Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Lib-Tech] Skate Banana 2012


77 odpowiedzi w tym temacie

#41 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2013 - 18:33

Misiek: głównie zjazdy/nauka, ale w perspektywie jakieś proste skoki, buttering nieśmiały. ;)

#42 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2013 - 23:11

Po mojemu ogarniesz, to rocker, więc dość wybaczająca decha, choć znam łatwiejsze do jazdy nazwijmy to "na luzie" i nauki.
Dzisiaj na Jurgowie za to był dzień na śmiganie typu napinka ciętym i tutaj SB się super broni, jak na pełnego rockera. Reaktywna, szybko zmienia krawędź i dobrze trzyma. Nie zgadzam się za to z opiniami gdzieś przeczytanymi, że Magne Traction działa nawet, jak masz tępe krawędzie, u mnie to działa super, ale tylko wtedy, gdy są w miarę ostre (akurat jeszcze są, bo ostrzone przed sezonem).
Zresztą @praxx może się wypowiedzieć, bo doświadczył zeszłej wiosny.
U mnie przyszedł czas na spróbowanie czegoś agresywniejszego, bo do zabawy mam naleśnika K2WWW rocker i dodatkowo poluję na Burka Nug'a, który pewnie zastąpi K2. Teraz szukam czegoś mocno stabilnego do szybkiego cięcia, co jednocześnie da się w miarę bez stresu okiełznać podczas zwykłej, powolnej jazdy. TRS Liba, albo jakieś NS mi chodzą po głowie.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 06 January 2013 - 23:12

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#43 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 January 2013 - 08:18

Jak wylądujemy na tym samym stoku to mogę Ci dać jak w zamian też będę miał na czym spędzić dzień :-) Deska ma 162 cm (TRS).
No chyba że już jeździłeś na tym i myślisz o zakupie.

#44 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 January 2013 - 10:43

W środę jestem w Wiśle, poza tym planów większych nie mam, może się uda jakoś zgadać. :-)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#45 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 January 2013 - 11:17

Jakie ośrodki są w Wiśle ? Jest tam gdzie pojeździć - jakbyś np do Białki Tatrzańskiej miał porównać ?
9 do 11 mam wolne i myślę nad drugim TD tylko w innym miejscu ;-)

Żeby nie spamować daj znać na priv, nie pamiętam ale chyba nie byłem w Wiśle nigdy.

Użytkownik Muniek edytował ten post 07 January 2013 - 11:17


#46 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2013 - 14:56

Białka to masówka z wiecznymi kolejkami i wypłaszczeniem przez 60 % głównej trasy ;) Wszystko sterylnie ogrodzone siatkami.

W Wiśle:

Cieńków spoko jak jest dużo puchu i mało ludzi ;)

Soszów drogo

Nowa osada w miare przyjemny stok, jednostajny spadek, dobrze oswietlony nocą

Przepraszam za offtopa...

Użytkownik macpas edytował ten post 07 January 2013 - 14:57


#47 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2013 - 21:18

...Nie zgadzam się za to z opiniami gdzieś przeczytanymi, że Magne Traction działa nawet, jak masz tępe krawędzie, u mnie to działa super, ale tylko wtedy, gdy są w miarę ostre (akurat jeszcze są, bo ostrzone przed sezonem).

No ale i tak chyba lepiej niż tępa krawędź bez MT.

...Teraz szukam czegoś mocno stabilnego do szybkiego cięcia, co jednocześnie da się w miarę bez stresu okiełznać podczas zwykłej, powolnej jazdy. TRS Liba, albo jakieś NS mi chodzą po głowie.

Mi Premier chodzi po głowie, ale chyba na razie nie uda mi się na nim pojeździć. A co do TRS to nie wiem jaką masz stopę, ale ja mam 45 i mi dwie osoby bardzo obeznane w Libach proponowały Travisa zamiast TRS.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#48 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 January 2013 - 21:47

Mam 46. Buty Burka Ion 2009, albo 10 i teraz celuję w Ambushe, już shrinkage, czyli mniejsza skorupa.
@Muniek - w środę od 9-10.00 będę na Nowej Osadzie zdaje się, jeszcze na priv Ci dopiszę konkretnie. To prosty stok, jakieś 1100m długości, można poćwiczyć flaty, switch i cięty. U góry bardziej płasko u dołu troszkę stromiej, ale lajt.Choć w porównaniu z tym, co jest w Białce, to prawie czarna traska :D
Mam ze sobą zazwyczaj dwie dechy, to możemy się pozamieniać - K2 WWW 159W i K2 Hurrithane i SB 159W z fluxami DS30, czy tam ileś.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 07 January 2013 - 21:48

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#49 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2013 - 22:02

Marek, moze mi pomozesz :) Szukam deski Skate Banana lub GNU Pickle w rozmiarze 156W i nie mam pojecia gdzie w PL ja kupic...? Nigdzie nie widze takiego rozmiaru...

I w sumie od razu pytanie, mam 187cm wz 90/92kg rozmiar buta 46...jezdzilem na Rome 160 ale chce sie pobawic na czyms krotszym i wg specyfikacji LibTecha i GNU - 156W powinno dac rade , jak uwazasz ?

Brałbym 159W, 156 moze byc za krotka wedlug mnie.


Co do MT, stepiona nadal dziala lepiej niz zwykla tepa krawedz. Przecwiczylem to na przygotownym do raili Gnu Street Series. A kiedys pare razy jechalem na zwyklej desce do jibow ze stepionymi krawedziami... Ja ogolnie jak nic na kamieniach nie zniszcze to prrzez caly sezon nie ostrze MT, a w sumie lubie szybko jezdzic.

