Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Buty Do 400 Zł


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 December 2011 - 23:50

Witam,

Jako, że to już będzie mój 5 sezon (damn!) na desce to w końcu poszedłem po rozum do głowy i zdecydowałem, że kupię sobie własne buty. Problem w tym, że budżet mam ograniczony - do 400zł. Najchętniej kupiłbym buty on-line, a w dodatku nowe(wolałbym, aby one się trochę "rozlazły" na mojej nodze). Pomyślałem więc, że pójdę pomierzę najpierw jakieś buty w sklepie, później będę szukał w necie taniej. Dzisiaj poszedłem do Ski-team, bo pierwszy przyszedł mi do głowy, no i tam nie miałem w czym przebierać (może 4 marki były) no i wszystko od 900 zł w górę. W sumie mogłem się domyśleć, że w sklepie nie znajdę butów z zeszłych sezonów...

Co do stylu jazdy to raczej jeżdżę na stoku i czaruję czasami jakieś "tricki", ale zdarza mi się skoczyć też do snowparku - w związku z czym poluję na flex - 6 w skali 1-10. W ski-team opisuję chłopakowi swój styl jazdy i podkreślam "na kieszeń studenta". Gość polecił mi Burton Ruler i coś jeszcze, ale jedyne co zapamiętałem to cenę - 1245zł (bardzo się przejął tym studentem -_-). Wszystko byłoby ok w tym Rulerze gdyby nie cena - właśnie owe 900 zł. Spodziewam się, że jeśli chcę kupić dobre buty do 400 zł to będą te z zeszłych sezonów(tylko czy uda się znaleźć nowe ?). Btw gdzie szukać butów z zeszłych sezonów ?

Co do rozmiaru - zmierzyłem sobie stopę na kartce i wyszło mi, że mam 27cm - czy mam szukać takiej wkładki ? Czy 27,5cm (takie noszę buty na co dzień)?

Byłbym wdzięczny za wszelkie propozycje butów i odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że się dobrze sprecyzowałem.

#2 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2011 - 09:28

a może buty firmy Nitro? ewentualnie Northwave (mam Freedomy i jestem zadowolona) - cenowo nie są z najwyższej półki, a mają dobre opinie
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#3 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 14:50

Pierwsza sprawa to taka że radze kupić buty w sklepie snowboardowym. Dlaczego, bo ekipa powinna znac sie na rzeczy, doradzą i na bank dadzą rabat na buty z zeszłego sezonu. Nie kupuj w Go sportach, ski teamach itp. Ski team ma mały wybór i ceny z kosmosu, zero przecen nawet na sprzet z sezonu czy dwoch wstecz. Rulery mozna kupic za ok 600 zł ( model zeszłoroczny ).
Niestety dobre buty, nowe za 400 zł nie kupisz, od 500 już moznaby coś znaleźć na necie.

Co do rozmiaru to musisz przmierzyc zeby sie przekonac jak leżą, teoretycznie powinienes kupic długośc wkładki taka jak długośc stopy

#4 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2011 - 21:07

No właśnie często spotykałem, że ludzie mają Northwave i sobie chwalą. Ogarnąłem sklepik gdzie mają duży wybór Northwave'ów w rozsądnej cenie- pojadę i sobie pomierzę. Czy mam wystrzegać się jakiś konkretnych modeli (czy są jakieś "czarne owce")? Czy wystarczy mi wybrać model pod kątem flex?

Użytkownik michallo3 edytował ten post 06 December 2011 - 21:07


#5 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 21:23

uważaj bo notrhwave mają duże skorupy butów, żeby nie było tak że sobie kupisz nowe butki i sie okażę że są za dużo do wiązań albo wystają za deske

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#6 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 December 2011 - 22:05

Takie gadanie że za 400 zl nie kupisz dobrych butów uważam za nieuzasadnione. Jak dobrze poszuka to kupi Deluxy, Salomony czy Nitro. Oczywiście o Burtonach, Vansach czy DC raczej może zapomnież ale czy warto bulić aż takż grubą kasę? Ja kupiłem za 450 zł Nitro Antheim i moim zdaniem sa mega fajne buty tylko że przeliczyłem się lekko z rozmiarem. Od jakiegoś czasu zerkam na przeceny lub allegro i naprawde można trafić fajnego buta za niezłą kasę. Także szukać i jeszcze raz szukać.
W tej cenie to Deluxe, Nitro, Salomon czy Northwave.
poZdro

Ps.Napisz skąd jesteś będzie łątwiej doradzic ze sklepem.

