Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Bungee Lina


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 November 2011 - 14:28

Ja dzwoniłem do Texmaru ale oni nie robią teraz takich lin. Gość mówił, że jak będą skręcać za jakiś czas to żeby się kontaktować to może mi zrobić krótszą linę niż 100m ale wtedy będzie drożej niż 5 zł za m bo on musi wtedy stać przy maszynie i kontrolować długość. To on udzielił mi też informacji na temat siły naciągu lin i jak to się zmienia wraz z procentem rozciągnięcia. Ogólnie facet jest producentem i pewnie czeka na sezon wiosenno-letni z rozpoczęciem produkcji więc jak na razie nie ma sensu do niego dzwonić.
Poszukaj w Google wpisując:" lina do eurobungee" na pewno się coś znajdzie.
Z tym, że nie ma pewności czy taka lina zastąpi tą oryginalną.



Ok będę szukał, ale przecież zawsze można kupić najkrótszą jaką się da i samemu jakoś to przerobić. ok będę pamiętał eurobungee

#22 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2011 - 19:35

Kurcze, nikt tak na prawdę tego nie ma lub nie ma chęci w pomocy, jak na razie na chyba 6 zapytań dostałem 2 odpowiedzi typu:

Witam

Niestety sprzedajemy jedynie komplety o długości 2,30 w cenie 310 zł netto lub całe szpule 100m w cenie 7 zł / 1 m netto

Z poważaniem
Bartosz Buz.....


Zna ktoś może jeszcze kogoś kto może coś takiego wyprodukować?

Użytkownik orzech edytował ten post 14 November 2011 - 19:35


#23 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 November 2011 - 23:22

Kurcze, nikt tak na prawdę tego nie ma lub nie ma chęci w pomocy, jak na razie na chyba 6 zapytań dostałem 2 odpowiedzi typu:


Zna ktoś może jeszcze kogoś kto może coś takiego wyprodukować?


Kup 100m, przetestuj i potem sprzedawaj na allegro krótsze kawałki z zyskiem :)

#24 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2011 - 21:21

Kup 100m, przetestuj i potem sprzedawaj na allegro krótsze kawałki z zyskiem :)



Jeszcze trzeba mieć pieniądze, a ja więcej niż 250 nie mogę przeznaczyć.

#25 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 November 2011 - 23:40

Jeszcze trzeba mieć pieniądze, a ja więcej niż 250 nie mogę przeznaczyć.


Słyszałem jeszcze o patencie, że można zrobić taka line z paru, może parunastu gumowych dętek rowerowych. Nie mam pojęcia czy to działa i jaką daje energię, ale jak Ci się nudzi to możesz pozbierać dętki po kumplach i przetestować. :D Szczerze wątpię, że będziesz miał jakiś mega ogień. :D Spróbować możesz :P

#26 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2011 - 00:59

Lateks ogólnie jest drogi, a podobno ostatnio jeszcze podrożał o ok. 80%, więc nie ma się co dziwić że ceny są kosmiczne. Guma z dętek słabo się nada pewnie bo jest mniej rozciągliwa ale w ramach zabijania nudy przed sezonem zawsze można spróbować :P

#27 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2011 - 18:05

Chyba zostaje budowanie za każdym razem coś na czym mogę stanąć i da mi za grosz prędkości.

#28 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2011 - 21:23

Obczaj tą konstrukcję, której używali w filmie Folklor.

#29 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 November 2011 - 23:03

Jak będziesz miał jakąś naciągarkę, która pozwoli ci napiąć taką line z dętek do granic wytrzymałości to myślę, że wystrzeli cię w kosmos albo dalej :D

#30 lbialy

lbialy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 17 November 2011 - 10:49

Słuchajcie a ktoś w Was próbował zwykłe gumy w oplocie poliestrowym? Mam na myśli coś takiego http://www.splot.pl/stara/pesg.html
grubość dziesiątka ma wytrzymałość zrywającą 100dan, to jest około 100kg. Pracuję w sklepie żeglarskim i akurat mam taką na stanie, zdaje się być dość solidna, a jak jedna lina by nie dała rady to można ją złożyć przecież na 2. Szkoda mi tylko ryzykować chociażby 60zł jakby miała się okazać bezużyteczna, a jak już ją utnę to będę musiał wziąć.. ;]

#31 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2011 - 12:25

Tu bardziej chodzi o oddawanie energii i rozciągliwość niż o wytrzymałość na zrywanie, nikt nie będzie się przecież na tym wieszał :P Ale rdzeń jest z lateksu więc można by popróbować z tym że oplot będzie pewnie trochę przeszkadzał w tym wypadku.

