Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kilka Pytań Co Do Gogli Dragon.


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 WilliamsRbk

WilliamsRbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 15:57

1)O ile większe są Rogue i Mace od Dxów? Ma ktoś może na jednym zdjęciu rogue i/lub mace oraz dx?
2)Czy szyba w tych goglach to lustro? Będzie się tak zachowywać jak na zdjęciu w załączniku? http://www.360sklep..../detail/53-gogl e/flypage/20927-gogle-dragon-mace-block-blue-purpl eblue-ionized?sef=hcfp
3)Czekać na nową kolekcje Dragonów czy wybrać coś z tego co jest teraz ale trochę taniej.
4)Czy szyba Red Ionized (przepuszczalność światła 20-25%), da radę w Polsce?
P.S. Sprzedam gogle z załącznika.

Użytkownik WilliamsRbk edytował ten post 17 August 2011 - 16:31


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 16:23

1)O ile większe są Rogue i Mace od Dxów? Ma ktoś może na jednym zdjęciu rogue i/lub mace oraz dx?
2)Czy szyba w tych goglach to lustro? Będzie się tak zachowywać jak na zdjęciu w załączniku? http://www.360sklep..../detail/53-gogl e/flypage/20927-gogle-dragon-mace-block-blue-purpl eblue-ionized?sef=hcfp
3)Czekać na nową kolekcje Dragonów czy wybrać coś z tego co jest teraz ale trochę taniej.
4)Czy szyba Red Ionized (przepuszczalność światła 20-25%), da radę w Polsce?
P.S. Sprzedam gogle z załącznika.


ad. 1
masz tu filmik

wielkość gogli zależy od łba :mrgreen: Dragon Mace jest duże ale mniejsze niż Electric EG2

ad.2
tak to jest lustro - raczej na słoneczko
ad .3
tak teraz jest zdcydowanie taniej
ad. 4
da radę w Polsce - Red Ionized jest szybą uniwersalną i obok Pink ionized najbardziej uniwersalną moim zdaniem bo łączy lustro i dużą przepuszczalność światła. I na słońce i na pochmurne dni.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 16:34

1. Ktoś tu na forum ma/miał zdjęcie w mace, wygląda jak mucha ;) , ale pewnie więcej widzi :) Ja mam Dx'y i jak dla mnie jest gitara.
2. Popraw link...
3. Jesli Ci nie odpowiadają zeszłoroczne wzory to możesz czekać na nową kolekcje, bo oprócz właśnie wzorów różnic chyba nie ma.
4. W Polsce świeci to samo słońce co gdzieś w alpach :terefere: ... da rade, ale wiadomo zależy od zachmurzenia i pory dnia/nocy. Moja znajoma kiedyś cały czas śmigała w Ionized, nawet w nocy przy sztucznym i nie narzekała. No i zawsze możesz sobie kupić gogle z dwoma szybami, lub jakie tam chcesz z jedną i dowolną dokupić, taki zestaw napewno starczy :)

Pozdrawiam
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#4 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 16:47

3. Jesli Ci nie odpowiadają zeszłoroczne wzory to możesz czekać na nową kolekcje, bo oprócz właśnie wzorów różnic chyba nie ma.


w tym roku jest nowy model APX O jego wielkości się nie będę wypowiadał ale chyba niektórzy będą musieli kaski przycinać żeby go zmieścić :)

4. W Polsce świeci to samo słońce co gdzieś w alpach :terefere: ... da rade, ale wiadomo zależy od zachmurzenia i pory dnia/nocy. Moja znajoma kiedyś cały czas śmigała w Ionized, nawet w nocy przy sztucznym i nie narzekała. No i zawsze możesz sobie kupić gogle z dwoma szybami, lub jakie tam chcesz z jedną i dowolną dokupić, taki zestaw napewno starczy :)



może i to samo ale nie tak samo :) wiadomo że jak ktoś chce to i w lustrze wszędzie da radę, ale sam mam DXy z red ionized i spisuje się on fajnie w dni słoneczne... w pozostałych przypadkach zmieniam na amberkę bo zdecydowanie lepiej mi się w takiej jeździ...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#5 WilliamsRbk

WilliamsRbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 16:50

ypsi, link - http://www.360sklep....onized?sef=hcfp
Na 360.pl modeli zostało już niewiele, ale sęk w tym, że tegoroczne będą droższe. I mam dylemat czy czekać i być może nie kupić bo będą za drogie czy olać wzór.
Łeb mam jak sklep, więc spoko :). Ale chyba będę celował w Rogue. Np. te http://www.360sklep....onized?sef=hcfp .

