Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Lib-Tech] Skate Banana 2012


77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2011 - 20:23

Deseczka: Lib-Tech SkateBanana BTX 2012

dł. 152cm

flex: 5

BananaRocker: Rocker tylko między wiązaniami pod wiązaniami już płaska deska, czyli Flat tak więc deskę można chyba zaliczyć do Hybryd :)

Oczywiście rzuca się w oczy grafika, która nawet mi się podobała :) ale nie chodzi tutaj o grafę.

Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście pofalowane krawędzie tzw. Magne Traction, mogę powiedzieć, że dużej różnicy aż takiej nie ma od tradycyjnej krawędzi, ale jednak jest odczuwalna :), w szczególności na tzw. betonie, w tym sezonie praktycznie śmigam już tylko na rockerach, chyba tylko raz miałem na nogach tradycyjnego cambera i to był jakiś Voelkl, w każdym razie jak dotąd na żadnym rockerze nie czułem stabilniejszej jazdy po betonie tak jak na SkateBanana, po prostu śmigało mi się troszkę luźniej :) w porównaniu z innymi przy których trzeba się naprawdę skupiać.

Oczywiście dobrze trzyma krawędź, nie miałem z tym większych odbiegających od normy problemów :) Fajny popik ale deska troszkę za sztywna jak dla mnie i za ciężka.

Deska także bardzo podatna na uszkodzenia w okolicach Nosa i Taila gdzie Lib-Tech w prowadził jak dla mnie bez sensu patent i nie mam zielonego pojęcia w jakim celu, polega na tym że na Nosie i Tailu zrezygnowali z krawędzi, która jakby nie patrzeć troszkę zawsze ochrania nasze desiwo :)

szkoda, że nie miałem okazji jej przetestować w parku :)


pzdr....

Użytkownik Aro edytował ten post 03 February 2011 - 20:24


#2 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 03 February 2011 - 22:29

Aro a jak tam butterki, jak sie wybija do 180, 360 czy zwykłego ollie? Jak tam porównanie z Park Rockerem? Jaki stosunek jakości do ceny?

#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2011 - 22:57

Jeżeli chodzi o butterki to Ci nie pomogę dla mnie na razie to jeszcze kosmos :) w sumie dopiero dwa dni temu zacząłem pod tym kątem coś kręcić :)

co do wybicia to tak jak już pisałem Popik dobrze oddaje tak więc ollie bez problemu do 1.8 i 3.6 ;)

Jeżeli chodzi o porównanie do Park Rockera może zabrzmi to troszkę nie obiektywnie :) ale dla mnie Park rocker jednak biję Skate Banana :) ale żeby było jasne Park rocker jest o wiele lżejszy, miększy, ma większego rockera w porównaniu ze Skate Bananem, niestety Park Rocker sobie nie radzi tak dobrze z jazdą na krawędziach jak Skate Banan w szczególności na Betonie. Bardzo jest ciężko utrzymać PR'a w takich warunkach naprawdę trzeba już umieć dobrze jeżdzić ;)

Park rocker jest dla zaawansowanych nie polecam początkującym, Jeżeli chodzi o Skate Banana to myślę, że początkujący bez problemu sobie poradzi z tą deską.

Za Skate Bananem w większości przemawia jazda na krawędziach, bezstresowa :)

Co do ceny no cóż, nie wiem dokładnie ile kosztuję w sklepach wiem, że teraz chyba można już ja wyhaczyć za jakieś 1500 zyla, oczywiście deska jakościowo jest bardzo dobrze zrobiona, jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to wykończenie Nosa i Taila ale o tym pisałem już wyżej :) w każdym razie myślę, że deska warta swojej ceny ;)


pzdr...

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2011 - 10:33

Co do braku krawędzi na nose i tail, to chodzi o to,że przy mocnym uderzeniu nie ma naprężenia na całą krawędź deski, które może spowodowac duże większe problemy niż lekko rozwalony tail. Ja z ręką na sercu na razie nie rozwaliłem ani taila,ani nosea. Mervin juz ponad 20 lat ogarnia różne patenty. Dla przykłady to oni wymyślili system insertów 3D,ale stwierdzili,ze nie ma to większego sensu. A potem przejął to B i używał przez wiele lat.

Co do trzymania na krawędzi, to osobiście uważam,że deska(chyba że stricte jibingowa) nie ma sensu, jeśli nie pojedzie na ciut twardszym po krawędzi. Brak stabilności na krawędzi powoduje,że nawet na skoczni można mieć problemy.

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2011 - 16:04

...Co do trzymania na krawędzi, to osobiście uważam,że deska(chyba że stricte jibingowa) nie ma sensu, jeśli nie pojedzie na ciut twardszym po krawędzi. Brak stabilności na krawędzi powoduje,że nawet na skoczni można mieć problemy.


