Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czarna Góra - masyw Śnieżnika


241 odpowiedzi w tym temacie

#41 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 December 2010 - 17:38

Ma ktoś ochotę na jutrzejszy fr z samej góry? :mrgreen:



Ja z kumplem na bank będziemy ogarniać FR z góry, ale nie wiem konkretnie o której.

W ogóle to nie wiem jak będzie z moja kondycja, bo przeciąłem sobie kolano na 3-4mm glebokosci, więc nie wiem czy ogarnę cokolwiek.

#42 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2010 - 17:52

Daj mi twój nr na priv to się zgadamy.
Dołączona grafika

#43 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2010 - 15:27

Byłem, jeździłem i... I jestem nie zbyt zadowolony, bo stok przy KLH nie był za dobrze przygotowany, miejscami wyłaziła ziemia i było pełno kamieni..

#44 Sequoia

Sequoia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2010 - 17:31

Byłem, jeździłem i... I jestem nie zbyt zadowolony, bo stok przy KLH nie był za dobrze przygotowany, miejscami wyłaziła ziemia i było pełno kamieni..



podpisuję się pod tym rękami i nogami, tragedia. nijak się to nie ma do opisu na stronie, ale wiadomo, miała być wiara i była wiara :)
najbardziej to mnie C fis rozwaliła z tym lodem prawie na całej powierzchni :twisted:

#45 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2010 - 20:14

No warunki może nie były najlepsze ale dało rade śmigać. Niestety prócz maxxera nikogo z forum nie widziałem na stoku wiec założyłem koszulkę na kurtkę ale nikt nie podjechał niestety.
Trzeba czekać na Krynice chyba że ktoś się wybiera na sylwestra do zieleńca.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#46 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2010 - 21:34

Trzeba było się odezwać na komórkę. Byliśmy ekipą było mega.
Dołączona grafika

#47 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 December 2010 - 22:43

Trzeba było się odezwać na komórkę. Byliśmy ekipą było mega.

byłem i nawet jeszcze nie wróciłem do poznania. Utknęliśmy we wrocławiu i siedzimy w kfc. Lód był tylko pod koniec, wcześniej było calkiem spoko po za tłumami. Trawa i kamloty masakra.

#48 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2010 - 22:55

My mieliśmy bal w puchu i na hopce w snowparku :excited:
Dołączona grafika

#49 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2010 - 23:28

Dla porównania przed chwilą wróciłem z jazdy nocnej na winterpolu w Zieleńcu i było meeega! warunki na prawdę b.dobre, 0 kolejek, 0 kamieni, 0 trawy jedynie miejscami zdarzał się zmrożony śnieg, ale tak na prawdę 90% stoku idealnie przygotowane.

#50 lando

lando

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 December 2010 - 08:55

byłem wczoraj, w sobotę, zero ludzi, idealnie przygotowane stoki, słoneczko, po prostu bomba

#51 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 December 2010 - 18:59

Byłem, jeździłem i... I jestem nie zbyt zadowolony, bo stok przy KLH nie był za dobrze przygotowany, miejscami wyłaziła ziemia i było pełno kamieni..

Mam nadzieję ze do 14-go stycznia to wyprostują :), co do Zieleńca będziemy mieli 1h :)

Użytkownik K-PAX edytował ten post 05 December 2010 - 19:04


#52 Dentka

Dentka

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2010 - 00:17

Mój pierwszy post więc...
//Kierunki według kierunku jazdy, patrząc na mapkę będzie na odwrót.
Jeżdżę na "Czarnej" już kilka lat ale inne stoki to jedynie Ricky i Zieleniec, więc ciężko mi porównać z innymi. Mieszkam dość blisko.
Parkingi za free. Jak nie popada dzień wcześniej to zawsze dobrze przygotowane. Zawsze ktoś jest na parkingu i kieruje ruchem.
Nie wiem jak z jedzeniem na stoku i w pobliskiej restauracji, nigdy nie korzystałem.
Dwie sensowne koleje linowe. KLH(4-osobowa) oraz KL (2-osobowa). Jeszcze sensowny jest wyciąg P1 do snowparku.
Tak gdzieś do połowy sezonu budują snowpark. Więcej info na http://www.czarnagora.pl/pl/snowpark/

