Skocz do zawartości




Zdjęcie

help! :)


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 00:55

przy badsectorach rzucał by bsodem nna uruchomieniu systemy. Wystarczy wejsc w linie polecen i wydac polecenia chkdsk z jakims tam paraetrem ( w xp odpalasz z konsoli odzyskiwania z plytki )

przegrzewanie sie nie ma nic do tego ze pc nie moze sie właczyc i wisi na czarnym ekranie.
o raidzie juz pisałem
przy zasilaczu jakby była walsnieta któras linia napiecia to cos by wogole nie działało ( np dyski by sie nie uruchamiały ) o ile wogole by cokolwiek działało.

nie linucha z live cd a HirensBootCD z cd albo prosciej z pendrive'a

ow "spec" miedzy innymi pracuje tym a raczej jest czescia z rzeczy ktorymi sie zajmuje :P ale zawsze mowi ze diagnostyka na odległosc jest jak wrozenie z fusów

#22 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 01:05

A bzdura, powinien wysypać błąd ale nie zawsze tak jest sam się z tym spotkałem w moim dysku dwukrotnie. Problem też może leżeć w kości RAM'u aczkolwiek to bym wykluczył gdyż by piszczał sprzęt.
@shrek to było do ogółu nie tylko do Ciebie bo trochę mnie śmiech ogarnął jak ktoś wspomniał o RAID, przegrzewaniu[kurzu] czy o zasilaczu.

#23 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 02:02

gdyby to byl ram ro albo rzycal bu bledami odczytu zapisu  z/do pamieci albo bsodem. aczkolwiek nawet juz xpek mial wmiare dobry mechanizm testowania pamieci w ktorej pracuje - znam z autopsii - spalilem kontroler kiedys. Z dyskiem moze byc roznie... hirens boot i komet testow polecam . a memtesta najlepiej na kilkanacie godzin zostawic

#24 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 02:07

Nie chce mi się negować wiedzy ów speców ale wydaję mi się, że mylą się grubo z zasilaczem, kurzem, raidem.
Ściągaj program do przeskanowania dysku pod względem uszkodzonych sektorów. Wątek jest taki, że duże prawdopodobieństwo iż pliki startowe zostały zapisane w miejscu które okazało się wadliwe więc nawet po formacie taka sytuacja może się powtórzyć.
Ew. spróbuj odpalić Linucha z LiveCD i z jego poziomu przeskanuj dysk.

xaxa: jachimek nie instalował windowsa, tylko mu się posypał.
Skąd ty w ogóle zapisanie plików startowych wytrzasnąłeś ?
Owszem,mimowolne resety mogą uszkodzić dysk fizycznie. Najczęściej jest to jednak uszkodzenie plików bądź systemu plików, rzadziej bootsectora (w tym miesza co innego).

przy badsectorach rzucał by bsodem nna uruchomieniu systemy. Wystarczy wejsc w linie polecen i wydac polecenia chkdsk z jakims tam paraetrem ( w xp odpalasz z konsoli odzyskiwania z plytki )

Windows nawet nie dochodzi do etapu ładowania kernela i sterowników, nie ma zatem nawet mowy o bsodzie.

przegrzewanie sie nie ma nic do tego ze pc nie moze sie właczyc i wisi na czarnym ekranie.

Teraz już nie. Samo sie jednak nie zrobiło że windows już nie startuje.
Hę ?    :P


przy zasilaczu jakby była walsnieta któras linia napiecia to cos by wogole nie działało ( np dyski by sie nie uruchamiały ) o ile wogole by cokolwiek działało.

Gdyby zasilacz był walnięty ostatecznie, to by w ogóle nie uruchomił pieca.
To że komputr startuje, nie znaczy jeszcze że zasilacz oraz reszta sprzętu jest sprawna.

ow "spec" miedzy innymi pracuje tym a raczej jest czescia z rzeczy ktorymi sie zajmuje :P ale zawsze mowi ze diagnostyka na odległosc jest jak wrozenie z fusów

Przerobiłem swoje w sklepie komputerowym z serwisem. Niewdzięczna robota.
A ciągle sprzęt do naprawy mam średnio raz na tydzień - nie ma to jak znajomy informatyk :P
Jeszcze bardziej się wk*** bo zawsze pewnej części nie mam w swoim magicznym kufrze żeby sprawdzić wszystko.