Co do TRSa, w konuc zrobie recenzje tej deski, jeszcze latwiejsza w jezdzi niz Gnu Riders Choice,a przy tym jest dobrym kompanem przy bardzo duzych predkosciach.

Wogole to pod koniec tygodnia mam miec pokazowe deski na 13/14. I za niecale 2 tygodnie w weekend chce zrobic duze testy. Zastanawiam sie na Białką Tatrzańską, ewentualnie jakąś miejscówką w beskidach. Jak coś to liczę na proporzycje z waszej strony. W sumie przystanków testowych trochę będzie...

#50 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 January 2013 - 22:55

Wogole to pod koniec tygodnia mam miec pokazowe deski na 13/14. I za niecale 2 tygodnie w weekend chce zrobic duze testy. Zastanawiam sie na Białką Tatrzańską, ewentualnie jakąś miejscówką w beskidach. Jak coś to liczę na proporzycje z waszej strony. W sumie przystanków testowych trochę będzie...


A tak z ciekawości : nie lepiej było na TD przyjechać ? ( nawet z starymi, 12/13 modelami :) )

Rozumiem, ze to prywatna impreza i nie ma obowiązku :), ale ciekawym rozumowania przedstawicieli brandów , którzy z takiej okazji pokazania sie i skonfrontowania z konkurencją rezygnują...może nie jest to jakaś super wielka i medialnie rozdmuchana impreza ( i w pewnym sensie dobrze), ale i tak chyba tego rodzaju - najwieksza ?
Jeszcze zrozumiałbym firmę , która w superwypasionym reklamowym papierku chce upychac jakiś chłam , ale to przecież chyba nie stajnia mervina :)?!

#51 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 00:02

Wg mnie TRS jest przyjazną deską. Znalazł fajnie połączenie między deską stabilną, do szybkiej jazdy, taką która nie zawraca Ci głowy małymi świeżo nasypanymi małymi muldkami przy slalomie...i taką która jednocześnie nadaje się do zabawy na stoku. Nawet mimo tego że korzystam z jej możliwości w może 5 - 10% to i tak mam radość z jazdy na niej.

Misiek daj znać na priv, być możę będę w Wiśle ale jak w środę to na pewno duuużo później (kończę pracę o 7 rano...muszę sie ogarnąć i dojechać tam z Krakowa). Jeszcze nic pewnego ale jak coś to jesteśmy w kontakcie.

#52 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 00:16

...
Wogole to pod koniec tygodnia mam miec pokazowe deski na 13/14. I za niecale 2 tygodnie w weekend chce zrobic duze testy. Zastanawiam sie na Białką Tatrzańską, ewentualnie jakąś miejscówką w beskidach. Jak coś to liczę na proporzycje z waszej strony. W sumie przystanków testowych trochę będzie...


może w Krynicy jakieś teściki? :D

#53 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 00:41

może w Krynicy jakieś teściki? :D

No właśnie, może Krynica? :D

#54 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 08:59

A tak z ciekawości : nie lepiej było na TD przyjechać ? ( nawet z starymi, 12/13 modelami :) )

Rozumiem, ze to prywatna impreza i nie ma obowiązku :), ale ciekawym rozumowania przedstawicieli brandów , którzy z takiej okazji pokazania sie i skonfrontowania z konkurencją rezygnują...może nie jest to jakaś super wielka i medialnie rozdmuchana impreza ( i w pewnym sensie dobrze), ale i tak chyba tego rodzaju - najwieksza ?
Jeszcze zrozumiałbym firmę , która w superwypasionym reklamowym papierku chce upychac jakiś chłam , ale to przecież chyba nie stajnia mervina :)?!

Stare modele byly na wyjazdach w alpach, a wyjazdy te byly ustalane juz okolo 4 miesiace wczesniej, Przewaznie byly to wyjazdy organizowane przez klientow, czyli sklepy, ktrore ten sprzet sprzedaja....i nie moglem im odmowic. A przyjezdzac na TD z 3-4 deskami raczej nie ma sensu. Raczej przedstawiciele brandow nie unikaja konkurencji, tylko TD jest w dosc "trudnym" terminie... Zwroc uwage,ze juz zawodach Burne'a jest pelne miasteczko testowe. Osobiscie bede sie staral, by w przyszlym roku pojawic sie na TD,ale jest to najtrudniejszy termin do zorganizowania duzej ilosci desek na testy.... Tak jak pisze TD to bardzo fajny pomysl,ale nie zawsze jest tak prosto wszystko ogarnac.

Ok, pomysle tez nad Krynica... Tylko kontakt do jakieogs stoku czy cos musze ogarnac.

#55 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 22:17

Marek, a w Beskidach gdzie? i kiedy tak pi razy oko

#56 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 22:32

Kurcze, dam znac, bo wszystko w fazie planowania...

#57 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 22:41

a Krynica to nie Beskid?! ;)

#58 Bajson

Bajson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2013 - 17:40

A jak jest z trwałoscią Bananów ?? Nie tracą swych magicznych właściwości po latach ??
Opłaca się kupić taka deskę używaną ??

#59 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2013 - 19:27

Używaną od prywatnej osoby pewno tak. Ale można też kupić paroletnie używane modele potestowe, tego bym się raczej trzymał z daleka.

#60 Bajson

Bajson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2013 - 10:07

Pytam bo przysiągłbym ze widziałem Skate Banana za 700 zł na giełdzie narciarskiej......ogólnie stan dechy był raczej ok. ale jak sprawdzić czy nie jest dorżnięta ??