No tutaj to nie ma nawet o czym dyskutować, dlatego na Park Rockerze poskaczesz tylko na małych skoczniach bo niestety PR nie należy do desek na których można stabilnie i pewnie śmigać na krawędzi i pod tym właśnie względem Skate Banana przewyższa Park Rockera, ale też się nie oszukujmy wszyscy wiemy, że PR był stworzony do zabawy na stokach, czyli do butteringu i praktycznie nic po za tym. Jeśli chodzi o Skate Banana to ta deska pozwala na troszkę więcej :)

Oczywiście jeżeli chodzi o mnie to i tak dla mnie PR jest numer uno hehe :)


pzdr...

#6 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2011 - 16:38

Myslę Aro że Marek jako jedyny z tego forum by ogarnoł tego PR nawet na dużej hopce :hahaha2: No ale to troche nie nasz poziom :)

#7 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2011 - 21:23

BananaRocker: Rocker tylko między wiązaniami pod wiązaniami już płaska deska, czyli Flat tak więc deskę można chyba zaliczyć do Hybryd :)

pzdr....


Nie chcę zaśmiecać forum więc się podepnę. Powiedzcie mi, czy w tym Libtech'u ten rocker jest podobny jak dechach Voelkl spade RC '11 czy Voelkl vice SQD ? I w ogóle czy rocker dzieli się na jakieś typy, czy po prostu jeśli mamy w hybrydach ALL MT FS rocker, to we wszystkich jest on skonstruowany podobnie ? Mam jeszcze znikome pojęcie na temat tego wszystkiego a im bardziej się w to zagłębiam, tym jest tego więcej i się gubię. :wallie:

Pozdro. ;D

#8 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2011 - 21:46

Na stronie Voelkla masz to świetnie rozrysowane przy każdym modelu skąd zaczyna się rocker i jak bardzo jest wygięty.
http://www.voelkl-sn...tain/spade.html
http://www.voelkl-sn...p/vice-sqd.html
Generalnie w Vice SQD rocker idzie od wiązań w kierunku nose i tail a w Spade jest easy rocker czyli nieco łagodniejsze wygięcie zaczynające się dopiero w pewnej odległości za wiązaniami. Tu masz rozrysowane banana tech
http://www.lib-tech....na-technology/.
Co do Voelkla to pewnie mgrn będzie wiedział najlepiej :).
A w hybrydach jest bardzo różnie bo inaczej jest zrobiony Lib Tech, inaczej Never Summery a jeszcze inaczej np. Signal Omni.

Użytkownik retro edytował ten post 26 February 2011 - 21:59


#9 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2011 - 22:03

Nie chcę zaśmiecać forum więc się podepnę. Powiedzcie mi, czy w tym Libtech'u ten rocker jest podobny jak dechach Voelkl spade RC '11 czy Voelkl vice SQD ? I w ogóle czy rocker dzieli się na jakieś typy, czy po prostu jeśli mamy w hybrydach ALL MT FS rocker, to we wszystkich jest on skonstruowany podobnie ? Mam jeszcze znikome pojęcie na temat tego wszystkiego a im bardziej się w to zagłębiam, tym jest tego więcej i się gubię. :wallie:

Pozdro. ;D



W desce lib tech attack banana masz cos takiego :D

http://skis.com/imag...nanaDiagram.pdf

#10 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2011 - 23:01

Na stronie Voelkla masz to świetnie rozrysowane przy każdym modelu skąd zaczyna się rocker i jak bardzo jest wygięty.
http://www.voelkl-sn...tain/spade.html
http://www.voelkl-sn...p/vice-sqd.html
Generalnie w Vice SQD rocker idzie od wiązań w kierunku nose i tail a w Spade jest easy rocker czyli nieco łagodniejsze wygięcie zaczynające się dopiero w pewnej odległości za wiązaniami. Tu masz rozrysowane banana tech
http://www.lib-tech....na-technology/.
Co do Voelkla to pewnie mgrn będzie wiedział najlepiej :).
A w hybrydach jest bardzo różnie bo inaczej jest zrobiony Lib Tech, inaczej Never Summery a jeszcze inaczej np. Signal Omni.


Właśnie się przymierzam do kupna dobrej hybrydy i staram się zorientować w temacie, ale z tego co zauważyłem czytając forum, to z dech AM / FS najwięcej ludzi zachwala sobie Voelkl'a i Lib'a. W temacie pomocy w wyborze jeszcze założę nowy temat, btw. dzięki za pomoc, czegoś takiego właśnie szukałem :ok:


W desce lib tech attack banana masz cos takiego :D

http://skis.com/imag...nanaDiagram.pdf


To chyba deska w technologii magne-traction prawda ?