Teraz to co najważniejsze to trasy:
B-fis - Najpierw stromo jak diabli.... potem trochę prostej, lekkie łuki, znowu stromo jak diabli i znów robi się nieco łagodniej aż do początku kolejki.
Standardowo nartostrada wyjeżdżona do lodu... rzadko jest tam coś innego niż lód (zwłaszcza przy stromych odcinkach). Nie wiem skąd tyle kamieni na nartostradzie, ale są one bardzo często. Nie tyle co wystają ale tak jakby ratraki je wykopywały z ziemi i wyciągały na śnieg. Jak długo nie padało to możemy być pewni że jest lód i spora ilość kamyków. Jak wcześniej padało, to najlepiej z rana i samemu ten puch rozjeździć do lodu. (o zjazdach do lasu na końcu).
C-fis - Podobnie jak B-fis, ale bardziej monotonny. Dosłownie jazda prosto po szerokiej nartostradzie... początkowo dość stromo i powoli coraz równiej. Lód i kamienie tak samo jak na B-fis.
D-fis - podobnie jak C-fis, trochę mniej ludzi. Czasami jest zamknięta i jak spadnie śnieg to trasa zamienia się w morze puchu i jazda jazda ;-)

A teraz czym "Czarna" się wyróżnia, czyli to co tygryski lubią najbardziej:
A - Jeszcze nie widziałem aby oficjalnie była otwarta. Może przez to że ostatnie sezony były ubogie w puch. Teraz konkretnie:
Trasa bardzo stroma, ratraki tamtędy nie jeżdżą i powstają muldy. Stromy odcinek utrzymuje się do połowy. Z prawej strony mamy płot od którego trzymamy się z dala, ponieważ z lewej strony mamy lasek małych choinek (przynajmniej w wyższych partiach) i można między nimi śmigać. Jak spadnie świeży puch to jest idealnie. Z muld robią się małe skocznie... lądujemy w puchu, bo mało kto tam ma odwagę jeździć. Jak się skończy te strome to później kawałek płaskiego a potem można poskakać na wzniesieniach od słupów pod kolejkę (znów stromo).
Dalej zostajemy przy trasie A.
Już na samym początku można skręcić we wcześniej wspominany płot po prawej i znaleźć pierwszą lepszą dziurę (ślady poprowadzą). Da nam to, że znajdziemy się na terenie pod koleją między trasami A oraz B-fis. Jest tam naprawdę szeroko... kawałek rzadkiego lasku dużych drzew, poniżej zaczynają się małe choinki a gdy zrobi się gęsto, zjeżdżamy w lej wyciętych drzew pod kolejką. Przeżycie niesamowite... sporo stromego dziewiczego terenu, slalom między małymi choinkami a na koniec walka po dużych muldach w wąskim pasie wyciętych drzew pod kolejką i wszytko w niewyrobionym puchu.
ALE UWAGA: Na tym "zakazanym" terenie jest bardzo dużo dużych głazów... dlatego wjeżdżać tylko jak jest powyżej 1m śniegu. Inaczej grozi to zatrzymaniem się na głazie co nie jest miłe dla dechy... a miałem taką sytuację.

Zjazd z B-fis:
Jadąc trasą B-fis, warto od razu zjechać w prawo (tuż przy szczycie). Będzie tam taka węższa trasa ogrodzona płotami z dwóch stron. Jak już tam wjedziemy i przejedziemy kawałek... ukarze nam się takie jak by małe szerokie koryto zakończone choinkami... (tak jakby taki tor bobslejowy tylko że dużo szerszy i po bokach choinki). Jeździ się tam super. Nie widziałem tam jeszcze lodu... chyba częściej zamknięta niż otwarta. Ładne widoki, trasa nie jest za szeroka co robi taki klimat jak by się jechało szeroką drogą przez bory las. Jak za bardzo wyjeżdżą ludzie to pojawiają się "tłuste" kamienie, dlatego też ją zamykają.... ale jak pojawią się kamienie to znów można pojechać trochę po za trasę w puch i po między małymi choinkami poskakać w puchu. Jest nawet kilka takich większych pagórków co urozmaica trasę.

Takich miejsc jest jeszcze kilka tylko że trochę mniejszych więc nie będę opisywał. Ze 2, 3 można znaleźć chociaż są znacznie krótsze od tych co wcześniej wymieniłem.
Myślę że to co najbardziej wyróżnia Czarną Górę to właśnie ta dzicz tras. Dlatego jeśli chcesz miło wspominać "Czarną Górę" poczekaj aż napada tak z 1m śniegu, zabierz najgorszą deskę jaką masz i jedź tam gdzie urywają się ślady.

Aaa, i jeszcze noclegi... Max to 30 zł za noc. Co prawda nie pod samym ośrodkiem... ale Lądek Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Idzików, Pławnica...

Użytkownik Dentka edytował ten post 08 December 2010 - 00:22


#53 Olifka

Olifka

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 08 December 2010 - 21:42

Ja z kumplem na bank będziemy ogarniać FR z góry, ale nie wiem konkretnie o której.

W ogóle to nie wiem jak będzie z moja kondycja, bo przeciąłem sobie kolano na 3-4mm glebokosci, więc nie wiem czy ogarnę cokolwiek.