#32 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2011 - 16:33

Tu bardziej chodzi o oddawanie energii i rozciągliwość niż o wytrzymałość na zrywanie, nikt nie będzie się przecież na tym wieszał :P Ale rdzeń jest z lateksu więc można by popróbować z tym że oplot będzie pewnie trochę przeszkadzał w tym wypadku.


To czekam na jakąś relacje :D

#33 Faraaa

Faraaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 November 2011 - 15:21

Co myślicie o takim czymś http://allegro.pl/li...1923604513.html ? Będzie to dobre czy za słabe? I czy da mi to prędkość.

#34 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2011 - 19:22

Co myślicie o takim czymś http://allegro.pl/li...1923604513.html ? Będzie to dobre czy za słabe? I czy da mi to prędkość.


Napisałem właśnie do tego sprzedawcy, zobaczymy co odpowie, może niech też inni się wypowiedzą.

#35 Faraaa

Faraaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 November 2011 - 18:36

Trzeba szukać i kombinować, jeżeli każdy by zaczął coś robić to wspólnymi siłami znaleźli byśmy rozwiązanie problemu streetowców ;D

#36 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2011 - 20:20

Obczajcie konstrukcję z tego filmu

#37 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2011 - 22:45

Sprzedawca odpisał mi tak w emailu:

Myślę że zda to egzamin. Na paru zdjęciach widziałem jak naciąga to pare osób,i podaje jeżdżącemu .Osobiście wykorzystywałem to konkursach gdzie zapinano za pas człowieka a ten po naciągnięciu kolejnej partii liny zbierał nagrody .Niestety pod koniec trzeba było już go asekurować bo gdy tylko stracił kontakt z ziemią to strzelał jak z procy.Należało by wziąć kilka odcinków i spinać je żeby sprawdzić do jakiej masy ciała zda egzamin .lina min 12-14 mm


Co o tym sądzicie?
Przypominam, że to chodzi o to:
http://allegro.pl/li...1923604513.html
Zapytałem się, czy może po prostu nie kupić 3x 15m i połączyć ze sobą, żeby wytrzymywało, zobaczymy co odpisze bo zaraz sezonik się zaczyna, a wyszłoby do 100zł.

#38 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2011 - 23:47

Sprzedawca odpisał mi tak w emailu:


Co o tym sądzicie?
Przypominam, że to chodzi o to:
http://allegro.pl/li...1923604513.html
Zapytałem się, czy może po prostu nie kupić 3x 15m i połączyć ze sobą, żeby wytrzymywało, zobaczymy co odpisze bo zaraz sezonik się zaczyna, a wyszłoby do 100zł.


orzech ciekawy pomysł i jesli sprzedawca potwierdza ze da sie to zrobic to moze warto spróbować ... ale ja myslalem bardziej o 4-5 linach na odcinku 6-8 m ... bo ta długość wydaje sie bardziej praktyczna ale nie mam pojecia czy to zda egzamin

#39 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2011 - 00:12

orzech ciekawy pomysł i jesli sprzedawca potwierdza ze da sie to zrobic to moze warto spróbować ... ale ja myslalem bardziej o 4-5 linach na odcinku 6-8 m ... bo ta długość wydaje sie bardziej praktyczna ale nie mam pojecia czy to zda egzamin


No właśnie nie wiem co z tą długością, ale jeśli chodzi o ilość tych lin to nawet te samoróbki jak widziałem to miały max 3, a długość nie jest aż tak ważna można sobie ręką skracać, a na sam koniec nie wiem jaki uchwyt dać itd. Zobaczymy co ten Pan odpisze, chyba się skuszę bo mam wielką chęć się trochę poobijać i poskakać :)

#40 Faraaa

Faraaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 November 2011 - 07:11

Tam pisze że rozciągliwość 70% i obawiam się że może dać mało mocy