Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kilka Pytań Do Doświadczonych Riderów


55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2011 - 23:07

Jak kolega ma przejechane kilkadziesiąt dni na stoku to kupowanie tak prostej deski jak Anagram czy Stroke jest bez sensu.
OK, SQD Vice jest droższy, ale jest to deska nieporównywalnie lepsza, rocker bardzo dobry w FS, z mocnym popem a na krawędziach jeździ tak (pomarańczowa kurtka):

http://www.youtube.com/watch?v=GWU651L8spc&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=4EQy2f-r_ko&feature=player_embedded


nauczcie mnie nauczccie!! nauczcieEEEEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :((((( ;((((( ja tes kce ;((( nauczcie:(





:huh2: :huh2: :huh2: :huh2: :huh2: :cry: :cry:


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#42 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 March 2011 - 23:22

Jak dla mnie to szkoda kurtki :terefere::hahaha2:

#43 Boł

Boł

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 13:26

gdzie taki ładny stok ??
to ja poproszę o damską wersję takiej deski, na której nauczę się czegoś takiego :excited:

#44 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 13:59

gdzie taki ładny stok ??
to ja poproszę o damską wersję takiej deski, na której nauczę się czegoś takiego :excited:


stok Kiczera PuławyDołączona grafika

p.s. oczywiście Puławy ale nie te lubelskieDołączona grafika

#45 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2011 - 19:26

Czyli rozumiem że można dokupić capstrap'y i doczepić je do wiązań każdej firmy tak?

#46 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 19:32

Czyli rozumiem że można dokupić capstrap'y i doczepić je do wiązań każdej firmy tak?


raczej nieDołączona grafika kupujesz wiązania z capstrapami lub strapami lub uniwersalne, które można zapinać tak i tak :) ale oczywiscie możesz próbować szukać ;)

ostatecznie jeśli się uszkodzą można wymienić u producenta lub dystrybutora

#47 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2011 - 19:52

heh :mrgreen: Chyba jednak sobie daruje poszukiwania takowych :rotfl:

#48 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2011 - 11:12

Nie jeździłem, jeździł kompetentny kolega, ale jak mam deskę o konstrukcji Stroke to wiem czego nawet po najlepszej się spodziewać :) Ja wiem Siwex że Wy jesteście z Motylem najlepszymi riderami na świecie, umiecie wszystko na wszystkim, nie podważam tego :) Ale ten kolega w pomarańczowej kurtce nie jest takim mistrzuniem jak Ty czy Motyl więc nie na każdej desce tak pojeździ, czyli w sumie ma podobnie jak ja.
My słabo jeżdżący potrzebujemy wsparcia sprzętowego, dzięki temu dopiero możemy konkurować z mistrzuniami, czasem skutecznie, Dominik z KSS wygrał na Squadzie Rockerze Amat. MP w GS - nalał twardzielom :)
Dlatego, patrząc przez pryzmat siebie a nie herosów, polecam sprzęty które ułatwiają jazdę, tricki, dają możliwość zrobienia jeszcze postępu. Wam to nie jest potrzebne, bo jesteście z Motylem, już na najwyższym poziomie, na drzwiach od szafy kręcicie siódemki, wchodzicie na raile z backflipem, na slalomach i crossach lejecie każdego leszcza jak ja :)


Dobry temat mnie ominął :)

Nie Maćku nie jesteśmy mistrzami (i ciągle się uczymy i pewnie do końca życia będziemy się uczyć) i Ci panowie z filmiku na pewno też nie, tylko rozróżnijmy, wrzucenie filmiku i stwierdzenie TAK ta deska jeździ jest kompletną bzdurą bo tak to koleś a nie deska jeździ. Idąc dalej tym torem, chyba nabędę desiwo od Szona W. to i triki takie siądą, bo w sumie deska jest najważniejsza :twisted:
Porównujesz Stroke do Anagrama twierdząc że to te same deski, a za chwile nie zgadzasz się z Siwexem w tezie, że jest sporo podobnych konstrukcji gdzie dość ciężko odczuć różnice. Przeczysz tym samym swoim własnym słowom, bo jeśli nie odróżniasz twina w rockerze od kierunkowego desiwa AM z setbackiem to przepraszam, ale jakakolwiek dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