Użytkownik Troj edytował ten post 26 February 2011 - 23:01


#11 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2011 - 11:00

Właśnie się przymierzam do kupna dobrej hybrydy i staram się zorientować w temacie, ale z tego co zauważyłem czytając forum, to z dech AM / FS najwięcej ludzi zachwala sobie Voelkl'a i Lib'a. W temacie pomocy w wyborze jeszcze założę nowy temat, btw. dzięki za pomoc, czegoś takiego właśnie szukałem :ok:




To chyba deska w technologii magne-traction prawda ?


Po pierwsze to Lib Tech i Voelkl to całkowicie odmienne firmy, inny proces produkcji, powstawania grafik,itd,wiec raczej musiałbyś głebiej się zastanowic jaką deskę chcesz, bo obie firmy i sam produkt są w niczym w sobie niepododobne.

Co do Banana w Libie to jesli chodzi Ci hybrydę to jest technologia C2 BTX. Masz banana (wymyslonego przez Liba) miedzy wiązaniami i camber poza wiązaniami. Samo połączenie podsunął Lib Techowi Travis Rice, który potrzebował deski do duzych prędkości na krawędzi,ogromnych skoków i precyzyjnych lądowań. Sprecyzuj jaką deskę konkrtenie deskę chcesz, w jakiej długości to może cos podpowiem, bo zostało raptem parę Lib Techów w Polsce. Poza tym Magne Traction jest w każdej desce Liba.

Co do Voelka to Morgan na pewno coś poleci.

#12 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2011 - 11:17

Po pierwsze to Lib Tech i Voelkl to całkowicie odmienne firmy, inny proces produkcji, powstawania grafik,itd,wiec raczej musiałbyś głebiej się zastanowic jaką deskę chcesz, bo obie firmy i sam produkt są w niczym w sobie niepododobne.

Co do Banana w Libie to jesli chodzi Ci hybrydę to jest technologia C2 BTX. Masz banana (wymyslonego przez Liba) miedzy wiązaniami i camber poza wiązaniami. Samo połączenie podsunął Lib Techowi Travis Rice, który potrzebował deski do duzych prędkości na krawędzi,ogromnych skoków i precyzyjnych lądowań. Sprecyzuj jaką deskę konkrtenie deskę chcesz, w jakiej długości to może cos podpowiem, bo zostało raptem parę Lib Techów w Polsce. Poza tym Magne Traction jest w każdej desce Liba.

Co do Voelka to Morgan na pewno coś poleci.


Właśnie tworzę topic w dziale "Co Kupić" , więc zapraszam do dyskusji :uczen:

#13 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2011 - 16:22

Właśnie się przymierzam do kupna dobrej hybrydy i staram się zorientować w temacie, ale z tego co zauważyłem czytając forum, to z dech AM / FS najwięcej ludzi zachwala sobie Voelkl'a i Lib'a. W temacie pomocy w wyborze jeszcze założę nowy temat, btw. dzięki za pomoc, czegoś takiego właśnie szukałem :ok:




To chyba deska w technologii magne-traction prawda ?



ta jest deska na 2012. Ale juz smigana i powiem mega deseczka

#14 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 16:48

BananaRocker: Rocker tylko między wiązaniami pod wiązaniami już płaska deska, czyli Flat tak więc deskę można chyba zaliczyć do Hybryd :)

skate banana to pierwszy i typowy rocker - banan (grafika nr2) nowej ery, gdyz proby wprowadzenie "banana" miały juz swoje nieskuteczne miejsce w historii snb. Flat rocker to deska płaska zamiast kamberu - rys.3. wygieta w okolicy wiazań. Hybryda to połaczenie klasycznego kamberu i technologi rocera. Teraz już wersji rockerowych oraz hybryd namnożyło się sporo np. rys 4.

Załączone pliki


Użytkownik Ghost41 edytował ten post 28 December 2011 - 16:51


#15 sebs

sebs

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 14:53

mam zamiar zakupić ten model ktoś może podpowie czy do wagi 80kg / 180cm do zwykłego latania 156cm nie będzie za krótka ?

#16 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 13 December 2012 - 15:31

mam zamiar zakupić ten model ktoś może podpowie czy do wagi 80kg / 180cm do zwykłego latania 156cm nie będzie za krótka ?

nie będzie za krótka
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 16:35

156 będzie akurat. Sprawdz jedynie rozmiar buta. Od 45 to juz wide, w zaleznosci tez jakiego buta masz.

#18 sebs

sebs

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 20:28

no właśnie normalnie noszę 43/44 , ostatnio wymieniałem butki i to nr 46 dopiero pasował więc trochę byłem zdziwiony i w takim razie tylko wide ? czy to po prostu przez dziwną numeracje nitro ?
dzięki za pomoc

#19 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 21:06

Kurcze, ciezko mi tak na odleglosc powiedziec. Porownaj z innymi butami, w sensie zmierz wkladke,itd...

#20 sebs

sebs

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 21:27

może warto zabrać buta do sklepu i przymierzyć w ostateczności :)