Skocz do zawartości




Zdjęcie

Zastosowanie: Biaxial Vs. Triaxial


55 odpowiedzi w tym temacie

#41 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 October 2011 - 21:05

Całej tej dyskusji pewnie by nie było, gdyby Stroke nadal miał Biax :)

Wyciągnąłem stary cennik materiałów i dopóki producenci nie ujawniają jakiego dokładnie materiału używają nic z deklaracji biax czy triax nie wynika ani w sprawie ciężaru deski ani tego, czy deska jest tańsza czy droższa z powodu triaxa.

Podam przykład: tkanina E-LT 3000 używana przez jedną z czołowych firm w swojej zaawansowanej desce FS ma gramaturę 1020g/m2 (nazywa go Dual Density Biax). Biax w Ravenach ma 850g/m2. Bardzo popularny triax SE35EY600 używany w znanej mi desce AM bardzo dobrego producenta ma gramaturę 718g/m2. Co więcej - tu spora niespodzianka biax E-LT jest o ponad 40% droższy od tego triaxa.
Te dane pokazują jak wiele zależy od konkretnego materiału, a nie od samej nazwy biax czy triax.
Marcin

#42 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 October 2011 - 21:51

Te dane pokazują jak wiele zależy od konkretnego materiału, a nie od samej nazwy biax czy triax.

... jakość
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#43 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 06:14

@Motyl, widzę że filmiki zrobiły na Tobie wrażenie, bardzo dobrze. W zeszłym roku nie podobało Ci się że Mat Ligocki zapierdziela i chwali Stroke. Dwa lata temu nie podobały Ci się zdjęcia z ostrzejszej jazdy na krawędziach na Stroke. Teraz nie podobają Ci się nowe filmiki bo nic nikomu nie dają. Już sam nie wiesz co wymyślić, do czego się doczepić hahaha :)

Z przykrością jednak stwierdzam, że takie podstawowe rzeczy tłumaczy się nawet sprzedawcom Intersportu i innych sieciówek (np. szkolenia Burtona).

Pop - w pierwszej kolejności o popie decyduje rdzeń? Czyli z tego wynikałoby że jak chcemy zbudować deskę z mocnym popem to co, dajemy grubsze drzewo? Cieńsze drzewo? Zmieniamy rodzaj drewna rdzenia? Czyli gruba jak palec deska miałaby pop a cieniutka już nie? Ciekawa teoria, może tak było 20 lat temu, ale na dzień dzisiejszy o popie decydują w 90% warstwy włókien węglowych, sposób ich ułożenia, szerokość pasów, ich ilość. Wystarczy przeczytać opis dowolnej firmy, dowiesz się tego samego. Dowolny katalog, strona www.

Sploty włókien szklanych są bardzo lekkie, praktycznie nie ma różnicy w ich wadze, podwójny waży tyle samo co potrójny. Dzięki potrójnemu splotowi deska jest lżejsza. Powód jest prosty, rdzeń można zastosować wtedy cieńszy. A że drewno jest cięższe od włókna szklanego, deska jest lżejsza. Dlatego deski są teraz cieńsze i lżejsze, lepsze materiały zamiast grubych rdzeni, XXI wiek.
http://www.fiberglas...com/knitmat.htm
http://www.fiberglas.../warp-triax.htm
Zerknij sobie na wysokie modele np. Step Child - freestylówki pełną gębą, zrobione na poczwórnym splocie Quadrax, takim tokiem rozumowania ważyłyby tonę :)

Pokaż mi jakąś deskę gdzie producent wsadził dwie warstwy włókien Biax po jednej stronie rdzenia (zamiast dać Triax). Może coś przeoczyłem, ale nigdy o tym nie słyszałem :) Coś chyba źle sobie przetłumaczyłeś ;)

@Aro - splot włókien szklanych to jeden z podstawowych budulców deski snowboardowej. Jedna z najważniejszych rzeczy. Poczytaj wcześniejsze posty, dowiesz się na co te włókna mają wpływ. To podstawa do budowy dobrej deski, do czego używa się dodatkowych materiałów. Proste pytanie, taka sama deska, jedna ma splot podwójny druga potrójny, prosta odpowiedź, 95% producentów twierdzi że deska z potrójnym jest lepsza. I nie ma to kompletnie związku ze sztywnością czy przeznaczeniem deski. Jaką wagę przywiązuje się do włókien szklanych, możesz dowiedzieć się np. na podstawie desek Never Summer, cholernie wytrzymałych, dzięki właśnie genialnym splotom włókna szklanego, o czym mówią głośno i wyraźnie, o czym wie większość snowboarderów w USA.




