Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

System Fastec


66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tilu

Tilu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 27 November 2014 - 22:03

Posiadam SP Fastec DUO czyli w zasadzie podstawowy model, wszystko plastik ale 2 sezony i się trzymają. Z wiązań jestem bardzo zadowolony zapięcie deski trwa mniej więcej tyle co zapięcie nart, jeśli chodzi o sztywność nie czuje znacznej różnicy z tradycyjnymi pompkami. Jedyny minus to to że dość trudno ustawić idealnie paski, ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli miałbym kupować kolejne wiązania wybrałbym również system Fastec.

#42 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 November 2014 - 21:51

z jakimi tradycyjnymi wiązaniami masz porównanie?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#43 Tilu

Tilu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 30 November 2014 - 21:08

Z Westige Cross raczej z gatunku noname ale spoko jakość, metalowa piętka i pompki. A drugie to K2 Sonic, jednie i drugie wiązania po 2 sezonach już były w przeciętnej kondycji, głównie zajechane były paski i pompki. "Fasteki" mają już również 2 sezony i jedynym mankamentem jest poszarpana pianka na łyżce. Ale absolutnie nie uważam że Fastec jest lepszy od pompek, ale na pewno nie gorszy.

#44 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 December 2014 - 10:23

Używałem fasteków do tego sezonu, byłby to SP s.Lab One, czyli najwyższy model jaki jest na rynku, byłby leciutkie, mega mocne, nie mogę powiedzieć złego słowa na te wiązania, fakt jest jeden minus trudno się wpiąć na stromym stoku, ale jest to również możliwe, oraz ich ustawienie, ale jest to również możliwe. Czas wpięcia, sekundy z tym nie ma co dyskutować, zobaczymy jak będą się spisywać Fluxy :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#45 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 19:52

Tak jak już wcześniej pisałem w jakimś temacie, naszła mnie nieodparta chęć przetestowania wiązań z systemem fastec. Obecnie posiadam ubiegłoroczny model Fluxów TT30 (świetne wiązki). Deseczki, to Nitro Team Gullwing oraz Endeavor Color. Moje wymiary 185/95, but 43,5 (28,5) Northwave t-track. Jako, że nie bardzo chciałem inwestować nie wiadomo jakich pieniędzy, to zacząłem poszukiwania od znanego portalu aukcyjnego.

Znalazłem takie propozycje:

 

http://allegro.pl/no...5022638791.html

 

http://allegro.pl/no...5022687755.html

 

http://allegro.pl/no...5022755331.html

 

http://allegro.pl/no...5022670011.html

 

Cena wydaje się rozsądna, ale oprócz 3 pozycji, gdzie ewidentnie występują wiązania "core", to pozostałe wydają się jakimiś mieszankami core i brotherhood.

 

Może ktoś będzie potrafił doradzić, czy towar jest godny uwagi.



#46 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2015 - 14:50

Chodzi o bazę sLab, bo Core to tylko 1 z modeli, o ile dobrze rozumiem nazewnictwo tego producenta.

 

Na firmowej stronie SP masz do ściągnięcia katalogi, nawet kilka lat wstecz. Znajdź te wiązania które sa na aukcjach, po opisie i kolorze rozpoznasz je w katalogu, i to powinno rozjaśnić Ci sytuację. Możesz też poszukać wiązań/informacji u dystrybutora sp np. Pyc, ProShop, itd.



#47 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2015 - 22:01

Dzięki za podpowiedź. Już rozkminiłem temat.



#48 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2015 - 16:04

Pytanie do osób, które miały okazję jeździć w SP Fastec. Jaki pownien być luz wiązanie-but przy wsuwaniu?

