Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Bungee Lina


47 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2011 - 17:54

Witam, jako iż sezon zbliża się wielkimi krokami i chcę zacząć uprawiać FS, a nie ma gdzie się rozpędzić poszukuję liny bungee, która da mi napęd i będę mógł wybić się ze skoczni. Wiecie gdzie można tanio kupić taką linę? Wiem , że istnieje takie coś jak Bunshee Bungee ale kosztuje od 600-800 zł, ja poszukuję czegoś co kosztuje maxymalnie 200 a najlepiej by było jakby to było mniej.

#2 Johnny_

Johnny_

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 October 2011 - 20:00

Witam, jako iż sezon zbliża się wielkimi krokami i chcę zacząć uprawiać FS, a nie ma gdzie się rozpędzić poszukuję liny bungee, która da mi napęd i będę mógł wybić się ze skoczni. Wiecie gdzie można tanio kupić taką linę? Wiem , że istnieje takie coś jak Bunshee Bungee ale kosztuje od 600-800 zł, ja poszukuję czegoś co kosztuje maxymalnie 200 a najlepiej by było jakby to było mniej.


ja akurat też miałem zakładać taki temat :)
Więc się na sępa przyłączę xD :P

ja znalazłem coś takiego jedynie ale nie jestem pewny tej liny
http://hase.pl/produ...BE-SPORTS-.html

Użytkownik Johnny_ edytował ten post 25 October 2011 - 20:12

Snowboard is number one! Snowboard is everywhere! Snowboard is my life!

#3 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2011 - 15:43

No ja też jedynie taką znalazłem, ale nawet za 200zł, ktoś wie czy może jest dosyć mocno rozciągliwa, by człowieka pociągnąć?

#4 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2011 - 15:51

tu raczej nie chodzi o rozciągliwość o ile o oddawanie eneergii... W pokazanej linie do holowania liczy się właśnie "tłumienie" nagłych przyspieszeń, w linie do napędzania się chodzi o coś zupełnie odwrotnego... nie wiem czy nawet jeśli znajdziecie jakąś podróbkę oryginalnych lin to czy jakościowo będzie tak samo dobra... bo podstawa takiej liny to jednak wydajność... zależy jeszcze co chcecie robić, pomyślałbym raczej o zbudowaniu jakiejś wyciągarki lub kumplu z quadem i liną
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#5 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2011 - 17:45

No kumpla z quadem w Olsztynie to nie mam, a wyciągarka? Jak to może wyglądać, jaka cena, czy może macie inne pomysły, może jakaś inna lina?

#6 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2011 - 18:44

No kumpla z quadem w Olsztynie to nie mam, a wyciągarka? Jak to może wyglądać, jaka cena, czy może macie inne pomysły, może jakaś inna lina?


no jeśli mówimy o wyciągarce to cena jest bardzo wysoka, ale w necie była już nie jedna relacja jak przerobić starą kosiarkę do trawy i innych rzeczy z garażu w wyciągarkę snb... z "darmowych pomysłów" polecam jeszcze kijki narciarskie i wiosłowanie na najeździe... za darmo a całkiem skuteczne :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#7 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 October 2011 - 16:29

no jeśli mówimy o wyciągarce to cena jest bardzo wysoka, ale w necie była już nie jedna relacja jak przerobić starą kosiarkę do trawy i innych rzeczy z garażu w wyciągarkę snb... z "darmowych pomysłów" polecam jeszcze kijki narciarskie i wiosłowanie na najeździe... za darmo a całkiem skuteczne :)

Jakie wiosłowanie, a coś jeszcze oprócz spalin znasz?

#8 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2011 - 15:30

Ktoś jeszcze wie skąd można jakąś linę załatwić lub coś w tym stylu?

