Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Style Skrętów


44 odpowiedzi w tym temacie

#41 pawelperycz

pawelperycz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 March 2011 - 21:53

Kurcze ale awantura :D z mojego punktu widzenia nie ma żarnej różnicy między tymi skrętami skoro pisząc tyle textu macie problem z jednoznacznym określeniem czy jest to taki czy taki skręt. Wydaje mi się że po prostu trzeba to nazwać skrętem i tyle. Techniki z tego co daliście mi tu do zrozumienia ewoluują i może za rok to co nazywamy skrętem NW nazwiemy skrętem ślizgowym przechylonym a prawdziwy NW będzie to co prezentują japońce. z drugiej strony co za różnica czy kolo jedzie ślizgowym czy NW jeśli robi to szybciej sprawniej i mniej go hamuje w skręcie niż nas. I teraz pytanie kto to robi lepiej :] ?? Czy ten który myśli że szybko płynnie zmienia krawędzie czy ten który wchodzi na ślizg ale jakimś cudem udaje mu się to robić szybciej - chyba że to nie możliwe :]Rozumiem że jedynym określeniem tego czy jeżdżę w miarę dobrze lub nie jest nagrany filmik. W tym roku już mi się chyba nie uda wyjechać chyba że śnieg wytrzyma do następnego weekendu. Może uda mi się wyjechać gdzieś za granicę i trafi mi się jakiś dobry instruktor bo jedyny jakiego znam na żywo jest chyba raczej marnym nauczycielem. Skoro spojrzał na krótki mój filmik i jedyne co powiedział no dobrze jeździj dalej :]

#42 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2011 - 22:14

... z mojego punktu widzenia nie ma żarnej różnicy między tymi skrętami skoro pisząc tyle textu macie problem z jednoznacznym określeniem czy jest to taki czy taki skręt....


różnica jest i bym nawet powiedział, że spora, problem w tym, że coś nie możemy jednoznacznie jej określić, a raczej sposobu przekrawędziowania deskiDołączona grafikaDołączona grafika

ale oczywiście jeżeli chodzi o osobę początkującą to tak jak motyl już wspomniałDołączona grafika



pzdr...

#43 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2011 - 12:20

hej

śmieszne te dwa filmiki :) dużo jest tego niestety w necie...

oficjalnych szkoleniowych nie ma bo podobno
http://www.snowboard...auka_jazdy.html
już nie aktualne...

sam się gubię...

ehhhh

ale ja podzieliłbym "style jazdy" na dwa:
- cięty we wszelkich odmianach
- cała reszta

przez wszelkie odmiany ciętego rozumiem sportowy, carvingowy, turystyczny które maja swoje "pododmiany" zależne od pracy kolan, góry ciała, pracy nóg góra dół, rotacji, dynamiki jazdy, używanego sprzętu itd itd itd. No i oficjalny związkowy ale nikt nie wie jak to wygląda bo jeżeli tak http://www.youtube.com/user/PolasikEXP to ja dziękuję...

pozdr

#44 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 March 2011 - 22:37

. No i oficjalny związkowy ale nikt nie wie jak to wygląda bo jeżeli tak http://www.youtube.com/user/PolasikEXP to ja dziękuję...

pozdr


Rzeczywiście ten timing NW jest nieprawidłowy... ale ten sam koleś ma filmik Ciętego i tam dokładnie widać, że zmiana krawędzi jest niebezpośrednia, a skręt jest sterowany na krawędzi ( no powiedzmy, bo na backu ma 10cm uślizgu Dołączona grafika ) Ale dąży się do przekrawędziowania bezpośredniego, bez jazdy na ślizgu czyli idealnie tak jak poniżej:

Załączone pliki


Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#45 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2011 - 11:44

hej

skoro nie tylko ja widzę takie rzeczy znaczy że nie jest źle ;)

początek każdego backu jest bokiem a nie na krawędzi czyli nie jest to poprawny cięty. zauważmy że na płaskim stoku...

W ciętych NW i WN praca góra dół jest ledwo zauważalna. i back też początek bokiem...
Zawsze myślałem (uczyli mnie) że NW polega na równomiernym obniżaniu pozycji w trakcie całego skrętu i dynamiczne odciążenie. analogicznie w WN.

Więc jak na film pokazowy to nie za bardzo pokazali cokolwiek... Uczyli mnie że jak się robi film pokazowy to to co chcemy w nim pokazać powinno być bardzo wyeksponowane. A na tych filmach cięty nie wiele się różni od ślizgowego a
WN o NW różni tylko jakiś jeden podryg mający być odciążeniem a wyglądający jak moje wykonanie Poloneza na studniówce...

więc może ktoś z SITS-PZS się zainteresuje tym że ktoś im robi krecią robotę takimi filmami... i może ktoś ze związku nakręci aktualne wyznaczniki. Tylu znawców, wykładowców, instruktorów i nikt się nie odważy...?

[ treść wycięta bo i tak się nie przebiję ze swoją filozofią...]

pozdr

Użytkownik shaman-snowboard edytował ten post 25 March 2011 - 12:15