Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kamera Na Stok ...


282 replies to this topic

#221 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 March 2013 - 10:49

link nie działa...ale zgaduję, że fotka robiona na słońcu hehe ;)

mam jedno proste pytanie, w sumie dwa ;)...a widzisz jakiś sens nagrywania w 60kl/s lub 120kl/s, który i tak odtworzysz tylko w 30kl/s?! i po co się nagrywa materiał np. właśnie 60kl/s?
co ciekawe w oficjalnych serwisach i specyfikacjach nie ma , o tym wzmianki, dowiadujemy się o tym dopiero po zakupię lub na zapytanie, chociaż, z tym też miałem problem w sony polska.

nie mogę właśnie tego zkumać, dlaczego sony tak ograniczyło tą kamerę...

pozdro

Użytkownik Arec edytował ten post 23 March 2013 - 10:59


#222 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 March 2013 - 14:58

Arc 120 czy 60 klatkek na sek to do slow motion z tego co wiem. zebys sobie mogl pokazac wyczesanego splasza... :ok:

#223 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 March 2013 - 23:09

@Rivias

Wypróbuję kiedyś motyw z filmu robienia fotki. Jak bym gopro miało tą funkcję to kupuję bez namysłu ile zaoszczędziłabym czasu na tworzeniu takiego dzieła hehe :)
Kamera sony jakoś do mnie nie przemawia kształtem, nie wiem czemu ale wydaje mi się bardziej praktyczna gopro ale to już raczej kwestia gustu... :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#224 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 Postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 March 2013 - 13:36

Dokładnie, jak robisz slow-mo, to zaczyna klatek brakować:
masz materiał 30kl/sek, montujesz film, który docelowo będzie miał 30kl/sek (albo np. 24kl/sek). Chcesz zrobić slow-mo, "zwolnić" np. 2razy i klatek zaczyna brakować, każda klatka po prostu powieli się jeden raz, efekt nie jest dobry. Są sprytne programy (np. Adobe AE), które na podstawie poprzedniej i kolejnej klatki starają się jakoś odtworzyć to, co powinno być pomiędzy, ale prawdziwie "epicki" slow-mo z tego nie wyjdzie (hmm przypuszczam, że taki, jak np. w "Art of flight"). Więc jak chce się robić takie efekty, to im więcej klatek, tym lepiej :)
Druga sprawa, że teoretycznie, przy bardzo "dynamicznych" ujęciach, gdzie masz dużo ruchu, przy zapisie z większą ilością klatek ruch powinien być bardziej płynny, nie szarpać się. Pytanie, czy zwykły zjadacz chleba dostrzeże różnicę (vide Hobbit).
Pozdrawiam

#225 sokaris

sokaris

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2013 - 16:48

Jestem na etapie poszukiwania rejestratora trasy do samochodu i zaciekawiły mnie opcje, które dają możliwość używania tej samej kamery jako rejestratora i jako kamery sportowej.

Czy ktoś z Was korzystał z kamerki Prestigio 700x?
http://www.prestigio...Roadrunner_700x

Albo znacie jakieś inne kamerki, które nadają się do samochodu jak i do nagrywania sportu? Jeżeli idzie o rejestrator samochodowy to głownie chodzi o to aby była opcja nagrywania w pętli oraz dobre i szybkie mocowanie do szyby.

Użytkownik sokaris edytował ten post 25 March 2013 - 16:50


#226 SnowPleasure

SnowPleasure

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 Postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Sportu SITS PZS

Napisano 31 March 2013 - 15:52

Obczaj ten filmik:
Gdybyś chciał robić slow motion z filmu 30 klatek/s to byś widział przeskakujące krople, a nie płynne rozproszenie wody.

#227 qbac70

qbac70

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 October 2014 - 11:29

Witam ,
pytanie co myslicie o tak tanich kamerkach ??
http://allegro.pl/ka...4600376724.html
http://allegro.pl/ka...4635527814.html
http://allegro.pl/ka...4599848346.html
http://allegro.pl/ka...4612827245.html
http://allegro.pl/ka...4656061548.html
czekam na jaks opinie :)

#228 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2014 - 08:56

Jestem na etapie poszukiwania rejestratora trasy do samochodu i zaciekawiły mnie opcje, które dają możliwość używania tej samej kamery jako rejestratora i jako kamery sportowej.

