Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Gogle


306 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2009 - 16:53

Mysle ze ten watek sie sprzyda zwlaszcza osoba ktore sa na kupnie ale maja problemy z wyborem gogli... ja osobiscie jestem cholernie zadowolony z Dragonow bo sa po prostu boskie!! nie wazne czy wpadne w snieg czy zaloze je na czapke i bede je tam trzymal z 15 min jak sobie siedzimy z ekipa na sniegu one nigdy nie zaparuja a jesli im sie juz uda to po przejechaniu 5-6 m sa idealnie przejrzyste!! wiec goraco polecam a jesli chodzi o design to mysle ze kazdy znajdzie cos w swoim guscie bo wybor jest nieziemski ;)

#2 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2009 - 17:28

Super tylko czy miales inne google na glowie i mogles je porownac z dragonami?

Sam mam dragony i yyy wkurzaja mnie jesli jezdze bez czapki bo pasek mi po jakims czasie laduje na uchu co skutkuje po dluzszej jezdzie jego bólem. Noi te ciagle poprawianie :S Mimo ze mam podstawowy  model (dx) to do niego powinny byc dosc tanie szybki jezeli google juz kosztuja 120zl a za szybke amber trzeba dac 80zl.. przegiecie a co dopiero lustro? ;/

#3 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2009 - 17:43

dx obecnie jest troche droższy niż 120 pln cos kolo 250 z 1 szybą
ale fakt szybki to przegięcie lekkie

#4 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2009 - 17:56

nie bede porownywal dragonow do bezfirmowek w ktorch wczesniej jezdzilem ale opieram sie na doswiadczeniach kumpli i kuzyna ktory mial uvexy i byl z nich w miare zadowolony ale przerzucil sie na electrici... podobno byly troche lepsze ale i tak bardzo czesto mu parowaly tzn po tym jak wpadal w snieg albo trzymal je na czapce a jesli porownac to z dragonami ktore nie wiedza jak wyglada para to chyba jest juz cos;) na dragonach jezdze na razie ja i siostra kuzyna i jestesmy bardzo zadowoleni^^ wylozylismy troche wiecej kasy ale wiem ze sie oplacalo dac te 3 stowy... kumpel ktory jezdzi z nami ma SPY ale juz porzadne bo z ta szybka "panoramiczna" wiec on jest po za konkursem... jesli chodzi o szybki to z tego co kojarze to sa chyba nieco tansze ale moge sie mylic bo nie rozgladalem sie za nimi mialem 2 w komplecie jedno lustro i jedna pomaranczowa a kwesti paska to w ogole nie bede poruszal bo wszystkie gogle sa mniej wiecej anatomicznie podobne wiec jesli z tymi miales taki problem to z innymi tez bedzie roznica polega tylko na zastosowaniu systemow wentylacji i materialow

#5 Rimer

Rimer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 124 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2009 - 17:57

To i ja dodam swoje 3 grosze.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Oakley Crowbar
Zalety:
- bardzo wygodne
- praktycznie nie paruja
- rewelacyjna widocznosc
- pasek fenomenalnie trzyma sie kasku
Wady:
- drogie
- potrafia lekko uwierać w nos, chociaż p pierwszym dniu jakoś przestały lub się przyzwyczaiłem

Wcześniej jeździłem w goglach Briko i też dawao rade :)

Z doświadczeń moich znajomych mogę podać kilka marek gogli z których zasadniczo każdy powinien byc zadowolony:
Oakley, Dragon, VonZipper (troszkę gorsze od dwóch poprzednich moim zdaniem), Electric z pozostałymi markami się nie spotkałem więc wypowiadać się nie będę.
A jeszcze moja koleżanka ostatnio kupiła nowe Brendy (niestety nie pamiętam dokładnie modelu coś w granicach 150-200 zł) niestety praktycznie pierwszego nia już narzekała na nie że parują itp. potem je przetarła rekawiczką od środka więc już było pozamiatane totalnie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/

#6 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2009 - 18:07

A co jak od srodka sie przetrze to co sie dzieje? Magiczna powloka znika? XD
No dx sa tanie 250 kosztuja z lustrem ja kupywalem w tamtym roku to kosztowaly z 220 bez lustra ale znalazlem okazje 170 dalem za swoje. A w tym sezonie DX w 360 widzialem za 120 tyle ze z przezroczysta szybka :)]

Moje DX raz nie daly rady. Mgla, deszcz duzo muld = gleby wtedy musialem co zjazd przecierac wjehcalem musialem znow przetrzec ogolnie wtedy bylem tak wqu... no ale co zrobic http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif/ Mateo a ty lustra od dx nie chcesz sprzedac?

#7 hrolak

hrolak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 25 December 2009 - 18:24

A ile dajesz za to lustro?
Ja mam DX. Jeździłem trochę w wisdomach no i szyba dargonów wymięka. Co do wygody to są super jak dla mnie.

