Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Opaski Power Balance


102 odpowiedzi w tym temacie

#21 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 11:24

Chłopaki, o czym Wy mi tu piszecie :)))))

Jak mówię ża działa to znaczy że działa. Można to bardzo łatwo sprawdzić, po takiej prezentacji każdy to kupuje, ja też się zaliczam do tego grona :) W drodze na testy znajomy mnie na to namówił :)
Jest kilka prostych ćwiczeń, najpierw robisz je sobie bez opaski a następnie w opasce, różnica jest znacząca :) Ale tak jak mówię, to na sucho, na śniegu nie wiem, ciężko powiedzieć czy to działa jeśli chodzi o mnie. Jeśli deska wrzynała mi się w miękki świeży śnieg to oczywiście mnie kładło, natomiast przy szybszej jeździe po twardym z reguły się nie wywracam, także mi jest ciężko cokolwiek powiedzieć...

morgan... o czym ty piszesz?
no board no fun!

#22 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 12:00

Chłopaki, o czym Wy mi tu piszecie :)))))

Jak mówię ża działa to znaczy że działa. Można to bardzo łatwo sprawdzić, po takiej prezentacji każdy to kupuje, ja też się zaliczam do tego grona :) W drodze na testy znajomy mnie na to namówił :)
Jest kilka prostych ćwiczeń, najpierw robisz je sobie bez opaski a następnie w opasce, różnica jest znacząca :) Ale tak jak mówię, to na sucho, na śniegu nie wiem, ciężko powiedzieć czy to działa jeśli chodzi o mnie. Jeśli deska wrzynała mi się w miękki świeży śnieg to oczywiście mnie kładło, natomiast przy szybszej jeździe po twardym z reguły się nie wywracam, także mi jest ciężko cokolwiek powiedzieć...


No dobra a czemu nie robiłeś wpierw z opaską a później bez?? nei wiem jakie to ćwiczeni, ale jeśli typu że cie ktoś popchnie i sie wyglebisz, założysz opaske i już wiesz że cie ktoś popchnie to.... sami sobie dopowiedzcie

Co najwyżej efekt placebo i tyle... równie dobrze można tam nakleić naklejkę windowsa, abo ZAIKSa z płyty i działanie "energetyczne" będzie takie samo :P

#23 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 12:08

Poświęciłem jakieś 4 minuty żeby zobaczyć dwa filmiki o tym Power Balance na YT.

Jeden, gdzie jakiś koleś serfujący przykleja dwie naklejki PB na deskę i po krótkiej sesji stwierdza że normalnie zaliczył przy nura, ale tym razem ustał na desce... No comment...
Drugi gdzie jakiś turek? najpierw naciska na wyprostowaną rękę kolegi a ten się przechyla do upadku, a po naklejeniu tego znaczka PB na szyje testowanego przy naciśnięciu na rękę ani drgnie... Faktycznie przekonało mnie to i zamawiam od razu 50 sztuk tego... Ktoś chce ?

Jak można wierzyć, że jakaś naklejka z hologramem jak na płytach CD może działać w jakikolwiek sposób. Tak samo jak jakaś opaska na ręce ? Gdyby to miało chociaż cokolwiek związanego z akupunkturą i uciskiem specjalnych miejsc na ciele człowieka to może, ale to może byłbym skłonny w to uwierzyć.

#24 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 13:07

znaczy się jak ozdobię hologramikiem moje desiwko... powinienem od razu na half-pipe uderzać :hahaha2:
no board no fun!

#25 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 13:18

Jak nakleisz takich z 20 to nie będziesz musiał w ogóle patrzeć gdzie jedziesz bo deska sama będzie reagowała przy jeździe :terefere: :hahaha2:

#26 snow92

snow92

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2010 - 17:42

Powiem jak poprzednicy "Wyobraźnia ludzka potrafi wszystko zdziałać" hehe ;p

#27 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2010 - 00:29

+10 do szybkości


tiaa, +10 do szybkości i -150 do portfela :lol:

#28 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 December 2010 - 09:35

morgan... o czym ty piszesz?


A myślisz że ja się nad tym nie zastanawiam jak to działa? Do końca nie wiem, ale to poważnie działa, raczej nie ma w tym efektu podświadomej wkrętki :)
Zabieram opaskę do nas do sklepu, jeśli ktoś chce się przekonać, działa czy nie, zapraszam na testy :)

#29 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2010 - 10:10

A myślisz że ja się nad tym nie zastanawiam jak to działa? Do końca nie wiem, ale to poważnie działa, raczej nie ma w tym efektu podświadomej wkrętki :)
Zabieram opaskę do nas do sklepu, jeśli ktoś chce się przekonać, działa czy nie, zapraszam na testy :)

ale napisz jak dokładnie odczułeś różnicę i przy jakim konkretnym ćwiczeniu/czynności...?

a co do testów to zabierz do Krynicy :)
no board no fun!

#30 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 December 2010 - 11:57

ale napisz jak dokładnie odczułeś różnicę i przy jakim konkretnym ćwiczeniu/czynności...?


zamykasz oczy, stoisz prosto na nogach, stopy kolo siebie, rece wzdluz tlowia, dlonie tak jakbys chcial cos w nich trzymac, w kierunku ciala
to jest pozycja wyjsciowa, i teraz:
sprzedawca tego gadzetu ciagnie cie za jedna dlon w dol i bez hologramu wywracasz sie,
masz hologram, ciagnie "tak samo" stoisz stabilnie....

ale HAK jest taki, ze gdy ktos cie ciagnie w dol, ale tez w BOK to sie wywracasz (bez hologramu)
a jak cie ktos za dlon ciagnie tylko w dol to stoisz stabilnie (z hologramem)
tobie wydaje sie, ze sila z jaka jestes ciagniety za dlon jest ta sama, tylko ze w "euforii" nie zauwazasz, ze kierunek jest inny....

pewnie jest jeszcze pare innych "dowodow-cwiczen" na to, ze ta blaszka zrobi z ciebie Szona Lajta, albo chociaz Ligockiego, haha!

