Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zieleniec


188 odpowiedzi w tym temacie

#1 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 September 2010 - 13:46

Planuje może jakiś wypad do zieleńca...mam najbliżej bo tylko 400 km :ashamed: jak ktoś mógłby napisać czy warto tam jechać. Jakie wyciągi, jakie kolejki, jakie zaplecze noclegowo rozrywkowe. A no i może co jest w pobliżu gdzie również można spędzić fajny dzień na snowboardzie :)

pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#2 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 14:41

Wyciągów jest trochę aczkolwiek opiszę trzy główne:
1. Zaraz nad SignX'ami wyjeżdża na samą górę, kolejki do 5min max.
2. 50m obok pierwszego z podgrzewaną kanapą i zasuwaną osłoną kolejka do 10min max.
3. Wyciąg nad mostkiem, najdłuższy kolejki czasami do 15min. Leci nad drogą. Jest dłuższy z racji, że pozostałe kończą się przed drogą, a ten leci za nią jeszcze chyba coś koło 300/400m.

Po środku jest snowpark więc w sumie z każdego łatwo do niego dojechać aczkolwiek chyba najbliższej z trójki.
Noclegi są zaraz przy wyciągach coś jaka ala białka.
Często jest mgła/zachmurzenie ale jak trafisz słoneczko to jest zayebiście, aczkolwiek w samym Zieleńcu brakuje mi trasy na której można po prostu zapier%^&.

Aha trochę lasu też można zahaczyć.

W sumie obok Zieleńca w tamtym rejonie jeszcze Czarna Góra wchodzi w grę bardziej strome trasy chyba nawet czarna FIS'owska tam jest więcej z tamtego rejonu nie kojarzę gdyż częściej do Czech śmigam.

Załączone pliki


Dołączona grafika

#3 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 14:53

to może ja w Zieleńcu zima jestem dość często - z uwagi, że mieszkam we Wrocławiu mam do niego stosunkowo blisko. Szczerze mówiąc nie powiem Ci nic o noclegach (zawsze jeżdżę na jeden dzień). Naprawdę liczą się dwie kanapy (Gryglówka i Winterpol) ta druga nawet pupę podgrzewa :) jest jeszcze jedna ponadto w cholerę orczyków. Z jedzeniem w sezonie zimowym nie jest najgorzej - można zjeść w paru knajpach i budkach. Bilety w zeszłym roku można było kupować na punkty, czas i jednorazowe. Jeżeli masz możliwość unikaj weekendów - ludzi od groma w zeszłym sezonei zakupiłem czasowy bilet na trzy godziny i wierz albo nie zdążyłem wjechać kanapą na góre tylko 3 (słownie trzy) razy. Inna sprawa to dojazd - do Zieleńca prowadzi praktycznie jedna droga z Dusznik - droga jest urocza i malownicza (widoczki pierwsza klasa) ale jak to górska wąska i kręta - kiedyś zdarzyło sie , że spędziłem na niej (od zjazdu z 8 jest do Zieleńca jakieś 6 - 7 kilometrów) 4 godziny - korek gigant podyktowany był tym, że na stokach było sporo ludzi i parkingi się zapełniły (auta musiały z parkowaniem czekać aż jakieś wyjedzie.) Same stoki jak dla mnie są rewelacyjne - choć dla niektórych mogą być oślimi łączkami (są niezbyt strome i stosunkowo krótkie). O snowparku sie nie wypowiadam bo nie byłem. Niedaleko Zieleńca masz jeszcze Czarną Górę (Sienna) - która to w/g mnie jest o wiele lepsza. Linki do tych dwóch osierodków : Zieleniec, Czarna góra , i ewentualnie strona winterpola kolej A jeżeli wybrałbyś Czarną to polecam te noclegi Mój odnośnik - goście maksymalnie zakręcenia na punkcie deski :) Generalnie zapraszam w moje strony i może kiedyś się spotkamy na stoku.
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#4 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 September 2010 - 15:12

Dzieki za naprawde wyczerpujące odpowiedzi :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 September 2010 - 17:12

Dobrze piszcie, piszcie :) Sam od jakiegoś czasu zacząłem się interesować miejscówkami Zieleniec/Czarna Góra. Szkoda, że taka lipa z weekendami, bo dla mnie jeśli na 2-3 dni to raczej inne nie istnieją, niż wyjazdy weekendowe.
Prawdopodobnie i tak tam pojadę, ale czym więcej się wie, tym mniej później zaskakuje :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2010 - 20:35

@łapa dlatego na weekend zawsze idzie się na gryklówkę, a nie na winterpol. Według mnie liczy się jeszcze trzecia trasa najdłuższa nad mostkiem winterpol 5 na której za mostkiem można już ładnie na kreseczkę pocisnąć środkiem [chyba największy spadek wysokości w całym Zieleńcu]. Co do parkingu ten główny od tego sezonu jest chyba 2x większy więc już nie ma problemu z parkowaniem. :terefere: A co do drogi to tak właściwie są 2/3 jedna co się zjeżdża za dusznikami, druga w samym centrum, i trzecia od Szklarskiej Poręby[?] która 1km przed Zieleńcem łączy się z 2.

