Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

System Fastec


66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogas

Bogas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2011 - 01:14

no wlasnie... wspomniales o GNU. Czy GNU Park to tez fastec-ki? Czu to "ich " produkt, czy moze jak dla volkla robi je SP, ew ktos inny? Kupilem deche Park Pickl-a i mysle nad nowymi wiazaniami. W sklepach netowych "Parki" wlasciwie obecnie niemal niedostepne. Nie mam cisnien bo zalozylem klasyczne "paski" ale na nowy sezon pewnie cos zanabede i raczej mysle o "leniuchach".

pozdrawiam


Nie, ja mam GNU Street, niższy model. GNU Park ma inną podstawę i ma flex 7 (Street ma 6), co nie uzasadnia jak dla mnie dużo wyższej ceny. Patent na Fastec ma SP i zdaje się, że produkują dla wszystkich pozostałych producentów u siebie.

#22 Rivo

Rivo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 18 February 2011 - 12:30

Cześć, jestem tu nowy i temat trochę umarł ale chciałem podzielić się swoimi wrażeniami z testowania Fasteców – może komuś to pomoże w wyborze ;-)
Miałem okazję przetestować przez kilka dni wiązania GNU Mutant. Jest to praktycznie to samo co Voelkl Prime Alu i SP s.lab. Potwierdzam wszystko co wyżej napisano tzn. sztywność i komfort ale trudności z dopasowaniem. Natomiast jeśli chodzi o zakopanie się w puchu to ja po prostu odpiąłem całkiem górnego strapa za pomocą tej klamerki do ustawiana jego długości i wyjąłem buta jak ze zwykłego wiązania. Nie miałem też problemów z wpięciem - tym plastikowym pasku było widać gdzie poprzednio była zapięta ta klamra. Zresztą zawsze można sobie zaznaczyć gdzie było prawidłowe ustawienie aby później nie musieć ustawiać wszystkiego od początku.
Dla osób, które nie mogą się zdecydować czy wziąć paskowca czy tylnowsada istnieją wiązania APO z systemem Express. Nie miałem tego wynalazku w reku ale można obejrzeć filmiki. Są tam normalne paski na pompki a do tego odchylana łyżka na podobnym patencie jak we Flow czy Fastec. Jest tam jeszcze jeden patent na poluźnienie górnego strapa. Obawiam się tylko o ich sztywność i wagę. Może ktoś z Was je testował i wypowie się na ten temat.

#23 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2011 - 18:32

no wlasnie... wspomniales o GNU. Czy GNU Park to tez fastec-ki? Czu to "ich " produkt, czy moze jak dla volkla robi je SP, ew ktos inny? Kupilem deche Park Pickl-a i mysle nad nowymi wiazaniami. W sklepach netowych "Parki" wlasciwie obecnie niemal niedostepne. Nie mam cisnien bo zalozylem klasyczne "paski" ale na nowy sezon pewnie cos zanabede i raczej mysle o "leniuchach".

pozdrawiam

Tak, Gnu to Fastec, powstają na ten moment w fabryce SP. Model Park, jest bardzo lekki i jest chyba najlepszym dealem w sensie cena/jakość.

#24 greg

greg

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2011 - 23:38

Tak, Gnu to Fastec, powstają na ten moment w fabryce SP. Model Park, jest bardzo lekki i jest chyba najlepszym dealem w sensie cena/jakość.


Panowie dzieki za odpowiedzi. Ma juz dzieki wam pewien poglad i pewnie skonczy sie na komplecie GNU Park ;)

#25 greg

greg

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2011 - 14:31

Panowie dzieki za odpowiedzi. Ma juz dzieki wam pewien poglad i pewnie skonczy sie na komplecie GNU Park ;)



z powodu braku Parkow kupilem chyba blizniaki, SP Core. Dla mnie rewelacja, szybko sie zapina nawet na obecnym lodzie w Bialce. Dobrze trzymaja, nie cisna. Nie ma zadnych problemow z przypadkowym wypinaniem, na wyciagu tez spokoj, ze spadnie.

pozdrawiam

#26 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2011 - 08:23

Od tego sezonu śmigam w Sp Brotherhood:
http://www.snowboard...ig/ART05725.jpg
Kupione przez net u Niemców - u nas nie było mojego rozmiaru, dlatego delikatnie drożej.
Przed zakupem fasteców polecam obejrzeć linie produktów u wszystkich firm mających w ofercie fasteca (robi je i tak wszystkie SP).
Zeszłoroczne Voelkl Alu Prime od mojego Brotherhood różnią się tylko strapami - reszta to samo, a różnica w cenie b. duża.