Czy ktoś z Was korzystał z kamerki Prestigio 700x?
http://www.prestigio...Roadrunner_700x

Albo znacie jakieś inne kamerki, które nadają się do samochodu jak i do nagrywania sportu? Jeżeli idzie o rejestrator samochodowy to głownie chodzi o to aby była opcja nagrywania w pętli oraz dobre i szybkie mocowanie do szyby.


Dołączam się do pytania. Właśnie jestem, jak to się mówi, "na kupnie" ;) i chcę kupić kamerkę i do snb i do samochodu. Czytałam wiele pochlebnych opinii najpierw o sj3000, potem o sj4000 (nie wiem czemu teraz google pokazuje mi firmę Tracer, oni to produkują?).
Czy ktoś z Was używa kamery sportowej do samochodu i ma opcję samoczynnego włączania się podczas ruszania?
тише едешь - дальше будешь!

#229 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 16:43

szukajcie próbek na Youtube. Zasadniczo kiepska kamera będzie miala problemy z bielą (przepalanie) i z szumami w obrazie - na to zwracajcie uwagę.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#230 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 23:12

@Respie, SJ4000 mam od jakiegoś czasu. Póki co testowana w samochodzie, na rowerze oraz w klubach w mrocznych warunkach.
Na snow jeszcze nie było okazji.
Zima tuż tuż, więc pewnie się niedługo gdzieś na stoku zobaczymy to dam pomacać :D
Na próbki na youtube nie ma co patrzeć - yt masakrycznie psuje jakość.
Jak dla mnie stosunek jakości do ceny - rewelacja.
I praktycznie komplet mocowań w zestawie - brak tyko samochodowego.
Na jednej baterii nagrasz koło 11GB - ~1h40m.
Jakość obrazu - dla mnie bardzo dobra - a jestem na to wrażliwy.
Automatyka jedynie dobierając balans bieli robi bardzo zimne kolory - ale jak to już zostało stwierdzone na wielu forach - ustawienie na sztywno Tungsten lub Cloudy (jak ktoś lubi ciepłe cukierkowe kolorki) załatwia sprawę w 100% :)

A co do tracera - dogadali się pewnie z fabryką i dostają partie z własnym logo :P

#231 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 08:16

A ja Wam podrzucę coś takiego na co przez przypadek wpadłem z @Zaq'iem

http://www.prozone.pl/ wypożyczalnia kamer GoPro!

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#232 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 20:20

prozone trochę pojechali z cenami...

tutaj jest trochę taniej... ale i tak jakiś kosmos... :twisted:

Użytkownik praxx edytował ten post 22 November 2014 - 21:06

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#233 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 21:01

toż to 2 wyjazdy i masz własny sprzęt! :wallie:

no w tym drugim przypadku może..... 2,5 wyjazdu :ashamed:

Użytkownik mike edytował ten post 22 November 2014 - 21:01

no board no fun!

#234 edzius90

edzius90

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 49 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 21:11

Ja mogę polecić sj4000, tylko trzeba uważać na podróbki, jak chcecie to mogę wam podrzucić jakiś filmik, mam ją dopiero 3 dni. Cena nie całe 300 zł
Pozdrawiam

#235 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2014 - 21:20

mike, licząc black 4 albo 3+ to raczej ze 4 wyjazdy

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#236 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 09:20

mike, licząc black 4 albo 3+ to raczej ze 4 wyjazdy


tak czy inaczej cena kosmiczna...... :huh2:
no board no fun!

#237 qbac70

qbac70

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 November 2014 - 13:55

Również posiadam kamere sj4000, dokładnie sjcam sj4000 wifi , Bardzo polecam! cana do jakości nie ma lepszej!