Tak zrobiły , największe wrażenie wywarły na mnie ich opisy :) Ale nie dziwi mnie to, bo zawsze to deska jeździła a nie rider :)
A czepiam się bo zaczynasz pisać bzdury.

Co do Mata Ligokiego to nie wiem skąd sobie ubzdurałeś że nie podoba mi się coś o czym nie wiedziałem. Jedyne deski jakie miałem okazję mu robić to były Coale, ale Ty oczywiście wiesz lepiej :wallie:

Tak rdzeń plus dodatki, przy czym te poprawiające pop są raczej z karbonu. Wiem że jeszcze nie powstał Twój pro model zbudowany tylko z kilku warstw triaxu, myślę że na Holie Ollie zgarnąłbyś główną nagrodę. Co do wagi to marpyc to wyjaśnił i tu szacun dla niego.


Nie wiem skąd to cisnienie, ale po kilku wątkach zaczynam się zastanawiać czy w magazynie nie zalega Ci kilka desiw w długości 161 cm oczywiście z triaxem :ashamed:

#44 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 October 2011 - 11:29

Włókna szklane to jeden z czynników mających wpływ na zachowanie deski, tych czynników jest znacznie więcej, a że ośmieliłem się napisać że Shine/Stroke jest ulepszony bo ma potrójny splot włókien szklanych, komuś się to nie spodobało i stąd cała ta demoniczna wrzawa, dodatkowo wynikła z faktu że ośmieliłem się wyjaśnić jak to wpływa na deskę :) Przepraszam, więcej nie będę :)

@Motyl - ale nie przekręcaj - od zawsze uważałem, że jedna deska pozwala na więcej od drugiej. Na jednej coś jesteś w stanie zrobić, na innej jest to znacznie trudniejsze lub niemożliwe. Ty twierdzisz inaczej, jak zwykle :) Kilka takich dyskusji już sobie przypominam, szczególnie ta z Bzykiem na żółtych stronach, gdzie sami przekonaliście się, że jednak na miękkiej desce ostro na krawędzi jeździć się nie da :))) Także rider to jedno a sprzęt to drugie. W innym przypadku producenci desek mogli by pójść na wieczysty urlop, wszystkie deski by były takie same. Ja bzdur nie piszę, wskaż choć jedną taką rzecz bez argumentacji zgodnej z rzeczywistością. Czekam na deskę z podwójnym biaxem :)

