Skocz do zawartości




Zdjęcie

help! :)


43 replies to this topic

#41 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 18:10

Problem też może leżeć w kości RAM'u aczkolwiek to bym wykluczył gdyż by piszczał sprzęt.
@shrek to było do ogółu nie tylko do Ciebie bo trochę mnie śmiech ogarnął jak ktoś wspomniał o RAID, przegrzewaniu[kurzu] czy o zasilaczu.


Co do ramu - uszkodzenie pamięci nie zawsze jest wykrywane przez test POST, czyli nie zawsze Ci za piszczy, dlatego lepiej zawsze przetestować ją programem memtest +86 lub jakimś innym tego typu programem, a XP jest bardzo uczulony, wystarczy że zainstalowany jakiś program czy sam Xp trafi na jakiś uszkodzony adres w pamięci RAM to w tedy automatycznie pojawi błąd STOP, jeżeli często zaczyna pojawiać błąd STOP lub nawet po świeżej instalacji w przeciągu paru dni, tak samo od razu lepiej sprawdzić pamięć a nie kombinować.

Co do RAID zdarza się taka sytuacja, że windowsowy sterownik RAID wywołuje błąd STOP, kiedyś płyty główne gigabyte miały taki problem, np. żeby zainstalować XP trzeba było najpierw w BIOSIE wyłączyć całkowicie kontroler RAID, dopiero w tedy dało radę zainstalować XP, po instalacji XP mogłeś dopiero użyć RAIDA ale też dopiero po instalacji sterowników z CD dostarczonym od gigabyte, błąd STOP tak samo się pojawi w chwili uszkodzenia takiego sterownika.

Co do przegrzania z działającym coolerem -  tak kolego jest to możliwe od kilku lat na płytach głównych jest stosowany system automatycznej regulacji obrotów coolera w BIOSIE to się nazywa CONTROL FAN SPEED itp. włączenie tej opcji - reguluje automatycznie temperaturę proca, ale nie które proki mają tendencję do osiągania wysokich temperatur co przy zastosowaniu CONTROL FAN SPEED się nie sprawdza bo po prostu cooler w tedy normalnie nie wyrabia, dlatego w takich wypadkach wyłącza się opcje automatycznej regulacji temperatury po przez automatyczną regulację obrotów coolera, a tym bardziej jeżeli ktoś używa jakiegoś standardowego coolera, i tak przy jakimś mocniejszym obciążeniu XP pojawi się także błąd STOP

po drugie, takie objawy jak opisał  Jachimek bez jakiś konkretnych danych jest jak szukanie igły w stogu siana z zamkniętymi oczami

#42 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 21:13

de_so ale Ty mi teorii nie musisz wykładać ja to wiem...
Poza tym tu według opisu nawet nie dochodzi do załadowania XP, a więc problem pojawia się w momencie ładowania pierwszych modułów systemu. Nadal obstawiam za swoim, że to wina dysku. Dobrze by było jakby autor podał także swoją konfigurację PC.

#43 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 22:41

ustalmy czy pokawia sie obrazek windows xp i progrs bar czy nie. a pozatym Panowie...to jest forum snołbordowe... a nie purepc czy cos takiego

#44 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 22:53

@xaxa odpowiedziałem Ci tylko na Twoją wypowiedź, którą zamieściłem w quote 8)

Nie mówię, że nie masz racji ale pominąłeś jeden mały szczegół, mianowicie pierwszym objawem problemu był typowy błąd STOP (i to nagminnie się pojawiał), autor wątku dokładnie o tym wspomniał a cała reszta to tylko skutek pojawiania tych błędów. ;D