedan to kształt nadwozia a diesel - rodzaj paliwa do napędu, tak samo z deską może być directional o konstrukcji sanwich  :(

#17 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 20:11

Właściwości:
- Matowy laminat ze wstawkami z połyskiem, pod światło bardzo fajnie to widać,
- Klasyczny lekki rdzeń drewniany na całej długości i szerokości deski, Tip to Tail
- Geometria DDD sidecut – krawędź cięta po 3 elipsach
- System insertów 4x4
- technologia SLIM TIP&TAIL - czyli cieńki przód i tył, deska jest bardzo lekka
- Konstrukcja sandwich / sidewall z kolorową grafiką 
- Podwójny splot włókien szklanych, warstwy po obu stronach rdzenia
- wysokiej jakości ślizg tłoczony z wycinaną fluorescencyjną grafiką
- wykończenie diamentem

Translator plz :D nie czaje pod co jest ta decha, w opisie pisze ze nadaje sie na stok jak i na puszek i na snp tez :) taki Am w sumie ale nie wiem pod co najbarziej ... ??? :D

#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 20:45

spoks, tylko ta deska może być do wszystkiego ???

po materiałach, rdzeniu, insertach, ślizgu etc nic nie wyczaisz bo takowe są w każdej desce. O przeznaczeniu decyduje shape (jej kształt), flex, kształt (directional, Twin Tip, True Twin Tip), ustawienie insertów (centered/set back). To co opisałeś to znowu stosując analogie motoryzacyjne :) mój wózek posiada perłowy lakier, alu felgi, wzmocnione zawieszenie, etc... może mieć to każdy samochód od sportowego po dostawczak :D

#19 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 21:21

Motyl nie kłam twój jest metalik :P

#20 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 22:42

mój wózek posiada perłowy lakier, alu felgi, wzmocnione zawieszenie, etc... może mieć to każdy samochód od sportowego po dostawczak :)


już wiem gdzie przykleić naklejke adechade.

Stokrotne dzięki :P