Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zestaw Dla Początkującego


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2010 - 08:50

dokładnie masz rację czasem lepiej zainwestować w sprzęt raz na całe życie, bo jeśli się kupi dobry i nie ma w planach zostać prosem można całe życie na nim przejeździć i to się powinno pisać każdemu z "ograniczonym" budżetem, problem pojawia się jak ktoś na prawdę kasy nie ma... Na szczęście są fora, i jeśli ktoś nawet się nie zna, ale jest ogarnięty wrzuca temat i może dostać w miarę obiektywną ocenę o jakichś tanich czy niepewnych modelach...

A tak poza tematem, nie każdy jest prosem nie każdy potrzebuje butów za 800zł, deski za 2000zł itd... z butami jest taki problem że muszą być wygodne ale np. zawsze uśmiech wywołują u mnie i podobają mi się tematy w stylu:" Co wybrać: nitro t1, salomon official czy burton custom x bo chcę zacząć przygodę z fs i nie wiem która będzie najlepsza", a założyciel tematu na tym sprzęcie będzie zaczynał skacząc po 2-3m i choćby nie wiem co robił nie wykorzysta nawet w 5% potencjału tego sprzętu... ale musi wybrać spośród nich "najlepszą", pomijając fakt że często nie umie nawet sprecyzować co oznacza dla niego ta najlepsza

tak więc jestem zwolennikiem żeby brać to co się ma, na co kogo stać i jeździć a nie spędzić połowę sezonu na forach szukając czegoś najlepszego tym bardziej że sezon w pl trwa tylko chwilę...

Użytkownik Konrad edytował ten post 23 December 2010 - 09:03

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#22 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2010 - 09:34

Nie oszukujmy się jeśli chodzi o zestaw do 1000zł to praktycznie graniczy z cudem żeby coś w miarę sensownego kupić, praktycznie przy takim budżecie pozostaje wizyta w decathlonie ;) Oczywiście w miarę jeszcze można skorzystać z ofert Voelkl'a, czy Ravena, Zresztą dużo osób właśnie początkujących nie bierze pod uwagę, że jednak w takim zestawie but jest najważniejszy! i próbują najwięcej na nich oszczędzić. Znam przypadki z Lublina gdzie osoby nie miały zielonego pojęcia, że trzeba jeszcze buty do kupić.

Oczywiście rozumiem, że tutaj mówimy o nowym sprzęcie a nie o używanym sprzęcie (desek, butów, czy wiązań) bo tutaj rynek cenowo już się różni i polega raczej na łapaniu okazji :)

pzdr...







#23 Dyrektorek

Dyrektorek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2010 - 12:32

Dobrze, chyba dam radę zapłacić więcej. Jakie buty byłyby najlepsze w granicach 400-500 zł? I jaki rozmiar tej Stroke?

#24 Dyrektorek

Dyrektorek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2010 - 17:24

Przepraszam za post pod postem, ale do jutra chciałbym otrzymać odpowiedź, bo jutro będę miał okazję pochodzić po sklepach i popatrzeć za sprzętem

Użytkownik Dyrektorek edytował ten post 28 December 2010 - 17:26


#25 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 December 2010 - 00:38

Jeśli jesteś w dobrej formie sprawnościowej, zamierzasz więcej jeździć niż bawić się deską możesz zaatakować 164 cm.
Jeśli chcesz mieć spokój święty, mieć trochę łatwiejszą kontrolę deski na małej prędkości, chcesz także deską się pobawić to weź "bezpieczne" 160 cm.
Jedna uwaga, Stroke praktycznie w sklepach już nie ma. Zostały resztki.

Buty polecam na początek: Burton Invader, Burton Moto, Burton Avol, Vans Mantra, Vans Hi-Standard, Vans Encore.