Plusy:
- szybkie zapinanie, poprzednio śmigałem we Flow NXT AT
- możliwość zluzowania paska podczas wyjazdu wyciągiem albo orczykiem - bezcenna
- pomimo dosyć dużej giętkości poprzecznej highbacka (w poziomie) jest on odpowiednio twardy i dobrze odpowiada
- w moim modelu (10/11) jest płynna regulacja pochyłu highbacka - są otwory montażowe kabla + system dociągania obrotowo śrubką, lubię mięć bardzo konkretny kąt, więc te wiązania na to pozwalają.

Minusy:
- przez krótką dźwignię (fizyka) klamry górnego strapa nie da się mega mocno zapiąć wiązań
- bajer przez zluzowanie paska guzikiem ciężko wykonać w praktyce, może przeszkadzały moje rękawice lub po prostu kolejny raz fizyka (pasek jest napięty) - radziłem sobie przez odchylenie highbacka - wtedy pasek odskakuje.
- plastikowy języczek zatrzasku klamry na highbacku - we Flowach była tam taka miedziana blaszka jakby. Jeżeli się wytrze, to moze być problem - mam gwarancję 2 lata, to się nie przejmuję.. zresztą takie coś dałoby się też załatwić nanosząc cienką warstwę kleju np. Ale tak czy inaczej zwróciłem na to uwagę.

Na dzień dzisiejszy dla mnie lepsze niż Flow.

#27 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 09:47

- bajer przez zluzowanie paska guzikiem ciężko wykonać w praktyce, może przeszkadzały moje rękawice lub po prostu kolejny raz fizyka (pasek jest napięty) - radziłem sobie przez odchylenie highbacka - wtedy pasek odskakuje.

Jeśli nie zmieniła się specyfika fasteców, to wypina się z nich wyłącznie przez odchylenie klamry highbacka.
W przeciwnym wypadku możesz uszkodzić zapięcie strapa.
Także nie jest to minus związany z ciężkim wypinaniem strapa. Co najwyżej minus całościowego konceptu wypinania.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#28 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2011 - 11:08

Jeśli nie zmieniła się specyfika fasteców, to wypina się z nich wyłącznie przez odchylenie klamry highbacka.
W przeciwnym wypadku możesz uszkodzić zapięcie strapa.
Także nie jest to minus związany z ciężkim wypinaniem strapa. Co najwyżej minus całościowego konceptu wypinania.

mam w domu jedne fasteki, a dokładnie moja Pani w nich śmiga i wypina się je rzeczywiście jednym ruchem... za to zapina się na dwa razy... najpierw highback a potem klamra przy górnym strapie
no board no fun!

#29 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2011 - 15:43

Zeszłoroczne Voelkl Alu Prime od mojego Brotherhood różnią się tylko strapami - reszta to samo, a różnica w cenie b. duża.


jesteś w błędzie ponieważ z tego co wiem baza też jest z innego materiału, ponieważ s.Lab są troszke lżejsze od Brotherhood!! Miałem okazdje używać jednych i drugich i wybrałem s.Lab

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#30 Anderson

Anderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2012 - 14:55

Jeśli nie zmieniła się specyfika fasteców, to wypina się z nich wyłącznie przez odchylenie klamry highbacka.
W przeciwnym wypadku możesz uszkodzić zapięcie strapa.
Także nie jest to minus związany z ciężkim wypinaniem strapa. Co najwyżej minus całościowego konceptu wypinania.


Nie do końca. Na orczyku czy wyciągu można poluzować wiązania, ale nie poprzez pociągnięcie za plastikową klamrę strapa (bo się nie da, a na siłę uszkodzisz) tylko poprzez wciśnięcie metalowego ząbka(na zdjęciu), który jest elementem klamry. Nie jest to kombinowanie ze sprzętem, nawet producent sugeruje taki myk :)

Załączone pliki



#31 taz

taz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2014 - 11:25

Odgrzeje kotleta ;)

Mam sp team black, i po sezonie na nich moge powiedziec ze sa swietne z perspektywy osobnika starszego i nie tak sprawnego jak by sie chcialo. Zapinanie super pod warunkiem znalezienia plaskiego miejsca. Luzowanie super (raz ze 2 godziny jezdzilem z poluzowanym ;)).
Jak dla mnie jest tylko jeden minus, brak czesci dostepnych do nich. W czechach uszkodzilem pasek (prawdopodobnie na niego nasapilem przypadkiem, i po obejsciu calego miasteczka (3sklepy i 4 serwisy)nikt nie mial takieg paska, skaczylo sie na rozwiazaniu zastepczym.

