Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Deski Do Fs (Głównie Flattricki) + Wiązania


40 odpowiedzi w tym temacie

#1 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 13 November 2011 - 21:34

Witam,
Poszukuję deski do FS. Będzie pełniła rolę drugiej deski, która będzie miała za zadanie służyć do flattricków. Przeczytałem sporo tematów i opinii na forum, lecz nie mogę zdecydować się na konkretny model. Proszę o pomoc w wyborze deski + odpowiednich wiązań. Ciekawi mnie konstrukcja typu rocker. Fajnie jeżeli udałoby mi się wyrwać deskę oraz wiązania z wcześniejszego sezonu. Deska dla poziomu średnio zaawansowany-zaawansowany. Mój wzrost 172 a waga 68. Drodzy bracia i siostry pomóżcie :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Im więcej opinii tym lepiej. Śnieg z Wami ;)

#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2011 - 21:50

Jak masz większy budżet to z mojej strony Gnu Street Series lub Lib Tech Box Scratcher. A na mniejszym budzecie DC PBJ lub DC Focus. A poza tym to dużo jest dobrych opini o Signal Park Rocker (mam nadzieję,że nie przekręcilem nazwy). Długość ja bym wziął w okolicach 152...

#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2011 - 21:52

jeśli chodzi o flatricki, czyli buttering...to zdecydowanie polecam...Park Rockera, i trochę z mniejszym rockerem Light Rockera...Niestety Light rockera nie dostaniesz z poprzedniego sezonu ponieważ to nowa seria desek Signala, która dopiero w tym sezonie zobaczy światło dzienne...

jeżeli chodzi o długości desek...w rockerze szukaj 152-154cm w zależności od typu rockera...jeśli w camberze szukaj 149-152 cm...ale jeżeli to ma być druga "dodatkowa deska i tylko wyłącznie do butteringu to możesz jeszcze jakieś z 2cm skrócić od tych długości co podałem wyżej..

#4 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 14 November 2011 - 10:33

Jeśli chodzi o GNU, LIBa oraz PR nie mogę znaleźć nic z poprzedniego sezonu. PR z tego co czytałem na forum to nie mają już w dystrybucji Siwy z Motylem oraz w sklepach internetowych. Będę musiał pochodzić po sklepach stacjonarnych może gdzieś się zachował. W ostateczności zdecyduje się na zakup deski z tej kolekcji, ale wolałbym kupić deskę o podobnych parametrach z ubiegłego sezonu ;) Deska będzie wykorzystywana tylko do flatów ewentualnie boxy ale w dużo mniejszym stopniu, dlatego znaczny nacisk na flaty. Dzięki chłopaki za opinie i czekam na więcej wypowiedzi. Aro z tego czo czytałem to Ty jeździłeś na PR. Jaki był powód sprzedania ? Zmieniłeś na lepszą dechę czy inny styl jazdy ?

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 11:29

Nie wiem gdzie wyczytałeś, źe chłopaki ze snow4life już nie mają dystrybucji...oczywiście mogą już nie mieć na stanie ale na nowy sezon napewno mają lub dopiero będą mieli...jeśli chodzi o mnie ja nigdy nie sprzedałem swojej deski i nie wiem skąd Ty takie info masz...u mnie nadal PR to deska nr 1...jeźdźę na niej wszędzie i po wszystkim :)

#6 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 13:03

Sam jestem ciekaw skąd takie info :D Zresztą wystarczy sprawdzić na stronie Signala :rolleyes:

#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 13:08

chyba chodziło że nie macie desek z poprzedniego sezonu ?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 14 November 2011 - 13:12

i ja tak zrozumiałem:):)
PR z poprzedniego sezonu nowy jest w Polsce niedostępny,chyba że ktoś sobie sciągnął z USA pojedynczą sztukę...
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#9 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 14 November 2011 - 18:37

Nie wiem gdzie wyczytałeś, źe chłopaki ze snow4life już nie mają dystrybucji...oczywiście mogą już nie mieć na stanie ale na nowy sezon napewno mają lub dopiero będą mieli...jeśli chodzi o mnie ja nigdy nie sprzedałem swojej deski i nie wiem skąd Ty takie info masz...u mnie nadal PR to deska nr 1...jeźdźę na niej wszędzie i po wszystkim :)


Sam jestem ciekaw skąd takie info :D Zresztą wystarczy sprawdzić na stronie Signala :rolleyes:


Chodzi o PR z poprzedniego sezonu ;) Informacje o braku zresztą Motyl sam na forum zamieściłeś:

NIE MA ZESZŁOROCZNYCH ( i starszych) i u nas i u producenta !!! W sklepach w US też bardzo licho z tematem.


Aro musiałem coś pomylić ;) wydawało mi się, że gdzieś czytałem o Twojej jeździe na innej desce ;) Może z jakąś testową pomyliłem. Jaką deskę poza PR polecicie, którą mogę jeszcze dostać w sklepach internetowych z poprzedniego sezonu ? Pozdrawiam

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 19:27

no to się wszystko wyjaśniło :D ...trudno będzie Ci odpowiedzieć na to pytanie...ze względu, że żaden z nas nie prowadzi jakiejś tam bazy na temat....kto gdzie co ma...;)

najlepiej poszukaj jakiś desek i wrzuć linki, czy info.... w temat i się zobaczy :) ...szukaj po prostu jakiejś bardzo miękkiej deski i najlepiej w rockerze...Poszukaj np. jeszcze Rome Artifact...Rome garage rocker, czy postermania

#11 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 14 November 2011 - 19:59

OK więc przesyłam nazwy desek na które zwróciłem ostatnio uwagę ;) Troszkę tego jest. Nie wszystkie dostępne są w rockerze oraz z poprzedniego sezonu. Oto lista:
SIGNAL park rocker
rome postermania
raven jibmaster
palmer pulse
Technine Enforcer
capita stairmaster extreme
TECHNINE X NOMIS
Academy Rythm Rocker
rome artifact 1985
Które warte są zainteresowania ;) ?

