Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nike Vapen Vs Burton Ruler Vs Celsius Cirrus


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2012 - 16:07

Czy miał ktoś styczność z butami Nike Vapen? Jakieś opinie o nich?
Jestem właśnie w trakcie poszukiwania butów i zostały mi trzy opcje: Nike Vapen, Burek Ruler oraz Celsius Cirrus. Najbardziej jednak jestem przekonany do Burka ze względu na pomniejszoną zewnętrzną warstwę buta. Szukam butów do poprawy techniki swojej jazdy i początki fs dlatego flex raczej średni (tak mi się wydaje :P)
A może jakas inna jeszcze opcja?

#2 Luki

Luki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 11:54

Mam Ruler-y i jestem mega zadowolony, co do pozostałych to nie podpowiem bo w nich niejeżdziłem.

Pozdro

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 13:04

Tegoroczne Cirrusy nie przemawiają do mnie jakiś ten but rozklapciały. Nike zrobiły bardzo dobre wrażenie mimo miękkości

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 lucyfer86

lucyfer86

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2012 - 16:23

Ostatnio trochę czasu poświęcam na szukaniu butów bo też jestem na kupnie. Osobiście NIke Vapen wyglądowo są wypasione :excited: , jak i opinie od osób które posiadają są bardzo pozytywne. Oczywiście Rulery także mają dobrą opinię jak i dużo zwolenników. mój kumpel na rulerach śmiga 3 sezon i jest bardzo zadowolony. na desce jest 4-5 razy w tygodniu więc nie oszczędza sprzętu a buty dają radę:) Tak więc ja będę wybierał pomiędzy tymi dwoma modelami:) jak kupię napiszę opinię;) :rotfl:

#5 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2012 - 23:01

szkoda że Nike nie robi systemu wiązania speed lancing tylko standard sznurówy

#6 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2012 - 12:26

szkoda że Nike nie robi systemu wiązania speed lancing tylko standard sznurówy

I właśnie m.in dzięki temu mam zamiar sobie je sprawić.Po 2 sezonach na speed lancing wracam do sznurówek.Szkoda że nike nic nie pisze o flexie w swoich butach,na stronie też zero info.

#7 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2012 - 16:40

I właśnie m.in dzięki temu mam zamiar sobie je sprawić.Po 2 sezonach na speed lancing wracam do sznurówek.Szkoda że nike nic nie pisze o flexie w swoich butach,na stronie też zero info.


A ja w przeciwieństwie do Ciebie :D miałem już dość męczących sznurówek, kupiłem Imperiale i jestem na razie z nich mega zadowolony, w końcu dobrze but trzyma mi stopę, nie bolą mnie palce rąk i nie są odmrożone... :D

Co przeszkadzało Ci w speed lancing? Bo na razie dla mnie ten system wiązania jest bardzo dobry - szybko, sprawnie i dokładnie bez zbędnych zabaw

#8 fankus

fankus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 October 2012 - 23:41

To jak te Vapeny? Ma ktoś? Rozbijają się mocno?

#9 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2012 - 00:33

Mam Moto, Rulery mierzyłem tylko i mierzyłem też Vapeny. Te sznurówki są raczej wystarczające. But jest mega wygodny. Nie ma w ogóle porównania do Burka. Flex faktycznie właściwie nigdzie nie istnieje ale ziomek w sklepie (instruktor z boarders.pl) sprawdzając jak się but gnie pod ręką określił go na flex 6/7.

A i jeżeli chodzi o wkładkę to budzi zdecydowanie większe zaufanie niż ta z Burtona. Zdecydowanie lepsze materiały i lepiej trzyma kostkę. Gdybym miał te 800zł na buty to bym się nie wahał.

Użytkownik Lextalionis edytował ten post 01 November 2012 - 00:34


#10 Bonbel

Bonbel

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2012 - 01:49

Vapeny są niby najwygodniejszymi butami snowboardowymi o.O

#11 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2012 - 00:38

Vapeny są niby najwygodniejszymi butami snowboardowymi o.O


Damskie ciuszki wogole podobno bywają wygodne :)
( choć przy butach to zapewne nie jest reguła ...)