#8 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2009 - 18:46

Nie Patryk opcja sprzedazy odpada;) nie chce sie rozstawac z ta szybka bo jest idealna na sloneczne dni ogolnie ten zestaw ktory mam (lustro i pomaranczowa) sprawdza sie perfekcyjnie tzn taki zestaw uniwersalny ale jesli bede wymienial na panoramiczne to mozliwe ze sie do Ciebie odezwe na PW^^ ale to raczej nie w tm sezonie bo wydalem cala kase na ciuchy i "nowa" deche na ten sezon do katowania na boxach;)

#9 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2009 - 19:25

Hrolak PW albo gg 5007875 pzdr


A powracając do DX to za tą cenę mi się wydają najlepszym rozwiązaniem jak do tej pory :)
Pzdr

#10 cinu

cinu

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2009 - 01:21

a ja mama anon dripy... sa mega do kasku bo maja specjalne "odgiecia" zeby lepiej sie dopasowywaly. fakt cena troche niefajna, ale raz na pare lat czemu nie...

#11 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 10:24

Ja posiadam Dragony DX i uwazam ze sa fantastyczne. Posiadam dwie szybki Amber i Jet ionized, jak dla mnie to te 2 szybki wystarczaja. Nie jest to model duzy, lecz ja nie potrzebowalem wiekszych, a po drugie nie lubie mega duzych gogli. Druga marke jaka moge polecic to Anony Majestic co prawda mialem do czynienia z modelem Wmn, lecz rowniez sa ok, cena moze rowniez nie jest niska ale jak ktos juz powiedzial jest to wydatek jeden na kilka sezonow;D Ostatnia sprawa, stwierdzam ze do Dragonow dostepnosc soczewek jest o wiele wiekszy niz do Anonow.

#12 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 10:50

Ehh jak taka dostepnosc szybek prosze  wyslijcie mi na pw linki do sklepow ktore maja lustra do nich xD

Admin sory za spam xD

#13 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2009 - 10:57

dwie ostatnie strony :P
http://www.360sklep....0&limitstart=20

#14 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 10:58

360sklep.pl

jesli mieszkasz gdzies w poblizu sklepow stacjonarnych to idz i zobacz, jesli nie to zobacz sobie stronke, ale jesli nie ma w ofercie ZADZWON powiedz jaka chcesz szybke i ci wysla! Duzo ludzi tak robilo. W toruniu np maja w pip tych szybek w sklepie!!!

edit: ja dostalem u siebie ionized za 79 zl ;D a wiecie dlaczego;D bo to byla kolekcja 08/09 :P a czym ona sie roznie od 09/10 to nie mam pojecia;D

#15 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 13:09

Mam u siebie 360 zadzwonie moze beda mieli ale za 80zl to ja widzialem zwykle amber w jakims tam sklepie ;D

Simon jak cos kupisz u siebie ta za 80zl i mi sprzedaz tez za 80 xD heh :)

#16 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2009 - 13:16

A ja polecam Smith Anthem z szybka na zla pogode. Kupilem rok temu we Wloszech i nie wymienilbym na zadne inne. Na allegro widzialem je za 350zl a dalem podajrze cos ok 250zl
http://images.usoutd..._whtrc36_10.jpg

#17 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 13:25

z tego co wiem to wzialem ostatnia szybke z tamtego sezonu :) wiec juz nie ma ionized za 80 zl;D jak bede to zobacze i ci napisze. nie ma problemu, przelew na konto ja ide kupuje i ci wysylam, ale nie wiem czy ci sie to oplaci pamietaj o przesylce (wysylka ze szklem - jest drozsza, lecz bezpieczniejsza) ale jesli chcesz;D podaj szybke ja pojde zobacze i ci wysle ;D

#18 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 14:09

Przeciez to nie szklo tylko plastik :) szybke chcem lustro jakies ;D

#19 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2009 - 23:21

no tak plastik, ale z takim traktowaniem paczek na poczcie to mozna buty wysylac nie majac gwarancji ze nie beda uszkodzone ;p

zdecyduj sie jakie chcesz, sprawdze cena ale raczej bedzie w okolicy 130 zl

#20 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2009 - 01:48

Szarpnąłem wisdomy camo z persimmonem w miejsce DXs-ów amber.
Jeszcze nie testowałem w praniu (dopiero w środę), ale szyba pers ciemniejsza niż amber w DX.
Druga rzecz która mi się nie podoba, to że wisdomy uwierają mnie w nos.
Oprawki DXs / DX lepiej obiegają nos i nie przytykają go.
Trzecia sprawa to pasek. Plastikowy uchwyt przy oprawce ledwo się daje wpasować w kask giro encore.
Jeśli jeszcze szyba zacznie mi parować to chyba spalę ten szajs na stoku.

Ogólnie negatywne mam odczucia.

Przyznaję że gdyby DXs nie były z deczka za małe (nie pasują do mojego łba), to oprawki są w top 3 najlepiej zaprojektowanych gogli. Osobiście co najmniej top 2.