ProDish
A ta szyba to jaka jest? Dołączona grafika
Od przodu pod słońce bije na niebiesko ale nie jest lustro, a z tyłu to amber.
W Twoim avatarze to są Electric EG2?

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 18:25

Ktoś tu na forum ma/miał zdjęcie w mace, wygląda jak mucha ;)

tę muchę masz na myśli...? :P

Załączone pliki

  • Załączony plik  mucha.jpg   36.14 KB   88 Ilość pobrań

no board no fun!

#7 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 18:34

może i to samo ale nie tak samo :)


Na lodowcu to fakt zauważyłem różnice. Wokół tylko śnieg, więc dużo światła i blasku, ale na "zwykłych stokach" to czy ja wiem? ??? ... nie spieram się
Moje szyby to ionized i amber, z czego zdecydowanie najwięcej jeździłem w amberce.


WilliamsRbk nie wiem co Ci doradzić, tym bardziej że jak widze apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
Jesli Tobie się podobają to bierz te co są, zaoszczędzisz parę złotych... ale później nie zaglądaj na nowe kolekcje, bo możesz się wkurzyć :mrgreen:


Mike tu wygląda normalnie, więc sorki za zamieszanie, musiałem pomylić z jakimiś innymi :)


Pzdr.

Użytkownik ypsi edytował ten post 17 August 2011 - 18:41

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 18:41

Na lodowcu to fakt zauważyłem różnice. Wokół tylko śnieg, więc dużo światła i blasku, ale na "zwykłych stokach" to czy ja wiem? ??? ... nie spieram się
Pzdr.

nawet na "zwykłych stokach" alpejskich słońce jest bardziej intensywne, a to z prostego powodu - jest po prostu znacznie wyżej i rozrzedzone powietrze powoduje, że to samo słońce mocniej operuje... takie są fakty :)
no board no fun!

#9 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 August 2011 - 21:23

Na 360.pl modeli zostało już niewiele, ale sęk w tym, że tegoroczne będą droższe. I mam dylemat czy czekać i być może nie kupić bo będą za drogie czy olać wzór.
Łeb mam jak sklep, więc spoko :). Ale chyba będę celował w Rogue. Np. te http://www.360sklep....onized?sef=hcfp .


green topaz to też całkiem fajny wzór :) A ile w ogóle chcesz przeznaczyć hajsu na zakup?

Pzdr.

#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 21:36

ProDish
A ta szyba to jaka jest?

Od przodu pod słońce bije na niebiesko ale nie jest lustro, a z tyłu to amber.
W Twoim avatarze to są Electric EG2?


na tym zdjęciu nie widać, amber ? trudno powiedzieć
w moim avatarze jest Electric EG2 i szyba jest Bronze Blue Crome - delikatne lustro i szyba niebieska bardzo przepuszczalna

w rzeczywistości w domu jak słońca nie ma to jest tak

Dołączona grafika

testowałem wiele gogli / ramek i szkieł / i zdecydowanie preferuje Electric EG2 i tą szybę. Na mega słoneczko alpejskie szczególnie w kwietniu lepiej jednak mieć pełne lustro

nawet na "zwykłych stokach" alpejskich słońce jest bardziej intensywne, a to z prostego powodu - jest po prostu znacznie wyżej i rozrzedzone powietrze powoduje, że to samo słońce mocniej operuje... takie są fakty :)


mike ma rację - szczególnie w kwietniu / marcu powyżej 2000 m słońce jest zabójcze dla oczu.
A po całym dniu głowa może boleć
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 WilliamsRbk

WilliamsRbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 August 2011 - 14:37

Troj
Jakieś 350 zł mogę dać, i tu znaczenie nie ma firma ( może być Electric lub Von Zipper), byleby były duże i musi być lustro (lans a jak).