A tekst z wróżeniem w 101% trafny. Wróżenie z klawiatury to kompletna abstrakcja.
Raz myślałem że wyjdę z siebie, bo nie mogłem dojść dlaczego gościowi się komp resetuje, choć sprzęt miał w miarę dobry. Sk*** miał przebicie w instalacji i jak coś się włączało (nie pamiętam czy lodówa czy jakaś grzałka czy h*** wi co) to bach mu reset kompa. Zajechałem gardło rozmawiając ze słuchawką ponad 1.5h
Przypadki można mnożyć, najlepsze są te ze źle podpiętym kablem :P

#25 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 02:32

Joszu czytasz między wierszami, wiem o tym, że nie instalował ale z poziomu Linuxa może zrobić skanowanie dysków pod względem badsectorów.
Pliki odpowiedzialne za załadowanie wszystkich modułów systemu zapisane są na dysku więc jak dana część dysku od tak sobie się popsuła to stąd mogą pojawiać się ciągłe resety oraz brak możliwości załadowania systemu.

Teraz już nie. Samo sie jednak nie zrobiło że windows już nie startuje.

Uszkodzony dysk? Wadliwa seria dysków jest mnóstwo opcji dlaczego pojawiły się badsectory nie z winny zwykłej osoby.

Skończcie temat z zasilaczami i waszymi doświadczeniami serwisowymi od początku wiadomo było, że to nie zasiłka.

#26 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 03:47

Skąd wiesz że uszkodzony dysk, że to w ogóle wina uszkodzonego dysku, a nie np. rąbniętego pliku ?
Nigdzie nie zauważyłem jakiejkolwiek informacji o tym, podanej przez właściciela sprzętu, a nie zgaduję w tej materii.

Ja tam się kłócił nie zamierzam czy to wina zasilacza czy nie, ale w jego kwestii mówiłem o przyczynach a nie skutkach. Zobaczymy co wyjdzie po tygodniu od reinstalacji  windowsa (z ewentualnym "formatowaniem" dysku/partycji).
Eot z mojej strony, kieruj chłopaka dalej.
Tylko się nie ogranicz do man ntfsck / fsck.ntfs .

#27 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 11:12

przy uszkodzonych plikach systremowych win lubi nas informowac ze nie ma pliku nawet jesli wciaz fizycznie jest na dysku ;]

#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 08:12

widzę niezła dyskusja ;D

1. objaw, który opisał Jachimek, niestety, jężeli miałeś objaw ponownego uruchamiania się sytemu, czyli robił się tzw. sam reset, to to jest typowy objaw "Błąd STOP" i teraz za wywołanie błędu STOP najczęściej odpowiada:

- przegrzanie kompa - sprawdź temperaturę ( optymalna temp. dla intela to 45-50 stopni, dla amd - 50-60 stopni) @Jachimek oczywiście tylko zgaduję bo nie podałeś żadnych praktycznie info co do sprzętu jaki masz.

- uszkodzenie ramu - najlepiej sprawdzić programem memTest +86

- uszkodzenie taśm od HDD

- często jeśli masz po włączane automatyczne aktualizacje w różnych programach, zdarza się, że po aktualizacji też potrafią wywołać procedurkę STOP

- sterowniki karty graficznej - też przy aktualizacji

- cholerne wirusy, chociaż błąd STOP bardziej wywołuje tak zwane złośliwe oprogramowanie i podejrzewam, że raczej przez właśnie takie oprogramowanie padł Tobie system (dlaczego tak wnioskuję? bo użyłeś CF, który na jakiś czas z neutralizował błąd)

- druga najważniejsza sprawa nigdy, ale to nigdy w XP nie używamy w konsoli opcji przywracania ostatniej znanej dobrej konfiguracji - ta opcja w XP całkowicie jest spieprzona ibardziej komplikuję niż pomaga.

W każdym razie no niestety w tym przypadku nie można zidentyfikować błędu STOP, ponieważ miałeś włączoną w xp opcje automatyczne uruchomienie komputera w chwili awarii w menadżerze urządzeń, a to by ułatwiło znacznie sprawę.

I tak już pewnie czeka Cię formatowanie więc http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif



pzdr...