Takie gadanie że za 400 zl nie kupisz dobrych butów uważam za nieuzasadnione. Jak dobrze poszuka to kupi Deluxy, Salomony czy Nitro. Oczywiście o Burtonach, Vansach czy DC raczej może zapomnież ale czy warto bulić aż takż grubą kasę? Ja kupiłem za 450 zł Nitro Antheim i moim zdaniem sa mega fajne buty tylko że przeliczyłem się lekko z rozmiarem. Od jakiegoś czasu zerkam na przeceny lub allegro i naprawde można trafić fajnego buta za niezłą kasę. Także szukać i jeszcze raz szukać.
W tej cenie to Deluxe, Nitro, Salomon czy Northwave.
poZdro

Ps.Napisz skąd jesteś będzie łątwiej doradzic ze sklepem.


Użytkownik rentgen edytował ten post 06 December 2011 - 22:05


#7 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2011 - 22:12

uważaj bo notrhwave mają duże skorupy butów, żeby nie było tak że sobie kupisz nowe butki i sie okażę że są za dużo do wiązań albo wystają za deske


Cenna wskazówka. Dzięki na pewno wezmę pod uwagę.

Takie gadanie że za 400 zl nie kupisz dobrych butów uważam za nieuzasadnione.


A już myślałem, że mój świat legł w gruzach. Owszem zgadzam się, że np. Burton to gwarancja jakości, ale czy przypadkiem tam się sporo nie przepłaca za znaczek Burtona ?

Ja kupiłem za 450 zł Nitro Antheim i moim zdaniem sa mega fajne buty tylko że przeliczyłem się lekko z rozmiarem.


Możesz powiedzieć w jaki sposób się przeliczyłeś(czym się to objawia)? I jaki rozmiar dla jakiej stopy wybrałeś.

Ps.Napisz skąd jesteś będzie łątwiej doradzic ze sklepem.


Powiedzmy, że Warszawa ;) i okolice.

Użytkownik michallo3 edytował ten post 06 December 2011 - 22:13


#8 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 December 2011 - 22:42

supersklep.pl/i92147-buty-snowboardowe-northwave-wi-11-freedom-sl-black

prosze bardzo

nie jestem zwiazany ani ze sklepem ani z producentem, takie buty kupil 2 tygodnie temu moj kumpel(80% fs-park, 20% stoki) i jest mega zadowolony
kolega inny od lat ma NW 2 modele i jest bardzo zadowolony, a ze jezdzi od jakchs 12lat to swoje i o butach wie, jego kobieta tez NW, siostra kobiety tez NW

takze jak nie masz takiego kopyta jak ja (305mm) to nie wnikaj w to czy NW maja czy nie duza skorupe i te wlasnie buty kupuj

ja akurat musze celowac w male skorupy stad salomon, ostatnia kupilem druga pare(pierwsza to malamute z flexem 9) do fs i wydalem na to 300zl :D model Echelon czy jakos tam, jeszcze nie jezdzone ale po przymiarce nie mam zadnych zastrzerzen poza dupnym sznurowaniem ale tu trzeba sie uklonic nad ceną :)

powodzonka !

#9 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2011 - 23:30

może i da sie kupic deeluxe za 400 zł ale sprzed 3-4 sezonów a róznica w porównaniu do obecnych modeli jest spora. Salomona radze omijać z daleka, szczególnie z systemem szybkiego wiązania. Nitro do 400 zł nigdzie nie widziałem...

#10 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 07 December 2011 - 00:11

może i da sie kupic deeluxe za 400 zł ale sprzed 3-4 sezonów a róznica w porównaniu do obecnych modeli jest spora. Salomona radze omijać z daleka, szczególnie z systemem szybkiego wiązania. Nitro do 400 zł nigdzie nie widziałem...


Ja kupiłem w zeszłą zimę za 449 albo 459 nie chce mi się szukać i to nie był najniższy model tylko Antheim z sytemem sznurowania TLS (moim zdaniem srednio się sprawdza).

Co do Salamonów Echelon to dzisiaj je ściągnąłem dla kumpla i jestem mile zaskoczony. But siedzi na nodze idealnie, lekki i bez żadnych ucisków. Fakt sznurowanie takie najnizszej klasy, również sznurówki lipa ale za 299 zł spokojnie mozna brać.


Co do mierzenia butów to oprzyj stopę o ścianę i zmierz linijka ile masz centymetrów np 27. Tylko że 27 cm w Nitro a 27 cm w Deluxach to może być inny rozmiar np. 43 a tam 42. Patrz zawsze na rozmiar wkładki w centymetrach. Można kupić przez neta ale to pewne ryzyko bo zazwyczaj mozna oddać jak nie będa pasować ale trzeba opłacic koszty przesyłki.

poZdro

#11 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2011 - 00:34

Co do mierzenia butów to oprzyj stopę o ścianę i zmierz linijka ile masz centymetrów np 27. Tylko że 27 cm w Nitro a 27 cm w Deluxach to może być inny rozmiar np. 43 a tam 42. Patrz zawsze na rozmiar wkładki w centymetrach.