#12 Gac

Gac

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2011 - 09:30

Troj
Jakieś 350 zł mogę dać, i tu znaczenie nie ma firma ( może być Electric lub Von Zipper), byleby były duże i musi być lustro (lans a jak).


Właśnie zakończyłem długie poszukiwania i zamówiłem Von Zipper Feenom (duże, sferyczne, dwie szyby: Quasar Chrome i Yellow). Zamówiłem z eBaya: 95$ za gogle i do tego 30$ przesyłka, razem około 400 PLN, ale za 350,- też coś się znajdzie (np. http://bit.ly/ohtj4f). Lusta są fajne i w'gle, ale lepiej dać te 50 zeta więcej i mieć dodatkową szybę na gorsze warunki/wieczór, bo wybulić 350 zeta na gogle i móc jeździć tylko w słońcu to pomyłka ;).

#13 WilliamsRbk

WilliamsRbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 September 2011 - 18:27

Gac, spóźniłeś się kilka minut ;p. Zamówiłem jednak Dragon Mace z szybą blue ionized. I teraz mam pytanie, bo na 360.pl ta szyba wygląda inaczej niż na supersklep.pl. Do której wersji jest w rzeczywistości?


http://www.360sklep....onized?sef=hcfp


czy moze


http://supersklep.pl...er-blue-ionized

Na 360 jest dość przesadzone, a na supersklepie ... hmm, inaczej wyobrażałem sobie nawet takie lekkie lustro.


edit. teraz doczytałem, że na supersklepie szyba jest pokryta powłoką blue. Mój błąd.

W takim razie czy poniżej jest szyba blue ionized?

http://www.360sklep....t-cyan?sef=hcfp

Użytkownik WilliamsRbk edytował ten post 17 September 2011 - 18:29


#14 Gac

Gac

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2011 - 19:09

Kwestia oświetlenia: w pełnym słońcu na pewno będą bardziej "lustrzane". Tu masz parę zdjęć: klik.

PS Gogle z ostatniego linku są chyba z szybą green ionized (niższa przepuszczalność światła; blue ionized w polskich warunkach będzie bardziej uniwersalna).

Użytkownik Gac edytował ten post 17 September 2011 - 19:12


#15 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2012 - 08:23

trochę odkop, ale nie zaśmiecam forum..
Dragon D2 są większe od dx'ów ale mniejsze od mace i rouge? Dobrze ogarniam? Pewnie nie mają też sferycznej szyby?
Moje stare no-name'y odmówiły posłuszeństwa, a że gogle nie były przewidziane w budżecie na ten rok muszę kupić coś dobrego i taniego:D

#16 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 September 2012 - 10:35

Jeśli chodzi o porównanie ich do DXów i reszty, to Ci nie pomogę, bo nie miałem ich jeszcze w łapach, ale jeśli chodzi o szybę sferyczną to wg. tych opisów D2 ją ma.
http://wyprzedaze.co...tory&id_dir=435
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#17 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 September 2012 - 16:02

z dragonów sferyczną szybe mają tylko Mace, Rogue i APX.
pewnie to kwestia gustu ale dla mnie Mace mają tragicznie brzydką ramę.

Jeśli zalezy komus na duzym polu widzenia i dodatkowo fajnym wyglądzie gogli polecam APX dragona lub jeszcze wieksze EG1 electric'a,

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 21 September 2012 - 16:17


#18 Hubercik

Hubercik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 October 2012 - 23:22

Ja mam takie dodatkowe pytanie, ktore gogle sa wieksze EG2.5 czy APXs? :)

Aaa i jeszcze takie jedno czym sie roznia EGB2 od normalnych EG2 bo roznica w cenie jest znaczaca :>

#19 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2012 - 18:44

Orientuje się ktoś może, czy dostanę gdzieś żółte lub przezroczyste szyby do gogli dragon DX ?

Pzdr.

#20 DISKORDIA

DISKORDIA

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 October 2012 - 16:45

clearów w polsce niestety nie ma.
żółte - powinno się udać.
jeżeli chcesz jasną szybę - to możesz poszukać pink ionized.
używam ich na rower, moim zdaniem jest z 10% ciemniejsza niż zupełnie przezroczyste cleary..bez problemu można ich używać w nocy.