Ale OK, nie mam racji, piszę bzdury, nie znam się, nie umiem jeździć, nie mam pojęcia o czym piszę. Biax jest najlepszy, znacznie lepszy od Triax. Rodzaj włókien szklanych, użytych do budowy deski, nie ma żadnego wpływu na deskę, na jej właściwości, rzecz marginalna, bez żadnego znaczenia. Producent Voelkl zwariował, dokonując zmiany w jakiejś tam desce z Biax na Triax, jeszcze ma czelność twierdzić że ulepszył deskę. Ale okazuje się że nie tylko ich porąbało. Firma Signal kompletnie zwariowała, okazuje się że nie wiadomo po co do swoich lepszych desek także używają Triax, twierdząc że dzięki temu są stabilniejsze na większej prędkości. Kompletnie porąbało StepChild'a, Ci to już wogóle przesadzili, zepsuli swoje najlepsze deski gdyż ich budowę oparli na poczwórnym splocie włókien szklanych, a że JP Walker zgodził się na to w swoim pro modelu to już o nim świadczy tragicznie, jak mogli mu tak schrzanić deskę. Pomyłki są też na stronie Burtona, dyletanci bez pojęcia, napisali że dzięki potrójnym splotom Triax może "zniszczyć każdą przeszkodę, od mini do największych". Ale to Burton, oni nie mają doświadczenia ani wiedzy. Brakiem wiedzy wykazuje się także firma K2 Snowboards - Ci natomiast piszą bzdury że dzięki potrójnym splotom Triax, ich deski lepiej trzymają na krawędzi, podnoszą stabilność jazdy i jeszcze największa bzdura, piszą że na desce z Triax łatwiej wylądować. Nie można zapomnieć o Never Summerze, oni już przeginają, podając dane techniczne chwalą się że mają najlepsze włókna szklane o potrójnym splocie kombinowanym z elastomerem, piszą bzdury że dzięki temu ich deski mają siłę, precyzję i świetnie trzymają na krawędziach. Dobrze rąbnięci są także kolesie z Arbora, Ci podobnie jak Never Summer na pierwszym miejscu w opisach desek chwalą swoją technologią PowerPly która zastępuje trzeci splot włókna szklanego. Salomona też trzeba zganić, mądraszki do lepszych desek wsadzają Triax z domieszką bazaltu, jeszcze mają czelność twierdzić że dzięki temu te deski są lepsze. Kompletni amatorzy z Nitro, twierdzą zaś, że dzięki ich włóknom Tri-lit (Triax), deski ich są precyzyjne, czułe i bardzo skrętne.
Na szkolenie z budowy desek trzeba koniecznie wysłać konstruktorów Rome. Napisali okrutny stek bzdur na swojej stronie. Piszą że Triax jest szczególnie dobry dla ich desek w rockerze, twierdzą że rockery potrzebują wzmocnienia i lepszego kopnięcia. Uważają że dzięki temu ich deski lepiej lądują, lepiej sprawdzają się na jibbach czy też lepiej trzymają na krawędziach. Co za bzdury, powariowali normalnie. Przeglądnąłem strony narciarskie, no cóż, oni też są w grubym błędzie, przywiązują wagę do włókien szklanych, a taki Head, to już kompletnie zwariował bo robi potrójne sploty włókien szklanych pustych w środku, ja myślę że Bode Miller w tym maczał palce, sytuacja robi się po prostu żałosna. Okazuje się że cała branża zimowa to prawdziwi dyletanci, przecież proste włókna szklane są najlepsze na świecie a oni zdziwiają okrutnie. Nie wiadomo po co robią różne deski, po co pracują nad nowymi technologiami, próbują odciążyć deski, robić je mocniejsze, lepiej jeżdżące itd. To wszystko jest nie ważne, liczy się rider a nie to na czym jeździ. Cały świat zwariował... my, szaraki z tego forum mamy rację, my wiemy lepiej, trzeba oświecić tych wszystkich dyletantów i kombinatorów. Koniec z tym.

ps 1. post jest satyrą
ps 2. chyba zbyt rzadko kiedy klient zadaje pytanie, dlaczego jedna deska jest droższa od drugiej. Czym się tak naprawdę różnią deski od siebie. Nie dawajcie się oszukiwać, zanim wydacie kasę, zobaczcie jakie materiały użyte są w proponowanej desce...

  • brokuł lubi to

#45 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 15:01

Włókna szklane to jeden z czynników mających wpływ na zachowanie deski, tych czynników jest znacznie więcej, a że ośmieliłem się napisać że Shine/Stroke jest ulepszony bo ma potrójny splot włókien szklanych, komuś się to nie spodobało i stąd cała ta demoniczna wrzawa, dodatkowo wynikła z faktu że ośmieliłem się wyjaśnić jak to wpływa na deskę :) Przepraszam, więcej nie będę :)

@Motyl - ale nie przekręcaj - od zawsze uważałem, że jedna deska pozwala na więcej od drugiej. Na jednej coś jesteś w stanie zrobić, na innej jest to znacznie trudniejsze lub niemożliwe. Ty twierdzisz inaczej, jak zwykle :) Kilka takich dyskusji już sobie przypominam, szczególnie ta z Bzykiem na żółtych stronach, gdzie sami przekonaliście się, że jednak na miękkiej desce ostro na krawędzi jeździć się nie da :))) Także rider to jedno a sprzęt to drugie. W innym przypadku producenci desek mogli by pójść na wieczysty urlop, wszystkie deski by były takie same. Ja bzdur nie piszę, wskaż choć jedną taką rzecz bez argumentacji zgodnej z rzeczywistością. Czekam na deskę z podwójnym biaxem :)