#49 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2011 - 19:44

Dobry temat mnie ominął :)

Nie Maćku nie jesteśmy mistrzami (i ciągle się uczymy i pewnie do końca życia będziemy się uczyć) i Ci panowie z filmiku na pewno też nie, tylko rozróżnijmy, wrzucenie filmiku i stwierdzenie TAK ta deska jeździ jest kompletną bzdurą bo tak to koleś a nie deska jeździ. Idąc dalej tym torem, chyba nabędę desiwo od Szona W. to i triki takie siądą, bo w sumie deska jest najważniejsza :twisted:
Porównujesz Stroke do Anagrama twierdząc że to te same deski, a za chwile nie zgadzasz się z Siwexem w tezie, że jest sporo podobnych konstrukcji gdzie dość ciężko odczuć różnice. Przeczysz tym samym swoim własnym słowom, bo jeśli nie odróżniasz twina w rockerze od kierunkowego desiwa AM z setbackiem to przepraszam, ale jakakolwiek dyskusja nie ma najmniejszego sensu.


Morgan miał na myśli Voelkl'a SPADE bo pisałem mu pw. Wprawdzie zaczął pisać o STROKE ale to była zwyczajna piśmienna pomyłka (bynajmniej tak mi się wydaję) :mrgreen:

Użytkownik Troj edytował ten post 10 March 2011 - 19:50


#50 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2011 - 19:51

Morgan miał na myśli Voelkl'a SPADE bo pisałem mu pw. Wprawdzie zaczął pisać o STROKE ale to była zwyczajna piśmienna pomyłka :mrgreen:


A to przepraszam :D

#51 Boł

Boł

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 11:16

kurcze.... z opisu wynika że SPADE to deska AM/FS. W życiu bym nie powiedziała, że do takiej jazdy (coś na wzór extremalnego curvingu) taka deska się spisze (choć to moje skromne zdanie niedoświadczonej i kompletnie zielonej osoby).
Do tej pory widziałam ludzi robiących podobne rzeczy na deskach chociażby SWOARD'a... :rolleyes: a tutaj proszę zwykły FS Voelkla Czy z tego wynika, że takie rzeczy można zrobić na każdej desce?? czy trzeba po prostu tak za***iście jeździć?? :blink:

#52 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 March 2011 - 13:04

mozna praktycznie na każdej desce tak wycinać ale podstawa są umiejętności techniczne:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#53 Boł

Boł

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 13:16

mozna praktycznie na każdej desce tak wycinać ale podstawa są umiejętności techniczne:):)


pytanie za 100 pkt. : to na której (DAMSKIEJ )będzie mi się najłatwiej nauczyć?? :ashamed:

Użytkownik Boł edytował ten post 11 March 2011 - 13:32


#54 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 21:14

to zależy od Twoich aktualnych umiejętności "stopień zaawansowania" oczywiście im twardsza i sztywniejsza deska tym łatwiej będzie można zrobić takie wykładki, ( ja czasmi próbuje zrobić to na park rockerze ale ...Dołączona grafika ale w tym temacie to raczej jestem lajkiem więc może ktoś bardziej kumaty Ci pomoże dobrać konkretne desiwoDołączona grafika

#55 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2011 - 23:19

I dajesz rade ? :mrgreen:

#56 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2011 - 09:23

I dajesz rade ? :mrgreen:


no nie jest łatwo Dołączona grafikana razie się jeszcze uczę w następnym sezonie mam zamiar już takie robićDołączona grafika na razie udało mi się tylko zrobić skręt jakieś 270 stopni i na bardziej ugiętych nogach niż to robią na carvie. :) Niestety park rocker jest ciężkim orzechem do zgryzienia Dołączona grafika