Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Słuchawki!


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2011 - 13:59

Sam używam takich wpinek Skull Candy i nie narzekam. Jakość dźwięku wystarczająca, a głośniczki wszyte w nauszniki od kasku nie zagłuszają wszystkich odgłosów dobywających się ze stoku, co według mnie sprawia, że jeździ się względnie bezpieczniej niż ze zwykłymi słuchawkami na uszach.



Głośniki do swoich kasków mają Giro, RED inni.
Ja osobiście używam systemu RED'a i jest bardzo fajnie.
Ja uważam że nie powinno się słuchać muzy podczas jazdy. Niestety w dobie szaleńców na stokach łatwo o wypadek i lepiej słyszeć że ktoś na nas leci i przy okazji drze mordę UWAGA.

Ale niech każdy robi jak chce. Podobnie jak z zapinaniem pasów w aucie i śmiganiem w kasku a motocyklu.

Muzę można sobie włączyć jak się jedzie krzesłem na górę
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#22 Dominik

Dominik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2011 - 14:21

Zamówiłem creative ep 630. Dziękuję za propozycję!

#23 power

power

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 18:15

Odświeżę temat słuchawek. Nie mam w kasku możliwości włożenia do nauszników głośników, więc zdecydowałem się na słuchawki dokanałowe. Problem jest taki, że w słuchawkach typu noname uszy były całe obolałe. Zastanawiam się nad takimi które będą małe.
Z firm, obstawiam Denon'a. Słyszałem, że bardzo dobrze grają. Niestety nie mam nigdzie możliwości przetestowania ich więc pytam, może akurat ktoś takie posiada lub posiadał. Testowałem oryginalne z iphone'a ale te plastiki powodowały ostry ból, ciężko po nich było dotknąć ucha. Macie jakieś pomysły? Spotkaliście się z takim problemem?
Przykładowe słuchawki Denon'a
http://allegro.pl/de...326.html

http://allegro.pl/sl...3716653197.html

Użytkownik power edytował ten post 12 December 2013 - 18:15


#24 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 December 2013 - 19:52

No coz ja z kolegami juz od 5 lat jezdzimy w ep630i

Nie wiem czy uznasz roznice miedzy nimi a denon-em jesli nie jestes muzofilem;p W kazdym razie wybralem je bo sa drobne i lekkietakze bolu nie odczuwam (no po kilku dniach cos tam czuc jak siema kask;/)

Edit:
A z ciekawosci gdzie do kasku reda dostane zestaw sluchawkowy? wyprobowalbymXD

Użytkownik gula44 edytował ten post 12 December 2013 - 20:26

icon_users.png


#25 power

power

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 22:57

zapomniałem dodać, że potrzebuję słuchawek z mikrofonem :).

Użytkownik power edytował ten post 12 December 2013 - 23:02


#26 sylwkaa

sylwkaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2013 - 09:53

Ja korzystam z wersji "słuchawki w kasku" i powiem szczerze, że jestem mega zadowolona. Te douszne fakt lepiej grają, dźwięk nie jest taki płytki, ale kurcze no ja wtedy nie słyszę co się na około mnie dzieje i nie lubię tego uczucia :D Poza tym oczywiście względy bezpieczeństwa... :ok:

#27 power

power

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 16:54

właśnie nie mam możliwości zakupu głośników do nauszników bo nie są odpinane. Chciałbym osobno dokanałowe, będzie po prostu praktyczniej, no i nie tylko na stok

#28 Mate

Mate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 18 December 2013 - 11:26

Ja bym szczerze polecał kask z wbudowanym modułem bassline K2 Rant polecam sam śmigam w takim jestem mega zadowolony :)

#29 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2013 - 17:52

Też używam K2, ale Phase - jest super, bez porównania jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo z dousznymi, po których bolała mnie głowa i uszy, w dodatku ze słyszeniem tego, co dzieje się dookoła był problem.
Jak jest pusto, to sobie odkręcam bardziej, jak są ludzie wokół, to ściszam, a dzięki temu, że w uszach nic nie siedzi - słyszę, jak ktoś np. jedzie za mną.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#30 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 21:54