Ale OK, nie mam racji, piszę bzdury, nie znam się, nie umiem jeździć, nie mam pojęcia o czym piszę. Biax jest najlepszy, znacznie lepszy od Triax. Rodzaj włókien szklanych, użytych do budowy deski, nie ma żadnego wpływu na deskę, na jej właściwości, rzecz marginalna, bez żadnego znaczenia. Producent Voelkl zwariował, dokonując zmiany w jakiejś tam desce z Biax na Triax, jeszcze ma czelność twierdzić że ulepszył deskę. Ale okazuje się że nie tylko ich porąbało. Firma Signal kompletnie zwariowała, okazuje się że nie wiadomo po co do swoich lepszych desek także używają Triax, twierdząc że dzięki temu są stabilniejsze na większej prędkości. Kompletnie porąbało StepChild'a, Ci to już wogóle przesadzili, zepsuli swoje najlepsze deski gdyż ich budowę oparli na poczwórnym splocie włókien szklanych, a że JP Walker zgodził się na to w swoim pro modelu to już o nim świadczy tragicznie, jak mogli mu tak schrzanić deskę. Pomyłki są też na stronie Burtona, dyletanci bez pojęcia, napisali że dzięki potrójnym splotom Triax może "zniszczyć każdą przeszkodę, od mini do największych". Ale to Burton, oni nie mają doświadczenia ani wiedzy. Brakiem wiedzy wykazuje się także firma K2 Snowboards - Ci natomiast piszą bzdury że dzięki potrójnym splotom Triax, ich deski lepiej trzymają na krawędzi, podnoszą stabilność jazdy i jeszcze największa bzdura, piszą że na desce z Triax łatwiej wylądować. Nie można zapomnieć o Never Summerze, oni już przeginają, podając dane techniczne chwalą się że mają najlepsze włókna szklane o potrójnym splocie kombinowanym z elastomerem, piszą bzdury że dzięki temu ich deski mają siłę, precyzję i świetnie trzymają na krawędziach. Dobrze rąbnięci są także kolesie z Arbora, Ci podobnie jak Never Summer na pierwszym miejscu w opisach desek chwalą swoją technologią PowerPly która zastępuje trzeci splot włókna szklanego. Salomona też trzeba zganić, mądraszki do lepszych desek wsadzają Triax z domieszką bazaltu, jeszcze mają czelność twierdzić że dzięki temu te deski są lepsze. Kompletni amatorzy z Nitro, twierdzą zaś, że dzięki ich włóknom Tri-lit (Triax), deski ich są precyzyjne, czułe i bardzo skrętne.
Na szkolenie z budowy desek trzeba koniecznie wysłać konstruktorów Rome. Napisali okrutny stek bzdur na swojej stronie. Piszą że Triax jest szczególnie dobry dla ich desek w rockerze, twierdzą że rockery potrzebują wzmocnienia i lepszego kopnięcia. Uważają że dzięki temu ich deski lepiej lądują, lepiej sprawdzają się na jibbach czy też lepiej trzymają na krawędziach. Co za bzdury, powariowali normalnie. Przeglądnąłem strony narciarskie, no cóż, oni też są w grubym błędzie, przywiązują wagę do włókien szklanych, a taki Head, to już kompletnie zwariował bo robi potrójne sploty włókien szklanych pustych w środku, ja myślę że Bode Miller w tym maczał palce, sytuacja robi się po prostu żałosna. Okazuje się że cała branża zimowa to prawdziwi dyletanci, przecież proste włókna szklane są najlepsze na świecie a oni zdziwiają okrutnie. Nie wiadomo po co robią różne deski, po co pracują nad nowymi technologiami, próbują odciążyć deski, robić je mocniejsze, lepiej jeżdżące itd. To wszystko jest nie ważne, liczy się rider a nie to na czym jeździ. Cały świat zwariował... my, szaraki z tego forum mamy rację, my wiemy lepiej, trzeba oświecić tych wszystkich dyletantów i kombinatorów. Koniec z tym.

ps 1. post jest satyrą
ps 2. chyba zbyt rzadko kiedy klient zadaje pytanie, dlaczego jedna deska jest droższa od drugiej. Czym się tak naprawdę różnią deski od siebie. Nie dawajcie się oszukiwać, zanim wydacie kasę, zobaczcie jakie materiały użyte są w proponowanej desce...


@ Maciek

Wszystko ok, tylko przesadziłeś moim zdaniem ze znaczeniem Triaxu czyniąc z niego magiczny środek ktory sprawia że deska staje się o niebo lepsza. Owszem triax poprawia sztywność deski ale dalej nie zgodzę się ze stwierdzeniem że dzięki temu deska ma dużo lepszy pop i sprężystość. To raczej zasługa jak wcześniej pisałem dobrego rdzenia (kompromis pomiędzy grubością a wytrzymalością tak aby uzyskać najlepszą sprężystość) który czymś musi być wzmocniony (triax lub biax).

Co do sporu na żółtych stronach napisałem że nie wypowiadam się już w temacie bo nie ma to sensu i tak nie dojdziemy do porozumienia.