Ogolnie bardzo polecam.

#32 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 14 March 2014 - 22:42

Dodam jeszcze od siebie bo używam SP Lab. Miałem kilka razy zdarzenie że jeak miałem lekka wywrotke lub nawet jakieś zawirowanie to odpinała mi się klamra od przedniego paska. Niestety nie widziałem tego i dalej nieraz bardzo szybko smigałem dalej na dół. Także uważajcie po kraksie na te wiązki czy wszystko jest ok/

#33 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 March 2014 - 13:16

rentgen tez je mam i ten sam problemXD Jak dla mnie wiazki super a na drugiej desce mam fluxy TT 13 i nawet w porownaniu z nimi nie czuje jakiejs wielkiej roznicy nie liczac twardosci;p

icon_users.png


#34 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 March 2014 - 09:21

Mam Sp Brotherhood i Core. Jedne kupione u dystrybutora, drugie u Marpyca. Brotherhoody lepiej trzymają i są sztywniejsze na strapach.

O ile paskowymi można dużo precyzyjniej i mocniej dopiąć buty, to w SP nie jest to dla mnie aż taka wada, aby wrócić do paskowych.

Fajna zaleta też, to wiedząc że będę danego dnia jeździł tylko w puchu popuszczam wszystkie paski jeden ząbek i mam cały dzień miękki set na nodze. Przy powrocie na trasę operacja podciągnięcia zajmuje 2 minuty i znów mam sztywniejszy set na nogach.

Do zalet po kątem freeridu:
- szybkość i komfort wpinania i wypinania na różnych dojazdówkach i płaszczakach bezcenna.
- chodząc w splicie również zapinam tylko szybkim ruchem tył, bez dopinania głównego strapa i chodzi się wyśmienicie. Takie wpinanie robi się w 3 sekundy na stojąco.

Wady:
- przy klejącym śniegu trzeba pilnować aby śnieg nie kleił się do podeszwy buta,
- ciężko wpiąć się w stromym żlebie na backsidzie - ale nie jest to niemożliwe.

Nigdy nie miałem zdarzenia, że się coś wypięło, odpięło przy wywrotce. Wypinanie za ten dzyndzelek tylko klamry głównego strapa jest rzeczywiście ciężkie, ale można to opatentować i się udaje.

Używam je już jakieś 3 sezony i nic nigdy się nie zepsuło...
Ja na razie nie wracam do paskowych...

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#35 fepole

fepole

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 0 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 October 2014 - 22:12

a co myslicie o: http://allegro.pl/no...4710292412.html

#36 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2014 - 14:56

Podstawowy model z Fastec, odpowiednik SP FT180. Wiele nie oczekuj od tych wiązań. Proste, bezawaryjne wiązania i nic więcej. Znacznie lepsze strapy i amortyzację bazy ma niewiele droższy SP Fastec Private, prawdziwe Fasteki zaczynają się od modeli z aluminiową bazą, czyli Core w górę (Core, Team, Brotherhood, sLab)
Marcin

#37 fepole

fepole

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 0 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 October 2014 - 18:07

jednak wybrałem tradycyjne wiazania ;)

#38 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2014 - 22:00

Ja jeżdżę od roku na damskiej wersji Core - na razie nic się nigdy nie wypięło mimo moich zdolności wywrotkowych - a i ścisnąć można wstrzymując krążenie, muszę na to uważać ;)

Cenię sobie szybkośc zapięcia - wkoło terkoczą pompki, ludzie dość często siadają, a ja z startuję z prędkością mojego chłopaka narciarza a czasem nawet szybciej :D

#39 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 October 2014 - 22:04

A ja Cie doganiam pompując w jeździe :P
a tak na poważnie to pompowanie jest upierdliwe ale nie mogę się przekonać do "automatów" a testowałem kilka rozwiązań

#40 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 01 November 2014 - 14:16

wiem, że juz po wyborze ale chciałem sie wypowiedziec w obronie fastecow:D

Mam jedne wiazki Flux TT a drugie sLab One i powiem, że nie odbiegaja od fluxów ale sa mieksze stad 2 zestawy ale pozatym komfort w jednych i drugich rewelacyjny wiec niema co sie zastanawiac jesli akurat odpowiadaja nam ich parametry;p

Jedyny Minus to sa delikatniejsze od pancernych fluxow i sie material z przodu strzępi;p

icon_users.png