Tak też właśnie zrobiłem, w pierwszym poście napisałem, że mam 27 cm - czyli szukam wkładki 27 cm? Paluchem powinienem mieć styk z czubkiem buta ?

A pytanie jeszcze co do butów z większym flex'em - da się w ogóle cały dzień przełazić w tych butach :o (mam na myśli flex 7-10)?

Użytkownik michallo3 edytował ten post 07 December 2011 - 00:37


#12 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 07 December 2011 - 00:45

co do salomonow to racja - nie sa idealne, te sznurowanie nawet w malamutach nie do konca mi sie podoba, ale driver X byly sporo drozsze i z rozmiarem ciezko...

co do mierzenia - polecam zamowic 3 pary w przyblzonym rozmiarze i dwie odeslac, koszt 15zl + trzeba wylozyc kase na 3...

plus jest taki ze nie stracisz 2 tygodni an odsylanie i wysylanie i bedziesz mial bezposrednie porownanie ktore lepiej leza :)

EDIT: flex 9 - jesli tylko zapierdalasz + siedzisz/stoisz jest OK od 6godzin, ale tylko jesli przyzwyczales wczesnej noge, na pierwszy raz po 3 godzinach to masz siniaki i bol

do chodzenia i parku to nadaja sie max na 3 godziny i nie robisz tego ani przyjemnie ani komfortowo

Użytkownik 60thplace edytował ten post 07 December 2011 - 00:49


#13 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2011 - 11:28

Nitro Anthem można już wyhaczyć od 350zł - tylko trzeba trochę pogrzebać w google:)
Co do Northwave - rzeczywiście skorupa jest dosyć-dosyć, dlatego warto by było pooglądać na żywo w jakimś sklepie.

Wiecie, jak kupowałam moje Freedomy nie znałam się jeszcze na tych wszystkich flexach itp. - patrzyłam tylko na cenę i wygląd. Później na stoku zastanawiałam się czemu mnie tak nogi napier... - okazało się, że moje buty miały flex 7 i średnio nadawały się do nauki (no ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem).
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#14 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2011 - 23:14

No to chwila, czy dla jednego modelu waha się flex ? Myślałem, że jeden model=jeden flex. Bo raz spotykam freedom'y z flex=5 ,drugi raz 6 a teraz Ines pisze, że miała/ma flex =7 . :|

#15 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2011 - 23:31

zapewne zależy to od tego co dany sprzedawca gdzie napisze :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#16 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 December 2011 - 10:40

Dokładnie kortas:)

tu, zgodnie z opisem, moje mają 7
http://www.altsport....edom-black-blue

być może flex zależy też od rocznika danego modelu???


tak na marginesie - chciałabym sprzedać te moje buciory i kupić sobie coś zgrabniejszego, ale teraz się zastanawiam: zostac przy twardych buty mimo że jeszcze nie jeżdżę tak jakbym chciała? doradzicie?
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#17 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 December 2011 - 16:01

tu, zgodnie z opisem, moje mają 7
http://www.altsport....edom-black-blue


Właśnie do tego sklepu wybieram się jutro mierzyć buty. Skoro Ines mówi, że buty po dłuższym czasie sprawiały ból to czy przypadkiem flex 7 nie będzie za twardy dla mnie ? Zaznaczam, że bardziej jestem nastawiony na fs niż na jazdę szybką.

#18 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 December 2011 - 17:15

widzisz, tak to jest jak się kupuje bez przymierzania i bez zupełnego pojęcia;) ze mnie żaden ekspert, więc moim zdaniem nie ma co się mocno sugerować;) myślę że w sklepie doradzą ci jaki flex wybrać
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#19 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2011 - 17:34

druga kwestia jest taka że każdy ma inną nogę i Tobie akurat but może pasować i nie będziesz odczuwała bólu :)

Użytkownik kortas edytował ten post 08 December 2011 - 17:42

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#20 michallo3

michallo3

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 December 2011 - 17:41

druga kwestia jest taka że każdy ma inną nogę i Tobie akurat but może pasować i nie będziesz odczuwała bólu :)


jeśli to do mnie to odczuwał :P

ale to nie zmienia faktu, że jak jestem nastawiony na fs bardziej niż na fr to flex 7 jest za twardy. Wydaje mi się, że powinienem brać flex 5. Gdzieś spotkałem bardzo fajne northwave supra, ale tam jest flex 4 a to już chyba kiepsko z jazdą na krawędziach...