Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Deski Do Fs (Głównie Flattricki) + Wiązania


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 16:05

Nie wiem jak jest w rzeczywistości ponieważ nie jeździłem na modelach GNU. Nie wiem ile w tym prawdy, ale troszkę mnie opinie odstraszają. Na nowo zakupionej desce mam zamiar pojeździć kilka sezonów. Więc chciałbym, aby swoje właściwości utrzymała jak najdłużej ;) Dla przykładu na katowanej aktualnie salomon era nie widzę dużej różnicy w jeździe mimo upływu 5 lat. - co prawda inne przeznaczenie deski od poszukiwanej aktualnie przeze mnie ;) Dave bądź Praxx jeździcie na GNU ?

nie, nie hulam na deskach ze stajni marvin'a (ale są u mnie na celowniku...), dlatego ich nie opiniuję <_< ale nie powielam też nieuzasadnionych stereotypów... znam za to parę osób, dla których lib (jakoś było łatwiej niż o gnu) to brand #1... od lat...
a jeśli ważne są dla ciebie anonimowe opinie, to ja wybieram opinie sąsiada w sprawie gnu, liba i forum'a; siwego z motylem w sprawie signala; morgana w sprawie volkera*; marpyca w sprawie ravena...
dla katujących długoterminowo, burtek ma bodajże dożywotnią gwarancję pop'a - czyli na 100 (słownie sto) dni na stoku O0
that's all, that's it... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#22 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2011 - 17:34

No to do tej listy dorzucilbym Endeavor RC, Color, Stepchild Latchkey i Stepchild Powder Sucks, a jesli liczy sie budżet to Adapt Icon

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#23 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 November 2011 - 18:22

Coraz więcej desek i wybór staje się trudniejszy. Muszę pozbierać konkretne informację i wybrać 3 konkretne modele i wtedy pytać o radę ;) Jeśli udałoby mi się wyszukać model zeszłoroczny to wybór na pewno padłby na PR + wiązania flux RK30. Co sądzicie o desce Technine Re-Enforcer (RUDE BWOY) ? Czym różni się od modelu Technine Enfoncer ? Czytałem recenzje Aro. Wszystko OK tylko poleca ją raczej początkującym.

#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2011 - 18:37

Każda deska traci swoje właściwości po jakimś czasie i nie da się tego uniknąć...obojętne czy będzie to deska GNU, czy Signala, czy Burtona itd...Problem polega w tym jak używamy deski i czy używamy deskę ze swoim przeznaczeniem...duże znaczenia ma także dobrze dobrana długość deski do wagi...można by było napisać książkę o czynnikach wpływających na właściwości desek lub ich utraty...

Osoba, która śmiga w sezonie tylko około 20dni ...deska takiej osobie starczy nawet na 5 sezonów...osobie która śmiga około 100 dni może starczyć tylko na 2 sezony...kolejna rzecz to do czego używamy deski...najbardziej podatne deski na niszczenie i które tracą swoje szybciej właściwości to deski do streetu i butterringu...po prostu są najbardziej narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne...Są nawet osoby co potrafią w ciągu sezonu złamać kilka desek ale to nie oznacza, że te deski są słabe i do kitu... Tak więc wszytko zależy tylko od naszych preferencji...naszej jazdy...ile czasu poświęcamy na jazdę itd.

Czytałem kiedyś opinie deski ( nie pamiętam jakiej) , koleś zajebał w skałę gdzieś po za trasą i był wielce zdziwiony, że deska mu się popsuła i stwierdził, że decha do kitu...

pzdr...

#25 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 21:07

w żadnym wypadku nikomu nie narzucam nikomu desek Gnu. Ale juz dajmy spokoj z tym traceniem flexu, bo to smieszne sie robi... Zaraz zaczne wrzucac zdjecia mojej deski, jak dlugo na niej jedze, jakie triki i ile razy przyjela mocny strzal przy jakims niedolocie :rolleyes:

#26 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 21:25

w żadnym wypadku nikomu nie narzucam nikomu desek Gnu. Ale juz dajmy spokoj z tym traceniem flexu, bo to smieszne sie robi... Zaraz zaczne wrzucac zdjecia mojej deski, jak dlugo na niej jedze, jakie triki i ile razy przyjela mocny strzal przy jakims niedolocie :rolleyes:


A ja tam polecam dechy LibTecha, Gnu też chociaż jeździłem tylko na jednej od nich właśnie Street Series, więcej na Libach i są to jedne z najlepszych desek na jakich jeździłem i albo przez zazdrość albo dla konkurencji był zrobiony pewnien zamęt wokół nich, czego efekty widać po dziś dzień.
Wiadomo nic nie trwa wiecznie ale jak chcesz SBK sie o tym przekonać, co jest za***iście wytrzymałe i jak wygląda sprawa na prawde z tymi blatami i jeżeli tylko fundusze Cie nie ograniczają to inwestuj człowieku w ten sprzet, bo to najwyższa półka - wyższej już nie ma.
Moim zdaniem troche jest bezsensu pchać sie w drogi tak fajny sprzęt żeby go np. zakatować na railach ale z drugiej strony nie po to kupuje sie drogie deski żeby nam podpierały ściany, wiec jak dla mnie najlepiej z każdej deski w każdych warunkach nie ważne co robimy wyciskać jak najwięcej sie da
A jeszcze co bym Ci polecił kolego to dobrych desek jest masa wiec pewnie masz chaos w głowie teraz, może lepiej wybrać jakiś konkretny brand z niego coś pod siebie co Ci tam najbardziej odpowiada, co bedzie dostępne itd. tak będziesz miał łatwiej tak mi sie wydaje

Marek dawaj te foty bo to już powoli zaczyna mnie irytować

Pozdrówy jou
JOIN The Ride

#27 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 November 2011 - 14:43

Dzięki za kolejne odpowiedzi ;) Ponawiam pytanie:
Co sądzicie o desce Technine Re-Enforcer (RUDE BWOY) ? Czym różni się od modelu Technine Enfoncer ? Pozdro!

#28 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2011 - 15:55

Dzięki za kolejne odpowiedzi ;) Ponawiam pytanie:
Co sądzicie o desce Technine Re-Enforcer (RUDE BWOY) ? Czym różni się od modelu Technine Enfoncer ? Pozdro!

Enforcer to starszy model. Re-enforcer o ktorym piszesz to limitowana edycja Holiday 2010/11 z pewnego źródła.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#29 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 November 2011 - 19:55

Posiada może ktoś link testu desek do flat tricków ? Może być test opisowy bądź filmik z testu. Pozdrawiam!

#30 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2011 - 20:19

Posiada może ktoś link testu desek do flat tricków ? Może być test opisowy bądź filmik z testu. Pozdrawiam!


Takiego owego to chyba nie ma, ale wpisz sobie w youtubie Master Of Ground jeżeli jarasz sie flatrikami - goście wymiatają Dołączona grafika
JOIN The Ride

#31 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2011 - 20:34

Posiada może ktoś link testu desek do flat tricków ? Może być test opisowy bądź filmik z testu. Pozdrawiam!

a to powstała nowa kategoria desek fs..? <_<
a tak na poważnie: w temacie przewija się parę za**istych desek, na których, ktoś kto ogarnia temat będzie smarował, aż miło... nie bardzo qmam o co dalej biega... chyba, że szukasz desiwa, która sama kręci triki... :bag:

Użytkownik praxx edytował ten post 16 November 2011 - 20:35

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2011 - 20:44

Zobacz sobie jeszcze deseczke nitro haze...świetna deseczka, bardzo miękka i za***iście lekka...idealna do butteringu :) w dodatku w camberze...

co do tych opisów i filmików pod kątem butteringu...nie wiem w ogóle czy coś w tym stylu znajdziesz...szczególnie w polszy :) znam tylko dwie osoby, u nas które smarują za***iście buttering...jedna robi to na deskach Rome a druga na damskim signalu vita park series :)

#33 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 November 2011 - 22:19

Takiego owego to chyba nie ma, ale wpisz sobie w youtubie Master Of Ground jeżeli jarasz sie flatrikami - goście wymiatają Dołączona grafika

Widziałem filmiki z japońcami. Szukam testów modeli fs konkretnie pod kątem flat tricków.

a to powstała nowa kategoria desek fs..? <_<
a tak na poważnie: w temacie przewija się parę za**istych desek, na których, ktoś kto ogarnia temat będzie smarował, aż miło... nie bardzo qmam o co dalej biega... chyba, że szukasz desiwa, która sama kręci triki... :bag:

Praxx nie poszukuję nowej konkurencji snowboardowej tylko jak napisałem w poście testu desek fs konkretnie pod kątem flat tricków. (Racja post wygląda tak jakbym szukał testu desek flattrickowych) ;)
Szukam deski, którą do tego się najlepiej nadaje i przygarnę najchętniej nową deskę z poprzedniego sezonu

Aro wolałbym deskę w konstrukcji innej od tradycyjnego cambera. Zainteresowała mnie Capita Horrorscope FK model 2010/11, ale chyba jej już nie dostanę w PL długości 151.