#29 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 10:47

3 lata bez formatu na xpeku to tak sie da? ja najdłuzej wytrzymałem rok z systemem ;]

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 10:55

Ja uzywalem 4 latka bez formatu bylo by dlużej ale zmieniłem sprzęcik http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif

#31 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 11:01

omg ;] coprawda u mnie było to przez ostatnich kilka lat podyktowanie nowymi systemami i zmiana sprzetu ale coz;] xp-> xp64 (syf)->vista 64 -> 7 64 http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif w miedzy czasie jeszcze debian, fedora 2k3 server i o takie tam ;]

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 11:15

Ja używam do tej pory xp homa i żadnego innego  co do profesjonala to używanie go do podstawowych czynnosci w domu to calkowicie sie mija z celem, vista - to kompletna porażka. Jeśli chodzi o 7 to sie nie wypowiadam.

#33 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 11:20

7 miszcz, do visty dało sie przyzwyczaic. Przez rok uzywałem i bez problemow prawie. Wiecej mam z niekompatybilnoscia 7 teraz...

#34 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 11:29

Jeżeli ktoś uważa, że 7 jest elo super, a Vista to crap to gratuluje się we wkręcenie marketingowej maszynie ponieważ 7 to nic innego jak poprawiona Vista...
de_so chyba by musiał gość nie mieć coolerów żeby po 15sekundach od włączenia PC wszystko mu się przegrzewało. Co do reszty argumentów nie chce mi się dyskutować dalej się trzymam swojej wersji.
EOT

#35 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 11:53

7 jest bardziej dopracowana i przybajerzona vista, nie mowie ze vista to crap... ale uzywanie systemu operacyjnego ktorym jest przestarzały xp wydaje mi sie bezsensem. Tymbardziej ze aktualnie prawie kazdy nowy komputer ma wsparcie dla 64bitowych procków a xp 64bit był do D! Ludzie XPk ma 8 lat! co z tego że jest łatany wychodziły kolejne sp ape trzeba isc z duchem czasu a przynajmniej ja musze wiedziec jak wygladaja systemy jakby przyszło mi obsługiwać klienta z takim cosiem... rownie dobrze mógłbys twierdzic ze windows 2008 r2 nie wnosi nic nowego ani lepszego niz win 2000

#36 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 13:04

Ale czy ja cokolwiek wspomniałem o XP? Nie po prostu śmieszy mnie zachowanie ludków którzy drą się, że Vista to syf, a 7 to nie wiadomo co...

@shrek co takiego "niezbędnego" posiada Vista/7 czego nie posiada XP i bez czego nie można się obejść w domowym zastosowaniu jako internet, pakiet biurowy, multimedia? Ba nawet co takiego posiadają ów nowe system do pracy biurowe? Nie mówię tu o DX bo z nim wszyscy wiedzą jak jest i dlaczego nowsze wersje powstały tylko na Vista/7.

#37 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 13:16

no na komputera nie uzywam tylko w zastosowaniu domowy ;] do domu jak najbardziej xp x86 styka ;] ale nie wcisniesz w xpeka sprzetu jaki mam zamiar nabyc zaniedługo ( moze ) pt 8 czy 16gb rama samego ( wirtualizacja niestety kosztuje )... a xp x64 to nie bardzo... pozatym dochodzą nowe rozwiazania biznesowe, polityki gpo, zmiany modyfikacje ulepszenia i uproszczenia ktore sa kiepsko kompatybilne z xpkiem... niech tylko jeszcze wyjdzie samba 4 chociaz w wersji rc i bede w niebie :)

w vistach i 7 boli mnie rozwiazanie trzymania bibliotek w systemie ( katalog c:windowswinsxs ) bo strasznie szybko rosnie do niebotycznych rozmiarów a jak ktos dyskiem nei sra to go boli

nie gram prawie wogole wiec na temat dx'a sie nei wypowiadam bo nawet nie wiem jaka jest aktualna wersja zatrzymałem sie na 9.0c ;p

#38 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 13:29

Co do wirtualizacji to zgadzam się z tobą, że XP nie daje rady w takich kwestiach ale w domowych zastosowaniach jak najbardziej :)
DX 9.0C XP/Vista/7
DX 10 Vista/7
DX 11 Vista/7
Dlaczego nie ma na XP 10/11 aby ludzie kupili nowy system...

#39 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 13:32

no ok ale nie wiem czy wiesz ale xp juz od 1,5 roku mial byc nie sprzedawany a ms mysli o zakonczeniu supportu technicznego przez ms update'a co bedzie ostatnim gwozdziem do trumny xpka

#40 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 13:43

Wiem, wiem sprzedawane są resztki magazynowe ;]
W każdym bądź razie ja zostaje na XP z moim archaicznym PC, w linux'a nie chce mi się bawić kolejny raz.