#31 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2010 - 11:58

A myślisz że ja się nad tym nie zastanawiam jak to działa? Do końca nie wiem, ale to poważnie działa, raczej nie ma w tym efektu podświadomej wkrętki :)
Zabieram opaskę do nas do sklepu, jeśli ktoś chce się przekonać, działa czy nie, zapraszam na testy :)

zabierz opaske na Test Drive i kazdy "Tomasz" będzie mógł popróbować.
sam jestem bardziej praktykiem niz teoretykiem więc jak mnie ktoś słownie nie przekonuje to staram się sprawdzić namacalnie
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#32 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2010 - 18:41

Dla mnie osobiście jest to jakaś paranoja,proszę o napisanie jak to działa co powoduje że one działają itd.To jest właśnie marketing,a ludzie są naiwni.

#33 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2010 - 20:30

To takie drogie placebo. Polecam cukier, wychodzi taniej :D

#34 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2010 - 20:49

tiaa, +10 do szybkości i -150 do portfela :lol:

to jest lepsze:

http://www.allegrofun.pl/show/4030

"-jest to kamień mocy, który daje +3 do skill'a i +4 do lansu na stoku" ;D

Użytkownik Wald edytował ten post 07 December 2010 - 20:51


#35 bumblebee

bumblebee

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2010 - 14:12

Powiem szczerze, że jestem sceptycznie- jak większość- nastawiony do takich rzeczy... bardziej stawiam na "potęgę podświadomości" - jak w tytule książki Murphy'ego ale.... mój kumpel nosi 3 tygodnie i mówi, że tak jak by było inaczej... czuję się silniej, mniej zmęczony itp.... dodatkowo schudł 3 kg przy takim samym trybie życia jak wcześniej.... nie wiem czy to przypadek czy nie- nie oceniam :P Piszę co słyszałem :) Jak komuś nie szkoda 150 zł to może kupić i przekonać się na własnej skórze :) Ja na razie podziękuję :)

Użytkownik bumblebee edytował ten post 08 December 2010 - 14:13


#36 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2010 - 19:25

Hehehe niby się wszyscy śmieją, ale na testach ten gadżet może być bardziej rozchwytywany niż nowe Voelkl'e ;) ^-^
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#37 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2010 - 08:51

A gdzie się nosi tą opaskę? Szczerze to średnio w to wierze że coś takiego działa.
Jednakże są różne dziwactwa i fajnie by było wypróbować coś takiego w praktyce. Gram parę lat w piłkę i miałem kiedyś kontuzję jak mi się zdawało kolana, po meczu blokowało mi kolano w pozycji wyprostowanej, zero ruchu - po prostu się nie dało. Po 2-3 godzin powoli puszczało. Jedyne co się dowiedziałem od lekarza urazowego w szpitalu to, że jak mi to przeszkadza to mam przestać grać w piłkę.
Na szczęście dostałem się do specjalisty, który leczy i operuje sportowców. Wystarczył jeden zastrzyk w kolano i taping(w moim przypadku wystarczył zwykły plaster owinięty w okół kolana) 2 dni później mecz i byłem w szoku - zero bólu. Jeszcze żebym to miał ściśnięte, a tylko delikatnie owinięte pod kolanem (okazało się że nie mam kontuzji kolana czego się obawiałem, tylko przyczepów mięśnia dwógłowego uda, które akurat kończą się pod kolanem).
Zmierzając do sensu mojej wypowiedzi okazuje się, że pomógł zwykły plaster przyklejony na w odpowiedni sposób i miejscu. Jego zadaniem było odciążenie miejsca w którym występuje ból i przeniesienie go na zdrowe partie mięśni. I to naprawdę działa zresztą jak będziecie oglądać jakiś mecz to zwróćcie uwagę na nogi piłkarzy coraz częściej noszą kolorowe plastry. Żeby zadziałał taping trzeba znać całą budowę mięśni i wiedzieć gdzie i jak przykleić plaster, ale samo noszenie opaski jest dla mnie zwykłą herezją.

#38 Snowmanka

Snowmanka

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 18:38

W Polsce się pojawiły, za to w Australii możesz starać się o zwrot kosztów jeżeli czujesz się oszukany, w Australii przyznali się że nie mają badań potwierdzających działania, które reklamują i obecują. W USA też nie mają dobrej opinii. Można sobie poczytać niżej:
http://www.arnnet.co...ing_wristbands/
http://www.sys-con.com/node/1669598

Użytkownik Snowmanka edytował ten post 15 January 2011 - 18:40


#39 Pitek

Pitek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 46 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 20 January 2011 - 13:12

Jak zobaczyłem ten temat, to przypomniały mi się czasy, kiedy miałem jakieś 12 lat i próbowałem namówić tatę, żeby kupił mi deskę do łowienia (nawet!) rekinów. Oczywiście z telezakupów Mango :D

Według mnie wygląda to tak - naiwność ludzka nie zna granic a niektórzy ludzie potrafią to doskonale wykorzystać.

#40 snow92

snow92

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2011 - 13:31

Dokładnie naiwność ludzka nie zna granic.Jak taka opaska może uaktywniać naturalne zasoby energii