#12 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 21:11

OK więc przesyłam nazwy desek na które zwróciłem ostatnio uwagę ;) Troszkę tego jest. Nie wszystkie dostępne są w rockerze oraz z poprzedniego sezonu. Oto lista:
SIGNAL park rocker
rome postermania
raven jibmaster
palmer pulse
Technine Enforcer
capita stairmaster extreme
TECHNINE X NOMIS
Academy Rythm Rocker
rome artifact 1985
Które warte są zainteresowania ;) ?


Odczucia przy park rockerze i technine enforcer (bo na tych dwóch miałem okazje jeździć) są takie że PR jest lżejszy od technine, ma też chyba mniejszy flex a jeśli go nie ma to jego rocker sprawia że dużo łatwiej się wygina.
Każdy lubi co innego ja postawiłem na Technine i po pierwszych dniach na stoku jestem zadowolony :)
możesz sobie popatrzeć testy flexu na YT bo jest tego sporo, mój filmik z enforcerem bo żadnego wczesniej nie znalazłem


ps. na emeraldstore.pl jest technine w dobrej cenie :)

Użytkownik kortas edytował ten post 14 November 2011 - 21:12

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#13 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2011 - 22:19

mój znajomek jeździ na tej capicie extreme co tam wymieniłeś i sie mega zajarał ta deską, sam nie jeździłem na niej ale z tego co tam macałem to taka bardziej sztywna parkówa, w konstrukcji camber jeżeli Ci to oczywiście nie przeszkadza - z capity Outdoor Living i Indoor Survival jeszcze godne uwagi - na priv Ci coś przesłałem
Pozdro


JOIN The Ride

#14 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 14 November 2011 - 23:49

Jeśli chodzi o capity to fajne desiwa tylko minusem jest dla mnie camber i spory flex jak na flattricki (którego nie zauważyłem wcześniej). Wolałbym, aby deska była w rockerze ;) TECHNINE Enforcer czym się rożni od TECHNINE Re-Enforcer ?

ps. na emeraldstore.pl jest technine w dobrej cenie :)

Też rzuciło mi się to w oczy ;) Posiadam zdjęcia dostępnej tam również deski testowej TECHNINE Re-Enforcer z emeraldstore jeśli będzie ktoś zainteresowany mogę przesłać.

Użytkownik SBK edytował ten post 15 November 2011 - 00:38


#15 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 03:46

poczytaj o tej , kawal maszyny

Użytkownik Dave edytował ten post 15 November 2011 - 03:46


#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 09:39

poczytaj o tej , kawal maszyny

No tą deskę to ja polecam z całego serca.

#17 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 November 2011 - 11:15

Czytałem o deskach GNU. Wynika z tego, że jeździ się na nich bardzo dobrze ze względu na ich właściwości, lecz niestety w miarę szybko one przemijają, Szukam deski na kilka sezonów i wytrzymałość biorę pod uwagę. Jeśli chodzi o niszczenie desek to sporo na pewno zależy od ridera , ale coś prawdy musi być o utracie giętkości. Brałem pod uwagę gnu street series po filmiku, który dostałem od Majoneza "king of jib 11", ale odstraszają mnie przemijające zalety deski.

#18 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 11:49

Czytałem o deskach GNU. Wynika z tego, że jeździ się na nich bardzo dobrze ze względu na ich właściwości, lecz niestety w miarę szybko one przemijają, Szukam deski na kilka sezonów i wytrzymałość biorę pod uwagę. Jeśli chodzi o niszczenie desek to sporo na pewno zależy od ridera , ale coś prawdy musi być o utracie giętkości. Brałem pod uwagę gnu street series po filmiku, który dostałem od Majoneza "king of jib 11", ale odstraszają mnie przemijające zalety deski.

taaaa... coś w tym jest na pewno... na pewno jest w tym cała masa głupot powtarzanych na internetowych forach, przez internetowych "pro'sów"... :twisted:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#19 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 13:18

moim zdaniem "przemijające zalety deski" GNU nie sa wieksze od innych desek, nie ma niezniszczalnych snowboardow, ale naprawde myslisz ze po sezonie taka deska bedzie do niczego i bedzie inaczej sie zachowywac?? Nie chce mi sie w to wierzyc. Osobiscie nie slyszalem zlej opini o gnu. Jak sam nie sprobujesz to pewnie prawdy sie nie dowiesz.

Użytkownik Dave edytował ten post 15 November 2011 - 13:20


#20 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 November 2011 - 15:31

Nie wiem jak jest w rzeczywistości ponieważ nie jeździłem na modelach GNU. Nie wiem ile w tym prawdy, ale troszkę mnie opinie odstraszają. Na nowo zakupionej desce mam zamiar pojeździć kilka sezonów. Więc chciałbym, aby swoje właściwości utrzymała jak najdłużej ;) Dla przykładu na katowanej aktualnie salomon era nie widzę dużej różnicy w jeździe mimo upływu 5 lat. - co prawda inne przeznaczenie deski od poszukiwanej aktualnie przeze mnie ;) Dave bądź Praxx jeździcie na GNU ?

Użytkownik SBK edytował ten post 15 November 2011 - 15:33