#9 Johnny_

Johnny_

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 October 2011 - 17:34

Ktoś jeszcze wie skąd można jakąś linę załatwić lub coś w tym stylu?


coś mi się zdaję że nie dostaniemy więcej info :( Jak pytałem paru znajomych to mówią że to trochę ciężki temat żeby coś załatwić innego niż bunshee bungee ;/ a te koszty tego trochę mój budżet przynajmniej przerastają ;(
Snowboard is number one! Snowboard is everywhere! Snowboard is my life!

#10 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2011 - 19:54

No właśnie, a ja takie coś potrzebuję, kurcze jeszcze jakby w Polsce to było trochę bardziej rozwinięte. Bo na mazurach to specjalnie obok bloku górek nie mam. Obczaiłem z kolegą miejscówkę w lesie, ale w zimę zobaczymy, czy tarcie będzie małe ;)

#11 Johnny_

Johnny_

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 October 2011 - 22:11

No właśnie, a ja takie coś potrzebuję, kurcze jeszcze jakby w Polsce to było trochę bardziej rozwinięte. Bo na mazurach to specjalnie obok bloku górek nie mam. Obczaiłem z kolegą miejscówkę w lesie, ale w zimę zobaczymy, czy tarcie będzie małe ;)


No ja na mieście mam kilka miejsc obczajonych i też właśnie nie mam jak się napędzić specjalnie :/
;(
Snowboard is number one! Snowboard is everywhere! Snowboard is my life!

#12 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 November 2011 - 09:51

Ktoś jeszcze wie skąd można jakąś linę załatwić lub coś w tym stylu?


Poszukajcie stowarzyszeń i klubów wspinaczkowych, które dają również możliwość skoków na bungee.
Ponieważ liny których się uzywa do tego, wykorzystuje się w max 1/10 ich żywotności, prawdopodobnie można od nich odkupić używany sprzęt.
O cenach używek niestety pojęcia nie mam fioletowego .
There's a natural mystic blowing through the air ...

#13 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 November 2011 - 10:59

Z liną do skoków to będzie raczej ciężko. To są cholernie grube liny o gigantycznym naciągu. Muszą wytrzymuwać przeciążenia rzędu paru ton. Ręcznie byłby pewnie kłopot z naciągnięciem.
Może poszukać w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym? Tam mają gumy o różnej sile naciągu do ćwiczeń. Tylko że pewnie z kolei będzie problem z długością. No i trzeba by obliczyć potrzebny uciąg.

#14 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2011 - 01:33

Z liną do skoków to będzie raczej ciężko. To są cholernie grube liny o gigantycznym naciągu. Muszą wytrzymuwać przeciążenia rzędu paru ton. Ręcznie byłby pewnie kłopot z naciągnięciem.
Może poszukać w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym? Tam mają gumy o różnej sile naciągu do ćwiczeń. Tylko że pewnie z kolei będzie problem z długością. No i trzeba by obliczyć potrzebny uciąg.


linę bungee - jak zresztą każdą linę - można rozplatać.
Pytanie tylko jak mocno zużyta jest taka lina.

do wyboru http://www.pega.cz/w...-pl-lana-01.htm ;)

jestem pewien że widziałem już gumowe pasy (ok. 5 x 0.5cm) ale nie mogę skojarzyć gdzie je widziałem.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#15 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2011 - 08:12

linę bungee - jak zresztą każdą linę - można rozplatać.
Pytanie tylko jak mocno zużyta jest taka lina.

do wyboru http://www.pega.cz/w...-pl-lana-01.htm ;)

jestem pewien że widziałem już gumowe pasy (ok. 5 x 0.5cm) ale nie mogę skojarzyć gdzie je widziałem.


O to te jak kupić co zrobić żeby były dobre? Ja niestety z fizyki słaby jestem, pomożecie?

#16 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2011 - 08:22

linę bungee - jak zresztą każdą linę - można rozplatać.
Pytanie tylko jak mocno zużyta jest taka lina.