Nie rozumiemy się dalej. Ja nie rozstrzygam sporu co jest lepsze, ja sie tylko upieram że i BIAX ma swoje zalety i akurat desiwo które jest jednym z moich ulubionych jest oparte na podwójnym biaxie. To Ty uparłeś się że prowadzę krucjatę przeciwko triaxowi.

no i na koniec najlepsze. Pytasz o desiwa z podwójnym biaxem. Nie żebym musiał szukać daleko, ale jakbyś wiedział co dilujesz to byś wiedział co to BUTTER GLASSING w deskach ARBORA.

Tak kontrolnie tylko zacytuję :

BUTTER GLASSING - A biax over biax lay-up that’s designed for park and street inspired all-mountain riding.
(Arbor Draft)

Butter Glassing uses two layers of Biaxial fiberglass to create an optimal flex for jibbing, buttering, pressing, and landing
(Arbor Del Rey)

Jeszcze tego jest trochę ale nie chce mi się wklejać.

Rozumiem że mocno się różnimy preferencjami, ale to nie jest powod żeby traktowac desiwa z biaxem jako drugiej kategorii albo tylko dla początkujących.

Anyway, dla mnie temat się wyczerpał.


EDIT: Tam u góry zapomniałem o karbonie i innych bajerach dopisac w kwestii popu :)

#46 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 October 2011 - 16:14

@ Motyl, nie doczytałeś o Arborze:

THE TOPSHEET

POWER PLY - Arbor’s wood Power Ply works like a 3rd layer of fiberglass. During construction resin locks the Power Ply's dense natural fibers in place, creating an additional composite layer that structurally enhances a board for added return and improved durability. Our Power Ply technology allows us to reduce our overall reliance on chemically treated fiberglass and petroleum-based resin by up to 20%, which also provides important weight reduction. Arbor’s wood Power Plys are produced using a range of sustainably sourced, natural wood veneers. The variance of real wood grain creates a one-of-a-kind look on each board made with this technology.


A jaka jest Twoja umówiona deska na Biax?

#47 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 16:36

Eeee... w innym stoi tak : Topsheet features a protective ultrathin finish, made from a castor-bean-based bio-plastic, that guards against damage caused by loose bindings and unforeseen impacts

Zresztą nie ważne, zaraz będziemy dociekać że no przecież podwójny biax jest cacy ale w Arborze który zrobił lżejszy i cieńszy i wytrzymalszy topsheet.
Nie tego dotyczył temat. Było o biaxie a konkretnie jego dwóch warstwach. Chciałeś przykład to Ci go dałem. Teraz przez 3 dni bedzie rozkminka o topsheecie? Skoro jest z d*py , ciężki i w ogóle to czemu zamiast dwóch biaxów (deska musi ważyć TONĘ) nie dali triaxu i ten cudny topsheet?

Bez lipy nie chce mi się kontynuować tego wątku bo chyba wszystko zostało powiedziane w temacie. Pytania powyżej traktuj jako retoryczne bo wiadomo że dali to co dali bo ma to konkretne uzasadnienie.

#48 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 October 2011 - 16:47

OK. Ja też rzygam tym tematem. Powiedz co to za deska, ta Twoja ulubiona :)

#49 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 16:58

OK. Ja też rzygam tym tematem. Powiedz co to za deska, ta Twoja ulubiona :)



A sorka zapomnmiałem <_< No procka że Park Seriesik

#50 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 October 2011 - 18:01

i to już koniec..? naprawdę..? uuueeeeeeeeee... :-[
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#51 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 October 2011 - 19:34

Myślałem że Park Rocker ;D

#52 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 20:23

Myślałem że Park Rocker ;D


też , ale PS jest mimo wszystko bardziej uniwersalny :)

@ Praxx , mam nadzieję że koniec bo mi słabo jak widzę słowa kończące się na -ax

#53 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 20:29

aa taka fajna dyskusja... tyle zwrotów akcji... takie emocje.. :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#54 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 October 2011 - 21:13

@ Praxx , mam nadzieję że koniec bo mi słabo jak widzę słowa kończące się na -ax


qrtka na wacie... przez wasze dyskusje motylowi słabo od mojego nicka... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#55 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 21:16

qrtka na wacie... przez wasze dyskusje motylowi słabo od mojego nicka... :bag:



:hahaha2: :hahaha2: :hahaha2:

#56 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 October 2011 - 21:20

qrtka na wacie... przez wasze dyskusje motylowi słabo od mojego nicka... :bag:

Myślę, źe akurat Twojego nika Motyl jest wstanie przeźyć ;)

p.s. A ParkRocker to moja ulubiona deseczka i właśnie juź w sobotę będę testował tego biaxa hahaha