Zabawa za***ista tylko uważaj pod krzesełkami bo moja koleżanka zaliczyła tam kąpiel w strumyku :D

Mam nadzieję ze do 14-go stycznia to wyprostują :), co do Zieleńca będziemy mieli 1h :)



W pełni się z tobą zgadzam, cały ślizg tam sobie porysowałam, plus uszkodzilam krawędź blatu ale to częściowo z mojej winy bo nie zauważyłam dość dużego kamienia, których było pełno na stoku. Spodziewałam się lepszych warunków no i trasy A i B były zamknięte. :(

#54 zszywka

zszywka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 December 2010 - 12:52

Sprawa wygląda następująco... 18 z kumpelą i siostra bawimy we Wrocławiu, 19 plaujemy wypad na stok. Cały czas myślałam o Zieleńcu, ale tak czytając forum i Czarna Górę zaczełam brać pod uwagę ;) I tu moje pytania/uwagi:
a) co lepiej Zieleniec czy Czarna Góra, uwzględniając trasę samochodem z Wrocławia
B) kumpela w sumie początkująca, a wiadomo zabic Jej nie checemy :lol: , więc żeby wszystkich zadowolić o średniej trudności stok by się przydał
c) wracamy juz nie do Wrocławia tylko Kędzierzyn - Koźle
Wszelkie uwagi mile widzane
Chętni na wypad lub impreze we Wrocławiu też mile widziani ;) :D

Użytkownik zszywka85 edytował ten post 09 December 2010 - 12:54


#55 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 09 December 2010 - 16:15

Sprawa wygląda następująco... 18 z kumpelą i siostra bawimy we Wrocławiu, 19 plaujemy wypad na stok. Cały czas myślałam o Zieleńcu, ale tak czytając forum i Czarna Górę zaczełam brać pod uwagę ;) I tu moje pytania/uwagi:
a) co lepiej Zieleniec czy Czarna Góra, uwzględniając trasę samochodem z Wrocławia
B) kumpela w sumie początkująca, a wiadomo zabic Jej nie checemy :lol: , więc żeby wszystkich zadowolić o średniej trudności stok by się przydał
c) wracamy juz nie do Wrocławia tylko Kędzierzyn - Koźle
Wszelkie uwagi mile widzane
Chętni na wypad lub impreze we Wrocławiu też mile widziani ;) :D


jeżeli są warunki, to zdecydowanie polecam czarną górę. trasy i dla początkujących i bardziej zaawansowanych. odległość z Wrocławia praktycznie taka sama jak do Zieleńca. będę 17-18 z ekipą, więc damy znać jak warunki. 19-go w kinach premiery z okazji narodowego dnia snowboardu, więc wracamy do Wrocławia.

pzdr!
;)

#56 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2010 - 00:02

Jest szansa, że będę 19 grudnia w Czarnej Górze lub w Zieleńcu. Jak by ktoś był to nie da mi info na kom. w niedziele 19.12 z rana. Jeśli będę to tylko z twardą dechą.

Użytkownik opt1c5 edytował ten post 19 December 2010 - 21:39

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#57 zszywka

zszywka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 December 2010 - 18:34

jeżeli są warunki, to zdecydowanie polecam czarną górę. trasy i dla początkujących i bardziej zaawansowanych. odległość z Wrocławia praktycznie taka sama jak do Zieleńca. będę 17-18 z ekipą, więc damy znać jak warunki. 19-go w kinach premiery z okazji narodowego dnia snowboardu, więc wracamy do Wrocławia.

pzdr!
;)



Czekamy w takim razie na wieści
pozdrawiam ;)

Jest szansa, że będę 19 grudnia w Czarnej Górze lub w Zieleńcu. Jak by ktoś był to nie da mi info na kom. w niedziele 19.12 z rana. Jeśli będę to tylko z twardą dechą.
Tel. 88 621 99 28


Dzięki jak coś to się odezwiemy.

#58 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 December 2010 - 00:06

Jest ktoś chętny żeby podrzucić nas ( mnie + kumpla) z Bystrzycy Kłodzkiej do Siennej ? 27.12 koło godziny 9.00 z dworca pkp. Oczywiście odpłatnie !

#59 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 13:01

Będę z Vanessą od 30go do 2go na Czarnej Górze, ktoś będzie w tych dniach ? :)
Koko Jambo i do przodu! Bo świat jest piękny, a życie nie trwa wiecznie!

#60 pedro

pedro

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2010 - 15:08

Będę z Vanessą od 30go do 2go na Czarnej Górze, ktoś będzie w tych dniach ? :)



Jak będzie transport to ja będę w tym terminie ze znajomymi.