 

Ostatnio małżonka zmieniła wiązania na SP Fastec S.lab Sistarr.

http://snowgirl.pl/s...f1959d4fb03.jpg

 

But (Northwave Dahlia?, rozm. 7.5) nie wchodzi swobodnie, nie można postawić podeszwy od razu na podstawie, ani dopchnąć do capstrapa, bo wewnętrznie podstawa jest za wąska. Rozmiar wiązania to S, ale prawdopodobnie M też byłoby wąskie, bo różnice w szerokości bazy (przód- miejsce mocowania capstrapa, tył- miejsce mocowania hibacka) są nieznaczne (max. 5mm). Zakładam, że istotą tego systemu jest łatwość wpinania się, więc powinno być więcej miejsca na swobodne wsunięcie buta i dociśnięcie do capstrapa. Niestety jest tak wąsko, że za nie da rady od razu wsunąć do końca, do oporu. Poza tym przed podniesieniem hibacka i domknięciem go pięta podeszwy nie dociska do bazy. Widać to zwłaszcza przy próbie z samym butem, ale również na nodze nie jest lepiej, pięta jakby uniesiona.

 

Drugi problem to ruch buta w tym wiązaniu. Wg. małży strapy dopięte OK, ale faktycznie całość jakby bardzo elastyczna, pozwala na spory ruch, podczas gdy w poprzednich wiązkach (Nidecker Pro800) buty trzymane bardzo mocno. Pewnie to też kwestia konstrukcji, m.in. hibacka.

http://im9.cz/iR/imp...1ffc4506155.jpg

 

Pewnie to też kwestia konstrukcji, m.in. hibacka. I tu kolejne spostrzeżenie. Asymetryczny hiback zupełnie nie gra z butami, przylega do buta tylko w dolnej partii, regulacja pochylenia i przesuwanie na boki (ten model ma możliwość "obrotu" hibacka). Generalnie ta łyżka jest jakaś płaska.

 

Czyli jak z tym luzem, sztywnością/trzymaniem i wyprofilowaniem hibacka?

dzięki, pzdr.



#49 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 09 February 2015 - 07:44

Ja mam sLaby One i powiem, że te problemy mnie nie dotyczą;p Buty northwave legend wchodza luno do wiązki o rozmiarze S!co do pięty to gdy wisi w powietrzu, jeszcze z nie dopiętym górnym strapem wystarczy tupnąć i pięta dolegnie;p Później już łatwo dopiąć:)


icon_users.png


#50 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2015 - 10:35

Dopięcie to nie problem, chociaż jak patrzę na filmiki reklamowe, to wygląda to lekko. Zakładam, że to tylko filmiki. Chodzi o brak miejsca po bokach, a co za tym idzie, trudno za jednym ruchem dopchnąć but do strapa, w związku z czym nie przylega mocno do czuba. Na reklamówkach oczywiście pięknie to wygląda, wsuwamy but, dopinamy i po sprawie.

 

A jak z przyleganiem hibacka do buta? Udało mi się to jakość poprawić przez większe pochylenie, ale za agresywnie nie może być.

 

Wymienimy na rozm. M, aczkolwiek znacznie szersze od S to one nie będą. Generalnie od razu wzięlibyśmy M, ale w ofercie było podane, że S jest do rozm. 39, co jednak nie odpowiada informacji na wiązaniu/pudełku.



#51 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2015 - 14:52

Pomyliłam tematy, więc się powtórzę.

 

Jako bardzo zadowolona uzytkowniczka Fasteców, opartych o s.Lab, postanowiłam jednak kupić zwykłe wiązania. Udało mi się odpiąc podczas upadku te wiązania - zahaczyłam highbackami o stok. Nie chcecie wiedzieć, jak wygląda teraz moja kostka mimo jazdy w zaciśniętych, twardych butach flex 8...

 

Wiązaniom nic się nie stało, ale ja mam sezon juz z głowy :(

 

P.S. Miałam to samo z rozmiarem. S powinno być teoretycznie okej, ale w praktyce but się nie zmieścił...na długość. W M na odmianę wszystko mam blisko minimum na paskach, ale dało się jednak dopiąć.


Użytkownik szafraanka edytował ten post 09 February 2015 - 14:53


#52 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 11:57

Racja, M może być z kolei za duże pod względem długości pasków, bo już w S ciężko docisną capstrapa... Czuję, że skończy się na konwencjonalnych wiązkach... A powiedz, hiback przylegał ci do butów?

 

Zdrowia!