Też mam K2 z audio, same słuchawki grają całkiem nieźle, jednak fakt że są schowane w nausznikach i oddalone trochę od uszu powoduje, że dźwięk jest płaski i bez "pier.olnięcia", co powoduje u mnie automatyczny podświadomy odruch podgłaśniania muzy. Wiadomo - takie umiejscowienie słuchawek jest spowodowane bezpieczeństwem, ale nie każdemu może to leżeć. Cicho grające (tak by słyszeć otoczenie) niewielkie słuchawki nauszne (jak się uda ładnie pod kask wcisnąć) mogą się lepiej sprawdzić - zależy co kto lubi. Ale wszystkich dousznych/dokanałowych bym unikał jak ognia...

#31 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 December 2013 - 23:16

Pcheły mi często wypadają, a bez muzyki to ja nawet nie wstaję z łóżka. :-D Mam kask DC Unleasched, ucha są wypinane. I tutaj mam pytanie, czy ucha innej firmy z głośnikami / słuchawkami wepnę w swój nocnik? Czy muszę samoróbkę machnąć jakąś?

#32 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2013 - 18:02

Ponieważ odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie w tym temacie nie spłynęły podjąłem się zrobienia audio w kasku we własnym zakresie i podziele się tutaj, może ktoś ma podobne dylematy i skorzysta.

W tym celu rozeznałem się, co godnego i nadającego się do mojego zastosowania proponuje rynek. Wybór padł na Koss Porta Pro. Słuchawki z ładnym graniem i małymi, odpinanymi głośniczkami, które są cienkie i zmieszczą się w nausznuku kasku DC Unleashed. Ładnie grają rapowe bity. W dodatku cena 89zł czyni je atrakcyjnym wyborem.
Ponadto potrzebne będą:
skalpel lub żyletka, nożyczki,
nić,
igły do szycia.

Dołączona grafika

Wypinamy nauszniki i nacinamy materiał zewnętrzny tak, by włożyć do środka odpięty głośnik. Zwracamy uwagę by głośnik prawy trafił do prawego nausznika i układamy je w nauszniku. W moim przypadku średnica jest idealna i głośnik wchodzi w środek wyciętej fabrycznie gąbki, bez żadnych dodatkowych zabiegów czy podcinania gąbki. Teraz układamy kabel tak, by wychodził w odpowiednim miejscu, które w przyszłości nie będzie nam przeszkadzać. Ja wypuściłem bardziej do tyłu przewody.

Dołączona grafika

Łapiemy nić i igłę, zszywamy dokładnie nacięcia, montujemy nauszniki w kasku i gotowe!

Dołączona grafika

Teraz możecie dowoli słuchać swojej ulubionej muzyki w każdym kasku po poświęceniu 20min pracy i 89zł. Nic nie wypada, nie lata, nie uciska. :-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#33 power

power

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2013 - 18:08

Słuchawki dokanałowe już zakupione. Z tych które przymierzałem pięknie spasowały(miałem kask i airhole) w uchu t-jays four. Pięknie grają, dobrze leżą ale cena niestety nie jest niska.

#34 zuz

zuz

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2013 - 19:14

Słuchawki dokanałowe już zakupione. Z tych które przymierzałem pięknie spasowały(miałem kask i airhole) w uchu t-jays four. Pięknie grają, dobrze leżą ale cena niestety nie jest niska.


serio przymierzasz sluchawki dokanalowe...do airhola? :D :D
Dołączona grafika

#35 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 December 2013 - 20:28

Ja jezdzee w airhol-u kasku i sluchawkach ep 630, jesli je dobrze uloze nic nie boli i nie przeszkadza:)

icon_users.png