#238 Shelka

Shelka

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 23 November 2014 - 14:00

Chyba nie było nic wspomniane o kamerze Mobius ActionCam, jest to kamerka przeznaczona dla modeli latających:
- mniejsza i dużo lżejsza niż GoPro,
- zapisywanie filmów 1080p 30 fps, porównanie do GoPro Hero Silver
- istnieją dwie wersje soczewki (normal and wide angle),
- mniejszy akumulator ale wystarczy na rejestrację 80 minutowego filmu (wg.producenta), istnieje możliwość doładowania smartfonem przez specjalny kabel USB,
- na stronie JooVuu sprzedają wodoszczelne obudowy,
- dostałem nagranie od znajomego i przy słabym oświetleniu występuje zjawisko rolling shutter o którym mało który producent wspomina a decyduje o jakości dynamicznych obrazów, czym jest to zjawisko każdy pewnie widział kręcąc filmy telefonem (dla wyjaśnienia i https://www.aptina.c...bal-shutter.jsp) Takie zjawisko występuje również w popularnym zamienniku GoPro - kamerce SJ4000. Nie wiem jak będzie wyglądał obraz na śniegu w słoneczny dzień.
- kamerka kosztuje ok. 230 zł plus cena obudowy
Krótki opis na http://www.dobreprog...News,55632.html

Ale nie wiem czy wszyscy są świadomi że wyszła nowa kamera "GoPro Hero" równolegle z Hero4, kosztuje 549zł, więcej info na http://www.gohero.pl/GoPro-Hero. Niestety wydaje mi się że kręci WYŁĄCZNIE w trybie Super View - bardzo szeroki kąt, duże zniekształcenia - właściwie nie nadaje się do kręcenia kogoś z przodu, wszystko jest w kadrze bardzo małe.

#239 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 09:26

@Respie, SJ4000 mam od jakiegoś czasu. Póki co testowana w samochodzie, na rowerze oraz w klubach w mrocznych warunkach.
Na snow jeszcze nie było okazji.
Zima tuż tuż, więc pewnie się niedługo gdzieś na stoku zobaczymy to dam pomacać :D
Na próbki na youtube nie ma co patrzeć - yt masakrycznie psuje jakość.
Jak dla mnie stosunek jakości do ceny - rewelacja.
I praktycznie komplet mocowań w zestawie - brak tyko samochodowego.
Na jednej baterii nagrasz koło 11GB - ~1h40m.
Jakość obrazu - dla mnie bardzo dobra - a jestem na to wrażliwy.
Automatyka jedynie dobierając balans bieli robi bardzo zimne kolory - ale jak to już zostało stwierdzone na wielu forach - ustawienie na sztywno Tungsten lub Cloudy (jak ktoś lubi ciepłe cukierkowe kolorki) załatwia sprawę w 100% :)

A co do tracera - dogadali się pewnie z fabryką i dostają partie z własnym logo :P

Ja mogę polecić sj4000, tylko trzeba uważać na podróbki, jak chcecie to mogę wam podrzucić jakiś filmik, mam ją dopiero 3 dni. Cena nie całe 300 zł
Pozdrawiam

Również posiadam kamere sj4000, dokładnie sjcam sj4000 wifi , Bardzo polecam! cana do jakości nie ma lepszej!


Dzięki bardzo za opinie, a powiedz mi Jammiq, jak toto się spisuje w aucie, jaki masz do tego uchwyt i co z włączaniem? Włącza się sama jak ruszasz, czy jak?
Dajcie znać gdzie kupowaliście, oglądałam te kamerki na Aliexpressie, ale słyszałam, że tam aż podrabiają podróbki podróbek ;) Nie wstydźcie się podać namiarów na sprzedawcę jeśli jesteście zadowoleni :)
тише едешь - дальше будешь!

#240 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 22:20

Kamerkę kupowałem od http://www.allegro.p...php?uid=1825029
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to oryginał ;)
Mają w ofercie wszystkie potrzebne gadżety - baterie, ładowarkę zewnętrzną itp.
Uchwyt: http://allegro.pl/ze...4763369668.html
Co do automatycznego włączania - jest taka opcja do aktywowania w menu (car mode) - włącza się gdy wykryje zasilanie na usb (czyli z ładowarki samochodowej) - ale nie testowałem tego akurat.
Jak się spisuje? Jak będę w firmie to postaram się wrzucić na serwer jakiś wycinek orygialnego materiału z kamerki i podrzucę Ci linka. Aczkolwiek 5 minut materiału to będzie z 0.5GB :D