Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Fs


119 odpowiedzi w tym temacie

#21 Anderson

Anderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 April 2011 - 15:32

ja za 2 tyg będę miał do sprzedania signal omni 156 z tego sezonu za 700zł


To jest ta hybryda camber+rocker?

#22 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2011 - 15:57

Anderson z tego co mi wiadomo to hybryda :)

#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2011 - 16:23

To jest ta hybryda camber+rocker?


Tak zgadza się jest to Hybryda rocker&camber, czyli w przypadku Omni camber jest między wiązaniami a od wiązania do tail i nose ma rockera.


pzdr....

#24 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2011 - 18:14

Tak zgadza się jest to Hybryda rocker&camber, czyli w przypadku Omni camber jest między wiązaniami a od wiązania do tail i nose ma rockera.


pzdr....


A jakiego cambera ma pomiędzy wiązaniami? Positive czy flat ?

#25 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2011 - 18:29


W większości przypadkach jeżeli jest mowa oo camberze to oznacza tylko jedno, czyli Tradycyjny Camber wszystkie inne odmiany to już tzw. rockery, czyli odwrócone cambery ;) rocker typu flat można w sumie interpretować na różne sposoby :)

Także odpowiadając na Twoje pytanie... będzie to Positive.


pzdr....

#26 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2011 - 18:40

:lol: pierwszy raz słyszę że flat camber to rocker, ale dzięki za info :mrgreen:

Pzdr

#27 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2011 - 19:39

:lol: pierwszy raz słyszę że flat camber to rocker, ale dzięki za info :mrgreen:

Pzdr


bo Camber to nazwa jednego, szczególnego kształtu wygięcia deski... a rocker to nazwa ogólna dla wszystkiego co jest inne niż camber... zresztą sami się łapiecie na tym że słowo rocker dzisiaj już nic nie mówi, tylko dodatkowo precyzujecie czy to flat czy v czy inna hybryda...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#28 Mac

Mac

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 09:27

Jako, że jestem nowy to mowie wszystkim siema ! Chciałem się podłączyć do tematu, bo widzę że nie tylko ja mam problem z doborem długości deski. Jeżdżę na desce kilka sezonów. Interesuje mnie zabawa w na stoku, butterki, boxy, małe hopki itp. Mam 174 cm wzrostu i 73 kg wagi. Intensywnie zastanawiam się nad Park Rockerem z tego co mi wiadomo długości dechy są w 148 i 152. Wiem, że te 4 cm robią ogromną różnicę dlatego proszę o jakaś obiektywną radę. Pozdro !

#29 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 09:50

obie długości będą ok z tym że 148cm będzie bardzo krótka, typowo do zabawy itp... jeśli masz inną (dłuższą) deskę której mógłbyś używać gdy potrzebujesz długości i stabilności weź 148cm będzie Ci się fajnie nią bawiło na stoku, 152cm będzie natomiast w miarę uniwersalna...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#30 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 10:16

Tak jak Konrad napisał, podczas jazdy przy skręcie, będzie Ci ciężej zapanować nad tą 148cm.

Na signalsnowboards nie ma przedziału wagowego przypisanego do desek, bo chciałem sprawdzić czy się mieścisz... <_<

Pzdr.

#31 Mac

Mac

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 10:24

Własnie chodzi mi o czysty fun i obijanie d*py w parku. Obawiam się, że już 148 nigdzie nie znajdę same 152 .. :/

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 April 2011 - 11:41

Jako, że jestem nowy to mowie wszystkim siema ! Chciałem się podłączyć do tematu, bo widzę że nie tylko ja mam problem z doborem długości deski. Jeżdżę na desce kilka sezonów. Interesuje mnie zabawa w na stoku, butterki, boxy, małe hopki itp. Mam 174 cm wzrostu i 73 kg wagi. Intensywnie zastanawiam się nad Park Rockerem z tego co mi wiadomo długości dechy są w 148 i 152. Wiem, że te 4 cm robią ogromną różnicę dlatego proszę o jakaś obiektywną radę. Pozdro !

Jeżeli chodzi o park rockera, zapomnij o dł. 148cm BĘDZIE ZA KRÓTKA! 152cm lub nawet 154cm.