#53 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 18:24

Jak ustawisz highback, żeby przylegał do butów, to przylega ;) Miałam normalnie ustawione wzdłuż buta, nie jakoś szczególnie odstające. Pewnie po prostu miałam pecha. Dokładniej zahaczyłam nie highbackiem tylko dźwignią na nim, więc wyjatkowo celnie.


Użytkownik szafraanka edytował ten post 10 February 2015 - 18:25


#54 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 18:52

Dokładniej zahaczyłam nie highbackiem tylko dźwignią na nim, więc wyjatkowo celnie.

 

Z czystej ciekawości, czy zapinasz łyche na nogawkach spodni, czy masz zwyczaj opuszczać nogawki na łyche wiązań ?

 

 

ps.Zdrówka jak najszybciej!


There's a natural mystic blowing through the air ...

#55 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 10:28

Właśnie też doszedłem do wniosku, że w takim razie koniecznie trzeba nogawki na wierzch opuszczać. Czyli dodatkowy ruch, którego SP nie uwzględnia w swoich reklamach :laugh:



#56 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 11:54

Z czystej ciekawości, czy zapinasz łyche na nogawkach spodni, czy masz zwyczaj opuszczać nogawki na łyche wiązań ?

 

Oooo.. super uwaga, nigdy o tym nie myślałam. Nie opuszczam specjalnie nogawek. Jest tak jak zapnę. Czasem nogawka na wierzchu, ale zazwyczaj brzeg jednak pod łyżką. Ciekawe czy to by wystarczyło, aby uchronić przed otwarciem.

 

Kiedyś wyciagałam, ale troche to upierdliwe jest.



#57 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 10:12

Qrcze, wydaje mi się, że wyciąganie nogawki stoi chyba w sprzeczności z głównym założeniem stosowaia wiązań typu fastec jakim jest szybkość i wygoda. :twisted:

Jak życie uczy, teoria sobie, a praktyka sobie.

Jeśli podstawą bezpieczngo korzystania z tego typu wiązań ma być wykonanie jeszcze dodatkowych czynności, to coś tu jest nie tak. Z drugiej strony bezpieczeństwo, to podstawa.

Cholera, a juz zamówiłem SP Team i czekam na dostawę :wallie:

Chyba będę musiał skrócić spodnie, żeby było mniej szarpania :jump:



#58 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 12:07

Pomyliłam tematy, więc się powtórzę.

 

Jako bardzo zadowolona uzytkowniczka Fasteców, opartych o s.Lab, postanowiłam jednak kupić zwykłe wiązania. Udało mi się odpiąc podczas upadku te wiązania - zahaczyłam highbackami o stok. Nie chcecie wiedzieć, jak wygląda teraz moja kostka mimo jazdy w zaciśniętych, twardych butach flex 8...

 

Wiązaniom nic się nie stało, ale ja mam sezon juz z głowy :(

 

P.S. Miałam to samo z rozmiarem. S powinno być teoretycznie okej, ale w praktyce but się nie zmieścił...na długość. W M na odmianę wszystko mam blisko minimum na paskach, ale dało się jednak dopiąć.

Mechanika dzialania Fasteka uniemożliwia to co opisujesz. Chyba coś pokręciłaś


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#59 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2015 - 13:41

Stok był w tamtym miejscu o dość dziwacznej geometrii, plus dziwaczne, drobne ale walcowate wybrzuszenia jedno po drugim . Myślę, ze dlatego zdołałam jakoś jednak zahaczyć. Ręką ani nogą nie zahaczyłam o dźwignię, za to na pewno pod dziwnym katem udało mi się trzepnąć tyłem butów o stok, a zaraz potem było słabo, bo wiązania się otworzyły. Nie zderzyłam się też z kimś, żeby on mi przypadkiem otworzył. Myślę, że to naprawdę wyjatkowa sytuacja. Wolę jednak nie ryzykowac ponownie takiego szcześcia.

 

Misje niemożliwe, to jak widać dla mnie tylko kwestia czasu :)



#60 Kamool

Kamool

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 65 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2015 - 10:44

Co sądzicie o tych wiązaniach? Czy Northwave freedom sl 43,5 by się dobrze z nimi zgrał? Co to za cap strap?

http://allegro.pl/wi...5096539006.html