Panowie, zauwazyliscie, ze nike klasyfikuje vapeny jako women's ?

#12 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2012 - 08:52

Nie prawda, są modele zarówno damskie jak i męskie...

#13 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2012 - 10:07

Nie prawda, są modele zarówno damskie jak i męskie...


Racja - zmylila mnie zakladka na stronie nike Pt " snowboarding products" gdzie pokazane są tylko damskie modele .
Oczywiście męskie tez są ...
Przepraszam za swoją sugestię wszystkich posiadaczy :)

#14 fankus

fankus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 November 2012 - 23:07

Mi się bardzo te Vapeny podobają i jestem prawie zdecydowany. Jedyne co mnie powstrzymuje to mała ilość opinii i niewiadomy flex. Mając je na nogach miałem wrażenie, że jest to coś koło 5ciu, ale ciężko powiedzieć. Przymierzałem rozmiar 43 (mam stopę 275mm) na cienką skarpetę i były wygodne - czułem lekki nacisk na duży palec - myślicie że to ma szanse się rozbić?

#15 Lextalionis

Lextalionis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 28 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2012 - 04:40

Zdecydowanie ma szansę się rozbić. Jak mierzysz buty stań tak jak byś stał na desce, ugnij kolana jak na desce i wtedy nie powinieneś czuć palcami końca buta lub czuć go bardzo delikatnie - coś tam się zawsze rozbije.
Flex jest właśnie coś między 5 a miękkim 7 więc będzie to but raczej do zabawy ale do szybszej jazdy na krawędzi też się nada :)

#16 fankus

fankus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 December 2012 - 03:41

Ok. Finalnie kupiłem Vapeny 44 co jest o tyle dziwne, że jest to 280mm, co zazwyczaj oznacza u innych producentów 43...na prostych nogach czuję lekko przód wkładki. Na zgiętych praktycznie minimalnie. Prawidłowo? Pięta pracuje trochę, tzn nie jest przyklejona do wkładki, ale też noga nie wypada i luz występuje tylko w niewielkim zakresie. Git? Zakładam, że to wyeliminuje wiązanie. W 43 po godzinie bardzo bolały mnie duże palce, tutaj tego nie ma.

#17 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 07 December 2012 - 23:58

jaka firma taka rozmiarówka. Dla mniet 44 to akurat 280 mm:)

W temacie, dziś mierzyłem w intersporcie Vapeny, chciałem sobie je mocno dociągnąć i zaraz połamałem ten plastikowy patencik w bucie wewnetrznym służący do zaciskania. Także trochę mi się to nie spodobało. Choć po założeniu but wydawał się w porządku, wg mnie flex tak 5-6. Ale mierzyłem jakiś inny model NIKE - sztywniejszy. WG mnie znacznie fajniejszy, pięta jak wbetonowana, z wyglądu bardzo solidny. Jedna rzecz ze chyba zewnętrzą skorupe mają dosyć sporą.

#18 tom3k55

tom3k55

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 December 2012 - 23:15

Słuchajcie!!
Kupiłem Vapeny z tego sezonu. Buty bardzo ładne, cena jeszcze nie taka wysoka, zakłądałem w sklepie potem chodziłem w domu- bardzo wygodne. Ale co z tego skoro na stoku jestem w stanie wytrzymac w nich max 2 godizny. One są kompletnie nie przytsosowane do zimy. Odrazu jest zimno za chwile nie czuję już palców u nóg. Spędzam sporo czasu na stoku, jestem instruktorem SITS i powiem, że w tych butach nie da się jeździc. Wy też tak macie??

#19 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2012 - 23:18

no to niezły niefart... może jednak powinni pozostać przy sandałach do fitnessu... :bag:

btw... współczuję stary... nie ma to jak ciepełko w obuwiu... :rolleyes:
no board no fun!

#20 tom3k55

tom3k55

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 December 2012 - 23:46

mało tego jak wyjmuje buty wewnętrzne to na ich czubach mam szron. NIke musi się jeszcze sporo uczyc. Myślę, że reklamacje przyjmą i szybko załatwą sprawę.