Użytkownik SBK edytował ten post 16 November 2011 - 22:27


#34 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2011 - 23:48

na każdej z desek które wymieniłes będziesz mógł katować flat tricki, wszystko zależy od twojego skila.
Nie wiem czy w którejś z części master of ground japońce nie kręcą się na twardszych (niż większość desek do fs) signalach

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#35 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 November 2011 - 00:06

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to japońce często biorą deski nieco twardsze, ale za krótkie. Sam też jestem zwolennikiem krótkich desek do FS. Jak bym mógł to wymienił bym jedną z moich desek na znacznie krótsza.

Jeśli chodzi o wybór deski, to jak już cześć osób pisała, deski między którymi wybierasz są dobre do flattricków. Nie ma deski super idealnej pod każdy trick. Niektóre wymagają większego popa, a do innych tricków im bardziej miękka deska tym lepiej. Na miękkiej desce czasami zamiast 180 może wyjść roll, na takiej z dobrym popem odwrotnie.

@Aro osób dobrze smarujących w Polsce jest nieco więcej. Chyba, że chodziło Ci o takie które znasz osobiście.

Użytkownik opt1c5 edytował ten post 17 November 2011 - 20:02

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#36 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2011 - 10:42

U japonców głównie Park Series przykukałem. Flaty wymagają pewnych kompromisów. Do klasycznego smarowania i pressów wypada mieć miękki blat i wg mnie z rockerem (ew.flat) jeśli jednak dokładamy do tego obroty z wyjsciem z ollie albo nollie to przydałoby się coś twardszego (sprężystego) i moim zdaniem w camberze (ew flat). Gdybym zaczynał to brałbym pierwszą opcję, a gdybym opanował temat pressów, rolli i klasycznego smarowania to chcąc podnieść poprzeczkę wypadało by przerzucić się na drugą opcję.
Wiadomo że wszystko można ogarnąć jednym desiwem, ale rozdzieliłem troszkę temat ze względu na przydatność pewnych parametrów desek pod kątem konkretnych działań na stoku.

#37 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 17 November 2011 - 18:29

Dzięki za kolejne odpowiedzi ;) Co sądzicie o deskach Capita oraz konkretnie o modelu Capita Ultrafear FK ? Z tego co czytałem jest to ulepszony model horrorscope. Jeździł ktoś na Ultrafear ?

#38 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2011 - 14:07

Dzięki za kolejne odpowiedzi ;) Co sądzicie o deskach Capita oraz konkretnie o modelu Capita Ultrafear FK ? Z tego co czytałem jest to ulepszony model horrorscope. Jeździł ktoś na Ultrafear ?



Ziom
O tej desce akurat nie wiem nic. Ja jeździłem z Capity tylko na Black Death dłużej i na 2 tych, co tam wyżej o nich pisałem. Death osobiście nie polecam z sezonu 2010 za to fristajlowe Capity są spoko, nie jeździłem na tyle żeby Ci powiedzieć o wytrzymałości i innych bzdetach, do których trzeba troche wiecej czasu żeby je obczaić, ale wiem po znajomkach jakie mają uśmiechnięte japy śmigając na nich, wiec deski jaknajbardziej przyjemne w jeździe. Większośc to cambery, do flatów raczej rocker by sie przydał z jakimś lepszym popem najlepiej, ewentualnie C2
PR niby najlepszy, ale gdzie tam jest ten pop ? chyba że między wiązaniami to ok Dołączona grafika

Japońce z tego co tam widziałem śmigają na Libach Gnu Capitach i Voelklach


JOIN The Ride

#39 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 18 November 2011 - 17:09

Wybór najprawdopodobniej padnie między lib tech box scratcher z tego sezonu a capitą ultrafear z minionego sezonu, która deska nadaje się lepiej do flat tricków ? Typowo jibowa deska, którą jest box scrachter będzie odpowiednia ? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi ;)

#40 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 November 2011 - 15:08

Box scratcher ma wiele wartości dodanych, nie jest super mięki jak na deskę jibową,. Tak tylko dodaję,jeśli chcesz maksymalnie kapicowatą deskę. Tutaj z Mervina najbardziej mięka deska to Gnu Street Series.