#33 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 11:59

Kortas się cieszy bo każdy kto chce zacząć nauke butterków i radzi się tutaj dostaje w odpowiedzi takie długości dechy, że nie ma szans na dogonienie go w groundtrickach :)
sory za ot
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#34 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 April 2011 - 13:17

Nie oszukujmy się na Park Rockerze rolle się prawie same kręcą. Podobnie 180. Nie umiałem dobrze 180 zrobić, a mając PR pod nogami prawie 360 kręciłem. Ja jeździłem na 151 i spokojnie mógłbym na czymś krótszym śmigać. Jeśli deska tylko do zabawy i gonienia Japończyków to brałbym 148, jeśli ma być bardziej uniwersalna i chcesz też trochę po stoku pojeździć to weź 152, na którj buttering też będzie łatwy.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#35 Mac

Mac

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 14:54

Nie miałem możliwość spróbowania jazdy na desce poniżej 150, dlatego nie wiem co kupić. A możecie mi podpowiedzieć jakie są jeszcze deski o charakterystyce podobnej do PR (moze rome artifact)? Chciałbym szlifować pressy i buttery na tym najbardziej mi zależy, a nie mam na tyle pieniędzy żeby pozwolić sobie na nieudany zakup ..

#36 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 April 2011 - 15:16

PR jest specyficzną deską ale jak dla mnie trochę przegięli przy jego tworzeniu (zresztą wydaje mi się że PR'11 ma już mniejsze kąty rockera) a do butterków i jibów nadaje się praktycznie każda miękka FS:
Burtony: whammy bar, blunt, ration, endeavor color, k2 www, rome: garage rocker, artifact, salomon: drift, sanchez, Nitro Haze, Połowa kolekcji T9, Volkl Jibster... praktycznie każda szanująca się firma ma w sowjej kolekcj jakiś miękki model do zabawy... szukaj pod kategoriami jib lub urban, są to najbardziej miękkie deski stworzone na raile i do zabawy
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#37 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 30 April 2011 - 21:22

Jako, że jestem nowy to mowie wszystkim siema ! Chciałem się podłączyć do tematu, bo widzę że nie tylko ja mam problem z doborem długości deski. Jeżdżę na desce kilka sezonów. Interesuje mnie zabawa w na stoku, butterki, boxy, małe hopki itp. Mam 174 cm wzrostu i 73 kg wagi. Intensywnie zastanawiam się nad Park Rockerem z tego co mi wiadomo długości dechy są w 148 i 152. Wiem, że te 4 cm robią ogromną różnicę dlatego proszę o jakaś obiektywną radę. Pozdro !


przy 73kg to brałbym 154 albo raczej 156 park rockera,jak Konrad zauważyl to dość specyficzna konstrukcja i wzięcie dł 148,tudzież 150 to porównałbym to do wzięcia microboarda.PR jest bardzo miękki i przy wadze 73 kg branie krótszej deski niż 156-154 nie ma większego sensu,bo deska będzie po prostu za miękka.
Zresztą pytaj Aro bo on przy wadze niecałe 70kg jeździ na 154...
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#38 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 May 2011 - 19:31

przy 73kg to brałbym 154 albo raczej 156 park rockera,jak Konrad zauważyl to dość specyficzna konstrukcja i wzięcie dł 148,tudzież 150 to porównałbym to do wzięcia microboarda.PR jest bardzo miękki i przy wadze 73 kg branie krótszej deski niż 156-154 nie ma większego sensu,bo deska będzie po prostu za miękka.
Zresztą pytaj Aro bo on przy wadze niecałe 70kg jeździ na 154...


Siwers, skąd masz info o wadze przypisanej do danych długości desek? Na stronie nie ma... <_<

#39 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 May 2011 - 19:41

Siwy jest dystrybutorem Signala , a po drugie to ma chłopak doświadczenie i wiedzę jaką ma niewielu ludzi udzielających się na forach snowboardowych. Także wie co mówi.

#40 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 May 2011 - 20:35

Nie oszukujmy się na Park Rockerze rolle się prawie same kręcą. Podobnie 180. Nie umiałem dobrze 180 zrobić, a mając PR pod nogami prawie 360 kręciłem. Ja jeździłem na 151 i spokojnie mógłbym na czymś krótszym śmigać. Jeśli deska tylko do zabawy i gonienia Japończyków to brałbym 148, jeśli ma być bardziej uniwersalna i chcesz też trochę po stoku pojeździć to weź 152, na którj buttering też będzie łatwy.



...nie ma Park rockera od dł. 151 cmDołączona grafika

Co do wagi i długości Park Rockera...tak jak Siwex wspomniał, śmigam na 154cm przy wzroście 175cm i wadze 64kg.

Park Rocker jest bardzo miękką deską i lekką... bez problemu sobie poradzisz z długością 154cm na rurkach jak i w butter'ingu. Znam tylko w sumie dwie deski tak miękkie jak Park rocker i jest to Rome artifact i nitro haze.

Biorąc Park rockera o dł. 148cm to od razu możesz kupić sobie kilka na zapas bo przy tej wadzę długo Ci ta deska nie pociągnie. Konrad po prostu za dużo ogląda filmów i na podstawie nich próbuję wyciągać wnioski.

pzdr...