Można rozplatać ale zapłacić trzeba za całość :) A to pewnie dość drogo wyjdzie. Zużycia bym się nie bał za bardzo. Liny są rzeczywiście kasowane o wiele wcześniej niż pojawia się realna możliwość pęknięcia. Zresztą, przy użyciu do napędu deski siły są nieporównywalnie mniejsze.
Takie gumy jak do ekspanderów można też kupić w sklepach alpinistycznych czasem. Cięte ze szpuli więc długość dowolna.

Co do potrzebnego uciągu, najlepiej znajdź jakiegoś kumpla, który łowi ryby i ma wagę sprężynową. Później stań na desce ( na śniegu ) złap za jeden koniec wagi a ktoś niech Cię pociągnie za drugi. Waga pokaże Ci jakiej siły potrzeba do ruszenia Cię z miejsca. Pomnóż to powiedzmy przez 2 i kup gumę o takim mniej więcej naciągu. Powinno być dobrze :) Chodzi też o to żeby naciąg nie był za duży żeby dało się to ręcznie naciągnąć.

Użytkownik retro edytował ten post 03 November 2011 - 08:16


#17 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2011 - 09:20

O to te jak kupić co zrobić żeby były dobre? Ja niestety z fizyki słaby jestem, pomożecie?


Ruszyć główką, napisać do sklepu, podesłać snowfilmik na którym się wystrzeliwują z gumy i powiedzieć że chcesz kupić gumę do tego samego ;)

Retro: ależ ja się z Tobą zgadzam. Nie znam w ogóle cen używanych lin.
Nie mam nawet pewności czy da się kupić takie na rynku wtórnym.
Kombinować jednak trzeba ;)
There's a natural mystic blowing through the air ...

#18 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2011 - 11:13

Może zobacz sobie liny do eurobungee. Może dostaniesz coś w okolicach 200 zł. Mają rozciągliwość rzędu 250- 300 % więc już całkiem nieźle. Energię oddają też w miarę dobrze. Lina 10 mm przy rozciągnięciu 300 % ma siłę uciągu rzędu 60 kg, przy 150% - 28,5 kg a przy 100% 12,5 kg. Ceny koło 5 zł za metr, z tym że może być problem z kupnem mniejszej ilości. Producent, do którego dzwoniłem pakuje zwykle po 100 m a to trochę dużo. Ale może uda Ci się znaleźć kogoś kto handluje krótszymi odcinkami.

#19 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2011 - 23:23

Może zobacz sobie liny do eurobungee. Może dostaniesz coś w okolicach 200 zł. Mają rozciągliwość rzędu 250- 300 % więc już całkiem nieźle. Energię oddają też w miarę dobrze. Lina 10 mm przy rozciągnięciu 300 % ma siłę uciągu rzędu 60 kg, przy 150% - 28,5 kg a przy 100% 12,5 kg. Ceny koło 5 zł za metr, z tym że może być problem z kupnem mniejszej ilości. Producent, do którego dzwoniłem pakuje zwykle po 100 m a to trochę dużo. Ale może uda Ci się znaleźć kogoś kto handluje krótszymi odcinkami.

A wiece może gdzie mogę popisać? Do tych sprzedawców?

#20 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2011 - 10:27

A wiece może gdzie mogę popisać? Do tych sprzedawców?

Ja dzwoniłem do Texmaru ale oni nie robią teraz takich lin. Gość mówił, że jak będą skręcać za jakiś czas to żeby się kontaktować to może mi zrobić krótszą linę niż 100m ale wtedy będzie drożej niż 5 zł za m bo on musi wtedy stać przy maszynie i kontrolować długość. To on udzielił mi też informacji na temat siły naciągu lin i jak to się zmienia wraz z procentem rozciągnięcia. Ogólnie facet jest producentem i pewnie czeka na sezon wiosenno-letni z rozpoczęciem produkcji więc jak na razie nie ma sensu do niego dzwonić.
Poszukaj w Google wpisując:" lina do eurobungee" na pewno się coś znajdzie.
Z tym, że nie ma pewności czy taka lina zastąpi tą oryginalną.