Czarna ma tą przewagę, że stok jest bardziej stromy i jest mniej ludzi. Knajpy również zaraz przy wyciągu, nocleg tak samo.
Dołączona grafika

#7 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2010 - 13:34

xaxa ja o tych kolejkach to pisałem właśnie o Gryglówce :) za winterpolem jakoś tak nie przepadam, co do dojazdu to większość właśnie jeździ tą z Dusznik. Parking może jest i większy ale i tak bardzo często (zwłaszcza w godzinach południowych) jest zabity. Sytuacja o której pisałęm jest z ostatniego sezonu - być możne poprostu miałem pecha. Fakt, że nie zdarza się to zbyt często ale ...... , z kolei w Czarnej nic takiego mnie nie spotkało.
Generalnie od ostatniego sezonu preferuje Janskie z ekspresnartami - jazda autobusem, można i % w drodze powrotnej, wyjazd rano wieczorem powrót.
Zieleniec tylko jak jadę z córą - ma tam w Sing-u swojego ulubionego instruktora :rolleyes: i tylko z nim chce jeździć
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#8 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2010 - 14:47

To dziwne ja na gryklówce zawsze stałem max 5min czego nie mogłem powiedzieć o winterpolu. Hmm jak jeździłem z rana pełno miejsca ew. na wieczorną jazdę to również parking robił się wolny gdyż pełno wiary się zwijało z popołudniowej. Wniosek Zieleniec albo z rana albo wieczorem. :D
Czarna nie jest tak popularna dlatego luz. :P

Ja liczę na to, że teraz w zimie zostanie otwarta linia szynobusowa Wrocław-Brzeg-Grodków-Nysa-Głucholazy-Jesenik o której od parunastu lat jest mowa. Jakie możliwości taka linia by stworzyła co weekend meetinga na ramzovej czy coś można by było organizować. :lolbounce:
Dołączona grafika

#9 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2010 - 19:31

To dziwne ja na gryklówce zawsze stałem max 5min czego nie mogłem powiedzieć o winterpolu. Hmm jak jeździłem z rana pełno miejsca ew. na wieczorną jazdę to również parking robił się wolny gdyż pełno wiary się zwijało z popołudniowej. Wniosek Zieleniec albo z rana albo wieczorem. :D
Czarna nie jest tak popularna dlatego luz. :P

Ja liczę na to, że teraz w zimie zostanie otwarta linia szynobusowa Wrocław-Brzeg-Grodków-Nysa-Głucholazy-Jesenik o której od parunastu lat jest mowa. Jakie możliwości taka linia by stworzyła co weekend meetinga na ramzovej czy coś można by było organizować. :lolbounce:

Paynie w związku z tym mam :) Czy na Gryglówka i Winterpol jest jeden karnet ?

#10 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2010 - 22:08

K-PAX od zeszłego sezonu jest dostępny karnet na cały zieleniec za 85 zł. Na pół dnia chyba nie ma ale można odkupić od ludzi bo często odsprzedają.

Moim zdaniem najlepszy stok w zieleńcu to Nartorama N2. Wyciąg orczykowy co prawda ale trasy po obu stronach orczyka i właśnie najlepiej przygotowane i z racji tego że połowa znajduje się w lesie to jest tam dużo śniegu. Mimo braku snowparku jest tam gdzie się pobawić, a nawet można samemu fajna skocznie machnąć gdzieś z boku. Dodatkowo jak ktoś by chciał spróbować pobijać rekordy prędkości to ten wyciąg jest w sam raz.




No i w tym roku jak na 7 winterpool zrobią snowpark to myślę że będzie najbardziej oblegany w Zieleńcu przez snowboarderów.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#11 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2010 - 12:15

Dziś otwierają pierwszy wyciąg na zieleńcu !!! :D
Jedzie ktoś na jazdę wieczorną ??

#12 Agaaat

Agaaat

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2010 - 22:19

Dziś otwierają pierwszy wyciąg na zieleńcu !!! :D
Jedzie ktoś na jazdę wieczorną ??





Który wyciąg tam już chodzi? Zapewne Miszko przy kościele ?;)
sezon sie zaczynaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lolbounce: :lolbounce: :lolbounce:

#13 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2010 - 22:45

Nom niestety na razie tylko mieszko :/ Ale to nie zmienia faktu, że w końcu trochę sobie po jeździłem :P

#14 baxowy

baxowy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 30 November 2010 - 13:17

Kamienie? Czy wszystko już ładnie przykryte?

#15 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 20:45

Kamienie? Czy wszystko już ładnie przykryte?

Kamieni nie było, tylko pod koniec na dole przy wyciągu trochę trawa wystawała, ale tak po za tym to nie było nigdzie ani trawy, ani kamieni.

#16 Ignac "Iggy" Bo.

Ignac "Iggy" Bo.

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 December 2010 - 11:11

A jak ze snowparkiem? Bo slyszalem, ze plan maja ambitny :) Czy juz cos sie rusza? Wiadomo kiedy otwarcie ?

#17 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2010 - 16:25

Jeśli chodzi o snowpark, to planują otwarcie na połowę grudnia.
Od jutro rusza kanapa 6-cio osobowa a od soboty wszystkie wyciągi. :)

#18 Agaaat

Agaaat

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 December 2010 - 20:44

no to elegancko :) jeszcze czekamy na park ! :>

#19 Ignac "Iggy" Bo.

Ignac "Iggy" Bo.

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 December 2010 - 10:37

A wiecie moze kto zajmuje sie parkiem ? Kto go otwiera ??

#20 maxx

maxx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2010 - 12:35

Byłem w sobotę, warunki super, stok fajnie przygotowany. Ludzi jeszcze mało, więc kolejek nie ma. Cena karnetu 9-16 tylko 45 złotych.

Na minus
- karnety trzeba przykładać do czytników (nie działają za bardzo przez kurtkę/rękawiczki)
- coś co jest chyba standardem na polskich stokach - czekanie, aż wszyscy znajomi ustawią się razem, aby wsiąść na jedną kanapę -> przez co blokuje się przejście innym i kanapa jeździ zapełniona w połowie